Reklama

Reklama

Star Wars: Síla se probouzí

  • Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
Trailer 7
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels (více)
(další profese)

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí. (Falcon)

Diskuze

Příspěvek byl smazán administrátorem.

 (hodnocení, recenze)

Ať si mají hromady nápadů.Na mě to tak nepůsobí.Akorát čerpají z hodně postav,a to je celé.Jinak je to na jedno brdo.Většinou tomu dávám průměrný hodnocení.SW to má aspoň smysluplně oddělené .Jeden rok epizoda a další spinoff. Ještě to má celkem rozumný formát..ale taky bych uvítal větší rozestup.. epizoda,nic,spinoff,nic,epizoda. To by bylo ideální.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

 (hodnocení, recenze)

Podívej se na Nolana.To je precizní dílo tří filmů a konec.Podle mě má vše nějakou hranici ,která je momentálně u Marvelu ve stylu seriálu ulice.Takový formát sám o sobě pro mě není lákavý .SW je na hraně s jedním filmem za rok.Dřív ten rozestup byl daleko větší.Originální trilogie měla 3.roky .Možná bych se toho držel i u nových dílů .to mělo za následek,že každý nový díl byl technologicky lepší.Dnes nevidím rozdíl mezi 7.dílem a 8.dílem.Je to technicky stejné a hlavně uspěchané.No Cameron je zase druhý extrém ale SW by si zasloužilo větší péči.A mluvím o tom protože Marvel dělá filmy jak rohlíky.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

tak SW taky jede díly, jak na běžícím pásu a nezapomínej, že bez Marvelu by myšák, jenom prodělával. 

Příspěvek byl smazán administrátorem.

 (hodnocení, recenze)

Marvel je pro mě jenom zábava na jedno podívání.Nejsem fanda ničeho od Marvelu ale zrovna Thor si u mě drží dobrou pozici .Avengers mě bavil první díl a potom přišel úpadek ve dvojce (ta mě vůbec nebaví) a trojka je taková křečová..připomíná mě ten film nějaký teambuilding  všech zamestnanců Hornbachu a Thanos je boss.:D a taky mě prostě celkově nesedí Marvel přístup.Kdy jeden film na konci dělá reklamu druhému a tak furt dokola .A taky mě nebaví koukat každý měsíc na nějaký nový díl, je toho moc a otravuje to.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Příspěvek byl smazán administrátorem.

 (hodnocení, recenze)

Protože mě Thor bavil jako komedie a Infinity War mě jako komedie nebavila. Navíc tuto stejnou odpověď jsem ti už jednou psal,to že si ji nechceš pamatovat je věc druhá.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

 (hodnocení, recenze)

On ten papundekl získal oscara. Težko říct jak by to dopadlo s těma mega speciálníma úpravama.Přídání kamene do záběru a znehodnocení hl.postavy není žádné vylepšení cinematografie.Rovnou můžeme přemalovat Monu Lisu na hip hopera (aby dílo žilo dál a neumřelo v zapomnění.) :D

na příspěvěk reagoval Eodeon

 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Tak to ses degradoval hodně nízko.Takové názory o papundeklu jsou hodné trolla.A nějak sem se pořád nedozvěděl jaký díl si pustíš první.To se dalo čekat ,že neumíš odpovídat.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

neodpustím, protože tu řešíš neexistující problém a navíc ho absurdně vyhrocuješ. neexistuje jediný důvod neužít si Star Wars filmy ve všech verzích, které jsou z různých zdrojů k dispozici. každá verze má to své.

 

pokud jsem se tu dřív účastnil diskuzí, které vyžadovaly dát nějaké verzi přednost, bylo to vždy v zájmu širších souvislostí, protože návaznost nějakého díla na film vyžaduje upřesnění konkrétní verze, na kterou se navazuje. čili co se týče SW videoher, komiksů, knih a tak dále, relevantní je vždy verze filmu kanonická v době vzniku odvozeného díla nebo retconu, který je na něj uplatněn.

 

zkrátka, pokud chceme být filmovými purítány, můžeme se v klidu smířit s originály a vše ostatní ignorovat. pokud chceme být fanoušky Star Wars, což nutně znamená touhu po rozvoji a rozšiřování značky a tohoto fikčního světa, měli bychom se řídit kánonem a tedy i verzí filmů, která je aktuálně kanonická. nic ale nikomu z nás nebrání omezit své fanouškovství jen na určitou oblast. třeba jen na filmy jako v tvém případě, nebo jen na oblast Legends jako v mém.

 

každopádně abych vyšel vstříc tvé zvědavosti, osobně preferuje speciální edice, protože až na ojedinělé excesy (Han shot first!) byly změny k lepšímu a nejenže díky nim se na Star Wars dávno nezapomnělo, ale zároveň ty snímky vylepšily i po kinematografické stránce, hlavně co se týče plynulosti střihové skladby a nahrazení některých obzvlášť "papundeklových" triků, které by zub času rozžvýkal na kaši.

 (hodnocení, recenze)

Eodeon

To jsem se toho dozvěděl.Upřednostňuješ teda originalitu nebo oficiální kanonické verze ?Jde o princip.Vím,že jsou filmy podobné ale nejsou stejné.Originálně si pustíš napřed 4.díl nebo kanonicky jako první ,první epizodu ? Takže jsem ti teď položil hned dvě otázky.Snad to na tebe nebude moc náročné a odpustíš si úvod s hruškama .

na příspěvěk reagoval Eodeon

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

mícháš jabka s hruškama. porovnáváme stále tytéž filmy, jen v jiných verzích. zatímco v případě knih se jedná o úplně jiná, navzájem ničím podobná díla. ale když už bychom chtěli uplatnit kritérium originality i na knihy, pak by samozřejmě vítězily knihy starého kánonu. zkrátka tu byly dříve a zkoumaly dosud neobjevené terirorium. nový kánon - když to řeknu trochu hrubě - spíš už jen recykluje své předchůdce.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

nalhávej si co chceš, oba víme že si u Rebela, byl velice........emocionální :) 

 (hodnocení, recenze)

NJ.2 roky bez spánku...ale jsem Kylo Ren.Mě to nerozhodí.mývala zašlápnu cestou do lesa a bude to ok.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

a přesto, i když o jedno procento, je Rebel lepší, to tě musí hodně štvát co ? 

 (hodnocení, recenze)

Merengues9

Navíc TFAmá o 10000 hodnocení víc.Takže než Yoshitsune dopoví svojí osvětovou myšlenku o Rebelech už to bude horší díl. 

Související novinky

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

John Williams oznámil svůj poslední film

John Williams oznámil svůj poslední film

24.06.2022

Legendární hudební skladatel John Williams (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Mnichov, Zachraňte vojína Ryana) prozradil, že se pomalu ale jistě hodlá odebrat do skladatelského důchodu. Po více… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (více)

Reklama

Reklama