Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Indie, 2014, 132 min

Patřím k těm nejadrenalinovějším týpkům, kteří si to se sešlápnutým plynem umí pořádně užít. Důkazem budiž skutečnost, že jsem v posledních letech nejméně dvakrát překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci a jednou jsem dokonce na dálnici odvážně zařadil trojku, ale to je jen pro ty největší hazardéry. Tobey samozřejmě není takový bourák jako já, ale adrenalinu mi nabídl celkem dost a kdyby se logika příběhu několikrát nepřevalila přes kapotu, tak bych snad zařadil i čtvrtý hodnotící stupeň.(6.11.2014)

• SeBig

Once upon time... jsme si to pustili s kámošema a já předpoveděl po deseti minutách koukání celej film a jak to dopadne.. tak sme tu mrdku vypli a radši šli hrát plejstejšny nebo nevim co už sme dělali to je jedno... o několik let později, když jsem se fakt nudil, pomalej net, nemohl jsem si nic stáhnout ani pustit online.. tak se koukám nějak do složek co tam a mám a EJHLE starej známej načatej NÝD FOR SPÝD, no tak tomu teda tu šanci dám, když tady nad tim někteří doslova masturbujjí v komentářích.. tak koukám.. a co ztoho vzešlo? Naprosto trapný, nezáživný, s nejtrapnějším humorem a tou nejotravnější rádoby vážnou hudbou co hrála snad celej film vkuse hovno.. jediná hvězda za ten záávod na konci. Jinak prostě TRAPNÝ.(18.1.2018)

Ihned po zhlédnutí má člověk chuť rozžhavit gumy pořádného autíčka. V garáži mu nic vhodného zřejmě neparkuje. Naštěstí je tu mnoho dílů stejnojmenné hry. Přiznám se, že dodnes si každý nový titul s chutí zahraji. Film mi žádný titul nepřipomínal. Scénář mi přišel maximálně ubohý a musím konstatovat, že i každý díl hry má propracovanější příběh. Na film jsem ovšem rozhodně nekoukal kvůli příběhu. To bych musel být retoš. Docela mě zklamalo i obsazení. Koukat se dalo snad pouze na tu blonďatou herečku. Celá ta automechaničská parta se mi extrémně nelíbila. Rozhodně však film nabízí krásná auta, velkou rychlost a moc pěkně nasnímané závodní scény. A o to tady šlo především. Ve víc jsem upřímně ani nedoufal.(6.8.2014)

• verbal

Film především pro ty, kteří místo té prsaté brunety ze čtyřky, co vždycky tak lascivně zavrtí prdelí, když jde s košem, raději s gustem ojedou své pečlivě garážované éresko, co vždycky tak lascivně zavrtí výfukem, když mu polaskají spínací skříňku. Pro ty, kteří místo čerstvé rybiny preferují očichávat motorové zplodiny a lubrikační gel používají k tomu, aby lépe vklouzli do rozkošně zarudlé, vilně se otevírající a tou nejjemnější kůží ladně obepnuté sportovní sedačky, prsty při tom jemně polaskali vnadné křivky ergonomického volantu, tvrdě tam vrazili jedničku, s blaženým zakvílením prodřeli gumu o asfalt a udělali si smutný osobák - necelých sedm vteřin. Přitom s tou brunetou by to v pohodě zmákli za pět. Ale co taky čekat od debilní počítačové hry pro motohoniče, že? A tak totálně nesympatický boreček naloží do děsně kůl Mustangu, jenž vypadá skoro jako vytuněná Oktávie, nějakou plasticky omlazenou Bridžit Džounsnovou, načež ho (Pozor, nikoliv ji!) položí na záda a brutálně rozmrdá. Ale to jen proto, aby mohl ihned přesednout do bezpohlavního Itala, jemuž se dveře otevírají frajersky nahoru, a za mohutného hnn, hnnn, hnnnn, hnnnnnnnnn předjel čtyři podobně vyteplená auta, porazil toho zlého, záporného a veskrze prohnilého řidiče, zajistil vítězství dobra a získal lásku Bridžit, protože někdo mu tu palubovku leštit musí. Jo, a málem bych zapomněl. Taky umožnil Majklu Kítnovi udělat ze sebe na stará kolena pěkného kokota.(31.7.2014)

Jo, párkrát jsem to hrál, ale právě že jen párkrát, nemyslel jsem si, že by mě film mohl nějak extra uchvátit. No a zaplať pánbůh, že se taky někdy seknu jako Kalousek v odhadu státního rozpočtu. Ono to totiž mělo větší drive než kdejaký Drive, a to i přesto, že zajímavost Aarona Paula je na stupnici od jedné do deseti lehce pod nulou. Pochválit bych chtěl 3D zpracování; takhle nenásilně a rafinovaně zároveň si to představuju. Jasně že jo - v posteli taky... (Motueka, NZ)(19.7.2014)

• Imogen Poots

• - Skladbu "Hero" na soundtrack narapoval Kid Cudi, ktorý si vo filme zahral Bennyho. (deathmoon)

• - Pomenovanie "Maverick" je narážkou na jedného z najznámejších filmových letcov, ktorého stvárnil Tom Cruise v snímke Top Gun (1986). (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach po celom území USA. (MikaelSVK)