Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Irsko / Filipíny, 2014, 132 min

Tak to co je The Raid 2 (2014) pro mne v oblasti bojovejch filmů, tak Need for Speed 2014 jako film ze závodního prostředí ... Když si člověk uvědomí, že to je film "POUZE" podle videohry určený pro zábavu, celou více než desítkovou herní sérii to skvěle vystihuje a stejně tak oslavuje řadu klasik od počátku 70.let .... Závody s úplně aktuálně nejsilnějšíma autama planety (CCV / Agera, ...), cesta poslední verzí Shelby (3 na planetě...) přes USA, závody ve městech, zátahy policajtů a přitom neskutečně šílená rychlost a adrenalin od začátku do konce ... sympatičtí herci ... Prostě SKVOST!! 5/5(13.7.2014)

Need for shit? Ale kdeže... Nejprve bych se rád vyjádřil k některým stupidním komentářům tady. Takže kdyby Paul Walker nezemřel a viděl to, tak by patrně nezemřel nikdy, protože by po zhlédnutí tohoto filmu věděl jak na to a nikdy by ho žádná nehoda potkat nemohla. Jo a 130 minut? Yes bitch! já chci ještě víc vypláchnout prosím! Ano uznávám ten film mi zabil bezpočet mozkových buněk, ale já vám na to vy erudovaní kritici a hnidopiši jebu. Já nejsem tuningář, nevyznám se v autech ba co víc já nemám ani papíry (teda kromě těch na hlavu) já byl, ale svého času brutálním pařmenem ne tohle jsem moc nehrál já ulítával spíš na Gran turismo (heč trojku jsme z kámošem kdysi dohráli na 97%!!!) a tím chci říct, že kdokoliv někdy něco podobnýho hrál, tak prostě bude doma. Bál jsem se že to bude další Nudně a unyle 50 díl, ale to jsem se teda kurevsky zpletl tohle je čistokrevná videohra přenesená na plátno. Ty závody jsou prostě úžasný všechny ty pohledy kamer zpomalovačky na který u jiných filmů nadávám a další trademarky k tomuhle prostě patří no a rozhodně je to další film kterej chce prostě kino řvoucí motory vás zatlačí do sedačky a vy nedýcháte a prostě zažíváte čistý vzrušení jak kdyby to fakt byla hra a už jenom toužíte po tom aby vám dal někdo ten zkurvenej joystick do ruky a vy se do toho mohli opřít. Co bych dodával tohle je prostě absolutní no brain vejplach. Nemá smysl řešit příběh ten tam prostě není. Nemá smysl řešit herce všechno to jsou přiblblí dřeváci do jednoho prostě to chce nechat si vystřelit mozek z palice ještě před vstupem do sálu a užít si tohle těžkotonážní guilty pleasure, takže jestli to takhle mělo být opravdu natočeno, tak se to povedlo bez chybičky. Pravda nemůžu zastřít, že mě chvílemi ty plytký dialogy, toporný herecký výkony a všechna ta stupidní vata okolo závodů lehce iritovali, ale pak přišla zase nějaká ta bombastická honička kterých je tu požehnaně co to přebila. Pravdou taky je, že zkrácení filmu na nějakých 100 minut by určitě nebylo na škodu ke konci jsem si říkal kurva už mě ty žvásty nudí už by tu mohl bejt ten finální závod, ale přežil jsem to a sám jsem překvapenej ze sebe jak poslední dobou hodnotím. Zajímavý je, že tu skoro ve všech komentech čtu něco jako kdybych byl o 10 let mladší dávám tomu 5* no a u mě je tomu naopak kdybych byl o 10 let mladší, tak jenom protáhnu ksicht a řeknu jéžiš to byla, ale píčovina! A to neplatí jenom pro tento film, ale i pro spousty dalších nevím čím to je asi stárnu a senilním a nebo prostě získávám čím dál tím větší nadhled a toleranci pro podobné kvalitní výplachy... No co už nasrat na časté přemýšlení o složitosti života musím konstatovat, že se to k danému filmu ani moc nehodí a spíš tedy věcně podotknu, že jsem po všech těch nulových očekáváních nehorázně příjemně překvapenej a i když ten film je tak blbej až to místy opravdu bolí dá se to překousnout už z toho důvodu, že tvůrci se to nesnaží nijak zastírat a to je fajn jinak na 3D jsem ani v tomto případě nebyl a opět jsem neměl pocit, že by to bylo nějak extra potřeba. Jenom by mě zajímalo jestli ten čokl co vybafnul na hlavního hrdinu na benzínce byl ve 3D, ale to už se asi nedozvím. Každopádně ty závody byli parádní i bez toho. Fast and furious se může jít zahrabat.70%(15.3.2014)

Uf, spadl mi celkem šutr z ledvin, bo jsem měl opravdu strach, že se z kina vrátím řádně nasrán jaká to byla ukecaná pičovina se dvěma pětiminutovými závody. A ne, no ! Waugh naservíroval do kina skoro kompletní fan service.. jinak se tomuhle filmu říct nedá. Od začátku do konce (ano film má opravdu přes 2 hodiny) tu skoro pořád sedíme za volantem a pálíme obrovskou rychlostí kamsi do prdele a ještě u toho stíháme dělat nadlidské mrdoviny, které by v reálném světě skončily (v tom lepším případě) zlomenou přední nápravou, takže když tu Pinkman skáče v shelbym přes dva pruhy a pak si klíďo píďo jede dál vstříc svému snu, tak to nikdo neřeší, tak samo nikdo neřeší naháněčku shelby vs. upravené teréňáky skrz pouštní výmoly .... (vsuvka) jo a ještě jedna věc, která tu bije přes rypák (menší spoiler) všechny káry (krom musclů na začátku) se tu převrátí přes střechu a opravdu všechny mají hladké podvozky, čili jde jasně poznat, že jde o kity, nikoliv o reálná fára (/menší spoiler)(/vsuvka) ... NFS byla odjakživa arkáda, kde se dějí ještě větší svinstva, a jak jsem zmínil na začátku slovní spojení fan service, tak tohle je jeho čirá definice, logiku nechte doma. Pokud jdete do kina na rychlá auta a nasral vás poslední F&F jelikož se na auta skoro úplně vysral (a pokud nepovažujete za nejlepší auto pod sluncem Golf GTi jako jeden nejmenovaný redaktor MZ a Maximu), tak budete z kina odcházet s tupým úsměvem na rtech .. jop, inteligence vám stopro klesne ... jo a ten cast je fakt nesympatickej jako dvouměsíční nacucaný hemeroid, ale to přežijete, ty jejich paksichty na plátně stejně skoro nejsou.(14.3.2014)

Zkritizovat něco je snadné. Jenže Need for Speed nám nedává moc onoho diváckého prožitku. Už jen samotná zápletka nikoho nepřekvapí. Možná tak diváky, kteří byli naposledy v kině před patnácti lety. Zbohatlický synek, hodnej mechanik, potíže s bankou, ilegální závod, mrtvý kámoš, vězení a pomsta. Karty jsou rozdané. Jednoduchý děj nevadí, hlavně, když má to okolo spád a drive. Tady máme navíc skutečné kaskadéry, skutečná auta, moc digitálních berliček k vidění není. Díky bohu. Škoda, že to všechno působí nesmírně bezkrevně. A dvakrát škoda, že se nikdo nemůže opřít o kvalitní scénář, navíc nejedna scéna působí opravdu úsměvně (asi vede tankování za jízdy). Přitom je to úplně zbytečné. Divák očekává látku, které se podaří rozpumpovat jeho adrenalin. To mi nepřijde jako přetěžký úkol. Jenže tady je, navíc to trvá neúnosných 130 minut. Ohraných až běda. Hrdinové jsou nesympatičtí, infantilní, chovají se zvláštně a divákovi je prakticky jedno, jestli se za pár minut rozbijí o svodidla. V kině nám bohužel nikdo do ruky nedá ovladač, kdy se prostě rozhodneme, že si uděláme vlastní závod s vlastními pravidly. Musíme holt sledovat přitroublé hrdiny, kteří příliš netuší, jak se dělá oddechová zábava.(30.4.2014)

Film ryze pro milovníky hry, v nejhorším případě alespoň pro lidi, co ji někdy hráli. Zbytek se v tom bude patlat a hudrat na to, jak je to nereálné a nedává to logiku. Herní feeling je tam cítit v každém druhém záběru, potěší originální shoty při autonehodách a fantastický "FPS" pohled z auta, je zkrátka vidět, že tvůrci mají něco nahráno a solidně po nás pomrkávají. Scénáristická vata (děj, emoce, motivace postav) možná byla zbytečná, ale tak o nečem to být přece muselo. Aaron Paul dobrý a má zaděláno na drsňácké role. Nejlepší automobilové scény v historii kinematografie.(30.7.2014)

• Aaron Paul

• - Jde o teprve druhý akční film studia DreamWorks. Tím předchozím byl úplně první film studia - Peacemaker z roku 1997. (Hal_Moore)

• - Poznávacie čísla vo Švédsku sa skladajú z 3 písmen a 3 čísel. Autá od švédskeho výrobcu Koenigsegg však vo filme obsahovali kombináciu 3 písmen a 4 čísel. (MikaelSVK)

• - Postava Michaela Keatona se původně jmenovala dle vysoké věže, kde sídlí, "Birdman". Aby se však nepletla s jeho rolí v nadcházejícím snímku Birdman (2014), došlo k přejmenování právě na použité "Monarch". (Larrysbride)