Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Indie, 2014, 132 min

Tak špatný to nebylo. Na skutečně dobře zpracovanou herní adaptaci si sice budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, svůj účel to dle mého splnilo a nějak si neumím představit, jak by si vlastně lidi film podle Need for Speed představovali. Bylo jasné, že o nějakém nepřímočarém příběhu si můžeme nechat jen zdát a dle mého to ani není třeba. NFS série byla vždycky hlavně o nelegálních závodech a vytuněných autech, což sice ten film splňuje jen částečně, za to nám však servíruje slušnej automobilovej ranč a tak si fanoušci závodů určitě na své přijdou. Jen pro ty ostatní je tento snímek jaksi zbytečný, Aaron Paul je sice sympaťák, ovšem ani kvůlli němu, ani kvůli Dominicu Cooperovi a už vůbec ne kvůli zbytku jejich no-name týmu do kina chodit smysl nemá. Jedná se zkrátka a jenom o přímočarý akční film. Ještě mě celkem zarazila délka stopáže, kterou jsem dozvěděl až po filmu, a na to, že to má 130 min mě to kupodivu příliš nudit nezačalo, i když k tomu měl občas snímek v jistých pasážích zdárně nakročeno...70%...[13.03.2014_Cinestar_Černý most](13.3.2014)

Na počítačovou hru Need For Speed rád vzpomínám. Ono na ní totiž nejde jen tak zapomenout, když ze studia uprostřed USA sypají každý rok další a další hru z této série. Někdy lepší, jindy horší. Nicméně byla otázka času, kdy dorazí i samotný film a musím říct, že v rámci příběhu si zvolil ten lepší z celé plejády blbostí, čímž nás v rámci těchto závodů už zahrnuli. Líbí se mi nicméně celá řada momentů v akčních scénách, které vcelku často připomínají samotnou hru. To mi fakt udělalo radost. Na druhou stranu na postavy jsem si musel chvíli zvyknout. Na takovou Imogen Poots jsem si vlastně zvykat nemusel, ta mi dělala radost už od prvního momentu, co jsem jí viděl. Aaron Paul je ale tak trošku ouško a trvalo mi tak půl hodiny, než jsem pochopil, že tohle nebude Vin Diesel ani Paul Walker. Stejně tak jsem se kroutil při každé scéně s Dominicem Cooperem a úplně nejvíc mě sejmul Michael Keaton. Ten si tu svojí postavu fakt absolutně užíval. Nicméně nebejt to tak dlouhý, míň kecací a víc akční, tak sám půjdu vejš. 131 minut na takový film je ale fakt docela dost.(17.11.2014)

Je to blbina. Imbecilita vybraných scén (Black Hawk, vězeňský taneček) čpí z prvního filmového Need for Speed často nesnesitelněji než nadvakrát přetůrovaný Elemento. Navíc v tom "hrají" poměrně prkenní herci, a nepromyšlený scénář kdosi sepsal na veřejných záchodcích. Všech ptákovin jsem si plně vědom. Jenomže honičky šlapou, OST vibruje v ušních bubíncích hodinu po přetnutí finišové pásky, a celý je to vlastně jeden epickej "závod před závodem". Takže i když si může důvtipný divák nad logikou vatové story a trapnými momenty klidně ukroutit hlavu, dohromady to přitom ani na minutu nenudí. Furt se tam jezdí, furt..! Je to blbina. Blbina, kterou jsem si užíval plnými doušky, s úsměvem od ucha k uchu a pocitem, že tyhle jarní pokusy o plnohodnotný blockbustery vůbec nejsou k zahození. Aaron Paul padá po Breaking Bad do herecké žumpy, chce to další seriál.(10.3.2014)

V dobách keď sa slovenskými dedinami bezhlavo preháňajú "komerční podnikatelia" a svoje kúsky zaznamenávajú pre podobne postihnutých jedincov na video, bez toho aby mali aspoň štipku zodpovednosti, môžem iba ťažko sympatizovať s "hrdinami" tohto filmu. Ich mentálna úroveň je kdesi pod úrovňou priemernej izbovej teploty a dosť silne pochybujem, že by zvládli odšoférovať čo i len dodávku s pizzou, nieto vytuneného mustanga. Ale keď pominiem tzv. morálnu rovinu filmu a dramaturgickú nekonzistentosť výsledného útvaru, zázrak, že som sa vyše dve hodiny nudil iba minimálne môžem ohodnotiť slušnými troma rýchlosťami. Od Aarona by som ale vzhľadom na jeho "perníkový potenciál" čakal oveľa oveľa viac. (3.8.2014)(3.8.2014)

• prome

Měl to být odpočinkový film, při kterém člověk vypne mozek a baví se. Já se bohužel nebavil ani minutu. Je to přehlídka tupých výrazů, tupých dialogů, nelogičností a naprosté předvídatelnosti. Film postrádá jakékoliv napětí, spád a aspoň něco rozumného nebo sympatického. Jediný klad jsou pěkná auta, ale těmi se film zachránit nedá, jinak je všechno špatně.(18.7.2014)

• - Film bol natočený bez akéhokoľvek použitia CGI. (drake31)

• - Před koncem filmu hraje písnička „Roads Untravelled“ od známé rockové skupiny Linkin Park. (tarteit)

• - O hlavní ženskou roli se ucházela Riley Keough, upřednostněna však byla Imogen Poots. (Neffy)