Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Indie, 2014, 132 min

,,VĚC, KTEROU MUSÍTE POCHOPIT JE, ŽE ZÁVODĚNÍ JE UMĚNÍ. ZÁVODĚNÍ S VÁŠNÍ... TO JE PROSTĚ VYŠŠÍ FORMA UMĚNÍ…“ /// Tak určitě pro všechny, jenž se udělaj při pohledu na Koenigsegg Agera R, vycáknou při pohledu na motor 260 CID V8 z Fordu a ke štěstí jim stačí SVT kompresor a závodní vejfuk. (Hmm, ty zůstaň v klidu) Prostě pro cvoky do závodních aut. Příběh napasovanej na rychlou jízdu a bouračky (soráč, ale NFS jsem hrál naposledy, když jsem takhle… ne asi takhle malinkej…), ve kterým spolu dobrák s padouchem nevyjebávaj v ringu, ale na silnici. Předváděj se kousky minimálně stejný (ne-li větší) než v Rychle a zběsile (kterýmchcete). Krom toho se sází na fungující team a já jsem příjemně překvapenej, páč jsem čekal vylízanou automotohoničku, která bude nudná a naprosto pitomá. No, vono nudný to na začátku fakt je, Ainštajn scénář taky neviděl, ale v rámci akce a upozorňuju – NA JEDNO MRKNUTÍ, bych v tom žádný cimprlichy nehledal. A vidět to v sedačce 4DX kina… (nebo si to kurva kupte domů!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju závody před závodem. (kvalifikaci? Di do hajzlu s trapným kroužením!) 2.) Starou jsem si votestoval při srážce s kamionem. 3.) Thx za titule ,,.Bac. a Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(21.7.2014)

Tak to co je The Raid 2 (2014) pro mne v oblasti bojovejch filmů, tak Need for Speed 2014 jako film ze závodního prostředí ... Když si člověk uvědomí, že to je film "POUZE" podle videohry určený pro zábavu, celou více než desítkovou herní sérii to skvěle vystihuje a stejně tak oslavuje řadu klasik od počátku 70.let .... Závody s úplně aktuálně nejsilnějšíma autama planety (CCV / Agera, ...), cesta poslední verzí Shelby (3 na planetě...) přes USA, závody ve městech, zátahy policajtů a přitom neskutečně šílená rychlost a adrenalin od začátku do konce ... sympatičtí herci ... Prostě SKVOST!! 5/5(13.7.2014)

Docela povedená herní adaptace. Dalo by se tomu určitě něco namítat, ale mně se to líbilo. Aaron Paul jako neohrožený závodník nebyl špatný. A sympatická Dakota Johnson mu dělala společnost. Možná jsem tam čekal víc těch závodů. Byly tam vlastně jenom tři. Celé to je hlavně o cestě z New Yorku do L.A. na závěrečný závod. A že se po té cestě dějí věci. Provokace policajtů je na denním pořádku. I když jsem docela nechápal, kde ten černoch bral helikoptéry. A přišlo mi, že tam občas bylo až moc náhod. Každopádně tankování za jízdy a odchyt auta helikoptérou byly drsné. Je to ale převážně o pomstě. Víc nebudu prozrazovat. Finální závod byl parádní. Měli hodně luxusní káry. :) "Mustang, to je jako nějaký kůň?" :D(15.8.2014)

Trailer ma nepresvedčil a herecké obsadenie tiež nie, takže som sa do kina ani nechystal, no a doma ma čakalo príjemné akčné prekvpáko. Need for Speed je známe herná značka, ale nemám pocit, že by na plátne vedľa filmov ako Rýchlo a zbesilo mala čo priniesť. No a priniesla aspoň iný odtieň (trošku serióznejšie akcie). Herecké obsadenie je fajn po čase si na tie menej známe xsichty zvyknete a vo finále im ako inak budete fandiť. Na režisérskom poste sedí Scott Waugh, ktorý nám ukázal už v Act of Valor, že akcie vie. Na papieri scenáristom možno emócie fungovali, ale vo filme ich vytvára akurát tak hudba, lebo herci a Waugh ich nedokáže plnohodnotne vyťažiť. Zo začiatku som sa bál jednoduchosti príbehu a dlhej stopáže, ale našťastie akcie / závody tu majú pekne veľa priestoru a milovníci rýchlych aut budu vo svojou živly. Oblúbený soundtrack: In the Lead. 70% - 3*(26.7.2014)

Ešte stále sa mi trasú ušné bubienky od dunivého zvuku motorov, z plátna takmer presakoval prepálený benzín a nadšenie z tejto podarenej výplachovky stále neutícha. Séria F&F je na svojom vrchole a tak mi prišiel nápad natočiť filmové spracovanie NFS ako najznámejšej automobilovej hernej série pomerne prvoplánový a zbytočný. Jednoducho sa chcel asi niekto zviesť na vlne úspechu. Všetko nasvedčovalo tomu, že tento film bude len ďalším béčkom, a obľúbeným guilty pleasure pre tých, ktorí budú krochkať nad vytunenými kárami, pri ktorých budú obstávať vyčačkné bábiky z továrne na silikón a najväčším ťahákom nebude príbeh, ale šprint na štvrť míle. A možno to tak pre niektorých intelektuálov aj je, ale na guilty pleasure mne stačil obstojný príbeh, obstojná zápletka, nešetrilo sa hláškami a scén, ktoré sa pohádali s logikou je tiež minimum. Intenzívna akcia, preteky a naháňačky veľmi realistické, diváka dostanú priamo do akcie takmer akoby bol prilepený na prednom nárazníku. Herecky taktiež výborné, dokonca by som povedal, že po hereckej stránke zvládnuté lepšie ako akýkoľvek film zo série F&F. Tá sa zdá prepožičala svoje know-how, no bola by škoda, keby oň prišla úplne. 80%.(18.8.2014)

• Imogen Poots

• - Poznávacie čísla vo Švédsku sa skladajú z 3 písmen a 3 čísel. Autá od švédskeho výrobcu Koenigsegg však vo filme obsahovali kombináciu 3 písmen a 4 čísel. (MikaelSVK)

• - Před koncem filmu hraje písnička „Roads Untravelled“ od známé rockové skupiny Linkin Park. (tarteit)

• - Výkonný producent filmu Steven Spielberg po sledování seriálu Perníkový táta (od r. 2008), kde hraje Aaron Paul jednu z hlavních rolí, se spolu s režisérem rozhodl, že Aaron Paul by neměl hrát padoucha, ale být hlavním hrdinou filmu. (Nathanielmon)