Reklama

Reklama

Star Wars: Síla se probouzí

  • Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
Trailer 4
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels (více)
(další profese)

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí. (Falcon)

Diskuze

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

CCCPrincess

Ještě k těm soubojům-navíc mi přijde, že ve staré trilogie místo toho aby se bili meči, tak se spíš ubíjí slovními přestřelkami, obzvláště Obi-Wan i Vader jsou na to mistři. :D

na příspěvěk reagoval CCCPrincess

 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Mě na tom spíš vadila ta patrná zadní projekce ..a nesmysl v tom že by se tam oba dva uškvařili.

CCCPrincess

CCCPrincess (hodnocení, recenze)

TheDarKnig , Rypicong

V tomhle mám radši starou trilogii, souboje nebyli až tak moc na efekt. Nikdo tam zbytečně nemáchal, nehopsal, neskákal kotouly atd... Ale to už se tu řešilo několikrát takže to radši nebudeme rozpitvávat :)

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Rypicong

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Ehm ne že bych chtěl něco říkat, ale i stará trilogie má značné mouchy v dialozích v některých částech :). Jinak ohledně Anakina a Padmé máš pravdu, ale ta láska tam byla tak násilně našroubovaná! To mě iritoval nejvíc, že sem viděl, jak to tam Lucas rve za každou cenu.

Ad. Princess. Moc promiň, ale já jsem asi holt přes tu epičnost, jako mnozí jiní nazývám souboj ve IV bojem dvou důchodců a v VI mi zase Luke přijde jak dřevorubec, když do mlátí do Vadera. jen ten souboj v V se mi vskutku líbí, i když i zde mi přijde že Vader vypadá jak kdyby držel světelný meč v ruce poprvé, máchá s tím jak s klackem :)

na příspěvěk reagoval CCCPrincess, Rypicong

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Však co sem se díval, tak Kylo nebyl ani tolik vedení, jako jeden týpek vzadu, hlavní autoritou pro vojáky byl evidentně Hux, ale pro Huxe v zákulisí Kylo a pro Kyla zase Snoke :). 

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

CCCPrincess

Souboj Anakina a Obiho je super, jen to skákání po plošinách mi vždy trochu vadilo, klidně to celé mohlo probíhat na pevné zemi/mostě/stanici Mustafaru :)

na příspěvěk reagoval CCCPrincess

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Darth_AK

jo, dialogy jsou slabá stránka SW, v tomhle + u 7 dílu.

Ale dialogy mezi Anakinem a Padmé jsem tu už řešil, jsou kupodivu zcela v pořádku, on měl lásku zakázanou, celou dobu na Padmé myslel, byl s ní ač věděl že nemá a nesmí, ona na něj myslela od první chvíle co ho potkala, také věděla že to je špatné jak pro něj, tak pro ní jak politika. V tomhle byli panicové jak svině :) Zase tady přidám, že i tohle bylo v druhém díle vysvětleno, když se ptal po klukách se kterýma chodila a vlastně nikdy s nikým až na blba z tábora nebo odkud...

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Příspěvek byl smazán administrátorem.

CCCPrincess

CCCPrincess (hodnocení, recenze)

Darth_AK , Rypicong

Tak měl šetřit jinde, například souboj Anakina a Obiho mi přinde zbytečně natáhlý :)

Darth_AK: To já mám radši tyhle souboje co sou po vzoru starý trilogie, to hopsání a balet v nový se mi zrovna moc nelíbí.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Rypicong

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

vždy to jde napsat lépe, ale tak jak to bylo napsané mi přijde úplně v pohodě. Akorát že u nové trilogie ty střípky člověk musí hledat a jsou ve všech třech dílech...

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Hele mi to říkát nemusíš, já viděl i Klonové války, já vím že Anakin mě dost důvodů, řekl bych že jsem ten komentář asi špatně formuloval :) Já nárážel na celkově dialogy, jako já proti nim nic nemám, ale některé opravdu vyznívají nechtěně směšně :)
"Neumřu při porodu Any, slibuji ti to!"
"Ne, já to slibuji tobě"...

"Jsi tak krásná"
"To proto že tě tak miluju"
"Ne, ne, to je proto že já tak miluji tebe"
"Láska tě zaslepila?"

To jsou ty scény, kdy upřímně pochybuji o Anakinově baličském talentu :).

na příspěvěk reagoval CCCPrincess, Rypicong

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

CCCPrincess

jo, byl tlačenej stopáží, chápu, že hodně lidem vadí, mě také, byla by to super bitka, ale zase jsem rád, že více času zbylo na podvolení se Anakina a té omáčky kolem, první zjevení císaře jak ho známe apod. 

na příspěvěk reagoval CCCPrincess

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Darth_AK

byl zmatenej jak lesní včela, tady se musí pochopit, že "zabití" Windu byl přechod na temnou stranu síly. + Palpatin mu jasně řekl, až se dozví Jediové co se stalo, zabijou je ( nebudou moct zachránit Padmé ) a rozkaz zněl jasně, zabít všechny Jedi. Jestli jsi dobře koukal, tak skoro od první minuty rada Jedi do Anakina šije, vlastně nad ním opovrhovala už v první díle a byl z toho hodně zklamaný. V tomhle je jeho zavržení Jedi zcela pochopitelné a je dobře a dlouho vysvětlováno. Nic z minuty na minutu. + také je tam i velmi důležitý moment, kdy už Darth Vader vyvraždí představitele obchodní federace, pak stojí, kouká a teče mu slza - stále v něm bylo dobro a nebyl z toho nadšený, byl hodně rozpolcený a labilní - typické pro Skywalkery. To že se po příletu Padmé choval jako totální idiot bylo také v pořádku, myslel si, že to pro co hodně zkusil ho podvedla - Padmé přivedením ObiWana aby ho zabil. Proto i to udivení Obiho o jakých píčovinách Anakin mluví...

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

ehm, tak teď se neshodneme. Ty scény se mi moc líbily, svědčily o Kylově povaze a byly i vcelku vtipné :)-hlavně ta se strážemi. Mě spíš naštval souboj, nechtěl jsem nic extra skákacího (byť mám prequel souboje 10x radši), ale nečekal jsem, že víc než o boj světelných mečů půjde o kácení stromů :D.

na příspěvěk reagoval CCCPrincess

Příspěvek byl smazán administrátorem.

CCCPrincess

CCCPrincess (hodnocení, recenze)

Rypicong

Jenže tam byli ti nejlepší z nejlepších, ten souboj jim neodpustím a zvlášť po tom že původně měl být delší a za herce měl zaskakovat kaskadér ale Lucas si to na poslední chvíli rozmyslel a toho herce 5 minut učili choreografii :D 

na příspěvěk reagoval Rypicong

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Třeba mě ten souboj přišel úplně v pohodě, ale když jsem viděl seriál Klonové války a v nich Kita Fista, jak bojoval a pak si ho kancléř vyndal na tři seky, tak jsem si uvědomil, že je něco špatně :).

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Asi máš pravdu, ale ono každý díl Star Wars oplývá takovými úžasnými scénami. Třeba ve III-Anakin dlouho u okna přemítá, jestli zachrání kancléře, pak v těžkém duševním rozpolcení usekne mistru Windu roku, aby už za devět minut vraždil děti :/. Ono celkově u některých scén (vážných) se ve III občas směju, nedokážu to vydržet, např. Obi-Wan: Anakine, kancléř Palpatine je zlo! a Anakin na to: Já poznal že zlí jsou Jediové! To je jak dvě děti na písku :)

na příspěvěk reagoval Rypicong

 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Jenže výdycky rozhoduje prostředí boje , a domácí jsou Ewokové kteří znají každej strom a proto mají výhodu ..asi jako Islamista ve své díře s kalašnikovem a odolá nájezdu Special force USA heavy navy black FBI.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

tak hoď odkaz ze kterýho pak pochopím vše kolem Ewoků. Jinak co se týče souboje Palpatina Jediů, mě osobně to nevadilo, bylo jasný, že tam nemůže jít Windu sám a vzhledem ke stopáži, zase nemohla bitka trvat věčnost ( více času bylo potřeba na přílet Anakina ) + musela demonstrovat sílu Sidiuse. + nesměl tam být nikdo jiný než Windu, kterého Anakin moc nemusel - bylo to vzájemné a Palpatin. Ale chápu, že pro mnoho lidí ta bitka byla divná...

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Darth_AK, CCCPrincess

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Ano, je to velmi vtipné. Musí se na to člověk dívat s nadhledem. Taky pomáhá, když si člověk uvědomí, že Ewokové zdaleka nejsou roztomilí neškodní plyšáci, ale masožravé šelmy, které se neštítí sežrat další inteligentní formy života - o což se pokusí hned jak poprvé chytí naše hrdiny.. a pak na konci lze vidět stormtrooper helmy nabodané na klaccích. Takže všechny ty poražené stormtroopery zřejmě sežrali na oslavě osvobození, která pro ně ale byla spíše jen pořádná oslava žraní lidí! :D

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Související novinky

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

John Williams oznámil svůj poslední film

John Williams oznámil svůj poslední film

24.06.2022

Legendární hudební skladatel John Williams (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Mnichov, Zachraňte vojína Ryana) prozradil, že se pomalu ale jistě hodlá odebrat do skladatelského důchodu. Po více… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (více)

Reklama

Reklama