Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Stasz

It's time for the good characters.. to end. Kdyby měl film cca 90 minutovou stopáž bez těch zbytečných kravin navíc, tak bych se asi ani moc nenudil. Pro mě lepší jak minulý díl, ale spousta nevyužitého potencialu a "vykopnutí" postav z děje. ()

JohnSmith

Velké zklamání a to hlavně díky Johnsonovi. Na výborné triky a výpravnost jsme u Hvězdných válek zvyklí. Zní to blbě, ale je to tak. Když koukám na Hvězdné války tak mě o tricích nenapadne vůbec pochybovat. Johnson napsal i scénář a ten je vskutku špatný. Příběh samotný není kdovíjaký, ale to co některé postavy vypouští z úst je opravdu děs. Opět jsem měl problém s trojicí Driver, Boyega a Ridley. Ani jeden z nich mi není dvakrát sympatický. Naopak Isaac je muž na svém místě a svou postavu hraje tak jak má. Del Toro, byť jen v malé roličce, je výborný, jako ostatně téměř vždy. A staří známí? Nikdy to nebyly žádné hvězdy a herci vysokých kvalit, ale mám je rád. Problém je nejvíce ve scénáři a režii, Vesmírné souboje i závěrečná bitva jsou výborné. Děsný je však souboj Drivera a Ridley s červenými ochránci. Bez nápadu byla i smrt padoucha co tahá za nitky. A vrcholem je pak levitující princezna po výbuchu ve vesmíru a závěrečný výstup Lukea Skywalkera. K tomu připočtu dvě a půl hodiny a nastavovaný děj a chvílemi jsem opravdu doufal, že už bude konec. Prostě jedna velká škoda a jen doufám, že devátý díl bude zase minimálně tak dobrý jako sedmý. ()

Jaro.Krafcik

Išiel som do kina s nadšením, lebo fakt patrím k fanúšikom SW už od mala. Síce som mal mierne obavy že či to nebude ako minulorčne roque one. Ale obavy upadli a film som si naplno vychutnal. Musím povedať že sa mi to zdalo aj lepšie ako SW roku 2015. Malo to pomalejší rozbeh ale stálo to za to a zaverečne momenty boli fakt napínave a super. Jedná sa asi o najlepší sci-fi záver roka, alebo rovno aj najlepšie sci-fi čo rok 2017 ponúkol. 5* ()

Pedross800

Když je milujete není co řešit.....tak jděte do kina, stojí to za to!! Síla zde není co bývala a je zpochybňována samotným Lukem aby právě a pouze jím byla nakonec povznesena na naprosto jiný level.Z cukrouška, kterému šla v minulém díle jeho temnota věřit jen stěží je najednou díky naprosté rozpolcenosti a nečitelnosti postava temnější a zvláštnější než kdysi samotný Darth Vader a jeho tajemné a vtahující propojení s pokračovatelkou rodu Jediů Rey je jedním z vrcholných aktů filmu, který temno a světlo a jeho neustálý boj i spojitost zajímavě rozvíjí. Už to samo stačí na dokonalý zážitek, který ještě povyšují všechny ty pitoreskní postavičky, různorodé světy a roztomilá zvířátka navozující lehké humorné vsuvky, které však ponurost a osudovost děje neruší, jen vhodně doplňují. Soubojů není moc, ale když už tak opravdu stojí za to, stejně tak vesmírné bitvy jsou perfektní a vymazlené.Vizuálně je vše bomba a občas jsem zažíval wow okamžiky, ale není to to hlavní oč tu běží. Tím jsou postavy ikonické i ty nové a jejich vzájemné interakce a rozvíjení jejich charakterů. A ty se sakra povedly. Takže Luku nech Tě provází síla a mě trpělivost bo se nemůžu dočkat pokračování. ()

LizianShaw

Jsem nadmíru spokojen, překonalo to jaksi dětinskou a nereálnou sedmičku, ačkoliv tam pár chyb je (jako třeba Rey a její "výcvik"). Jinak se ale postavy dost vyvíjejí, obzvlášť se mi zalíbil Kylo a ještě více skvělý herecký výkon Domnhalla Gleesona jako nabubřelého Generala Huxe. Totéž se nedá říci o Captain Phasma, ale ještě je tu Snoke, který vystupuje se svými cool evil hláškami. Poslední Jedi je úplně jiný než v předchozí trilogii a to je zdařilé, dává snímku temnější nádech. Film nabízí úžasné záběry, obzvlášť ve finální bitvě s AT-ATy. Z nových postav mě především zaujmuly DJ a Porgové. 85% ()

mkubalikova

U mě dobrý. Viděla jsem v kině 4x a každou další projekci jsem si užila víc. Poslední z Jediů má svoje mouchy, ale čert to vem. Jsou to přece Star Wars! 🤖 80% ()

JoseBenes

Nad očekávání. Johnson vzal Abramsovi ploché, šablonovité postavy a rozehrál s nimi podívanou, která ždíme jejich potenciál na maximum. V rámci možností to lépe asi natočit našlo. To, že film nehraje na jistotu jako Force Awakens, je jeho největší deviza. Logiku už u nových SW vůbec neřeším, protože epizoda VII byla jeden velkej plothole a nahlížím na nový díly jako na fanfiction...přiznejme si, že opravdový Hvězdný války končí epizodou VI (resp. III). ()

blackJag

Kylo Ren je super zmrd a Driver si ho vychutnává jak jen situace dovoluje - ta postava mě fakt baví. Vlastně mě to bavilo celé a trochu bych přiškrtil jen ten zbytečný infantilní humor (taky jsem se zasmál, ale napodruhé vím, že mě to bude srát) a na druhou stranu bych zas klidně přitlačil na odkazech na původní trilogii (Yoda v klasickém pojetí mě fakt dostal - pure nostalgia). 80% ()

vyfuk

Je neuvěřitelně těžké nějak konstruktivně a objektivně hodnotit něco, na co jste se neuvěřitelně těšilo a něco co vás v podstatě zklamalo. Další díl Star Wars je totálně jiný než sedmička. Což je jeho největší klad i největší zápor. Sedmička vsadila na nostalgii. To bylo trnem v oku mnoha lidí, ale mě to prostě vzalo. Zde se nacházíme v těžké situaci kde konečně vidíme originalitu, ale za jakou cenu? Za tu, že se vlastně už ani nedíváme na Star Wars? Máme zde spousty epických momentů, a taky spoustu těch na které musíme čumět jestli si z nás tvůrci vlastně nedělají prdel. Vizualizace má i něco do sebe. Každá scéna má své divné momenty a i ty epické. Lehce se bojím toho jak to vlastně v rámci celé série půjde dál. Neuvěřitelně se těším na to, co se stane, ale zároveň se bojím, že závěr onoho všeho bude naprosto zničující v rámci provedení. Jednoduchý popis patří pro zklamání. Ale zároveň i pro naději. Budu cenit originalitu. Tím to, ale vlastně končí. ()

svobik

Absolutní řemeslná stránka, výborně vystavěný trojúhelník Rey-Kylo-Snoke a chválihodná snaha vydat se jiným směrem. Bohužel to ne vždy funguje, což se zrcadlí především na skutečnosti, že celé nové sérii chybí pořádné zlo, kvůli kterým by se člověk bál o postavy. Pokud se v deváté epizodě vykristalizuje, budu maximálně spokojený. Slabších 80 %. ()

Dagoussek

"Každé slovo z té věty bylo špatně." Chvílemi nudný děj s převládajícími napínanavými převraty. Dvakrát jsem si oddechla KONEČNĚ!!! A konec se opět nekoná😁 ()

Mr.KarlAdler

Epizoda VIII místy slušně chčije na to, co je nám svaté. Rytíře Jedi kritizuje za to, že si přivlastňují něco, co jim nepatří. Luke není tou legendou, za kterou ho odboj má, a Snoke nezaujme místo démonického ultimativního záporáka ve stylu imperátora Sidiouse. Vývoj na druhou stranu stáhl prakticky všechny postavy na stejnou úroveň, Síla už není něco, co se dá naučit, ale dostává realističtější, ačkoliv pořád dost abstraktní obrysy. Z Kylo Rena se vyklubal ten nejzajímavější charakter nové trilogie a jeho morální šachy s Rey je opravdu zábavné pozorovat. Navíc poprvé za celou dávnou galaktickou historii nedokážu říct, kdo že stojí na jaké straně síly a podle čeho ten temný a světlý pól rozlišovat. Elegantní a pravdivé. Celkově se totiž dá říct, že Star Wars zmoudřely, zklidnily se. Jsou méně epické, ale o to hloubavější. "Zkušené" postavy hrají důležitou roli těch, proti kterým se početná enkláva mladé krve musí vymezit, aby je nahradila ve vůdcovských rolích. A protože se člověk dívá z pohledu Poa nebo Rey a tlačí ty „zabedněné“ risku neschopné vykopávky, aby povolily, je demonstrace moudrosti jejich rozhodnutí o to působivější (jak u Laury Dern, tak u Luka) Je ale potřeba uznat, že Johnson nestmelil svou epizodu perfektně dohromady, k dokonalosti má vlastně hodně daleko. Skřípe to především ve chvílích, kdy má pointovat scenáristicky silné momenty (odlehčené i emocionální), tam jako by si nevěděl moc rady. Nicméně se mu nedá upřít cit pro obrazové vtípky (žehlička je geniální). S tvrzením, že se ze Star Wars stala další roztěkaná zábava ve stylu marvelovek, souhlasit nemůžu. Nemyslím si, že komiksárny tolik určují trendy, jakože spíš reflektují poptávku – šílený svět internetu a zmatečného uvažování i pestrobarevného humoru. Je proto logické, že filmy se zacílením na co nejširší skupinu diváků k podobnému stylu vyprávění, který sem tam naruší hranice fikčního světa, spějí. Otázkou tedy je, kterým směrem se bude franšíza dál ubírat, karty jsou rozhozeny hodně svobodně. Jestli ale boží recyklovač Abrams točí devítku, zrecykluje Johnsona, nebo dostaneme zase trochu nostalgie? Jak jsem byl původně z jeho návratu nadšený, říkám si, že po osmičce vlastně ani nedává smysl, kort když další trilogii točí celou Johnson. ()

Marrdaa

Co J.J.Abrams posral se těžko dožene hned v dalším díle. Nicméně napravit ten průser byla velká píle. I když trochu jsem se půl třetí hodiny stopáže lekl, skrz nabitý děj sem za tu dobu nevyměkl. Nebo možná to bylo taky proto že mi nedal spát ten Walta Disneye smrad. ()

horacko

Star Wars VIII....videné v IMAX....dokonalý filmový zážitok...od úvodnej znelky,kde sa naprieč vesmírom rozbehnú tie klasické žlté písmenká....až po ten lahôdkový záver,kde pri pohľade na Luka Vám srdce zaplesá a vynorí sa Vám spomienka na Obi Wana, sprevádzaný skvelou vyváženosťou akcie,napätia....toho nenapodobitelného "StarWars" scifi prostredia....a keď sa objaví Yoda,nejednému pametníkovi pôvodnej trilogie vyskočí mala slza z oka. Som veľmi rád,že práve tento film je mojim 2000tim hodnoteným na CSFD. :-) ()

cpt.Lynch

Jedním slovem: tuctové. Návrat Luka Skywalkera vyšuměl na prázdno. Nové postavy jsou chabé. To dobré v Hvězdných válkách už bylo v epizodách 4,5,6 a 3 :( 3,5* ()

ghatos

Chudák Ben, všichni do něho hučí a pak to tak dopadá... :) . Tady se více vsadilo na oprašování oblíbených rekvizit Star Wars univerza, než minule. Není to rozhodně takový průšvih jako naposledy (Síla se probouzí). Překvapil Kylo Ren, jehož charakter se docela zajímavě vyvinul a Adam Driver ho zahrál nadprůměrně. Přes všechno to pozlátko se stejně jedná o přežitou pohádkovou látku - Star Wars vlastně v sobě nic pořádného nemají (co vidím v těchto blockbusterech, jinak znalec nejsem). 55%. ()

Ichabod

Napsat o Star Wars, že to není úplně fail je asi samo o sobě dost prohra. Na Epizodách 1 - 3 jsem vyrostl a jakýkoliv z nich mi přijde lepší než Z Abramsovo nových dílů co postrádají sílu a zajímavé postavy. Last Jedi na rozdíl od předchozího má alespoň zápletku a film tedy drží napětí. Bohužel relativizace Síly a absence kvalitního zla spolu s absencí kvalitních soubojů na meče novou trilogii nechává stále na kilometry za předchozímy díly. U prvních třech epizod jsem se vždy těsil co bude s postavami dál. Tady je mi většina postav krajně nesympatická a to že se k tomu debilnímu černochovi připojí ještě ošklivá korejka mne opravdu neohromí. Leia je WTF, Kylo Ren by neměl nikdy sundavat triko, Luke využitý zoufale málo a jeho postava z kraje připomíná mistra z Kill Billa. Rey toho bohužel nezachrání mnoho. Odstranění jakoby nejsilnější postavy zla nemá na vývoj vliv, a tak je to u nové trilogie se vším. Nedotažené a nevyužité postavy v jednom z nejlepších filmových vesmírů co máme jej sráží do technicky dokonalého ale pořád filmového průměru. ()

dragon94

Tenhle film rozdělil fanoušky na dva tábory. Jedněm se film neuvěřitelně líbil a ti druzí zavrhují jeho samotnou existenci. Co se mě týče, tak já nikdy jsem nebyl nějak velkým fanouškem Star wars. Přesto však mám to štěstí a patřím mezi lidi, kterým se film skutečeně líbil. A to tak, že mi přišel zatím ze všech nejlepší a nejvíce mě bavil, přitom však nepostrádal nic z toho, co by správné Star Wars mělo mít. Jde tedy o skvělý mix komedie, pohádky, temnoty, osudovosti, akce, dějových zvratů, roztomilosti, i té nostalgie. S přehledem nejlépe natočené Star wars do teď. 4* 78% ()

Gurtha

Byla jsem na premiéře a atmosféra v našem malém kině mě vtáhla natolik, že jsem odcházela nadšená a bez uzardění prohlašuji, že se jedná o nejlepší SW za posledních 30 let (Luke rules). Ovšem, celá jedna dějová linie by se dala vystřihnout, aniž by se cokoli stalo, a bůh ví co s “fakty“, kterým se nám dostalo, udělá další díl, ale dokud tu slátaninu neuvidím znova zůstávám na spokojených 5*. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu