Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Indie, 2014, 132 min

• Segrestor

Sešlo se pár nezletilých nigga a řeklo si: "pojďte, přátelé, zahrajem si o tom takovou hru." Borci ze svého středu vybrali toho nejmladšího a poslali ho na emerickou obdobu Nürburgringu. No jasný - dle páně Laudy, narval meziplyn příliš drze a bodrý soupeř dokončil dílo zkázy. Po klukovi zbyly jen cihly, co měl přidělaný k botám, aby dosáhl na pedály. My to strašně žerem - takovej smutnej příběh ze života prostě jen tak nevidíš. Že? Naštěstí má tenhle ugrilovanej dárce orgánů brašuli, kterej umí pohladit fofrklacek o něco lépe a tak biják chytí druhý dech. Přes několik krásnejch záběrů na ubíhající krajinu a tři be be be betonový sloupy se dostaneme na závěrečný závod, který kupodivu pro těch pár, co vydrželi neusnout, skutečně vyvolá dojem z intra druhého dílu hry NFS. Brašule zastaví vytuněnou káru, vraha udeří džentlmentsky rukavičkami přes tvář a stočí to k majáku na konci světa a já říkám: "To mi polej záda vyjetým olejem!" Více kýčovitou slátaninu asi sotva v tuto dobu pohledáte, ale ty honičky aut za to možná i stojí.(29.9.2014)

Docela povedená herní adaptace. Dalo by se tomu určitě něco namítat, ale mně se to líbilo. Aaron Paul jako neohrožený závodník nebyl špatný. A sympatická Dakota Johnson mu dělala společnost. Možná jsem tam čekal víc těch závodů. Byly tam vlastně jenom tři. Celé to je hlavně o cestě z New Yorku do L.A. na závěrečný závod. A že se po té cestě dějí věci. Provokace policajtů je na denním pořádku. I když jsem docela nechápal, kde ten černoch bral helikoptéry. A přišlo mi, že tam občas bylo až moc náhod. Každopádně tankování za jízdy a odchyt auta helikoptérou byly drsné. Je to ale převážně o pomstě. Víc nebudu prozrazovat. Finální závod byl parádní. Měli hodně luxusní káry. :) "Mustang, to je jako nějaký kůň?" :D(15.8.2014)

• Jeoffrey

Musím říct, že tam byla skvělá a moc hezká auta a docela zajímavé závodění s místy hezkými lokacemi. No a to je asi tak všechno co se mi na tom líbilo (a za to ty dvě *). Příběh byl dle mého názoru vyprávěný dost zvláštně a nebylo to nic originálního, klasická rivalita mezi dvěma jezdci a snaha o pomstu za zmařený život kamaráda. Na rozdíl od Rychle a zběsile mě vůbec nechytil hlavní hrdina ani jeho parta (i ta hlavní hrdinka pro mě nebyla moc sexy) a tak jsem skoro až místy fandil policajtům aby už je chytli. Nevím jestli to bylo debilním českým dabingem, nebo jestli jsou i v originále takhle šílené dialogy, ale co ty pánové místy vypouštěli za hlášky a jakým stylem spolu komunikovali to ve mě zanechávalo pouze otázku WTF? a nedalo se to skoro ani poslouchat. Nějak nevěřím tomu, že by chlapi v rozmezí 20-30 let spolu mluvili asi tak jako jsem mluvil já, když mi bylo cca 13. No pokud by měl být nějaký další NFS, tak bych si přál lepší příběh, charismatického hrdinu, hezčí děvče a hlášky, které jsou opravdu drsné, trefné a uvěřitelné a ne jenom nahodilé házení rádoby vtipných vět co mají znít drsně věkové skupině 13-15 let... 3/10(22.11.2014)

Ano vyčítejte filmu že je takový jako sou hry, ano vyčítejte a ještě se u toho bijte do hrudi, jak jste to tomu filmu nandali tím odpadem a komentářem přes šest stran . Někdo tomu vyčítá tupost a já se chci zeptat, Kačenko opravdu zrovna ty tomu budeš vyčítat tupost ? Já osobně, sem sice byl mírně skeptický a na pochybách, ale něco mně uklidňovalo že to bude výborný a ten hlásek ve mně se nemýlil, tohle prostě chytne za koule a nepustí a tak to má být. Ano příběh je jednoduchý, ale sakra kdo od toho může čekat, nějaké filozofické přemítání na téma mají stroje vědomí a city ? Ne ne, příběh je výbornej a herci sou vynikající a ten adrenalin ten tam je, to jen zdejší erudovaní odborníci, mají potřebu dělat macho na tenhle film. https://www.youtube.com/watch?v=pncU7Kk8XAY(30.3.2015)

Rozpočet $66miliónovTržby USA $43,577,636Tržby Celosvetovo $203,277,636Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,490,112Tržby za predaj DVD v USA $6,837,518║ povrchová výplachovka, ktorá otravuje o niečo menej než FF6, závodenie má celkom slušný náboj a prim usmievavú blondatú herečku(Imogen Poots), ako oddychovka na vypnutie fajn ale ináč ďalšia veľká zbytočnosť /55%/(4.8.2014)

• Imogen Poots

• - Pre film bolo špeciálne upravených celkom 15 "namakaných" vozidiel, z ktorých každé stálo 2-3 milióny amerických dolárov. Nehovoriac o ich replikách, ktoré boli zlikvidované pri natáčaní scén hrozivých búračiek. K "hviezdam" Need For Speed patrí napríklad španielske GTA Spano s výkonom 900 konských síl, Lamborghini Sesto Elemento, Bugatti Veyron, švédsky Koenigsegg Agera R, McLaren P1, Saleen S7 alebo klasický Gran Torino. Hlavný hrdina Tobey (Aaron Paul) vo väčšine scén riadi Ford Mustang Shelby GT500. (Zdroj: Bontonfilm SK)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Do hlavnej úlohy boli okrem Aarona Paula, ktorý ju nakoniec získal, zvažovaní Taylor Kitsch, Liam Hemsworth, Brenton Thwaites alebo Luke Bracey. (m.a.t.o.)