Star Trek IX: Vzpoura

Star Trek IX: Insurrection

Star Trek IX: Vzbura

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1998, 103 min

Předposlední film s Picardem a novou posádkou je sice slabý a tradiční lichý díl Star Trek filmového univerza, ale nemá tolik špatných a hluchých míst jako v případě VII – Generations. Po svižném a kvalitním VIII - První kontakt je to však o stupeň horší - taková průměrná desítka světlá - neurazí, nenadchne a účel splní. Frakes režíruje slušně, herci drží laťku, ale je to jen průměrná epizoda TNG, kde se moc nebojuje, ale více kecá. Hodnocení OST: Goldsmith se drží svých kvalit a opět drží hudbou film nahoře. 7/10(16.1.2013)

Můj První Kontakt s čímkoliv, co souvisí se Star Trekem :) Vzpoura je rozhodně zajimavá. V každém případě je to děsná sranda, což je jen dobře. Místy působí naprosto brilantně (scény se zastaveným časem, a kolibřík mávající křídly přesně do rytmu), jindy velmi Televizně (celá ta vesnice) a přestřelky s těmi značkovači byly vyloženě k smíchu (tady už to ovšem asi nebyl záměr) Počítal sem s tím, že toto bude asi spíše slabší díl série, jsem velice zvědav na další díly, nicméně i tak jsou to velice solidní lepší 3 hvězdičky.(3.7.2006)

Víte co mě na tomhle filmu štvalo nejvíc? Ta malost. Právě ta způsobila, že celá zápletka působila nepatřičně. Dělat takové haló kvůli 600stům lidem/humanoidům je fakt něco, co nedávám. Na tomhle postavit sci-fi film je fakt masakr. Kdyby to bylo pojato z trochu globálního hlediska (ciž by stálo mnohem více peněz - pozn. aut.), tak už by se dalo mluvit o např. globální katastrofě a to vždy přinese více pozornosti a možností pro natočení.(25.4.2012)

Akčné scifko, ktoré má síce dostatok akcie, ale necháva ma pomerne chladným. Nevedel som si nájsť vzťah k tomuto príbehu, len som sledoval čas koľko ešte ostáva do konca. Vmiešavanie sa Federácie do občianskej vojny asi nie je to pravé orechové pre 100-minútový film. A záporák tiež nič moc. Jediné čo zaujalo, bol anglický spev Picarda a Datu hneď z úvodu snímku.(18.5.2013)

• xxmartinxx

Opravdu má být morální dilema, jestli přesunout skupinu 600 lidí na jinou planetu, aby mohla medicína pro miliardy skokově poskočit? To není žádná paralela k nucenému vysidlování v americké či evropské historii, to je ekvivalent odkoupení pozemku kvůli stavbě dálnice - tady není, o čem přemýšlet. A že se do toho zamotají jednorozměrní záporáci, není zrovna omluva, ale laciná berlička. Jinak minulému dílu jsem vytýkal, že se v něm děje moc věcí moc rychle. Abych si neprotiřečil, říkám, že tady se neděje nic a děje se to pomalu. Nevím, jestli to měl být návrat k původním dílům... ale není. IX je tak podobně jako V především chytračení pro hloupé lidi, kdy se morální problém pozná podle toho, že hodně postav často opakuje, že se jedná o morální problém. Get it?(6.6.2013)

• - Původně se měl ve filmu také objevit Q. (mirliflore)

• - Patrick Stewart neúspěšně prosazoval do role viceadmirála Doughertyho svého dlouholetého přítele Briana Blesseda. (Martin00x)

• - V některých scénách musel nosit Jonathan Frakes, představitel Rikera, falešné vousy, protože se již oholil pro scény, ve kterých postava vousy nemá. (mirliflore)