Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Lucia.T odpad!

Chtela bych uz konecne nejaky dobry film. A ne hovna ve stylu Need for speed. Hned behem prvnich dvaceti minut jsem zacala protacet oci a do konce filmu uz jsem jen drzkovala a nadavala. Ne, Tohle neni dobry film. Particka namachrovanych exotu, co si na naslapanych autech Honi ego. Jedine, co me potesilo byla pritomnost Remiho Maleka. Jinak vlastne nic. Zadny pekny chlap, zadne hezke auto, priroda, zenska, Nejaka zapletka. Nic. ()

Chuchmi

Rozporuplné reakce tu mě donutili to sepsat jak se to má. Tento film se musí brát jako horní adaptace a po této stránce to je jistě nejdůslednější zpracování předlohy co se "herního" mechanizmu týče. Nemůžeme zde hledat logiku. Jak mohli uprostřed pouště lovci odměn najít Tobeyho? Jednoduše je to NFS a je to další “výzva“ kterých se nachází spoustu po “celé mapě“. Po přečtení příspěvků od ostatních uživatelů sem měl dojem, že Tobey bude namachrovaný machýrek – to se mi ale vůbec nepotvrdilo v první části byl poznamenaný smrtí otce a v té druhé smrtí bratra a cestou za pomstou. K dokonalosti k tomu chybí hlavní nelogičnost a kýč. Po finálním závodě šel Tobey za porušení podmínky na půl roku do vězení, před tím tam byl za stejný prohřešek 2 roky…. Každopádně sem se bavil, je to herní adaptace a tak to tak berte :) ()

Tuty

Na film jsem vyrazil do kina v dobe, kdy jsem nemel do čeho píchnout. Nečekal jsem zázrak. Takže pár postřehů: film má poměrně dlouhou stopáž (130 minut je na oddychovku ála remake filmu Polda a bandita celkem dost), film začíná celkem tradičně představením hrdinů a jejich hlavních motivů, celkem nuda, od doby, kdy se na scéně objevují 3 Agery R a scény prvního závodu mezi Tobeym a Dinem je to celkem fajn "road movie" s Mustangem v hlavní roli připomínající film s Burtem Reynoldsem Polda a bandita. Je zde několik fajn scén (skok přes park, drifty ve městě jsou taky celkem cool včetně lokace závodů - to vše totiž známe ze hry). Film ale místy lacině poučuje o Carolu Shelbym jako by ho ve státech nikdo neznal, dodatek o tom, že první shelbym upravené auto bylo vlastně Britské, potěší. Ten chlapík hrající Tobeyho leteckýho navigátora připomíná inteligentnější verzi Chrise Tuckera a možná se s ním v pár filmech ještě setkáme. Závěr: když jsou na scéně auta, je to zábava ( i když není vyloženě scéna do filmovýho archivu), mimo ale film působí hrozně natahovaně a více času ve střižně by mu udělalo dobře, finální zatčení ukazuje snad všechny vytvořené pohledy, které bych čekal u historickêho eposu a ne filmu podle PC hry... Hudba taky zní zbytečně dramaticky a větší soudobost se současnou popkulturou by jen prospěla. ()

Spenatka

Film má všechno, co má divák očekávat... jasný kladný hrdina i záporák, emoce, rychlost, neuvěřitelná auta, extrémy,... Pohádka. Dobrý film, místy vtipný, pár přehnaných/trapných scén, ale pořád dobrý. Stálo to za návštěvu kina:) ()

Sirmilano

Film nabízí přesně to co by se pd něj mělo očekávat... Žádný Oscary ani další rádoby chytré ceny... Zábava hraje prim. Jedna hvězda dolů za hlavního hrdinu, ale především za absenci mé lásky... Ferrari. ()

wick

Prostoduchý, rozhodně ale ne špatný akčňák....s dobře natočenými honičkami. Žádný zázrak, dialogy a neakční scény na vypnutí zvuku i obrazu, nic na druhé puštění, ale lepší než série s nebohým Paulem W., kde se víc kecalo než jezdilo. ()

Lucccy.N

Výborná podívaná ,připomnělo mi to roky strávené hraní NFS :) asi začnu hrát znovu :) jsem nadšená opravdu velice vydařené stejně jako hra samotná ()

MorraEddie

Celkem jsem nechápal ze začátku takové nízké hodnocení,ale jsem rád,že se to nakonec vyšplhalo na 70%,protože to si Need for Speed zaslouží. Film si na nic nehraje a to se mi líbí. Je to prostě akční nářez podle vynikající herní série u které se prostě nesluší používat mozek. Auta byla parádní a to hlavně Ford Mustang,akce byla víc než dobrá a na efekty si snad nemůže nikdo stěžovat. A že měl film 130 minut ? Na výsledku to ani nepoznáte,protože film odsýpá neskutečnou rychlostí. ()

Paserak

Holt, není to žádnej psychologickej záhul pro náročného diváka. Chci ale říct, že se z daného tématu vytěžilo maximum. Akce slušná. holky fešné. Auta kurevsky rychlá a policajti dostávají na frak. Průměr, ale oddychovka slušná. ()

Tinuviel

Tak toto ma dostalo! Zlý chlapec VS dobrý chlapec. Vtipné scény, akcia. A hlavne FORD MUSTANG. Nič iné nie je potrebné povedať. Tvorcovia to vymysleli celkom rafinovane, aby si dámy, ktoré zavítajú do kina so svojimi polovičkami, tiež prišli na svoje. Trochu romantiky nezaškodí ani tomuto filmu, bolo to milé, nenútené. Pre mňa bol však tento film o jednom, o Mustangovi ;-) Nádhera. ()

Synesis

Nehraje zde Vin Diesel a narozdil od Rychle a zbesile jsem to dokoukal. Tyto 2 duvody docela staci ke 4 hvezdickam :P ()

Kusic

Z větší části šlo o kopírku série Need for Speed - The Run. Mít film o půl hodinky méně, asi by to bylo lepší. ()

david666

Překvapivě pohový akční film, solidní hlavní hrdina i jeho partnerka, málo patetických scén a kvalitné natočené závodní scény. Nečekal jsem. ()

hufnagel

Bolo to celkom cool a fun,samozrejme pritom nemohol človek nejako veľmi premýšľať a s príbehom sa už nemaznali vôbec..Aaron Paul sa mi pozdával už v Breaking Bad a táto rola mu bola robená na telo.Milovníci rýchlych áut si užijú. ()

tomino28

Při sledování Need for Speed se mi hned vybavily chvíle z dětství, kdy jsem u nejlepšího kámoše pařil na PC Need for Speed 2 a byl jsem na dlouhé hodiny v sedmém nebi... Převedení oblíbené závodní série na plátno má sice k dokonalosti daleko, ale kdo čeká jednoduše stravitelnou zábavu u rychlých kol, ten se dočká měrou vrchovatou a může být spokojen. ()

Arcisit

3 poznatky o filmu: 1) ve filmu hrají pouze pygmejové do 150cm! 2) film je totální sračka pro teenagerovský bezmozky! 3) film je totálně zbytečný počin! ()

Mery235

Waau, tolko klise v jednom filme, az mi to je smiesne... akonahle som zbadala toho mladeho chalana, hned mi bolo jasne ako skonci... to som v takychto filmov videla neskutocne velakrat... nic prekvapive... a to ze si zloduch uziva, zatial co ten dobry typek je v base.... ziadne dalsie prekvapko... blondynka je fajn, chytra baba, ktora ohuri znalostami o autach a samozrejme, ze sa spociatku nemaju radi... ako inak ;) ... nuz... na vecer s kamosmi to bol oddychovy filmik, no nicim nijako nevynikol... ()

R.R.R.Remeck

Z pohľadu maniaka Need for speed, môžem tento film len pochváliť. z pohľadu kritika je film dosť slabý čo sa týka logiky a postav. Nebyť perfektných naháňačiek tak tento film je totálne fiasko. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)