Reklama

Reklama

Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

(více)

Videa (32)

Trailer 2

Recenze (856)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Sešlo se pár nezletilých nigga a řeklo si: "pojďte, přátelé, zahrajem si o tom takovou hru." Borci ze svého středu vybrali toho nejmladšího a poslali ho na emerickou obdobu Nürburgringu. No jasný - dle páně Laudy, narval meziplyn příliš drze a bodrý soupeř dokončil dílo zkázy. Po klukovi zbyly jen cihly, co měl přidělaný k botám, aby dosáhl na pedály. My to strašně žerem - takovej smutnej příběh ze života prostě jen tak nevidíš. Že? Naštěstí má tenhle ugrilovanej dárce orgánů brašuli, kterej umí pohladit fofrklacek o něco lépe a tak biják chytí druhý dech. Přes několik krásnejch záběrů na ubíhající krajinu a tři be be be betonový sloupy se dostaneme na závěrečný závod, který kupodivu pro těch pár, co vydrželi neusnout, skutečně vyvolá dojem z intra druhého dílu hry NFS. Brašule zastaví vytuněnou káru, vraha udeří džentlmentsky rukavičkami přes tvář a stočí to k majáku na konci světa a já říkám: "To mi polej záda vyjetým olejem!" Více kýčovitou slátaninu asi sotva v tuto dobu pohledáte, ale ty honičky aut za to možná i stojí. ()

Larrysbride 

všechny recenze uživatele

Od Need for Speed jsem raději neočekávala nic víc než čisté béčko s příchutí motorového oleje. O to více mne však překvapilo, když na mne v kině čekal pravý akční film se srdcem i duší. Pravda, prvních pár minut se trochu vleče (a vzhledem k tomu, že vůbec nesouvisí se zbytkem filmu bych se nebála je vystřihnout), poté ovšem nejedno divákovo srdce zaplesá nad zběsilou jízdou, ve kterou se snímek obrátí, a nejedno srdce nechá vzpomenout na ta teenagerská léta strávená právě nad dílem Electronic Arts, z něhož film přebírá nejen styl vyprávění, ale i několik podstatných pro hru typických prvků. Právě tyto elementy mne velmi mile překvapeny, a chápu, že "filmoví fajnšmekři" na ně zřejmě nebyli připraveni a ani o ně nestáli - z čehož vyplívá i zatím ne příliš chvalné hodnocení. Film sám o sobě působí jako plynulá akční videohra a to holt nemusí sedět všem. Ale jsem ráda, že NFS nekopíruje a ani se nesnaží kopírovat tolik omílané Rychle a zběsile. Pro mě film v tomto žánru jednoduše nemá konkurenci, a proto mu uděluji jednožných 100%! :) Klobouk dolů! (VIP premiéra Praha, 11. března 2014; 3D 4DX) ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: George Gatins / Príbeh: George Gatins, John Gatins / Predloha: Electronic Arts - Need for speed | Hudba: Nathan Furst | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Touchstone Pictures, DreamWorks Pictures, Reliance Entertainment, Electronic Arts, Bandito Brothers | Rozpočet: 66 miliónov $ | Tržby: 203,277,636 $ || Celkom podarený kus, potrebujúci jediný mozkový kotúč bez potreby kotúčových bŕzd. Dalo by sa zamyslieť nad tým, či bol zámer obsadiť tuctové ženy, alebo jednoducho sú tie autá krajšie :D 65% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že tam byla skvělá a moc hezká auta a docela zajímavé závodění s místy hezkými lokacemi. No a to je asi tak všechno co se mi na tom líbilo (a za to ty dvě *). Příběh byl dle mého názoru vyprávěný dost zvláštně a nebylo to nic originálního, klasická rivalita mezi dvěma jezdci a snaha o pomstu za zmařený život kamaráda. Na rozdíl od Rychle a zběsile mě vůbec nechytil hlavní hrdina ani jeho parta (i ta hlavní hrdinka pro mě nebyla moc sexy) a tak jsem skoro až místy fandil policajtům aby už je chytli. Nevím jestli to bylo debilním českým dabingem, nebo jestli jsou i v originále takhle šílené dialogy, ale co ty pánové místy vypouštěli za hlášky a jakým stylem spolu komunikovali to ve mě zanechávalo pouze otázku WTF? a nedalo se to skoro ani poslouchat. Nějak nevěřím tomu, že by chlapi v rozmezí 20-30 let spolu mluvili asi tak jako jsem mluvil já, když mi bylo cca 13. No pokud by měl být nějaký další NFS, tak bych si přál lepší příběh, charismatického hrdinu, hezčí děvče a hlášky, které jsou opravdu drsné, trefné a uvěřitelné a ne jenom nahodilé házení rádoby vtipných vět co mají znít drsně věkové skupině 13-15 let... 3/10 ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Ihned po zhlédnutí má člověk chuť rozžhavit gumy pořádného autíčka. V garáži mu nic vhodného zřejmě neparkuje. Naštěstí je tu mnoho dílů stejnojmenné hry. Přiznám se, že dodnes si každý nový titul s chutí zahraji. Film mi žádný titul nepřipomínal. Scénář mi přišel maximálně ubohý a musím konstatovat, že i každý díl hry má propracovanější příběh. Na film jsem ovšem rozhodně nekoukal kvůli příběhu. To bych musel být retoš. Docela mě zklamalo i obsazení. Koukat se dalo snad pouze na tu blonďatou herečku. Celá ta automechaničská parta se mi extrémně nelíbila. Rozhodně však film nabízí krásná auta, velkou rychlost a moc pěkně nasnímané závodní scény. A o to tady šlo především. Ve víc jsem upřímně ani nedoufal. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (32)

  • Aby sa dosiahlo čo najlepších záberov pri scéne, kde Benny (Scott Mescudi) pilotuje vrtuľník, režisér Scott Waugh, bývalý kaskadér, stál počas letu na lyžiach vrtuľníka s kamerou v ruke, namiesto toho, aby nechal kameramana riskovať. (figliar)
  • Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)
  • Záchrannou akci Maverick (Kid Cudi) vykoná s vrtulníkem Sikorski S-61A. Není bez zajímavosti, že tento typ těžkého vrtulníku létal v různých verzích pod označením SH-3 Sea King převážně u námořnictva (US Navy) a mariňáků (USMC) jako záchranný či protiponorkový. Nikoliv ale u vzdušných sil USAF či pozemního vojska US Army. Filmový kus byl rovněž původně vyroben pro US Navy, později byl odkoupen soukromým provozovatelem, zbaven typických plováků podvozku a sloužil jako požární vrtulník. Filmové zbarvení je tedy čistě fiktivní. (Foxhound#1)

Související novinky

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (více)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (více)

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)

Reklama

Reklama