Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 1 (série)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2014, 15 h 50 min

Bear McCreary

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Erin Way, Daniel Zovatto, Bill Paxton, Sarayu Blue, Alex Neustaedter, Patton Oswalt, Amy Acker, Samuel L. Jackson, Tzi Ma, Peter MacNicol, J. August Richards, Eddie J. Fernandez, Dylan Minnette, Cobie Smulders, Shannon Lucio, Ron Glass, Arlene Santana, Sarah Dumont, Morgan Benoit, Leonor Varela, Anthony Dilio, Carlos Leal, Ian Hart, Brandon Molale, Assaf Cohen, Nick Gracer, Paul Sanchez, Ruth Negga, Cullen Douglas, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Jimmy O. Yang, Trevor Larcom, Troy Glass, Titus Welliver, Vincent Laresca, Saffron Burrows, Maximiliano Hernández, Ilia Volok, Charles Halford, Vladimir Sizov, Dennis Keiffer, Michael Graziadei, Beth Kennedy, Robert Baker, Molly McCook, Darren Dupree Washington, Matt Mullins, Gabriel Koura, Rob Huebel, David Conrad, Christine Adams, Maiara Walsh, Boyd Kestner, Stan Lee, Emily Baldoni, Carlo Rota, T.J. Ramini, B.J. Britt, Elena Satine, Jaimie Alexander, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Allan Graf, Brad Dourif, James MacDonald, Braden Moran, Adrian Pasdar, Patrick Brennan, Bayardo De Murguia, Tsai Chin, Mark Berry, Glenn Morshower, Asif Ali, Josh Daugherty, Caleb Burgess, Mario Perez, Rich Paul, David Lim, Bob Stephenson, Josh Clark

Do nějakého 15. dílu celkem loudačka, takový lehký nadprůměr. Jediné, co mě - jako diváka - drželo v křesle, bylo očividné čekání na něco 'většího', než jsou jen honičky za padouchy, kteří se díl od dílu střidali... a to pak přišlo. Po 'navázání' na Kápa 2 to dostalo o něco větší grády, znalci filmu si určitě pošmákli a to samé fanoušci Thora, jehož stopy byly v seriálu také dost znát. Poslední tři díly bych přiřadil k těm nejlepším, co nám Agenti přinesli - velké, ne však nepřiměřené množství nečekaných zvratů, zápletek a odhalení, no prostě lahůdka pro Dannyho, díky moc. Jsem rád, že jsem se k seriálu nakonec rozhodl vrátit, nakonec... každý správný fanda MU nebo/a MCU si nenechá nic takového ujít a určitě tyto seriály (jako např. Daredevil, Agent Carter) zpříjemní čekání na další márvelácké celovečeráky. - 75-80%(22.5.2016)

1. Séria - 65% Prvých pár dielov Agenti vôbec nedokázalo zaujať ako filmy a len pár dielov bolo zaujímavých. Predovšetkým tu chýbal lepší príbeh, ktorý sa dostavil až spolu s filmom Captain America: Winter Soldier. Pred tým to vyzeralo len ako zaujímavý high-tech seriál. Marvel ma s jednotlivých filmov dosť prachov a tak treba pochváliť aj vizuál, ktorý tiež nie je najhorší. Rovnako tak potešia aj niektoré vedľajšie postavy s celovečerákov - Nick Fury, Maria Hill, Sif. Najväčšie mínus nie je herecké obsadenie, ale nevýrazne napísané a ploché postavy, ktoré sa poriadne rozbehnú, rovnako ako aj ich vzťahy až v polke seriálu. Kto má rád svet Avengerov, tak ten seriál ho určite poteší, narážok na filmy s Phase Two je tu dosť a Clark Gregg je dobrý líder týmu. Obľúbený soundtrack: Main Theme.(1.7.2016)

čtyři hvězdy a to jen za druhou polovinu řady, ta první není nic jiného než odpadní žumpa nic nesměřující a plná zápletek vytažených z prdele....druhá polovina je však to nejlepší co dosud seriál naservíroval, pád SHIELDU, vzestup Hydry, změna dosud nudného Kenovského Warda v nejlepšího padoucha seriálu a samozřejmě Bill Paxton jako Garret(23.4.2017)

• Milodar

Co to je proboha za sračku? Herci z Beverly Hills s plastovými ksichty, do toho strašně vtipní dementi z Harvardu alias Mach a Šebestová a scénář hodný desetiletého blba, co ho rodiče nutí sledovat všechny díly Hobita. Marvele, stydký pysku, styď se! P.S.: v půce druhého dílu jsem to vzdal a dezinfikoval pevný pysk.(25.4.2016)

Dlouho se seriál hledal a tomu odpovídalo i kolísavá kvalita, a kdybych nebyl fanoušek MARVELu, tak si nejsem jistý, jestli bych měl dostatek trpělivosti. Už ale vím, proč tomu tak bylo a od jistého bodu se seriál rychle dokázal odrazit prakticky ode dna. Propojení s filmovým univerzem funguje a většinou nepůsobí nějak nepřirozeně. A jak je u MARVELu zvykem, zazní zde množství vtípků.(21.9.2016)