Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

Tft

Člověk do toho prostě musí jít s očekáváním, že uvidí hromadu klišé a spoustu špatně napsanejch dialogů a blbě zahranejch rolí. Problém je ten, že i s hodně nízkým očekáváním a připraveností na těžký scifi-fi béčko to stojí za prd. Není tu nic novýho a je to jen jednička zabalená do novějšího kabátu. Začátek filmu představuje pořád nový a nebo staro nový postavy jen proto aby jsme v druhý půlce mohli mezi nima skákat jak šílený. Nic nedává smysl, všechny postavy jednaj neracionálně, pokusy o humor vyznívají tak trapě, že sem se za ten film normálně styděl. Influence čínskejch peněz zase podána trapně a působí jako pěst na oko. Fakt nechápu proč se nemůžeme jednou odprostit od vyjetejch kolejí a udělat něco fresh a trochu jinak, ale ne radši budeme točit pořád ty stejný srajdy dokola a plácnem na to známý jméno filmu aby to něco káplo. 38%. ()

Killda

Slušná kudla do zad devadesátkové klasice. Mančaft scénáristů dokázal vytvořit 112 minut absolutních nesmyslů + 8 minut závěrečných titulků. Četl to po nich vůbec někdo? A Emmerich mi tímto už definitivně stačil... 3/10 ()

Avari.73

Poměrně slušně nakousnutá mytologie, ale tím výčet kladů končí. Starší generace se snaží, jenže nestačí zachraňovat tuhle hovadinu od sračkovosti. Skladatel David Arnold taky citelně chybí. Smutné vidět, že film z roku 1996 vypadá lépe než ten z 2016. S tímhle Emmerich zaspal dobu. ()

Herzeleid

Veliké zklamání. Originální "první" díl jsem měl v té době, ale i zpětně rád. Ovšem tato vykrádačka všemožných scén byla trefa vedle. Za prvé film nepřinesl snad nic nového, vše jsme už viděli. Smysl jsem vlastně ani pořádně nepochopil, resp. to nabastlili tak, aby mohl být druhý díl. Ve finále se mi ani ty alá top hollywoodské efekty nelíbily. ()

mirec88

A natruc tu dám 5 hviezd! Ale nie vážne, mne sa to páčilo. Nie je to síce také dobré ako jednotka, je tu hlavne absencia Willa Smitha, ale celkovo odsýpa to rýchlo, je to vtipné, svieže, bombastické a jednoducho pre oddych a vypnutie mozgu skvelý film. Nové postavy nenudia, 3D je perfektné a zvukovo je to fakt pecka. Jeff Goldblum najlepší ako aj ostatné postavy. Možno nadhodnocujem, ale ako som už niekde písal ja mám Emmericha rád. ()

drackula

Nič extra som od toho nečakal a tak som sklamaný nebol. Akčný výplach, ktorý ide v stopách svojej predlohy a prináša prakticky to isté, len v bledomodrom. Žiadny ďalší kult sa nekoná, z hlavy tento film vyfučal rýchlosťou blesku. 50% ()

mkubalikova

U Jurského světa a sedmých Hvězdných válek nostalgie zafungovala, tady jsem dvě hodiny přemýšlela, zda nekoukám na televizní remake. 😠 50% a modlím se, aby trojka nikdy nevznikla. ()

Ravi

Kdyby scénáristé věnovali polovinu času všech dojemných heroických scén a dialogů spíše pořádné smysluplné akci, gradaci napětí a chemii postav, byl by to film, který bych s chutí shlédl s pytlíkem chipsů a ještě fandil, jak emzákům nakopneme zadek. Bohužel tento příběh je od první čtvrtiny filmu naprosto slaboduchý, špatný, nesmyslný. Den nezávislosti 2 je smutným příkladem, jak se produkce chtěla napakovat na titulu a nic jiného ji nezajímalo. Počítám ale, že Emmerich tímto filmem sleduje pouze sehnání prachů na lepší projekty, protože tohle snad režíroval se zavázanýma očima a ze záchodu. Nic naplat, mám silný dojem, že nejvíce se nad tou šíleností podepsal scénář a střih, tedy prodloužená ruka produkčních magnátů, kteří chtěli ušetřit za každou vteřinu stopáže. No nic. Právem zapomenutelné nic. Na trojku se podívám ze zájmu, kam se to bitevní vřeštění přesune, protože jestli to bude tak, jak nám bylo na konci dvojky slíbeno, tak to bude už úplně na hlavu. 30% = 1+/5 ()

Dagoussek

Ráda vidím ve druhém pokračováni stejné tváře a nové se mi líbí, zejména Liam Hemsworth a jeho krásné oči 😊 Tady více scifi, více mimozemšťanů, více technologie, zkrátka je toho tady až příliš...Jednička je moje srdcovka, dvojka je divoká scifárna a na trojku jsem zvědavá. ()

TroiMae

Prý se třetí díl Dne nezávislosti bude odehrávat hlavně ve vesmíru. Tak určitě. Protože ještě o kapku větší mateřská loď a už nebude mít kde přistát, protože planeta Země jí bude malá :D (Jo, tentokrát to slíznul Londýn, tu máš Brexit, ach, spoiler, pardon.) Jinak v rámci genderových kvót tam je postav ženských dost, jako samozřejmě vetřelčí královna nebo prezidentka USA, nebo Země, já nevím, ono se to u těch Američanů tohle dost stírá, navíc vetřelčích královen je dost, aby bylo i na ty další díly, ostatně kandidátek na prezidentku taky. Ty ženské postavy jsou teda trochu divné, ale darovanému feminismu na zuby nehleď. (Ostatně přežije skoro jen jedna, kvůli romantické tečce, protože kdyby se dali dohromady ti dva kluci, tak by to vypadalo homosexualisticky. Ti se jen perou a vyznávají si lásku.) Pominu-li, že vetřelčí královna kvůli klubíčku letí přes celé vesmíry na Zemi a vůbec… no hlavně scéna, kdy ze všechno toho ničení Země a mezihvězdných válek, lítá po poušti jak porčená a honí žlutý školní autobus jako kočka laserové ukazovátko… no holka. Ups, spoiler, pardon. No vlastně všechny ženy, co přežijí, se spárují s muži. Dokonce i ta patnáctiletá holka s nějakým sedmdesátiletým taťkou. Všechno lepší, než singlovství a homosexualismus! Spoiler, pardon. Tak pardon, dobře! Jedna teplá dvojice tam je. Doktor Okun a jeho ošetřující lékař, co mu asi 7200 dní nosí orchideje a upozorňuje ho, když má holý zadek :o) Šak je pánbůh potrestá. ()

KeithMaxwell

Těšil sem se na blockbuster roku od kterého jsem chtěl jen spoustu skvělé akce ale to jsem nedostal. Všechna akce a destrukce je vidět v trailerech a pak zbývá jen příběh který je skoro tak slabý jak v Pacific Rim, sice tu nejsou trapné scény ani primitivní humor a finále s královnou je fajn ale zklamání to je hodně velké. ()

Hollohlaway

Fuj. Emmericha si definitivně škrtám, protože tohle už není ani slušné řemeslo. Naprosto papundeklové postavy bez špetky lidskosti deklamují až parodicky heroické a patetické klišé kecy. Až vysloveně předem víte, co která postava řekne! Někteří herci si alespoň svoje odehrají, ale například J. Usher je vysloveně špatnej a k neuvěření topornej. Dějová linka je tak sešitá horkou jehlou, že například postavy vynořující se na správném místě z ničeho nic, už ani nekomentuju. Ale hlavně, hlavně co mi vadí, a co má i lecjaké béčko, tak to prostě není dramatické! Tohle je velkofilm? Snad jen triky za ty prachy celkem stály, ale to je tak asi všechno. ()

obivan568

Skvělý úvod, hodina brutální nuda a hodina celkem zábava. Všechny dobré postavy jsou ty staré (+ Fichtner). Nejlepší momenty jsou ty, kde hraje ta nádherná hudba z jedničky. A těch je fakt málo. Jednička je jeden z nejlepších scifi filmů, tohle průměr. ()

Dexter256

U tohoto filmu ani tak nevím co napsat.Z ukázek to vypadalo na dobrou podívanou ovšem realita byla úplně jiná. Dlouho jsem se u filmu tak nenudil jako tady. Nepřišlo mi to ani jako pokračování,ale spíš jako nová verze něčeho co jsme tu už před 20 lety měli. A přitom to co jsme měli před 20 lety byla parádní podívaná u které jsme se dobré bavily.Ani se nedivím ze pan Smith do toho nešel. V této době kdy sci-fi hodně jede je pro mě osobně tento film zklamáním. A od pana Emmericha jsem čekal o hodně víc. 50%. Bohužel. ()

jenik71

U prvního dílu jsem se výborně bavil, tohle pokračování už se tolik nepovedlo. Efekty jsou sice na vysoké úrovni, jenže tomu chybí ta správná atmosféra. Průměrné a vlastně i zbytečné pokračování, které zaujme vlastně jen vizuálně, což je docela málo. ()

Pecival

Jednicka je jedno z mych oblibenych guilty pleasure, ale tohle je pekelne spatny. Nema to dusi, charnisma, odstup... Mladi herci jsou otravni, ti stari maji blbe role. ()

jefff

Triky parádní, fajn návrat sympaťáků Goldbluma a Pullmana, jinak velké, tupé, nelogické, americké, stupidní sci-fi (spíš fantasy) o válce emzáků proti lidem (tedy hlavně Americe). Emmerich je starý pes a pořád si myslí, že filmy nemusí být bohaté na děj, příběh ani dialogy, ale musí být zábavné, lehké a stravitelné pro všechny nehledě na věk. ()

P1tr

Nový Den nezávislosti je trapným pokusem o profesionální filmařinu, který nedokázal naplnit ani nenáročná očekávání do něj vkládaná. Čekal jsem a chtěl jsem jednoduchý, nenáročný a příjemně hloupý blockbuster, jenže tvůrci to bohužel ve všech ohledech přehnali a připravili si pro nás až příliš hloupý film, který mě nepřestal udivovat svojí nezajímavostí, špatnými triky a nudnými postavami. V žádném případě se nedá mluvit o zábavném zážitku a bohužel film nebyl ani natolik debilní, aby se šlo bavit jeho nekvalitou. Jde bohužel o špatný a nudný film, který dostává jednu hvězdu za jako vždy zábavného Jeffa Goldbluma. Další aspekty už si ovšem nic blížícího se pochvale nezaslouží. ()

zsn odpad!

Sci-fi odpad. Humorná rádoby parodie na Vetřelce. Hrozná krávovina, to se s Moonfall absolutně nemůže rovnat. Pokaždé, co je ve filmu hvězdné osazenstvo, tak film stojí za houby. Na možnosti, které se filmu nabízí dnes je toto doslova výsměch. Vše je laciné - herecké výkony, scénář i grafika. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)