Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Indie, 2014, 132 min

Need for shit? Ale kdeže... Nejprve bych se rád vyjádřil k některým stupidním komentářům tady. Takže kdyby Paul Walker nezemřel a viděl to, tak by patrně nezemřel nikdy, protože by po zhlédnutí tohoto filmu věděl jak na to a nikdy by ho žádná nehoda potkat nemohla. Jo a 130 minut? Yes bitch! já chci ještě víc vypláchnout prosím! Ano uznávám ten film mi zabil bezpočet mozkových buněk, ale já vám na to vy erudovaní kritici a hnidopiši jebu. Já nejsem tuningář, nevyznám se v autech ba co víc já nemám ani papíry (teda kromě těch na hlavu) já byl, ale svého času brutálním pařmenem ne tohle jsem moc nehrál já ulítával spíš na Gran turismo (heč trojku jsme z kámošem kdysi dohráli na 97%!!!) a tím chci říct, že kdokoliv někdy něco podobnýho hrál, tak prostě bude doma. Bál jsem se že to bude další Nudně a unyle 50 díl, ale to jsem se teda kurevsky zpletl tohle je čistokrevná videohra přenesená na plátno. Ty závody jsou prostě úžasný všechny ty pohledy kamer zpomalovačky na který u jiných filmů nadávám a další trademarky k tomuhle prostě patří no a rozhodně je to další film kterej chce prostě kino řvoucí motory vás zatlačí do sedačky a vy nedýcháte a prostě zažíváte čistý vzrušení jak kdyby to fakt byla hra a už jenom toužíte po tom aby vám dal někdo ten zkurvenej joystick do ruky a vy se do toho mohli opřít. Co bych dodával tohle je prostě absolutní no brain vejplach. Nemá smysl řešit příběh ten tam prostě není. Nemá smysl řešit herce všechno to jsou přiblblí dřeváci do jednoho prostě to chce nechat si vystřelit mozek z palice ještě před vstupem do sálu a užít si tohle těžkotonážní guilty pleasure, takže jestli to takhle mělo být opravdu natočeno, tak se to povedlo bez chybičky. Pravda nemůžu zastřít, že mě chvílemi ty plytký dialogy, toporný herecký výkony a všechna ta stupidní vata okolo závodů lehce iritovali, ale pak přišla zase nějaká ta bombastická honička kterých je tu požehnaně co to přebila. Pravdou taky je, že zkrácení filmu na nějakých 100 minut by určitě nebylo na škodu ke konci jsem si říkal kurva už mě ty žvásty nudí už by tu mohl bejt ten finální závod, ale přežil jsem to a sám jsem překvapenej ze sebe jak poslední dobou hodnotím. Zajímavý je, že tu skoro ve všech komentech čtu něco jako kdybych byl o 10 let mladší dávám tomu 5* no a u mě je tomu naopak kdybych byl o 10 let mladší, tak jenom protáhnu ksicht a řeknu jéžiš to byla, ale píčovina! A to neplatí jenom pro tento film, ale i pro spousty dalších nevím čím to je asi stárnu a senilním a nebo prostě získávám čím dál tím větší nadhled a toleranci pro podobné kvalitní výplachy... No co už nasrat na časté přemýšlení o složitosti života musím konstatovat, že se to k danému filmu ani moc nehodí a spíš tedy věcně podotknu, že jsem po všech těch nulových očekáváních nehorázně příjemně překvapenej a i když ten film je tak blbej až to místy opravdu bolí dá se to překousnout už z toho důvodu, že tvůrci se to nesnaží nijak zastírat a to je fajn jinak na 3D jsem ani v tomto případě nebyl a opět jsem neměl pocit, že by to bylo nějak extra potřeba. Jenom by mě zajímalo jestli ten čokl co vybafnul na hlavního hrdinu na benzínce byl ve 3D, ale to už se asi nedozvím. Každopádně ty závody byli parádní i bez toho. Fast and furious se může jít zahrabat.70%(15.3.2014)

• RedAK

Herní sérii Need for Speed mám rád a jsem jejím velkým fanouškem. Nejvíc se mně líbil ten díl, kde si všichni protagonisté užívali slastných radovánek v luxusní vířivce a pravidelnými rytmickými pohyby za doprovodu hektického vzdychání o sebe třeli svoje intimní partie. Teď si uvědomuji, že to zřejmě nebylo Need for Speed, a hra asi taky ne. Nicméně, na tomto snímku mě zaujal především Aaron Paul, kterého jsem si bezmezně oblíbil v roli nafetovaného vařiče metamfetaminu a vidět jej mimo tuto roli by pro mě mohl být nevídaný zážitek. Ano, byl. Než scenáristé pustili Tobeyho řádit na plátno, tak ho odložili na operační sál, podrobili ho celkové anestezii, vyholili mu hlavu, pomocí skalpelu očistili vršek lebky od kůže, ruční pilkou odstranili část čelní a temenní kosti a posléze mu nenávratně nasrali do hlavy. Iracionální segmenty snímku střídají dialogy tak debilní, že by se za ně styděli i zneužívaní mentálové z Klokánku. A pak je tu akce. Ach, ta akce. Pochopitelně jsem nečekal varlatarvoucí námrd již v prvních nanosekundách, ale rozjezd je dlouhej jak týden před výplatou a nudné žvásty nudných žvanilů nutí vaše mozkové buňky páchat hromadné sebevraždy. A mocinky moc gratuluji výherci závodu, jehož hlavní cena byla výhra všech závodících automobilů. Všechny auta sice byly po závodu rozjebaný jak cigánský hračky, ale nevadí. Před filmem je samozřejmě nutné snížit frekvenci mozku na nejnižší možný výkon, nicméně u mě se to minulo účinkem, neboť mám mozek vypnutý permanentně a polohu zapínacího tlačítka měním sporadicky a to pouze na toaletách, abych si náhodou nezapomněl stáhnout kalhoty a nenasral si do nich.(14.7.2014)

NO byl jsem velice překvapen dalo by jse to hodně přirovnat ke hře ale rozhodně pokud se planuje dvojka nevahal bych navazat kde sme skončily, co se tyče hercu aš na jednu herečku která jsi mislím že tam byla zbytečně ostatni byli skvěly , luxusni fara, výborna jizda, honička a policejni akce.Škoda konce čekal bych zaver ve stylu utek a ne se nechát vzdat , film videt ve 3D zbytečnost jsi mislim.(17.3.2014)

Naservírovať mi to v teen dobách smaženia NFS, som nadšený. Hernou poetikou presiaknuté a samotné autá sú o triedu vyššie než v sérii F&F. Lokácie parádne, skrátka road trip po amerických národných parkoch a mestách, akoby po leveloch hry. Postavy a logiku ale v žiadnom prípade neriešiť, viacej lame už to byť nemohlo. 130-minútová stopáž nevadí, film sa s ňou stáva najdlhším guilty pleasure mind-fuckom v histórii kinematografie.(12.3.2014)

• Jeoffrey

Musím říct, že tam byla skvělá a moc hezká auta a docela zajímavé závodění s místy hezkými lokacemi. No a to je asi tak všechno co se mi na tom líbilo (a za to ty dvě *). Příběh byl dle mého názoru vyprávěný dost zvláštně a nebylo to nic originálního, klasická rivalita mezi dvěma jezdci a snaha o pomstu za zmařený život kamaráda. Na rozdíl od Rychle a zběsile mě vůbec nechytil hlavní hrdina ani jeho parta (i ta hlavní hrdinka pro mě nebyla moc sexy) a tak jsem skoro až místy fandil policajtům aby už je chytli. Nevím jestli to bylo debilním českým dabingem, nebo jestli jsou i v originále takhle šílené dialogy, ale co ty pánové místy vypouštěli za hlášky a jakým stylem spolu komunikovali to ve mě zanechávalo pouze otázku WTF? a nedalo se to skoro ani poslouchat. Nějak nevěřím tomu, že by chlapi v rozmezí 20-30 let spolu mluvili asi tak jako jsem mluvil já, když mi bylo cca 13. No pokud by měl být nějaký další NFS, tak bych si přál lepší příběh, charismatického hrdinu, hezčí děvče a hlášky, které jsou opravdu drsné, trefné a uvěřitelné a ne jenom nahodilé házení rádoby vtipných vět co mají znít drsně věkové skupině 13-15 let...(22.11.2014)

• - Bugatti Veyron svým zbarvením odkazuje na limitovanou edici SuperSport, nicméně dle krytu motoru se jedná o klasický model. (Adrai)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Do hlavnej úlohy boli okrem Aarona Paula, ktorý ju nakoniec získal, zvažovaní Taylor Kitsch, Liam Hemsworth, Brenton Thwaites alebo Luke Bracey. (m.a.t.o.)