Reklama

Reklama

Star Wars: Síla se probouzí

  • Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
Trailer 3
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels (více)
(další profese)

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí. (Falcon)

Diskuze

 (hodnocení, recenze)

InaSe

Chtěl sem líp porozumět tvému škatulkování.Katastrofa je silné slovo,zkus se nad sebou zamyslet,protože jenom Avatar dosáhl podobného úspěchu.Titanic to má nahoněný opakovanou projekcí.Prostě katastrofa...

na příspěvěk reagoval InaSe

InaSe

InaSe (hodnocení, recenze)

Já ti tvůj vkus neberu, když se ti E7 tolik líbí, ať se ti líbí. Je hezké, že se rveš za své názory. Sám jsi napsal, že je to čistě subjektivní věc. Můj názor na E7 je, že film sám o sobě, bez ságy, je celkem povedeným filmem, ale jako pokračování ságy je to pro mě zklamání. A bez mého seznamu katastrof to určitě přežiješ.

 (hodnocení, recenze)

InaSe

Což je věc čistě subjektivní a tedy vyloženě špatný odhad a vkus.Co dalšího považuješ za katastrofu krom tohodle filmu?Ať mám představu..

na příspěvěk reagoval InaSe

InaSe

InaSe (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

u E7 jsem to cítila v kostech, že to bude katastrofa. U E8 zatím nic necítím. Uvidíme, třeba nás překvapí filmaři a bude to film hodný svého názvu nebo nám ukaží, že může být i hůř. Ať nás provází Síla!

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

jen si zase nic nedomýšlej. myšlenka na Obi-Wanův film se mi líbí, jen si nedovedu představit, jak by to mohlo dopadnout dobře. točit to takový Tarantino s R-kovým ratingem pro nějakou nezávislou produkci, tak by to mohl být skvělý western z písečných dun Tatooinu. nebo kdyby to byl film z období klonových válek, kdy se něco "dělo", něco dostatečného, aby z toho mohl být opravdu velkolepý film. ale origin story nemá potenciál a období mezi ep. III a IV sice ano, ale muselo by se to zatraceně dobře zpracovat a hlavně by to svou komorností velmi ostře vybočovalo z trendu všech SW filmů. když i na RO se snesla kritika, že to prostě příliš vybočuje ze zavedených tradic, tak film o Kenobim s námětem byť jen vzdáleně podobným Millerově knize by prostě drtivá většina diváků nikdy nerozdýchala.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

The Force Unleashed. Já už k tomu nemám co říct, tobě se prostě myšlenka Obi-Wanova filmu nelíbí, tak ti to nebudu vyvracet :).

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

lodě a tanky jsou ještě ok, ale co ta reinkarnace Ewoků v případě těch mrňavých zrůdiček z Ahch-To? tohle zas dost znepokojuje mě.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

a co přesně by se tam dělo? Vader by vypátral Jedie, zabil by ho a .... a co? a McGregor by dělal co? famózně by hrál starce zamyšleně hledícího na dvě zapadající slunka dvě hodiny v kuse? uvažuješ o filmu, jako kdyby to snad byla fotografie. máš náměty na momentky, ne na kontinuální děj.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Uvidíme co VIII - jak jsem pravil tam v diskuzi - ty ukázky větších AT-AT a "pizza lodí" ve mně moc velkou důvěru nevzbuzují. Jsem fanoušek, ale už si nechci dělat iluze. Prostě jen doufám že Johnson ví co dělá a zvládne to.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

Jednoduše. Samotné lovení Jediů Vaderem má větší potenciál na film než měla krádež plánů Hvězdy smrti pro Rogue one. Já osobně si myslím že pokud tam bude hrát McGregor, tak to už samo o sobě poráží spin-off s Hanem, protože McGregor zahrál Obi-Wana famózně, do role se vrátit chce a bylo by to super.

na příspěvěk reagoval Eodeon

 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Toto krásně demonstruje onen tvůrčí mix jakým TFA je.Jde o kompletní ironii..ale ještě nevíme jak to s ním dopadne nakonec.Možná je to taková indicie lépe řečeno hra s divákem.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Darth_AK

to zní jako pět nebo šest epizod, které spolu jen velmi volně souvisejí... a ani jedna z nich nemá potenciál pro film. nemůžeš natočit blocbuster o tom, jak se někdo schovává v chýši. nebo o tom, jak obchází obchody se starožitnostmi, když chce koupit holocron. nebo o tom, jak Impérium staví paneláky na zapadlých planetách vnějšího okraje.

 

ne že by Dark Times nebyla éra s potenciálem. i ve starém kánonu bylo tohle období málo prozkoumané a tudíž atraktivní. ale nic až tak epického se v něm nedělo a konkrétně zrovna Obi-Wan v téhle době neměl ale absolutně nic na práci. viz román Kenobi od Millera.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Eodeon

Já si myslím že to bude s Gregorem a viděl bych to takhle - ukázka Obi-Wanovy zprávy z chrámu na začátku, pak ukázku některých Jediů, jak se ukrývají atp. Obi-Wan by se tedy ukryl na Tatooinu, nějáký zařizování, nic extra - pak něco jako formování Impéria, zařadit tam, to by mohlo být dosti zajímavé - no a pak jen posouvat časovou linku, nechat třeba Vadera ukázat, jak loví zbývající Jedie, zatímco Obi-Wan třeba shání staré holokrony Jediů, nebo se učí od Qui-Gonna zhmotnění po smrti v Síle. Já si myslím že takhle by to mohlo být fajn. 

na příspěvěk reagoval Eodeon

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Jo, tak s Obi-Wanovou smrtí plně souhlasím, to mě taky vždy zaručeně dostane :). 
Jinak jo, asi máš pravdu, mně prostě celý to dění okolo jejich syna přijde divný - nevím proč ho pojmenovali Ben, když ani jeden z nich Bena pořádně neznal - Leia ho neviděla vůbec nikdy (jen když se narodila a držel ji :D) a Han ho taky dvakrát nemusel. Tady musím vyzdvihnout Legends, kde v knihách pojmenuje jako Bena svoje dítě Luke, což sedí mnohem víc, zatímco Solovi zvolí pro svoji trojici dětí jména Jacen - Jaina - Anakin. Kdyby chtěl navázat J.J. nějak na toto, tak Anakin by bylo výborné jméno, tím by zároveň dokončil tu inspiraci Kyla ve Vaderovi.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

spin-off s Obi-Wanem? no když už jste to zase vytáhli, tak tu příležitosti využiji k projevu jisté skepse. být to origin story, což je pravděpodobné, bude to bez McGregora, což je dost na houby, protože další přeobsazování bych viděl jen velmi nerad. a obsadí-li McGregora, bude se to vzhledem k jeho věku odehrávat mezi epizodami III a IV, čili o čem to může být? o tom, jak si někde v pouštích Tatooinu Obi-Wan maluje kolečka do písku klacíkem, zatímco dalekohledem sleduje vyrůstat Luka jako nějakej strýček pedo? no to zní jako báječnej námět na celovečerák. nemůžu se dočkat :)

na příspěvěk reagoval Darth_AK

 (hodnocení, recenze)

K tomu nemám co dodat.Snad jen to,že smrt Hana je podobná s Obiwanovou.Tam taky Luke pouze zavrčel a šlo se dál.U Hana byla odezva též,jak u Rey tak Chewie,i Leia pocítila jeho smrt .Na vrch tam bylo i obětí s Rey a Leiou.Takže to zas tak špatně udělané není.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Na spin-offy jsem zvědav, Rogue One u mě skončilo lehce nad průměrem, popravdě na spin-off o Hanu Solovi se dvakrát netěším, spíš se bojím, ale budu tomu držet palce. No a na Obi-Wana se zase těším, doufám že se v něm objeví Vader, protože James Earl Jones to nebude věčně a ještě jednu štaci by si zasloužil.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Já chápu co chtěl J.J. udělat a myšlenku mu nemám za zlou, jen jsem fakt doufal že do toho provedení nacpe něco..to slovo pořád opakuji, ale inovativního. Ono..demonstruji to zničení Hosnianu - člověk tuší, že je to mocenské centrum Nové Republiky - ovšem nikde se neřekne, že je to Hosnian, co se tam děje nic, To pak vedlo k nepochopení, kdy jsem si já myslel že je to Coruscant - no i tak, hraje u toho smutná hudba, ale vždyť na koho to má vliv? Cítí někdo něco k těm lidem na planetě? Jistě, chvíli člověku proběhne mráz po zádech, ale třeba právě ve IV, když člověk vidí, jak je Alderaan pro Leiu důležitý, tak je to mnohem víc zajímavější, navíc je to ještě vystupňovaný skvělým hereckým výkonem herce Tarkina, jehož jméno mi opět vypadlo. 

A tak je to se vším - třeba smrt Hana je..já nevím, taková divná. Jako měla na mě dopad, Han je můj oblíbenej charakter, to bezesporu, ale..člověk prostě neviděl dostatek toho budování, aby pochopil čím si Han s Leiou prošli - když umírá Padmé ve III, tak každý ví, že celý svůj život zasvětila tajné lásce s Anakinem a umírá s šokujícím vědomím, že se obrátil k temné straně a kompletně zahodil život s ní.

Tak to vidím já :).

 (hodnocení, recenze)

"I can understand that someone might say, 'Oh, it's a complete rip-off!' " he says, adding, "What was important for me was introducing brand new characters using relationships that were embracing the history that we know to tell a story that is new — to go backwards to go forwards." J.J.A.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

 (hodnocení, recenze)

Včera sem ještě trochu přemýšlel, nad stoupající popopularitě Pq. Ono je to tím,že ta Pq.trilogie nabízí něco jiného a zároveň se drží rukopisu SW.Něco podobného ale můžem vidět už v TFA.Ano jde především o paralely na Og. Trilogii,které každý může vnímat jinak.Co se týče spinoffů ,zjistíme ,že se jedná o doplněk.Myslím že Obiwan spinoff by ty trilogie mohl propojit ještě víc ale nemusí..Jinak Darth Maul by si svůj film taky zasloužil,kdybych si měl vybrat Pq.postavu...

na příspěvěk reagoval Darth_AK

kamigava

kamigava (hodnocení, recenze)

Corejec

Pomstu Sithů mám asi nejraději. Nechápu, jak může mít jen 7,6... Přerod Anakina je boží + Order 66 + epický Battle of Heroes na závěr. :-)

na příspěvěk reagoval Darth_AK

Související novinky

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

John Williams oznámil svůj poslední film

John Williams oznámil svůj poslední film

24.06.2022

Legendární hudební skladatel John Williams (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Mnichov, Zachraňte vojína Ryana) prozradil, že se pomalu ale jistě hodlá odebrat do skladatelského důchodu. Po více… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (více)

Reklama

Reklama