• Nizozemsko

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Indie, 2014, 132 min

Naservírovať mi to v teen dobách smaženia NFS, som nadšený. Hernou poetikou presiaknuté a samotné autá sú o triedu vyššie než v sérii F&F. Lokácie parádne, skrátka road trip po amerických národných parkoch a mestách, akoby po leveloch hry. Postavy a logiku ale v žiadnom prípade neriešiť, viacej lame už to byť nemohlo. 130-minútová stopáž nevadí, film sa s ňou stáva najdlhším guilty pleasure mind-fuckom v histórii kinematografie.(12.3.2014)

• Pluhy

Naprosto dokonalé zrcadlo posledních pár dílů herní série Need For Speed. S narychlo vytvořeným konceptem a trilionkrát použitým šablonovitým scénářem, vstříc casual divákům a hráčům. Připravte se na adrenalinové závody a cestu napříč Amerikou v luxusním mustangu, kdy není čas na čůrání ani na používání mozkových závitů. Jediné co mě za zdlouhavé dvě hodiny překvapilo bylo, že Kid Cudi nehraje na rapera zas tak špatně. Ostatní obsazení ale stále za prd. Pokud ovšem neradi používáte mozek a nevadí vám moře klišoidních dialogů a špatné herecké výkony, plní film Need for Speed roli bezmyšlenkovitého filmu napěchovaného drahými fáry, honičkami a bouračkami naprosto skvěle.(27.3.2014)

Upřímně jsem se zprvu bál, že filmovou podobu moji oblíbené hry tvůrci naprosto pokazí, ale naštěstí se tak nestalo. Sice má pomalejší rozjezd, ale adekvátní seznámení s příběhem hlavní postavy. Závody samotné jsou zpracovány výborně, stejně jako záběry na konkrétní auta. Bohužel na mne tu byly až moc stupidní dialogy, „vtipy“ mi přišly ve většině případů spíše trapné nežli k smíchu. Závěrečný závod je naprosto dokonalý, takto si představuji Need for Speed! Poslední věta se snaží poukázat na „odkaz“ NFS, byť trochu absurdně, ale povedeně. Sečteno podtrženo, velkolepá podívaná co se závodění a aut týče, ale má své mouchy.80%(17.3.2014)

• KarelR

No, bitch! 130 minut (!) romantického tokání a upachtěných dialogů, mezi kterými probleskne několik fajnově vyhlížejících automobilových estrád? Nevím, jestli měl Scott Waugh někdy soudnost (jeho polodokumentární prvotina Act of Valor mě minula), ale tady jí rozhodně vykazuje naprosté minimum. Což zhruba dorovnává jeho kreativní myšlení, které spočívá v totálně bezmezné věrnosti hernímu materiálu. Need for Speed totiž doslova vypadá jako čím dál tím vyčpělejší předloha, která je zajímavá akorát ve chvílích, kdy mačkáte čudlíky na ovladači. Ten ale v kině jaksi nedostanete, takže smíte jen nevěřícně čučet na ten nejohranější příběh o pomstě, kterou vykonává banda přitroublých frajírků, od nichž by si Dominic Toretto nenechal opravit ani blatník. Nesympatické, nesmyslné (neplést s nerealistickým), s asi nejmimóznější rolí Michaela Keatona... vážně si raději pusťte tvůrci adorovaný Bullittův případ. (4/10)(10.3.2014)

Od Need for Speed jsem raději neočekávala nic víc než čisté béčko s příchutí motorového oleje. O to více mne však překvapilo, když na mne v kině čekal pravý akční film se srdcem i duší. Pravda, prvních pár minut se trochu vleče (a vzhledem k tomu, že vůbec nesouvisí se zbytkem filmu bych se nebála je vystřihnout), poté ovšem nejedno divákovo srdce zaplesá nad zběsilou jízdou, ve kterou se snímek obrátí, a nejedno srdce nechá vzpomenout na ta teenagerská léta strávená právě nad dílem Electronic Arts, z něhož film přebírá nejen styl vyprávění, ale i několik podstatných pro hru typických prvků. Právě tyto elementy mne velmi mile překvapeny, a chápu, že "filmoví fajnšmekři" na ně zřejmě nebyli připraveni a ani o ně nestáli - z čehož vyplívá i zatím ne příliš chvalné hodnocení. Film sám o sobě působí jako plynulá akční videohra a to holt nemusí sedět všem. Ale jsem ráda, že NFS nekopíruje a ani se nesnaží kopírovat tolik omílané Rychle a zběsile. Pro mě film v tomto žánru jednoduše nemá konkurenci, a proto mu uděluji jednožných 100%! :) Klobouk dolů! (VIP premiéra Praha, 11. března 2014; 3D 4DX)(11.3.2014)

• Imogen Poots

• - Pre film bolo špeciálne upravených celkom 15 "namakaných" vozidiel, z ktorých každé stálo 2-3 milióny amerických dolárov. Nehovoriac o ich replikách, ktoré boli zlikvidované pri natáčaní scén hrozivých búračiek. K "hviezdam" Need For Speed patrí napríklad španielske GTA Spano s výkonom 900 konských síl, Lamborghini Sesto Elemento, Bugatti Veyron, švédsky Koenigsegg Agera R, McLaren P1, Saleen S7 alebo klasický Gran Torino. Hlavný hrdina Tobey (Aaron Paul) vo väčšine scén riadi Ford Mustang Shelby GT500. (Zdroj: Bontonfilm SK)

• - Bratia Gatinsovci sú mimo svojich filmových kariér automobiloví nadšenci. Vo svojej vlastnej garáži reštaurujú staré automobily. Prvé auto Johna Gatinsa bol mimochodom Mustang 1966. (figliar)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)