Epizody(15)

Seriál podle scénáře Lucie Konečné Ententýky se nebojí s nadsázkou a humorem dotknout i vážnějších životních problémů, jako jsou například střídavá péče o děti, jejichž rodiče se rozešli. Nepřehlíží ani potíže matek, které vychovávají dítě samy a nemohou najít partnera. Řeší vztahy s ženatými nebo vdanými, posedlost zdravým životním stylem i honbu za vším, co má nálepku BIO. Neopomíjí ani sex, kterého je buď málo, nebo je jiný, než si představujeme. Významnou roli v seriálu hrají děti, které se stávají svéráznými hybateli děje.
Ententýky jsou tedy svého druhu sondou do typických životních situací řady dnešních třicátníků, generace Husákových dětí. Tvůrci nevsadili na zbytečnou akčnost, řadu úrazů, trápení… Seriál nabízí uvolněnou atmosféru vystavěnou na nenásilném humoru, situačním i slovním, a především na všedních, přitom zajímavých osudech jednotlivých hrdinů a hrdinek se svými rodinami, přáteli a známými. Ti jsou jako vaši sousedé. Zažívají to samé, co zná nemalá část nedávno či v současnosti těhotných žen a jejich široké okolí. Dny jsou plné dětského oblečení, knížek, krmení, kočárků, plenek, internetových obchodů, bazárků a maminkovských fór… (oficiální text distributora)

Nihlathak odpad!

Jen tak pro informaci, Ulice, Ordinace a tyhle bláboly mají vážného soka z České televize. V trapnosti je hravě překonává. Povrchní idiotský seriál plný tak typických českých moralistických a vztahových rozhovorů, JAK JÁ TO NENÁVIDIM!!! Děláte lidem z mozku zeleninu, výplach inteligence. ()

geklon odpad!

EKLHAFT....další autorské hovno za peníze koncesionářských poplatníků. Na téma Takhle vážně nikdo žít nechce a jestli jo, spíš by ho měli přesvědčit, že tohle se nehodí ani jako levná charakteristika postav v reklamě na nábytek, nebo na instantní polívky, či samopřebalovací plíny a nepatří do seriálu na veřejnoSprávné teleivzi.... ()

ravalah

Pro generaci 20- jiste odpad, pro starsi rocniky se zkusenostmi vyborna zabava, ktera hodne reflektuje vlastni zkusenosti a s nadhledem se jim clovek zasmeje, i kdyz si nekdy vzpomene, ze kdyz je zazival, tak vtipne mu nepripadaly. ()

Čtec

Vzhledem k tomu, že mám k Jitce Schneiderové zhruba stejný vztah jako Ivan Trojan alias Ondřej ze Samotářů, tak se mi to líbí... Škoda, že ji znám jenom od vidění... Ne ale vážně, myslím, že Ententýky jsou dobře udělané, vtipné a ze života. Zdejší nízké hodnocení není fér, kdyby byly titulky v angličtině, bylo by procent dvakrát tolik... ()

joora1

Náhodně jsem viděl jeden díl jednou takhle večer v TV a musím říct, že ve srovnáním s tím brakem, který je na Nově a Primě, je seriál ČT příjemným překvapením. Ne, že by měl extra velkou kvalitu, ale je pohodový, vtipný a hlavně oddychový, takže z něho má člověk docela dobrý pocit. Viděl jsem ještě pár dílů a musím říct, že na mě působí sympaticky. Ideálně na to, když si chce někdo vypnout a odreagovat se u něčeho, co nemá 2 hodiny a není to těžké na přemýšlení. ()

Kanca

Není to žádná hitparáda, ale dá se na to koukat...V té záplavě dost podprůměrných seriálů, které nám české televizní stanice nabídly tento podzim, je to asi to nejlepší... Ale absolutně nesouhlasím s názorem, že je tam moc sexu. Jak ste na to přišli? Ten, kdo to tvrdí a přirovnává tenhle seriál k Sexu ve městě, Sex ve městě asi nikdy neviděl! Jen já prostě nevim, kdo sakra pojmenovával postavy? Arnoštka, Ute?????! wtf?! ()

Kovaja

Hodně lidí tohle hodnotí jako propadák ale ukažte mi stejný seriál se stejným počtem dílů který by do sebe dokázal dostat tyhle složité věci(spíše nástrahy)všedního života.Ano i já sem byl totálně alergický na Arnoštku,protože takovou pipku měl ten její minimálně proplesknout aby se probrala:-)).Na druhou stranu je potřeba zmínit úžasně sympatickou J.Schneiderovou jako Ute.Ta holka měla prostě šmrnc a jiskru.Stejně na tom byl i děda brouk (O.Vízner)K.Hrachovcová opět nezklama v roli blbky ale její focení a postava-pánové klobouk dolů:-))písaříka sem od Snowbordaků nemusel,tady sem otočil.Borec asi dospěl:-)) ()

Paity

Skutečně si lámu (anebo vlastně nelámu - pozn. aut.) hlavu nad tím, proč někdo ve spolupráci s Českou televizí vytvořil něco takového. Ale to se asi nikdy nedozvíme. ()

spageta

Po shlédnutí necelého prvního dílu otřesného gymplu, jsem musela tu jednu hvězdičku dát. Po dějové stránce celkem nuda, nic nového pod sluncem, stokrát omýlaná témata běžného života ze všech možných stran. Naštěstí to není přeplácané tím přehnaným humorem, jak jsem se obávala, vtipy měly únosnou míru a na Jitku Schneiderovou se hezky koukalo. Bohužel, mi zde trochu připadala snaha v určitých rysech napodobit Sex ve městě (těmi rádoby zamyšleníhodnými komentáři, jež doprovázely celý děj), čímž si to u mě docela polepili (Sex ve městě je jen jeden). Další vývoj je předvídatelný, žádné zvraty ani změny k lepšímu tam nečekám. ()

Pevek2

Tak jsme se po adaptaci lifestyloveho casopisu (Zeny v pokuseni a Muzi v nadeji) a vsevedoucich rasistickych diskusich pod novinami (Bastardi) dockali i adaptace mimibazaru. Jsem ale zvedav co kdo jeste vytahne z rukavu. ()

Olík

„ententýky dva špalíky, scénář vyletěl z elektriky“ A začalo to tak nadějně, nebál bych se říct, že se ve vzduchu vznášel feeling populárních amerických seriálů jako Sex ve městě nebo Muži na stromech. Ale přišel první díl, druhý díl, třetí, čtvrtý……bezvýchodně tupé dialogy, kopírování před třemi roky natočených Přešlapů, nulová dramaturgie, herecká impotence….jedním slovem šeď tuzemské seriálové tvorby. ()

GIK

Tak to bylo fakt vtipný. Vyzdvihl bych chytře napsaný scénář. Hodně mouder a postřehů. Fenomenální výkon předvádí hlavně "Arnoštka". Skvělá hudba. ()

anitae

Před pár lety bych asi hodnotila jako odpad, ale teď to nevidím tak černě:))) .... Po druhém dílu to beru zpět, tak vykojenej mozek abych na to vydržela koukat nemám... ()

PavelZava

Díl od dílu vtipnější, Majk ( Čtvrtníček ) má nejvtipnější hlášky, toho žeru ! Postavy rozmanité a vykutálené. Asi to musí mít v životě zajímavé, když se někdo jmenuje Vilém Brouk, Arnoštka anebo Ute, to se scénáristka Lucie Konečná opravdu vyřádila. ()

tančísvlky odpad!

Nemôžem dať hneď odpad, ani náhodou. Herci sa však chovajú akosi nenormálne. Ďalší prúser je ,že hudbu vytvorili "Chinaski"a to sú odporní chameleoni hudobnej scény. Zhoršenie sa ako vždy dostavilo a tak šup do kanálu... ()

haWranka

První díl mě navnadil, druhej zase odradil... Takže jsem si řekla, že to zkusím ještě jednou, prostě dám tomu poslední šanci. A doufám, že se trochu do popředí posune hlavní hrdinka a trochu se odsunou ty její nesympatický kamarádky. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj