Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

chezush

Nejsem velkým fanouškem PA série a ani tenhle díl mě nepřesvědčil, že bych jím měla být. Na puberťáky a mainstream publikum to asi zabírá, ale na mě žádný bu-bu-bu jednou za hodinu neplatí. Plusem zůstávají sympatické postavy. ()

juta

Čtvrtý díl dá se říct překvapil. Už jsem čekal, že zase přijde nudnější okecávání a nic moc závěr. Fková kamera mi tentokrát vůbec nevadila. Dialogy ušly, lekačky s reklamou na kinect taktéž... Závěr byl mírný nadprůměr, já byl spokojený. ()

S.Quentin QUALE

Čtvrtý díl téhle laciné série už jasně ukazuje, kdo je cílovou diváckou skupinou. Mladí (15tiletí) herci nejsou špatní, ale asi si sami dokážete představit obsah jejich dialogů. Ono potom ani není divu, pokud tahkle vypadá typická americká rodina - tata kravaťák, matka bývalá rozkuřovačka, týnejdžrovská dcerka s xichtem anděla, velkej barák, samej počítač, Kinect atd. - že jim přidávájí do každé domácnosti poltergaist, dyť já jim ho taky přeju! Po čtyřech dílech jsem se sice nikam nedostali, ale na druhou stranu, tohle jako samostatný článek působí aspoň trochu kompaktně. Na minulý díl to nemá, ale první a druhý to do kapsy strčí. Lekačky fungují dobře, jinak nic nového. 55% ()

kingik

Poslušně hlásím, že se po dobu sledování čtvrtého dílu známé horor série, nic paranormálního nestalo. A přece má tohle pokračování něco do sebe. Dvojice režisérů se poučila z chyb ze zmateného třetího dílu a zvolila na počtvrté lepší přístup k látce, která sice originalitou neohromí, ale když chce, zabrnká solidně na nervy vyplašeného diváka. Mladá dívka Alex má zálibu v natáčení své rodiny. Poklidné soužití jejich členů se změní k horšímu, když do rodiny přijde na čas malý chlapec ze sousedství, kterému mámu odvezli do nemocnice. V domě se od té doby začnou dít nadpřirozené úkazy. Dívka se svým kamarádem to tak nenechá a bude chtít celé záhadě přijít na strašidelný kloub, když strašení postupně nabude na intenzitě. Připravte se na to, že první hodinu se děje přibližně toto: domem bryskně přeběhne podivná postava zachycená na všude rozmístěných kamerách, jeden lustr se rozhoupe a druhý spadne, občas se sám od sebe pohne nějaký předmět anebo se se zavrzáním otevřou dveře. Vrcholem strašení je levitace Alex ve spánku. Jak jistě sami uznáte, z toho se nikdo nesloží. Proč tedy dávám tak vysoké hodnocení? Protože bagr. Zbývá dodat, že se jedná o události z listopadu 2011. Film je však natolik profesionálně odveden, že o nějaké přehnané autenticitě nemůže být řeč. Když se navíc tvůrci v záhlaví titulek sami shodí upozorněním, že film je pouhá fikce. A já blbec tomu málem uvěřil. Nebudu prozrazovat, jaká překvapení přijdou na řadu v průběhu děje, protože bych potenciální diváky připravil o nějaké nečekané momenty, které přece jen ve filmu jsou. Celý tento díl bych označil jako nejsnaživější, co do "bububu" efektu a herci byli také nejsympatičtější z celé série. Pětka možná přinese rozuzlení tohoto strašidelného home videa. Dokud diváci nevystaví stopku svým nezájmem, bude se strašit dál. 70% ()

Frajer42

Vzhledem k tomu, že jsem viděl jedničku, dvojku i trojku, tak čtyřka byla téměř povinností. Po roztahaném úvodu, kde jsme málem byli seznámeni i s prvním sexuálním zážitkem mladé blondýnky, se konečně začaly dít i ty tzv. paranormální jevy. Vše začalo klasicky pohybujícím se lustrem. Ale to předbíhám. Netradiční věci se začaly dít až ve chvíli, kdy se velmi zvláštním způsobem dostalo naší ústřední rodince do opatrování, démonem ovládané, dítě. Pak tedy ty lustry. Popravdě, už si ani moc nepamatuji, jak to šlo vše popořadě. Nicméně takovým důležitým faktorem byla supervychytávka na kinectu, o jejíž existenci jsem neměl nejmenšího tušení, která v kombinaci s kamerou přeplou na noční vidění, tedy dočasně pracující v infračerveném pásmu dokáže občas objevit nějakého toho ducha. Něco tak debilního snad zdravého člověka napadnout nemůže. Tak naše 15 letá hrdinka s jejím poloteplým přítelem nainstalují do domu jednu kameru a celou noc mají zaplé 3 notebooky, které zřejmě poháněné pouze baterií, neboť přívodní kabel mému zraku unikl, celou noc v HD rozlišení natáčejí. Blik, blik, blik. Kamery se neustále přepínají. Občas se pohne lustr, občas židle, občas se pootevřou dveře. Samotný závěr netrvá dlouho. Teta Katie se začne v domě zabydlovat a během několika minut odstraní všechny původní majitele. Právě samotné finále je naprosto nejdebilnější část filmu. Naštěstí hlavní hrdinka je docela pohledná a webcamera ji často zabírá, takže není velký problém prokoukat se až na konec. Nezdá se mi, že tento nápad je hodný realizace zatím 5 dílů. Myslím si, že nápady a veškeré kouzlo byly vyčerpány v prvním dílu. Nyní už se nevaří ani z té vody. Takový film si může doma natočit každý. 1*. Budu se těšit na pokračování a především na to, co NOVÉHO tvůrci vymyslí. ()

MikeCool

Oproti PA 3, je čtyřka pro mne určitě velkým zklamáním. Místy laciné lekačky, u kterých jste se pomalu ani nelekly. Přišlo mi to moc uhozené a bez žádné akce. Občas pobavily hlášky pubertálních herců a to je asi tak vše. Jak říkám, třetí díl zůstane pro mě číslo 1. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Dzeyna

Musím uznat, že v kině je sledování PA 4 naprostá pecka! Sice se občas více smějete než bojíte, ale to samozřejmost. Myslím, že je to lépe zpracované než kterýkoliv díl předtím - lepší kamera, vychytávky, efekty a v neposlední řadě postavy. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že se téměř celý film jakoby nic neděje a vše je taková pohodička a všechno se to semele v posledních nadupaných 10 minutách. I tak, to cením. ()

Kothy

Nejslabší díl. Vůbec jsem se nebál. Ta holka je sice pěkná, ale to je asi tak všechno. Až ke konci se začne něco dít. Končí to otevřeně, takže se můžeme bát dalšího pokračování... ()

swamp

Taková nuda - po výborné trojce jsem čekal něco svěžího, okultního. Ale teda šedesátiminutové skypování, dvakrát posunutá židle, jedno nastartované auto a minutové finále - to mi přišlo opravdu DOST málo! :( Možná by se na tu pětku mohli vykašlat.. ()

PetrPan

Opačná peristaltika Paraanál Activity posunuje celý děj hlouběji a hlouběji do prdele. Jednoho dne snad konečně dojde k zásunu až po kořen... ()

korbitch22

Těžko pochopitelné, že to točila stejná dvojice režisérů jako předchozí díl.O proti námrdové trojce tu máme neatmosferické peklo, jehož scénář lze považovat za příšernou snůžku nesmyslů.Liché díly série mají jiný koncept než sudé, zatímco v lichých jsou neustálé lekačky gradované epickým finále, u sudých je to změt šedi a nudy v nějakém rádoby příběhu, problém 4tého dílu o proti druhému ( který aspoň trošku fungoval ) je v tom, že se celou stopáž děje maximální hovno, ale maximální!Lekačky jsou asi 4 a všechny neuvěřitelně předvídatelné a neděsivé.Jako by se tvůrci zbláznili a řízli to vyschlostí twajlajtu a jako bonus to smíchali s "hrůzostrašností" seriálu čarodějky se Šejnou Dórtyjovou vole.Každý z předchozých dílů mě dokázal přikovat do křesla, třetímu se to dařilo dokonce celou stopáž, ale tady sem celou dobu prozíval i přesto, že jsem se nato dívál sám, večer a po tmě a když se za celý film leknete nejvíc toho, jak skočí kočka na stůl, tak je kurva do prdele něco špatně!Jediná mizivá pozitiva filmu jsou sympatická hlavní představitelka, její exkluzivně milfní maminka a natroublá mladší verze Setha Rogena.Finiš který přijde asi 10 minut před koncem....mě normálně poserte se odehrává z půlky za bíleho dne, tudíž pro dokreselní attmosféry je potřeba sada pastelek od bílé po černou a totální finiš je odbytý během 3 minut, kdy na vás poprvé chčije atmosféra jako prase a snad jedině ten zajímavý konec ze mě vytáhl ty 2*.Jako fanouška téhle série mě ovšem neskutečně děsí, že samotní filmaři se na nás, na fanoušky regulérně vysrali a dělaj si z nás prdel a my jim to stejně zase zaplatíme.Pevně doufám, že reřisérska dvojice dostane do dalšího dílu padáka, jelikož kálet na své nejvěrnější mi přijde opravdu ubohé a když si dovolí udělat z jednoho nejzajímavějších a nejděsivějších hororových konceptů posledních let 95 minut dlouhou reklamu na Pepsi, tak je něco kurva špatně!.Ještě neznám přesná čísla výdělečnosti tohodle nudného blábolu, ale jsem skálopevně přesvědčenej že 5tý díl nebude poslední, tahle fabrika na miliardy bude chtít překonat Saw a já jen doufám, že v pátem díle dostane zlo už trochu na prdel, moc mě nebaví se dokola dívat jak ta píča kosí jednu sympatickou rodinu za druhou a když mi k tomu tvůrci ani nenadělí řádnou dávku lekaček a nulovou atmosféru, tak ať jdou s pátým dílem do prdele a i jako fanoušek se předběžně odmítám podílet na jeho financování návštěvou kina i přesto, že návštěva lichých dílů se vždy vyplatila.Nechápu co si o sobě režisérská dvojice vůbec myslí a pan Peli by měl začít vážně uvažovat o tom, že si sám zafinancuje pořádnou dávkou financí 5tý díl, kterým se se ctí rozloučí, protože takovej další průser, jako je 4tej díl mu už neodpustí ani tak zajetí fans, jako já....obrovské zklamání! 30%. ()

rollman1

Nové postavy, nové prostředí, další nudný a zbytečný díl. Ne, to není upoutávka na Rodinná pouta, ale na další díl PA. Tentokrát můžu říct, že celý film se čeká jen na konec . Atmosféra se vytratila, ale nebudu tady psát (jako spousta z vás), že jsem se nelekl, lekl jsem se a nejednou. Celý film se nic neděje a směřuje to sice k dobrému, ale krátkému konci, kde se vlastně hodně vysvětlí a naladí to na případný 5. díl. Kromě dobrého konce, který trvá 2,01 sekundy je film vlastně o tom, že si nějaká holka pořídila notebook. ()

mcb

Po tomhle dílu už nevěřím, že by někdo do série mohl vnést jediný originální nápad. Je to tak vyčpělé a recyklující (i když v některých případech stále funkční), až to bolí. Opravdu si nedokážu představit, o čem budou další pokračování. ()

honajz

To pořád někomu přijde normální, že barák je prošpikovaný kamerami víc, jak v nějakém špionážním filmu, a kde není kamera v místnosti, tak běhá kdejaký pošuk s kamerou v ruce? Tohle mi už přijde tak nedomyšlené a tak svazující pro tento typ filmů, že to odvádí hodně pozornost od toho, co by možná tvůrci chtěli říct. Problém je, že všechny tyto filmy jedou ve stejném mustru - nějaká rodinka, sem tam divné věci, šok na závěr bez jakéhokoliv vysvětlení. Jestli se tahle série má pohnout dál, musí dodat nějaká vysvětlení, a hlavně se zbavit těch kamer. Může reflektovat třeba policejní vyšetřování, jak co bylo, ale už normální, statickou kamerou. Tady u tohoto filmu se nějak celou dobu neděje ani náznak nějakého logického chování postav, ani pokusy zjistit víc o podivném klukovi, prostě se objeví a je, no problemo. Chlápek stojí po půlnoci uprostřed pokoje s nožem, a manželka mu řekne, pojď spát, vůbec se nediví? Zmatek v postavách. Naprosto nudný a zbytečný ani ne film, ale skutečně home video, nebo spíše YouTube video. Včetně těch divných střihů... ()

hansel97 odpad!

Jednička nasadila vysokou laťku, na kterou dvojka neměla ani zdaleka a které se trojka zdatně přiblížila, ovšem tohle se k té laťce nepokusilo ani vyskočit. Nechápu, jak to mohli takhle zvorat, když když se jim podařilo najít slušnou zápletku s dítětem od sousedů, čímž se odlišili od předchozích dílů a velmi sympatické postavy, hlavně Alex. Celou dobu to nebylo moc strašidelné, tak jsem si říkal, že nevadí, že finále mi napraví chuť a ono skončilo dříve než začalo. Smrti naprosto nic moc a hlavně finále po nastavované hodině a půl trvalo asi 2 minuty, kdy se jen Alex motala dokola a chtěla něco najít, pak se tam objeví nějaký čarodějnický borky, Katie udělá baf a je to... Aspoň kapka originality by tohle zachránila na průměr, ale finále to pro mě pohřbilo nejhlouběji, jak to šlo. ()

SOLOM.

Dvojice režisérů Henry Joost a Ariel Schulman si třetím dílem přišli na opravdu slušné peníze a tak bylo zcela pochopitelné, že se rozhodli co nejdříve natočit další pokračování. Odpůrci této série (mezi ně víceméně patřím i já, protože na mě Paranormal Activity ani v jednom z předchozích dílů nějak výrazně nezapůsobily – snad jen právě trojka alespoň trochu ušla) však jejich nadšení moc nesdíleli. Osobně nechápu, co na těchto filmech tolik lidí vidí a že z takové „nicky“ dokázali vytřískat tak nehorázné prachy, ale tahle dnešní generace je vážně divná. Pořád jen samé filmy s komiksovými hrdiny, nekonečné seriály, stupidní reality show – jen shit za druhým až se mi z toho začíná zvedat žaludek. Někde v koutku duše jsem doufal, že by čtvrtý díl mohl opět pokročit směrem vpřed, co se samotného příběhu P. A. týče, ale scénárista si pro nás připravil takový guláš, že jako celek byl tento díl téměř nestravitelný. Sice jsem pochopil, o co tu šlo, ale nějaký výrazný posun v tom nevidím. Spíš jen další chaos, tvůrčí zmar a sázku na divákovu naivitu. Takže po drsnějším závěru trojky by jeden alespoň očekával další porci nadpřirozeného „teroru“, ale kromě jednoho spadlého lustru, skákajícího balónu a levitujícího nože se téměř ničeho nedočkáme. Musíme si tak počkat na zhruba závěrečnou čtvrthodinku, která už toho však moc nezachránila. Bída, bída, nuda a zas nuda – tak asi takto bych charakterizoval tento díl. Když k tomu připočítám i docela slabé herecké výkony, bylo téměř vymalováno. Od odpadního hodnocení čtyřku zachránila finální pasáž s posednutou hrdinkou předchozích dílů Katie a její naháněčka s Alex v domě. Alespoň v těchto chvílích jsem pocítil mírné zlepšení atmosféry, ale jinak vážně nic moc. Co se kvality týče, viděl bych to na úplně stejnou úroveň jako dost sterilní jedničku. 30% ()