Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

wader

Nebudu dávat automaticky 5 hvězd za to, že ten, kdo má neomezenej rozpočet, to neposral. Je to triková šou, jasně. Ještě aby nebyla. Ale ujistil jsem se, že nové postavy jsou idioti. k "černému prvku" Ray Korantengovi nám přidali "asijské prvky" na úkor iných zajímavějších galaktických ras. Nesmím opomenout "pochválit" radikální feminismus ve velení flotily, zvlaště pak fialovou hlavu, která si hravě poradí s méněceným alfa samcem. Šnouk, Smouk, nebo jak se ta brambora jmenuje, je trapnost sama, a vizuální patos neodlehčuje ani armáda "tučňáků z Madagaskaru". Nemá to atmosféru, nemá to mystérium původních dílů. ()

filmmovier

Poctivej nářez plnej zvratů a překvapení. Fantastickej biják, kterej jsem si výtečně užil od začátku do konce a kterej vůbec nepůsobí jako nejdelší díl, právě naopak. Tempo je strhující (trošku vázne jen ve zbytečné lince Finna a Rose) a i když to ani náhodou není nejlepší díl od Impéria, rozhodně je jedním z nejlepších vůbec (z epizodních filmů krásné třetí místo). Trošku mi tam neseděla ta podivná Leina scéna a la Gravitace a zamrzí trestuhodné nevyužtí Snoka (který je perfektní) a Phasmy (která je dementní). Naopak Ben se nám vybarvil a jeho postava je asi tou nejzajímavější z celého filmu, i když je místy pořád moc přehnaně vyhrocený, konečně si získal mé plné sympatie (sundání té směšné masky mu nakonec docela prospělo) a jeho interakce s Rey jsou naprosto famózní, táhnou to a jejich postavy se skvěle vyvinuly (Rey to navíc mnohem víc sekne). Veškeré dialogové scény jsou vyložené lahůdky, hraje to na emoce a osudovost a fantasticky to funguje i ve slabších a pomalejších momentech. I koncert páně Hamillův byl naprosto strhující, působivý herecký výkon - a velmi potěšil i návrat jednoho starého přítele. John Williams žádné nové tóny nevymyslel - nebo jsem to alespoň nezaznamenal - ale to ničemu nevadí, protože tady hrají ty nejlepší a nejgeniálnější motivy ságy a navíc v těch správných momentech. Vývoj postav je naprosto fantastický, jen se bojím, co tam budou dělat bez Leii, páč to sami prostě nezvládnou (a když už jsem na to narazil, obávám se i toho, co tam bude dělat Abrams). Rian Johnson vytvořil perfektní Star Wars, které jsme klidně mohli dostat už před dvěma lety - a já se opatrně začínám těšit na jeho novou trilogii. Atmosféra je správně temná, překvapivě velké množství vtipu filmu vlůbec nijak neškodí (naopak) a líbílo se mi i to, jak se tady zachází se Sílou, to je hodně fajn - podobně jako v Rogue One. Veškeré bitevní a akční scény pak byly vyloženou lahůdkou, které absolutně nic neschází. Dvě a půl hodiny utekly jako voda (nejlepší tempo ze všech SW filmů) a ani na vteřinu nevydechnete. Jen si myslím (a doufám) že Luke a origin Rey ještě neřekli poslední slovo. Absolutní spokojenost a velké nadšení a už se nemůžu dočkat další projekce. Zpětně ta sedmička jakožto přípravná půda působí docela dobře, ale tenhle film jí stejně zahrabává ještě hloubš. Vyhrocená filmová lahůdka podmanivá po všech stranách - fantastickými hereckými koncerty, dialogy, hudbou, akcí, vtipem a zejména vývojem postav a interakcí Daisy a Adama. Ale bylo tam až moc novejch potvor - naštěstí Porgové (zatím) nejsou takové zlo, jak jsem se obával. Prostě fantastická pecka a nádherné rozloučení s Carrie Fisher. Doufám, že Jar Jar to nezkazí. 100%. PS: Poe Dameron už není nejlepší nová postava. Tou je - jak už jsem zmiňoval - Ben Solo. A stále nevěřím, že jsem tuhle větu napsal - nicméně je to tak. Viděno na den přesně po roce od Rogue One. ()

VaHo

No, rozhodně se nedá říct, že by to bylo předvídatelné (to rozhodne ne), ale tahle dekonstrukce je na mě asi fakt už příliš. Tlačení nových postav na úkor těch starých, je prostě otravné. Co s tím, když mě baví jen Rey, ale musím ještě sledovat nezáživného Fina, Poea a tu Asiatku, jejíž jméno už nevím? Nelze upřít snahu o zajímavé a nečekané zvraty… jenže se to zase nesmí přehnat. Tohle „rozseknutí“ problému, je sice překvapivé, ale nedává mi žádný smysl, jaký to má význam v souvislosti s tím, co víme už od Síly se probouzí. První polovina - natahovaná a prázdná až to bolí (kasíno!), v té druhé přijdou wow momenty, ze kterých mi huba spadla na zem. Proč to ale tak musí být? Proč to nemůže být v rovnováze? Proč mám dojem, že se chvíli dívám na peckové pokračování a po chvíli zase na výtvor sadistického režiséra? Když se na to podívám ze široka, a začnu to dosazovat do kontextu staré trilogie, tak mi vyjde, že to vůbec nedává smysl. Není to kompatibilní. Já jsem chtěl symbiózu, ne genocidu. Nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Nevím, co si o tom mám myslet. Nedočkal jsem se odpovědí na otázky, které nastavil předchozí díl, teď to navíc vypadá, že se jich nedočkám nikdy. Čím víc o tom přemýšlím, tím mám silnější dojem, že si ze mě někdo dělá blázny. Hergot! ()

kjakob

Nová dějová linka Star Wars mi k srdci nepřirostla. Tak moc jsem se těšil, že po rozjezdové sedmičce se nové postavy vžijí pod kůži, a v čele s Lukem zvládnou přivolat nějaký ikonický moment, kterých je v předešlých epizodách přehršel. Bohužel to u mě nezafungovalo. Snad jen jedno kameo "starého známého" dokázalo vykřesat onu zvláštní atmosféru, ale pár minut je na dvou a půl hodinový film sakra málo. Je to způsobeno poměrně radikálním odklonem od klasického SW vyprávění k více inovativnímu přístupu, pro který zatím nemám název. Jen vím, že mi nesedne. Není to tedy průser, naopak film šlape v tempu a má co nabídnout. Ale pokud jste jako já od přírody zvídaví a zajímá vás tajemství a historie postav, dostanete nejspíš nepříjemnou kopačku do ksichtu. SW v Johnsonově pojetí vám totiž vysvětlí, že historie není důležitější než budoucnost. Shrnuto podtrženo, pokud vás příliš nezajímala historie a mytologie Lucasova světa, možná budete z nových SW nadšení. ()

eye candy

SPOILERY. Jedno musím Rian Johnsonovi nechat. Vytrolování kulturního fenoménu SW společně s celou jeho rozlezlou základnou otravně loajálních fandů, to je vysoká škola vyjebávací. Okamžitě se u mě zařadil do top trojky troll mastermindů za Trumpa a Grendela. Co se momentálního hodnocení na ČSFD týče, je nutné pochopitelně provést běžnou údržbu a eliminovat počátečních 1000 pětihvězd, které bývají již tradičně hallmarkem prvních hodnotících. Nadšení, které SW jako obvykle zprvu doprovází, jistě postupně ochabne, až se tito a jiní pacienti probudí z narkózy a bude je spojovat už jen kolektivní bolest konečníku. Abrahms rozjel trilogii slušně, určitě ji šlo nasměrova několika zajímavými směry. Nicméně hned v úvodu, kdy Skywalker přebírá světelný meč od Rey a zahodí ho nedbale za sebe jak v nějaké tatarské grotesce (tomu říkám odlehčení situace a la Disney) bylo mi jasné, že je něco v nepořádku. Rian Johnson se s tím vůbec nesral, všechny možné a potenciálně zajímavé narativní oblouky sešrotoval do tragikomické hromádky mrtvých nebo nezajímavých postav, ze které se zřejmě bude už jen těžko něco kloudného dostávat. Záhadu rodičů Rey, ktará nebyla jen potenciálně zajímavou dějovou linkou, ale především na ní stála uvěřitelnost hlavní protagonistky a všech jejích nadstandardních dovedností (aniž by si je musela jako běžný hrdina alespoň částečně zasloužit) tvůrci naprosto zbytečně zamordovali a zavřeli pokračovatelům série dveře. Poe, coby následník Han Sola, frajerskej cool vtipálek, si projde pomyslným vývojem, na jehož konci je poučení (od jakési new age dámy s růžovým účesem), že risk je ekvivalentem stupidní prohry a že zákony a rozkazy je nutné striktně plnit? Aha ok, na to lze říct jen, skvělé pochopení podstaty. Ostatní účastníky tohoto napínavého vesmírnýho závodu dvou želv (jedna si zapomene zapnout štíty na svým hlavním dreadnoughtu, druhá se ho snaží "shora" "zasypat" -ve vesmíru- pomalu plížícími se bombardéry) nemá cenu ani zmiňovat, jde jen o celou řadu dalších a dalších plastových figurek za pár dolarů, co se proženou dějem, nic zásadního neprovedou, nikam se neposunou a nic se jim nepovede. Koncept sebeobětování, který stojí na samotném vrcholu každého hrdinského příběhu, je zde navíc (doufejme že jen díky prostému diletantství) několikrát rozmrdán na kousky. Potenciálně silný moment, kdy se může Finn obětovat (a spasit do jisté míry i celý film) je vyškrnut z rovnice tak hloupým způsobem, že ve mě navodil nihilistický pocit totálního zmaru. Nezbývají žádné záhady, žádné otázky, neobjasněné síly a hráči co tahají za nitky. Nečekají nás žádná dramatická odhalení, všechno kouzlo neznáma je pryč, žádný nadčasový konflikt, zbývá jen totálně sterilní korektní mess. Pravda, nikdy jsem nebyl velkým fandem SW, ale mrzí mě to a upřímně skutečné fandy lituji, že raději předčasně neumřeli před čtyřicítkou a museli se dožít takové nedůstojné dekonstrukce mládí a objektu svého eskapismu. Holt doba je zlá. Dva díly které k sobě vůbec nepatří a třetí, který už se nejspíš obejde beze mne. () (méně) (více)

COF_666

Vlastně mě to hodinu a půl štvalo. Ne že by to byla nuda, ale nebylo to ono. Pak najednou přišel zlom a poslední třetina je snad to nejlepší ze světa Star Wars. Slabší čtyři hvězdičky. ()

Cedr

Oku lahodící sci-fi omalovánku umí dnes kde kdo, tady to má jen Star Wars™ v názvu. Chtělo by to ale příště najít někoho kdo umí poutavý příběh, vhodně nastavenou délku a chytlavé tempo... ()

chelseaman22

Star Wars má rád každý. Star Wars je fajn. Ale všeho s Mírou. Pokud poslední dva díly nic neřeší a jen kopíruji již prezentované zápletky z let osmdesátých, tak už je na povážení, kdože bude psát scénář k dalšímu pokračování. Každopádně scéna, kdy princezna Lejla aka Superman porazí jistou smrt, je tak směšná, že divák dozajisté už nic podobného nikdy vidět nechce. 70% Celosvětový příjem k 11. 6. 2018: $1,332,539,889 ()

Script

Po epizodě VII jsem čekal stejnou blbost, ale dostal jsem pořádnou pecku! Od začátku film nepůsobí nudně. Naopak. Je hodně zajímavý a v závěru napínavý. Ve prostřední části hezky poukázali na pravé důvody, proč takové skutečné války vznikají. Hezky poukázali na skutečnost a to se mi líbilo. Závěr celého filmu byl neuvěřitelný. Jediné z čeho mám obavy je to, že epizodu IX bude zase řídit J.J. Abrams. 5 hvězd. ()

Lamprea

Nejzbytečnější a nejhorší epizoda Star Wars. U 2. shlédnutí jsem vyloženě trpěl. Musim se přiznat, že předchozí epizoda VII mi po dalších shlédnutích i docela sedla a přestože to byla jenom kopie epizody IV, nebylo to úplně debilní. Místo toho aby tvůrci ten potenciál využili a navázali originálním a sebevědomým dílem, jsme se nakonec dočkali totální slátaniny, která sice nese název Star Wars, ale ten feeling je už dávno fuč. Konkrétně mě nejvíc zamrzela celá linie s Lukem a výcvikem Rey. Z Luka udělali úplnýho debila - ostatně jako i z dalších hlavních/vedlejších postav - ale u Luka to zamrzí fest. Stejně tak laciný vypořádání se se Snokem je na facku (i kdyby se měl třeba v další epizodě vrátit...). Dál úplně zazděná linie s Finnem, který je sice jedním z mála pozitiv nový trilogie, ale když mu tvůrci přihrajou úpně debilní linii, která vůbec nikam nevede, tak to jen svojí osobností strhnout nemůže. Poslední věc, kterou zmínim, je zbytečná délka a umělý natahování konce. Pozitivní je určitě Rey, Yoda a lhostejnej mi není ani osud mladýho Sola. ()

UhLee

(6.5/10). Už mi začíná připadat, že tento díl byl spíš taková výplň a to není dobré.. Bohužel.. Tento díl nebyl žádný průser nebo tak, ale oproti starším dílům to prostě už není ono.. Místy jsem se i dokonce nudil a to se mi nestávalo.. Ovšem byl jsem totálně naměkko z těch rozkošných stvoření na planetě Ahch-To.. Ty neměly chybu.. Musím opět vyzdvihnout boje vesmírných lodí.. A bohužel v tomto díle moc nenadchnou boje se světelnými meči.. Zůstane vám v paměti pouze závěrečný souboj Ray+Kyla Rena proti Red Troopers. Snad to teď dobře v prosinci zakončí s úctou.. Přeju to této sáze. 🧹🌠 Edit: (8/10). Tento díl zraje jako víno! Až nyní po druhém shlédnutí dokážu ocenit mimořádnou uměleckou hodnotu, který tento díl skrývá. ()

Remivsremi

Přijít s novým, svěžím pohledem k látce, která čítá sedm celovečeráků, byl v zásadě správný přístup, ale tam to končí. Výsledný produkt totiž selhal snad ve všech aspektech. K látce se přistoupilo velice hrubě. Jakoby se restaurace obrazu prováděla sbíjecí mašinou. Prorazilo se heslo vše staré je špatné a nastoupila revitalizace, která je však ohromným kočkopsem a je s podivem, že něco takové může vůbec stát na vlastních nohách. Na mysl mi přišla otázka. Šlo o nepochopení látky nebo vědomé poplivání předchůdců? Po druhém zhlédnutí bych se klonil k variantě kombinace obou. Ze snímku je cítit arogance tvůrce, který se vysmívá minulosti a tvrdohlavě si prosazuje svou vizi, protože dostal prostor a nikdo mu v průběhu tvorby neřekl, ale takhle by to asi nemělo být. Neměl bych s tím problém, kdyby jsme dostali kvalitní snímek, ale to se nestalo. Děj je nesourodým spletencem událostí, které se jen dějí bez nějakých zásadních příčin. Ani jedna postava mě nezaujala. Ani veteráni série, a to je zkrátka bída. Kdyby film skončil totální eliminací celé galaxie, vůbec by mi to nevadilo, protože předběžný skon by si zasloužili všichni. Je to maglajz. Neskutečně se to táhne a při druhém zhlédnutí se všechny negativa násobí. Tohle je ještě horší než první epizoda, páč tady nenajdu scénu, kterou bych si chtěl zopakovat. Bitva v poprašku červené soli je efektní, ale tím to končí. Zbytek? Šeď. Tohle je zkrátka scénáristicky nezvládnutý blivajz z ranku Covenantu. ()

Motinski

Atmosférou a chovaním niektorých postáv úplne odlišné Star Wars aké tu kedy bolo. Prišlo mi akoby to ani nepatrilo k ságe ale išlo o samostatné sci-fi. Keď som bol v kine celý čas som čakal kedy príde niečo čo konečne film nakopne a budem nadšený ale ono to neprišlo a na konci som fakt nevedel čo si mam myslieť. Veľmi citeľne absentovalo čaro a osudovosť, dokonca aj tá ľahká naivita akou bola séria známa. Neužili sme si moc ani súboje so svetelnými mečmi a tragická dejová línia s Finnom a Rose Tico ma vyslovene znechutila. Najrozporuplnejší Star Wars film zatial, kde niektoré postavy (hlavne Luke) prešli tak nelogickými zmenami charakterov že to nerozdýcham asi nikdy. Jemný nadpriemer v rámci sci-fi, no sklamanie v rámci značky. ()

Mr.Bulanek

Já prostě nemůžu najít nic, za co by si ten film zasloužil hvězdičku. Uvažoval jsem, že si pustím původní trilogii na spravení, kurňa, ale i na ni mě přešla chuť. A za to si lepší hodnocení nezaslouží. Edit. Skoro o týden později nad filmem přemýšlím, pomalu některé věci dávají smysl, ale pořád tam je spousta věci, které se mi nelíbily nebo nehodily do SW filmů. ()

Ryuuhei

Mnohdy se to snažilo být až příliš vtipné a v první třetině jsem nevěděl, co si myslet. Pak se to ale slušně rozjelo a nechyběla spousta vnitřních rozporů a překvapivě rozvětvených zvratů. Nemohu si ale odpustit rýpnutí do faktu, že si u sedmičky lidi stěžovali na to, že kopíruje čtyřku. Opravdu by mě zajímal názor těch samých lidí na fakt, že se osmička poněkud dost okatě inspirovala pětkou. A ať mi nikdo netvrdí opak - viz scéna s Benem a Rey. Jinak docela napínavá zábava. Jen mě zajímá, jak v devítce pořeší Leiu. 80% ()

Lachtaan

Tak.. po neúprosném, ale i vysoce přínosném týdenním maratonu hvězdných Star Wars jdeme na to.. Do světa Lucasfilmu jsem poprvé absolutní náhodou nahlédl před dvěma lety skrze premiéru sedmého dílu, u kterého jsem si více než dopřát zážitek potřeboval vyčerpat volňásky do kina. Jeho diametrální odklon od oslavované ságy mě ovšem nepřesvědčil, abych dal v nejbližší době konečně šanci i jeho veleslavným předchůdcům a jakési SW se v mém repertoáru na chvíli odmlčely. Když se rok s rokem sešel, vydali jsme se k blízkosti plátna opět, zaexperimentovat s prvním spin-offem z oblasti filmové galaxie. Toho ovšem hřeje vlastní komentář, tudíž se k němu nebudu vyjadřovat zrovna zde. Nu a až letos jsem si usmyslel, že před uvedením velmi očekávané osmé části dám jako správný nestranný filmový fanda možnost se předvést i původním příběhům Hvězdných válek. A světe div se, člověka, který tak dlouho odporoval a z vizuálně přeplácaných sci-fi vyrostl, první (prequelová) trilogie bavila v nemalém měřítku. Rozjezd v jedničce pod křídly sympaťáka Liama Neesona, mladé Portmanové i kupodivu příjemné role velmi malého Anakina mi vnukl do hlavy, že nepůjde o špatnou sérii. Dvojka se táhla v rozpětí, které potřebovala závěrečná část příběhu Anakina a Padmé, jež mě uhodila jako jeden z nejvlivnějších vědeckofantastických skvostů, které jsem viděl za celý rok 2017. Když bych vyrůstal v 70./80. letech, asi by pro mě tehdejší (původní) trojice StarWarsových snímků byla také neodbouratelným úžasem v dějinách kinematografie, po povedeném počátku a hlavně zrození samotného Dartha Vadera, jména skloňovaného v mé hlavě i v dobách, kdy jsem nepoznal rozdíl mezi "světlou" a temnou stranou síly, pro mě osobně ovšem zápletka točící se kolem Hana Sola hodně ztratila na chuti a obzvláště 5., 6. díl se tváří dosti nemastně, neslaně. Světem milovaný Návrat Jediho jsem dokonce musel rozkouskovat na několik dní, abych jej vůbec dokázal zhlédnout do samotného konce, věřím, že velkou vinu na tom má fakt, že už se mi po celém týdnu začaly Star Wars zkrátka hnusit. Ovšem rána, která přišla, byl kinozážitek z nejnovější filmové události. Z potemněného a poutavého souboje mezi drsnou diktaturou Impéria a svévolnou demokratickou Republikou, mezi temnou stranou síly a vzdornými Jediy a jejich stoupenci, vznikl rodinný bezcharakterní patos, u jehož nekonečné nezáživné stopáže jsem skoro brečel, abych už mohl jít ze sálu s čistým svědomím, že jsem i přes odpor k novému pojetí světoznámého příběhu film dokoukal. Je mi líto, že se v již velmi rozporuplném Abramsově díle tvůrci dosti odklonili od úžasu, který Hvězdné války kdysi světu představily. A že i v případě spin-offů či dalších částí, nikdy nebudu tolik spokojený, jako s prvotní trilogií, která zcela neměla tolik filmařských možností, jako jsou dopřávány nynějším filmovým záležitostem. [viděno v Kino Šumava Klatovy 15.12.2017] ()

Mr.Husts

OK, takže jsem ochotnej odpustit slaboučkej příběh s nezajímavejma nudnejma postavama s vyjímkou Bena Sola, kterej má aspoň jako jediněj náznak chrakteru a vývoje. Jsem i ochotnej přejít to že se víc soustředěj na dějovou linku jistého černého chlapce s opičím ksichtem a asijskou kulatou slečnu, která byla castingově vybrána autistickým, slepým retardem, protože kdykoli byla v záběru sem nepochopil o co tady kurva jde a z jakýho důvodu dostala tahle nesympatická nudná koulička jednu z hlavních rolí v tak epický sáze jakou je Star Wars. Moc hezky se sledovalo jak tyhle dvě velmi zajímavé a zábavné postavy blbnou v dějový lince, která zabrala 1/3 filmu a byla absolutně zbytečná namísto soustředění se na vztah Snoka a Bena, nebo třeba Luka jak hrabe díru na to aby se do ní vysral, protože i to by mě bavilo víc. Takže shrnuto, film se soustředil na postavy a příběhy, který mi jsou zcela u prdele namísto využití potenciálu postav, který by za to stály. Ale dobře, dokázal bych to skousnout, co ale odpustit nedokážu je, že sem dostal v čistým čase hodinu lítání raketek a střílení, jebnutejch výbuchů a útěků lodí po vesmíru, ale kdykoli se v záběru objevil světelnej meč, následovalo 10ti vteřinový máchání a konec. To co pro mě Star Wars dělilo od Star treku a jinejch scifi filmů je pryč. Proč zabít Snoka a celej jeho potenciál takhle lacině, proč mu třeba ve finálním souboji s Kylem nedopřát ukázat co do prdele umí a nechat je se tam nějakou dobu mrskat? Nebo aspoň ukázat nějakej flashback, kde Kyla trénuje. Byla to zajímavá očividně hodně powerful postava u který sem chtěl jeho moc vidět a ne ho takhle promarnit a nechat odkrouhnout v jedný vteřině. Proč ve finálním souboji Luke posílá svojí iluzi když pak stejně umře naprosto dementním vypařením? Když měl podle scénáře pojít, tak proč takhle trapně. Proč tam rovnou nenalítnul a nenaservírujou fanouškům prequelů jako sem já brutální poslední 10minutovej souboj při kterým na konci umře? Ne radši ho nechaj udělat Neoův matrix tríček- podklouznutí pod mečem a pak spadnout prázdnej župan na šutr,ok. Tady už si nemůžu říct jako v případě Force Awakens, že tam nebylo logicky možný aby se tam bůhvíjak fightilo s mečema, když jedinej meč má Rei a ta je ještě noobie. Teď už tady byly minimálně 3 náznaky epickejch lightsaber duelů, který následně absolutně zazdili o par vteřin později, jen aby se vrátili k dalšímu lítání a střílení, který mě nechává zcela absolutně chladným, to můžu jít na Star trek tvl. Tak si řeknu to samý co sem si řekl minule no, třeba to jediný co od Star Wars filmu chci, dostanu příště. ()

Honzíno

Teď je tam všechno. V sedmičce to nebylo, tady to je, zároveň i něco navíc a trochu jinudy. Spoiler: Poprvé bez meče na meč v přímém přenosu. Přesto osudově neosudové za hranice většiny SW. Zážitku z finální sekvence, zejména roli Millenium Falcona v závěrečné honičce, se v kině dlouho nic nepřiblížilo. _Napodruhé v kině: Ano, The Last Jedi má svoje chyby. Může se někomu zdá až moc dlouhý. Ale láska k látce (tvůrců i moje) a odvaha všechno přebije. Navíc to vyšponování se spoustou nezapomenutelných momentek po nejzásadnějším zvratu filmu je tak mistrné, až mě dostalo opět do euforie. ()

Mrkvič

Zdatný konkurent episodě 2 v boji o nejhorší díl série. Zde je navíc vtip, ale po stránce osobností Poslední Jedi zaostává. Když jsou na plátně Ray a Luke, jsou to ještě staré dobré Jedi příběhy s náznaky rozšíření nijak bohaté mytologie. Když jsou ale na plátně Fin s asiatkou, je to děs. Místo 150 minut mohl mít film 90 a bylo by vše ok. Teda ok. Je tu ještě otázka záporáka. Snoke bez minulosti, budoucnosti - NIC. Trapná tatrman s velkým nosem, co už nenosí ani masku, je každému jen pro srandu, protože si ho podá úplně každý - ještě větší NIC. V prvním díle mnou chválený Gleeson je už pouze figurkou, která je zdrojem humoru a tedy - největší NIC. A co čekat od závěrečného dílu trilogie? Bohužel asi nic, protože Luke je v luftu, žádný záporák a o Rey jsme se už všechno dozvěděli a nemá čím překvapit. Snad jediné smutné pozitivum je, že už se nedočkáme Carrie Fisherové. Po jejím létání vesmírem už bych to nedal. Snad ji nenahradí Bohdalová, což by se vzhledem ke kvalitám mohlo klidně stát. ()

skrblik007

Já tohle prozatím raději nechám bez komentáře. Leda tak jediné - je to hodně slušný sci-fi film, ale je otázkou, zda se má odehrávat v univerzu Star Wars jako pokračování série. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu