Arrow - Série 3 (série)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2014 - 2015, 16 h 17 min (Minutáž: 23x43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Willa Holland, Emily Bett Rickards, Colton Haynes, John Barrowman, Paul Blackthorne, Brandon Routh, Matt Nable, Katrina Law, Karl Yune, Rila Fukušima, Audrey Marie Anderson, Cynthia Addai-Robinson, Grant Gustin, Caity Lotz, Peter Stormare, Primo Allon, Brad Kelly, Patrick Gilmore, Matt Ward, J.R. Ramirez, David Cubitt, David Kaye, Michael Kopsa, Brandon Nomura, Charlotte Ross, Christina Cox, Nolan Gerard Funk, Aaron Hutchinson, Amy Gumenick, Alison Araya, Austin Butler, Jill Teed, Daniel Boileau, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tommy Campbell, Adam Lolacher, Nick E. Tarabay, Alex Kingston, Jason Burkart, Kelly Hu, Vinnie Jones, Dexter Bell, Jason Diablo, J.C. Williams, Peter Bryant, Bex Taylor-Klaus, Eugene Byrd, Marc Singer, Roger R. Cross, Darren Moore, Celina Jade, Adrian McMorran, Steven Culp, Chad Riley, Doug Jones, Justin Breault, Adrian Holmes, Françoise Yip, Karin Konoval, Lucas Wolf, Howard Siegel, Christopher Heyerdahl, Shaine Jones, Curtis Lum, Willa Holland (a.z.), Katie Cassidy (a.z.), Colton Haynes (a.z.), Paul Blackthorne (a.z.), John Barrowman (a.z.), Douglas Arthurs, Carmen Moore, Laura Adkin, Jacqueline Samuda, Billy Wickman, Nathan Mitchell

Komentáře uživatelů k sérii (6)

3. Séria - 89% Po vynikajúcej druhej serie ponuka tretia väčšie množstvo (vedľajších) hrdinov (Black Canary, Atom v podaní bývalého Supermana Brandona Routha), (čoraz) viac (obľúbenú) Felicity, lepšie akcie a efekty, nové (a lepšie) tony od Blakea Neelyho, ale aj keď zvučné meno záporáka (Ra's al Ghul), nakoniec to na predošlú sériu a vynikajúceho Manu Bennertta (David Slade) nestačí. Tretia séria je ako celok veľmi fajn, ale už neponúka také prekvapivé zvraty (a straty) ako predošlá séria. Dokonca ani flashbacky už toľko nenadchnú. A aj (slnečný) Happy End môže niekoho sklamať (mne osobne to sadlo, po tých "temných tmavých prvých sériách"). Čo ma ale prekvapilo a veľmi sa mi ľúbilo, boli časti s Barry Allenom / Flashom. Zatiaľ čo sme sa v druhej sérii tak trochu stali svedkami jeho zrodu, pri tretej už má svoj vlastný seriál a chodí vypomáhať kamošom do Starling City. Poprípade tým Arrow ho ide navštíviť do Central City / S.T.A.R. Labs. Oba seriály sa fajn pretínajú. Arrow začne a následne za ním sa v pár epizódach prepájajú tieto dve komiksové postavy. Takže je fajn pozerať tieto seriály po jednej časti ako vychádzajú. Vtedy ma divák pekný, uspokojivý, ucelený a plnohodnotný zážitok.(1.7.2016)

"My name is Oliver Queen. After five years in hell, I have come home with only one goal-- to save my city. Now others have joined my crusade. To them, I'm Oliver Queen. To the rest of Starling City, I am someone else. I am something else."?- Aneb série, kde Arrow umřel a mělo to skončit. Nebo se až vrátit s pátou sérií..(2.4.2017)

Třetí série obrovské zklamání. Najde se pár lepších dílů, jako crossover s Flashem, zimní finále a docela i letní finále (až na poslední scénu), ale bohužel kalit minulých řad trojka nedosáhla. Snad bude čtvrtá řada lepší. 60 %(3.4.2016)

O něco lepší, ale to jen v tom případě, že ponechám tu většinovou část s Arrowem ve svém městě. Naprosto zbytečné pasáže s mimoňským Hong-Kongem jsem přeskakoval, takže mi zbylo alespoň poměrně hloupé a laciné lození s Ligou zabijáků v místní opuštěné pískovně, kde několik dílů trvalo zjištění pravé pravdy a mezitím se divák utápěl v dost pitomém sladkobolném váhání hrdinů nad "být či nebýt" hrdinou bez Arrowa a slzičkami a dalšími láskami mezi sebou... ááááách jo. Kapitán detektiv se taky chová každou chvíli jako jiný blb, k tomu mě moc nenapadá kdo všechno z města vlastně není maskovaným hrdinou a jak neznám DC komiksy, tak nápad s Iron Manem s tváří Clarka Kenta mi přišel už dost vykradačsky uhozený. Více méně mi to stále pčijde jako takové vynucené pokračování, kdy se tentokrát alespoň podařilo autorům vymyslet trochu lepší nosnou dějovou linku, než v S02. Jediným skutečným plusem je zase těch pár (dva?) crossoverů s Flashem. Nemálo dílů, kde si všichni padali kolem krku, vyjasňovali si vzájemná pouta a plakali jsem odposouval, takže z těch skutečných 23 dílů by mohlo být po zkrácení o zbytečnosti tak 15 skutečně plných koukatelného děje. A taky si nemyslím, že bylo kdovíjak chytré přecházet v akčních scénách na tu (ruční?) digitální kameru - tyhle záběry vypadají dost lacině a amatérsky. 2,5*(15.5.2016)

Úpadek kvality a zklamání. Jediné, co stojí za to je vytvoření seriálového universa s Flashem. Ra's al Ghul je skvěle obsazená a zahraná postava, ovšem po scénáristické stránce zcela nezvládnutá. Sotva jsem sérii vydržel do konce.(19.7.2016)

Pre mňa dno seriálu. Neviem ani kde začať. Výskyt temnej atmosféry (oproti predchádzajúcim sériam) je vzácny ako zuby z kohúta. Pribudnutie Raya Palmera mi až tak nevadí, je to zaujímavá postava, ktorá v budúcnosti dostane viac priestoru. Epizodický záporáci sú normálka. Hlavný záporák...pre mňa najväčšie sklamanie tejto série. V druhej sérií nám bola predstavená Liga zabijakov a my sme boli natešený, čo nám predvedú v tretej sérií. Tiež sme sa tešili na ich vodcu, dlho žijúceho Ras al Ghula. A dostali sme to (bohužiaľ). Neviem, ale Ras al Ghul mi vôbec nepripadal tak hrôzostrašne, ako ho opisovali v druhej sérií, kde sa ho buď každý bál, alebo mal pred ním rešpekt. Vždy, keď bol na scéne pôsobil zvláštne, znudene, proste nemastno-neslano. Rovnako ako finále. Epizódy 10,11,12 (tím Arrow sa snaží bez Olivera ochrániť mesto pred zločincom Brickom, ktorý je výborne stvárnený Vinnie Jonesom)pre mňa pôsobili veľkolepejšie, akčnejšie a atmosférickejšie, ako ,,pravé´´ finále v epizóde 23, čo je dosť smutné. Rovnako ako flashbacky. Síce sa mi ich hlavný záporák aj so svojím evil plánom páčili, zráža ich k dnu návšteva Starling City, kedy sa, pre obyvateľov mesta mŕtvy, Oliver (fádne maskujúci svoju identitu) prechádza po uliciach mesta, dokonca navštívi oslavu vo svojom vlastnom dome (samozrejme nikto najznámejšieho obyvateľa mesta nespozná). Keby túto časť z flashbackov vystrihli, lepšie by spracovali Ras al Ghula a finále série by malo atmośféru tích epizód 10,11,12, dal by som tomu štyri, možnože aj päť hviezdičiek. Takto si to odnáša len priemerné tri.(31.8.2016)