Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Indie, 2014, 132 min

NfSkám tenhle film zpracováním vůbec ostudu nedělá, to spíš naopak, ale moc nechápu důvod, proč bych se na něco takového měl 130 minut dívat, když můžu být jedním klikem directly in, stejně jako nechápu smysl závodu o soupeřovy auta, když jsou na konci všecky rozsekaný. Natažená závodní ptákovina, která sice nebolí, ale uspokojí spíše zaryté fandy hry. 60%(13.7.2014)

Jo, párkrát jsem to hrál, ale právě že jen párkrát, nemyslel jsem si, že by mě film mohl nějak extra uchvátit. No a zaplať pánbůh, že se taky někdy seknu jako Kalousek v odhadu státního rozpočtu. Ono to totiž mělo větší drive než kdejaký Drive, a to i přesto, že zajímavost Aarona Paula je na stupnici od jedné do deseti lehce pod nulou. Pochválit bych chtěl 3D zpracování; takhle nenásilně a rafinovaně zároveň si to představuju. Jasně že jo - v posteli taky... (Motueka, NZ)(19.7.2014)

• Segrestor

Sešlo se pár nezletilých nigga a řeklo si: "pojďte, přátelé, zahrajem si o tom takovou hru." Borci ze svého středu vybrali toho nejmladšího a poslali ho na emerickou obdobu Nürburgringu. No jasný - dle páně Laudy, narval meziplyn příliš drze a bodrý soupeř dokončil dílo zkázy. Po klukovi zbyly jen cihly, co měl přidělaný k botám, aby dosáhl na pedály. My to strašně žerem - takovej smutnej příběh ze života prostě jen tak nevidíš. Že? Naštěstí má tenhle ugrilovanej dárce orgánů brašuli, kterej umí pohladit fofrklacek o něco lépe a tak biják chytí druhý dech. Přes několik krásnejch záběrů na ubíhající krajinu a tři be be be betonový sloupy se dostaneme na závěrečný závod, který kupodivu pro těch pár, co vydrželi neusnout, skutečně vyvolá dojem z intra druhého dílu hry NFS. Brašule zastaví vytuněnou káru, vraha udeří džentlmentsky rukavičkami přes tvář a stočí to k majáku na konci světa a já říkám: "To mi polej záda vyjetým olejem!" Více kýčovitou slátaninu asi sotva v tuto dobu pohledáte, ale ty honičky aut za to možná i stojí.(29.9.2014)

Až překvapivě ambiciózní jízda, která alespoň občasného hráče nemůže vyloženě zklamat. K nejrůznějším kaskadérským vylomeninám sedí příběh o závodní pomstě jako poklice na kola a že to bude právě Need for Speed, kdo ze mě vydoluje i nějakou silnější emoci, to jsem nečekal ani v nejoptimističtějších snech. Když navíc funguje i dokonalá rivalská chemie Paul-Cooper, stačí jen sednout za volant a užít si pár typických lokací či záběrů jako vystřižených z vašeho oblíbeného dílu. S příjemně vybrnkaným soundtrackem Nathana Fursta bych se k finálnímu závodu nejradši přidal taky.(27.7.2014)

• Pluhy

Naprosto dokonalé zrcadlo posledních pár dílů herní série Need For Speed. S narychlo vytvořeným konceptem a trilionkrát použitým šablonovitým scénářem, vstříc casual divákům a hráčům. Připravte se na adrenalinové závody a cestu napříč Amerikou v luxusním mustangu, kdy není čas na čůrání ani na používání mozkových závitů. Jediné co mě za zdlouhavé dvě hodiny překvapilo bylo, že Kid Cudi nehraje na rapera zas tak špatně. Ostatní obsazení ale stále za prd. Pokud ovšem neradi používáte mozek a nevadí vám moře klišoidních dialogů a špatné herecké výkony, plní film Need for Speed roli bezmyšlenkovitého filmu napěchovaného drahými fáry, honičkami a bouračkami naprosto skvěle.(27.3.2014)

• - Pomenovanie "Maverick" je narážkou na jedného z najznámejších filmových letcov, ktorého stvárnil Tom Cruise v snímke Top Gun (1986). (MikaelSVK)

• - Pred tým, než herečka Imogen Poots dostala rolu Julie vo filme, nevedela šoférovať. (Kadas97)

• - Bugatti Veyron svým zbarvením odkazuje na limitovanou edici SuperSport, nicméně dle krytu motoru se jedná o klasický model. (Adrai)