Epizody(10)

Základní škola Sever je zdánlivě stejná jako ostatní. I tady je kolektiv učitelů, kteří dennodenně bojují, aby do hlav žáků vpravili alespoň nějaké vědomosti, a zároveň přitom sami nepřišli o nervy a o rozum. Výhodou je, že tu pracuje o něco víc mužů než jinde, takže síly jsou poměrně vyrovnané. Což s sebou na druhou stranu přináší řadu humorných situací, které učitelský sbor občas řeší nejen s patřičnou nadsázkou, ale hlavně s drobet sexuálním podtextem. (oficiální text distributora)

Foma

Asi koukám na jinej seriál než většina hodnotících tady. Herci si to užívaj, na place nejspíš panovala hodně dobrá nálada, což je na obrazovce vidět. Ať se na mě nikdo nezlobí, pokud tady někdo napíše, že herci jsou podprůměrný, tak je spíš jeho inteligence podprůměrná, protože alespoň Langmajer a Medvecká jsou páni herci a ostatní jim míň či víc zdatně sekundujou. Nehledě na Klepla, kterej, když má dobrou chvíli, tak je neuvěřitelnej. A je to prostě vtipný, dost vtipný, taková crazy ulítlost. Nevím, nemyslím, že bych byl zrovna typ, co má lidovej vkus, ale možná, že bří Marxové ve svej době taky někomu přišli úplně mimo a přiblblý, i když samozřejmě Základku s Marxovejma nelze srovnávat, ale je to prostě až absurdní legrace, kterou je třeba brát s nadhledem. ()

kajas

Tak jsem zvládla všech 10 dílů. Upřímně, seriály ze školního prostředí mě jako studentku přitahují, bohužel zklamal jak počin Novy, tak toto primácké dítko. "Základka" dělá z pedagogů vypatlané idioty, samotných školních hodin je tu jako šafránu, korunu všemu nasadily výsledky konkurzu na nového ředitele. Škoda, škoda, sympatické herecké obsazení a super znělka hodnocení moc nezachrání. ()

Moena

Nebudu to prodlužovat. Klasický humor za každou cenu, který je alfou a omegou podobných kousků už delší dobu. Postavy jak ze zvláštní školy (hyperaktivní ředitel, vypatlaný tělocvikář, dějepisář v kostýmech a o zbytku nemluvě, i když jediná sympatická postava byl pro mně po celou dobu překvapivě zrovna školník, který působil nejvíc nenásilným dojmem toho, že do seriálu opravdu patří). Zápletka jak z Policejní akademie III. Trocha toho sexuálního napětí a jeden buzík, aby se neřeklo. Scénář je napřesdržku a je tu jen aby lepil všechny "vtípky" dohromady. Jinak u scény s nebem jsem málem zavíral oči, aby mi náhodou nehrozila slepota, popř. jiný psychický šok. Sám se divím kde jsem tu jednu hvězdu ušmudlal (asi za herecké obsazení), složené z celkem sympatických i oblíbených (Langmajer) herců, kteří se tu bohužel jen nebetyčně ztrapní... Možná kouknu ještě na jeden díl a pak to definitivně pošlu do kytek. Zážitek ze sledování byl vážně otřesný! PS: Málem bych zapomněl. Co ta "hudba"?! To byl takový problém si k tomu paskvilu něco vlastního načmárat a nervat nám uši 100 let ohranými vykopávkami? Grrr ()

jezurka42

A mě se to líbilo. Je to svižné, vcelku vtipné a hlavně jsem se u toho zcela odreagovala. Medvecká, Hybnerová a Langmajer jsou úplně úžasní. Zato mě moc nepotěšila Poláková. Ale jinak skvělé. Lidi, tohle nemělo být žádné veledílo, spíš vás to mělo prostě...uvolnit. Na další díl se určitě podívám. ()

Martin741 odpad!

Ked sa budem cely den pozerat na miestne hnojisko ako hnije hnoj tak myslim, ze som stravil cas podstatne uzitocnejsie nez vidiet co i len 1 diel tejto ubohosti. 0 % ()

bourec odpad!

První díl na jednu hvězdu s odřenejma ušima.Ale odpad tomu zařídil hlavně Blb Klepl.Parodování Klause bylo i na mě moc.Hnus!0%. ()

COF_666 odpad!

Vím že to není moc objektivní hodnotit (a zavrhnout) seriál po shlédnutí prvního dílu, ale já jaksi nemám motivaci, chuť a ani odvahu zjišťovat jestli se Základka ubere jiným, lepším směrem. ()

filmmovier

Když jsem viděl první díl, řekl jsem si, že to vůbec není špatné. A díval se dál. Viděl jsem vše do epizody 4 a pak jsem nějak sledovat přestal. A ani trochu mi to nevadí, zbytek vidět nepotřebuju a možná ani nechci. Obsazení je skvělé a postavy jsou velice dobře zahrány. Občas je tu i dost vtipných hlášek, ale ocenil bych více školních hodin. Poté se ale situace ne opakují, ale stávají se stále trapnějšími. Seriál ale není ani trochu špatný, scénář se dle mého povedl, pěkné absurdní situace a herci celou tuhle věc zachraňují. Naprosto příšerná je ale úvodní Zagorka. Pokud porovnám s pokusem Novy, musím Základku ohodnotit pěknými 60%. A možná někdy dokoukám. ()

yeniczek

Neustálým zoomováním do hrobu... Ale překvapivě po třech dílech jsem si zvykl na styl humoru a přišlo mi to celkem fajne. Rozhodně lepší než 90 procent zbytku seriálů na komerčních televizích. ()

Guzo odpad!

Nerad hodnotím seriál po prvním dílu, ale tohle bylo naprosto otřesné (pokusů o vtip je tu sice dost, ale ani jeden se opravdu nepovedl, naopak jsou dost trapné). Taky režie v čele s kamerou jsou na té nejnižší úrovni - chápu, že je to televizní tvorba, ale myslím, že jakýkoli zkušený kameraman nebo jen student by to natočili lépe. ()

Casablanca odpad!

Po sérii seriálů z nemocničního prostředí, přesuňme se do škol! Bohužel už jsem asi natolik ovlivněná českou tvorbou, že tomu tu jednu hvězdu dám... (Sakra za co???) Ale boha jeho, koho napadlo vybrat Zagorku?!?!?!?! ()

Krasus

Polovina hodnotících zřejmě neviděla ani jeden díl, neboť by tento osvěžující a na české poměry velmi zdařilý seriál nespadal do odpadového sortimentu. Jednoduchý, avšak dějovy vždy něčím překvapující komediální seriál, který je až na výjimky vždy skvěle zahraný a často i velmi příjemně komicky pointovaný. ()

Nuf

Velká škoda zdejšího hodnocení. Případá mi, že Základka se ztratila ve vřavě hrůz typu Obchoďák, Gymp, Ulice atd..a většina hodnotitelů zde se rozhodla na ní vyřádit kritikou jako na výše zmíněném braku, případně vážně nepochopila její humor. Jde pro mě o vyjímečný počin co se týče sitcomu v naší malé kotlině a herci i scenáristka odvádí vyjímečnou práci! Že k tomu hrají absurdní hity Zagorky a spol. přece jen podtrhuje humor a není to rozhodně myšleno vážně... Sbírka vtipů a narážek na Klause v díle o návštěvě prezidenta je parádní a tak drsná, že od dob Český sody jsem nic podobnýho z žánru politický satiry v český televizi asi neviděl...to si dovolí jen Zelený Raoul.. Dejte Základce šanci! ()

KR4T4S

Pilotní díl byl slušný rozjezd. Tak 50 na 50. Na další díly se podívám. Po 5.díle zvyšuju, je to vtipné, herci sedí do rolí a jsou přesvědčiví (nej jsou Klepl, Medvecká a Poláková), nebere se to smrtelně vážně, vynikající je zoomující a poměrně akční kamera. Hodně velké překvapení na české seriálové poměry. Dlouho jsem se takhle netěšil na další díl českého seriálu. 75% ()

vitekpe

Stal se zazrak...vim, ze jsem asi divnej, ale takhle jsem se nepobavil ani nepamatuju. Myslim tim samozrejme u ceskeho sitcomu/serialu. Ze by konecne svetlo na konci tunelu? Nebo alespon svetylko? ... dokonala bizarnost. ()

Pyth odpad!

Tak oproti novackemu gymplu, je tohle opravdu zavrzenihodny odpad. Takovouhle traparnu jsem videl naposled snad u Heleny na nove :) ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj