Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Irsko / Filipíny, 2014, 132 min

Celý děj filmu je uvařený na vodě. Za to si rozhodně víc jak tři hvězdy nezaslouží. Takový slušný standard. Ale... pokud neposloucháte film s nějakými chrastítky, rádobyreproduktory na notebooku, ale na něčem solidním, tak si užijete pořádnou jízdu. Dlouho se mi nestalo, aby se zvukový doprovod filmu (zde prezentovaný především pořádným burácením motorů supersportů vytočených do desítky tisíc otáček), tak vrýval pod kůži a rozbušil srdce jako by byl divák přímo na sedačce spolujezdce... V obýváku praskaly skleničky, podlaha se třásla, stěny praskaly, že jsem musel zavolat statika na kontrolu a posílat omluvné dopisy za rušení nočního klidu sousedům o pár bloků vzdáleným. Slušná adrenalinová jízda, díky které se najde zase pár blbečků, co si budou na silnicích honit triko až někoho zabijou, když nezvládnou řízení. Vždyť ve filmu to byla přece prdel...(24.12.2014)

• 6thSun

Když to mastím na stejšnu, tak u toho dělám debilní xichty, který jsou ale pořád herecky kvalitnější než to, co předvádí Aaron Paul. A pokud jde o jakousi smysluplnost, čumět na závody v ulicích, jež mají za následek desítky mrtvých, a ještě k tomu fandit hlavnímu hrdinovi, to jsem schopen akceptovat pouze v počítačové hře, nikoli ve filmu, kterej se bere takhle vážně.(18.7.2014)

• mzss1

|31%| Shlédnuto v kině ve 3D. Co se týče trojrozměrného převedení, už asi na 3D nikdy chodit nebudu. Tak 2 efekty zde byly a to je asi vše. Tak kde mám vlastně vůbec začít ? Opravdu nevím. Při skončení tohoto díla jsem měl v hlavě úplně prázdno. Takže musím pochválit tento brak, že alespon posloužil na vymytí mozku. Někteří lidé třeba filmy hodnotí i podle toho jaká to byla ujetárna atd. Jenže já nehodnotím a neposuzuji filmy, abych si řekl: jéé, to je ale blbost, tak musím dát 4*. To ne, třeba Andersonovi filmy Resident evil, to je akční výplach, který je perfektně natočen, má spád, tam se nemusí přemýšlet a každá scéna je byt už přehnaně, ale perfektně spracována. Jenom tím chci naznačit, že toto měl být adrenalinový film, který se zaměřuje na auta. Chtěl jsem vidět nějaký perfektní závody, nějaký náboj, aby zde byl - to se mi však nedostalo. Dále, nechci, aby to vypadalo, že jsem čekal přeakčnělý film, kde je přehnaná akce jako v sérii Rychle a zběsile (samozřejmě má oblíbená séri). Takže srovnávat tento filmový NFS nechci s ničím. Někteří uživatelé zde poznamenávají: "Tento film je konečně o autech a ne jako Rychle a zběsile." A to jako vážně ? Tak třeba v sérii Rychle a zběsile byl mnohokrát vidět motor (i rozebraný), tunnig, nitro, lepší konverzace o autech, víc si člověk odnesl, poliční závody atd. A zde ? Úvod tvořil pouliční závod, který mě vůbec nezaujal a byl tak nepřehldný, že jsem si říkal: To se mi snad zdá. Naštěstí se pak kamera vylepšila a další závody a honičky byly ve filmu alespon přehlednější, ikdyž za moc krom jedné nestáli. Takže abych pokračoval dál o nesprávním názoru některých lidí, že je film o autech. Máme zde tunning a nějaké upravování aut ? Já odpovídám: NE. Parta hrdinů dostane auto, které musejí sestavit a za takových cca 5 vteřin je auto hotové. Takže evidentně tvůrci se asi v autech nevyznají, že to usekli. Máme zde nějaké zkoušky, testy a nepovedené jízdy aut, které se vyrábějí nebo tuní ? NE. Až na jeden zkušební závod, kdy auto dokáže v poho jezdit (dost rychle, aspon tak). Myslím si, že nemá dále cenu abych pokračoval a vysvětloval, že TENTO FILM, NENÍ O AUTECH. FIlm sprostě převzal značku z herní, závodní série. A to nechci naznačovat, že mě štvě, když udělají z něčeho adaptaci. Třeba miluju hru Max Payne a vůbec mi nevadilo jak film dopadl. Ale tohle má být sakra o autech, víc závodů by to chtělo a já nevím co. Větší náboj, více druhů aut, zejména jsem čekal aspon na pořádné finále a ono to bylo vlastně o ničem. Jako já nečekal přehnaně překačnělý film, kdy auta létají vzduchem, ale prostě mi to celkově nesedlo a absolutně nechápu, že se hodncoení zde tak vyšplhalo. Je to ale věc každého, je mi to jedno - hodnotím vždy podle sebe, takže se nenechám ovládat ostatními, hodnocením a recenzemi. Takže slabý úvod. Pak nějaká zápletka ? No, možná. Další závod, který mě bavil o něco lépe, tam zemře jedna kladná postava, no už mě to více zaujalo, ale to co pak následovalo mě postupně začalo bavit méně. Trochu mě uklidnila docela dobrá honička, kdy hlavní hrdina se proháněl skvělým autem, Fordem Mustangem. Takže slyšet jeho motor byl si myslím zážitek a asi proto jsem nakonec tu 2* dal. Myslím si, že nemá cenu, abych vyprávěl další scény a scénaristické nedostatky. Logika zde vůbec nefungovala. A hlavně nefungovala v jednání a motivech postav. Finále bylo dost divné, závodilo se zde, sice už ne s Mustangem, ale tak chtělo to prostřídat auta. Jedina malá scéna, kdy policista nechal své auto naject do čela závodníků - to mě celkem zaujalo, ale v malém ražení teda. A pak ještě scéna kdy se střílí a kdy hlavního hrdinu zahákne za auto lano - vrtulník. To mi přišlo už docela moc. Herci nejsou tak špatní, ale jejich postavy jsou problém. Aaron Paul byl sympaták celkem. Hrál dobře, ikdyž postavu neměl nejlepší. Záporák Cooper byl správně slizkej a mazanej, ikdyž jeho postava byla také taková nelogická. Ostatní herci ne třeba řešit. Hudba byla bohužel spíše záporem. Nehodila se zde moc. Taková moc oslavná, fantasticky ubezpečující, že vše dobře dopadne, nevím. Takže ve výsledku to není úplná blbsot, ty 2* jsem s odř.ušima nakonec dal. Za jednu slušnou honičku, za Mustanga, za Aarona a já nevím, nějaký nápad navíc. Jako film, jako celek je to o ničem, naprostá zbytečnost. Mohlo to dopadnout ještě hůře, ale víckrát to vidět už nechci.(21.3.2014)

V dobách keď sa slovenskými dedinami bezhlavo preháňajú "komerční podnikatelia" a svoje kúsky zaznamenávajú pre podobne postihnutých jedincov na video, bez toho aby mali aspoň štipku zodpovednosti, môžem iba ťažko sympatizovať s "hrdinami" tohto filmu. Ich mentálna úroveň je kdesi pod úrovňou priemernej izbovej teploty a dosť silne pochybujem, že by zvládli odšoférovať čo i len dodávku s pizzou, nieto vytuneného mustanga. Ale keď pominiem tzv. morálnu rovinu filmu a dramaturgickú nekonzistentosť výsledného útvaru, zázrak, že som sa vyše dve hodiny nudil iba minimálne môžem ohodnotiť slušnými troma rýchlosťami. Od Aarona by som ale vzhľadom na jeho "perníkový potenciál" čakal oveľa oveľa viac. (3.8.2014)(3.8.2014)

• choze

Aaron Paul vyměnil nelegální substance za nelegální závodění a výsledkem jsou RIVALOVÉ pro puboše, respektive RYCHLE A ZBĚSILE pro chudé. Bez scénáře, zajímavých postav a co hůř, bez jediné památné honičky (a že mají k dispozici opravdu luxusní stroje). Což je na závodní film tristní bilance. Jako oddechovej tupej akčňáček je to samozřejmě v poho, ale kdejakej film s jedinou honičkou ji má lepší než tenhle, kterej je honiček plnej a ještě je natočenej podle světoznámé závodní série (a že jsme si na něj počkali hodně dlouho).(19.7.2014)

• - Film, ktorý beží v autokine, je Bullittov prípad (1968). (tarponko)

• - Pomenovanie "Maverick" je narážkou na jedného z najznámejších filmových letcov, ktorého stvárnil Tom Cruise v snímke Top Gun (1986). (MikaelSVK)

• - Autokino, které se objeví ve filmu, je skutečné. Jmenuje se The Swan a v provozu je od roku 1955. Jedná se o jedno z pouhých 4 autokin otevřených ve státě Georgia. (Dr Lizal)