Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

heczot

Na Star Wars VII Síla se probouzí jsem viděl v kině jako první film ze Star Wars a byl skvělý. Dál bych 8/10. Na Star Wars VIII Poslední z Jediů jsem se dost tak těšil, no bohužel mě nijak nepřekvapil, i jak byl vysoce hodnocen na světové premiéře V Los Angeles v USA. Polovina filmu byla mě nějak nudila, nic se nedělo a k ničemu to nevedlo, druhá byla lepší až na to nevím proč tam ta číňanka vjela do toho Finna a nevím jestli nakonec Luke Skywalker zemřel ? Za mě je to tak 6/10 bohužel. ()

wanry02

Nejlepší Star Wars od původní triologie? Pro mě rozhodně ano. Režisér Rian Johnson, vytvořil film, který se nebál. Nebál se temnější atmosféry, nebál se ani velkých rozhodnutích co se příběhu a vytvořil film který šlape na paty čtvrtému a pátému dílů. Ostatně má očekávání splnilo jen to že film byl značně zdařilejší než sedmý film od J.J.Abramse, který k mé nelibosti natočí i devátý díl. Tak abych to shrnul, film byl skvělý vizuálně (snad jako vždy), byl výborný příběhově a postavy se také neztratily, takže za mě velká spokojenost. 90% ()

Brock

Bacha broilery! Za prve je to spickovy Blockbuster, za druhe jsou to Star Wars kazdym coulem a za treti jak mi byl Kylo v ep7 po sundani masky protivnej, tak se mi jeho pocinani libi cim dal vic... uz jenom tim, ze jako ten zlej dokazal vic nez vsichni pred nim (na platne)... zabil otce (Han), pokusil se zabit sveho mentora (Luke) a zabil sveho ucitele (Snoke)... jako Junak si nepocina uplne spatne, jsem zvedav jak se vyklube v ep9 ()

GOGAN

Prosím co to děláte s mojím "miláškem" , již Star Wars: Síla se probouzí mě vadilo vykrádání Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, ale bral jsem to jako poctu SW, ale tohle. Dal jsem 3* jen z úcty. Již je delší doba od premiéry tak si dovlolím pár věcí co mě pobavilo a co mě krklo. Začnu tím horším, absolutně není využit potenciál SW světa, to co se s příběhem dalo dělat, na co šlo navázat, třeba i čerpat ze seriálů, na které třeba Rogue One: Star Wars Story celkem reflektuje, no prostě nic. Postavy, z nikono nejde strach, nikomu bohužel již nefandím, bohužel ani hlavní hrdince ne, v VII. to ano tam mě natchla. Šéf hlavního záporáka (záporného hrdiny) je totální trotl, ovládá sílu jako nikdo před ním všechno ví všechno zná, každému čte myšlenky a pak si sedne tak blbě, jeho trapnost předčí jen jeho počítačové ztvárnění. Nevím také mi příjde, že jednou osoby, které vládnou (ovládají) vesmírné síle pohybují kontinenty a následně jim nejde vytlačit ani bobek. Co mě pobavilo, byl Luke Skywalker a jeho umění, WOW pro mě bylo setkání s "mistrem" a musím přiznat smekám před nápadem zachovat ztvárnění z Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. Hodně se příše jak SW půjdou zcela novým směrem a jak se odpoutávají od původní ságy, pokud by tak filmaři zamýšleli bylo by super kdyby začali třeba Star Wars: Epizoda X - "Sithův řád", kde by bylo vše jiné a všichni by hltali zcela jinný příběh a již byli "nadržený" na VII,VIII a IX jak nám ten skok vysvětlí. Nerozumím tak vysokým hodnocením, buď jsem zcela mimo, nebo máme SW ve veliké úctě a nenecháme je špatným hodnocením padnout. Doufám že Star Wars: Episode IX bude něčím zajímavá. ()

Fugito

O hviezdičku vyššie to to ťahá iba úžasný Benicio Del Toro, podľa mňa veľmi preceňovaná trilógia, kde Star Wars vykráda samo seba a neprichádza s novými nápadmi. Nehovoriac o vtipoch, ktoré nestoja ani za zmienku. ()

mecano odpad!

Co na tenhle pruser rici.. Kdo to posral? Nejdrive zahodi Lucasovo pribeh k nove trilogii, pak spichne Abrams za mesic kopii ctyrky bez cehokoli noveho, nasledne dostane Rian volnou ruku natocit si, co chce, pricemz ignoruje fakt, 6e Abrams si vymysli kostru pro celou trilogii.... a pak z toho vyleze tento paskvil, ktery nijak nenavazuje na predchozi dil, je priserne napsany, nasere pulku divaku, o coz Rianovi dle jeho vyjadreni jde (a pak na netu nadava tem, kterym se jeho prujem nelibil, do sexistu, rasistu, apod,.). Hracky se temer neprodavaji, comicsy a knihy vychazeji, aby ospravedlnily nesmysly ve filmu, Rianovo slibena trilogie nema po dvou letech jeste ani scenar, an8 zadne datum pro nejblizsi leta a Rian, ktery jako jediny (Disney jiz nikdy o jeho trilogii neutrousilo ani slovo) donedavna vykladal, ze na sve trilogii stale otocil, naposledy v rijnu 2019 zbleptnul, ze nevi, kdy se to Lucasfilmu bude hodit, a ze mozna natoci nejaky svuj film a ze se uvidi.... Rian samozrejme po tomhle megapruseru nenatoci ani reklamu na hracky Star Wars. Zpet k filmu. To se jen tak nevidi, kolik negativnich hodnoceni se tu seslo, vetsinou s naslednym ocenenim 2, 3, 4 a 5 hvezd, klidne i se slovy Velke zklamani. Pro me je zklamani, ze tolik liditu umele vytvari dojem vysokeho hodnoceni, prestoze se jim film nelibil. Kdyz u me film jako celek nefunguje, je to bez pr3mysl3ni odpad. Ani hudba, ef3kty ci jedna scena to nemohou zmenit. Mel bych si kvuli hudbe, efektum ci jedne scen3 koupit placku? Ne, navic mimo kino jsem se filmem nedokazal ani proklikat, na to se proste koukat neda. Film ka dalsi uzasnou vlastnost, a sice znehodnotil pro me predchozi dil, na nejz uz neni duvod koukat znova, protoze nikam nevede, a clovek si aspon muze sundat bryle a prestat obhajovat vsechny ty kiksy. Sila se probouzi tak retrospektivne ziskava nalepku Odpad a timto at jde KK, JJ, Rian a Bob Iger do prdele i s celou svou sojovou omackou. Lucas chtel odvypravet pribeh. Disney chce nahrabat prachy. Posledni dil tehle frasky vydela jeste mene a ja se budu chechtat, protoze mi to bude sumak. Porad totiz mam svou Skywalker sagu, ktera, jak kazdy vi, skoncila davno, na Endoru. ()

J.Mayen

Vskutku velmi vysoke hodnoceni na csfd, ktere si film opravdu nezalsouzi. Zbytecne natazena dylka filmu, ve kterem nic neprekvapi, neustale bojuvky dokola, trapna zarazene pokusy o humor a dalsi zrozeni hrdiny, jen aby to bylo genderove vse vyvazene jak se slusi a patri, Dekuji nechci. ()

blondboss

Ďalšia epizóda preslávenej série v duchu nastolenia nového rádu. Starí hrdinovia postupne odchádzajú a tí noví nastavujú opätovný súboj svetla a temnoty. Príbeh vizuálne podmanivý, dejovo jednoduchší, ale scenáristicky posunutý na novú úroveň v rámci série. Daisy Ridley nádherná ženská, ktorá do úlohy nového Jedia vstupuje presvedčivo a Mark s Carrie v nostalgickom poňatí. Nebolo to ani zlé, ale ani prevratné. A čo sa týka Kyla Rena, ako záporák nič moc a na Vadera nešliape ani náhodou. RIP Carrie. 80 % ()

Facillitant

Příběh nemá žádnou strukturu, jakou příběhy mívají, takže se v tom velmi těžko orientuje. A navíc je to zbytečně dlouhé. ()

Shark0561

Tento film pro SW znamená to samé, co byl pro Terminátora "Terminator: Salvation". Když jsem vylezl z kina tak jsem nemohl uvěřit, co to vlastně udělali s univerzem, na kterém jsem vyrostl. Připadám si jako by mi právě rozcupovali dětství. Humor až na vyjímky otřesný. Já chápu, že ti prznitelé z Disney chtěli mít další dojnou krávu na postavičky, plyšáky, ale šlo to udělat mnohem lépe. Jestli si někdo stěžoval na Ewoky nebo gungany, tak toto asi nerozdýchá. Mě nevadili v původní ani prequelové trilogii, ale toto jsem nesl opravdu těžce. Luke podle Ep8 absolutně nefunguje a je v naprostém rozporu toho, jak jej vykreslila původní trilogie nebo pozdější epizoda 7. A i kdybych na to nakonec přistoupil, tak proč sakra vůbec vytvářel mapu jak jej najít? To je naprostá zhovadilost. "Výcvik Rey" je hodně slabý a to současně říkám. že nic lepšího než interakce mezi Lukem a Rey ten film nenabídne. Pamatuju si jak jsem se hrozně těšil, až uvidím scénu z traileru jak kolem Rey lítaly kameny a praskala skála, v kontextu celého filmu a jak jsem byl zklamaný, když jsem ji nakonec viděl. Nejvíc mě ale vytočil konec. za prvé Fin. Pro mě to byl naprosto nesympatický necharizmatický trouba. Tak jsem jej bral až téměř do konce, kdy nakonec dostal příležitost udělat ze sebe pravého hrdinu odboje. Byla to bezvadná srdceryvná scéna a její konec ji prostě úplně zkazil. A jak jistě všichni víte, v Epizodě 7 zemřel Han... Způsob jak se to stalo mi přišel hrozně cheap. Epizoda 8... ugghh. Je toho mnohem mnohem víc. Jen nechci spoilovat jen kvůli dalšímu vztekání se... Pro mě Star Wars skončila po prvních 6 dílech. Odmítám brát na zřetel novou trilogii, Snesl jsem epizodu 7 jako naprosto zbytečný díl, ale kvůli 8 jsem nucený odstřihnout i jej. Nechci vidět SW o Hanu solovi, nechci vidět epizodu 9 a nechci vidět žádný další díl. ()

x_ander

Jakkoliv kontroverzní se The Last Jedi jeví, za mě je to hrozná pecka. Docela chápu negativní přijetí některých lidí - tohle je opravdu "jiná" epizoda a místo rozmáchlé báchorky o záchraně galaxie tady máme poměrně komorní střet znepřátelených stran, ve kterém hrají první housle postavy. To čím si hrdinové projdou, je na "komerční" blockbuster poměrně nevídané, a já jsem rád, že se toho Disney nebojí. Vrstevnatost motivů je natolik rozsáhlá, že je na první zhlédnutí není možné pobrat. Samozřejmě tomu vévodí Kylo Ren a Rey, nicméně i vedlejší postavy se v průběhu filmu vymezí a závěr nám přinese jasně rozdané karty do finální epizody, kde se všechno semele neskutečným způsobem. Johnson je borec, a pokud skutečně dostane svou vlastní trilogii z předaleké galaxie, budu u toho. ()

Wulz

Změna režiséra nebyla špatná. To.je dobře. Nikdo nic nezkazil. O něco lepší než Síla se probouzí... Konec MEGA! A Yoda 😍😍 ()

diccon odpad!

Odpad. Straslivej, desuplnej odpad. Stejne tragicka je kolektivni slepota a neschopnost vetsiny kritiku a fanousku si to priznat. Hovno v celoflanu je porad hovno, bez ohledu na to, jak moc se ten celoflan blejska. Last Jedi je horsi ve vsem, co bylo hrozny ve Force Awakens. Spatne je proste uplne vsechno. Priserne deravej scenar. Naprosto nelogicky a stupidni chovani postav, ktery by v realu vedlo k okamzity smrti vsech, coz se jim teda po velikym snazeni skoro podari. Zniceni a diskreditace klasickych hrdinu sagy. Po destrukci postavy Hana se tady libtardi uspesne vrhli na Luka a Leiu. Asi tisic vyuziti triku deus ex machina. A to vsechno korunovany extremnim tlakem na politickou korektnost a tupou multikulti propagandu. Nema cenu popisovat pribeh, protoze zadnej neexistuje - film je slepenec scenek z absurdni komedie o idiotech zahranej ochotnikama z Kostomlat (mezi hereckymi vykony zvlast cni Finn a ta tlusta uklizecka ze Saigonu). Svoji vlastni imbecilitou se scenaristi dostavaji do situaci, ve kterejch musi vsichni hrdinove nutne zarvat, ale diky 2500 let starymu triku deus ex machina se to vzdycky vyzehli. Staci ho pouzit co pet minut. Ve filmu je tolik logickejch lapsu, ze jsem je po pul hodine prestal pocitat. Namatkou: asijska uklizecka je znicehonic specialistka na totalne neznamou a novou technologii sledovani lodi v hyperprostoru a vzpeti zkusena pilotka 40 let staryho kluzaku. Protoze women power. Rey je jeste vetsi mudafuka MarySue badass bitch. Sice se narodila "bezejmenejm vochlastum na zapadly planete", ale z nejakyho duvodu se behem par VTERIN stane znicehonic rytirem Jedi, coz i Darth Vaderovi, nejsilnejsimu jediovi, zabralo X let tvrdyho treningu. Jen tak. Proste sama. Protoze women power, voe! Feminazi velitelka rovnostarskych a genderove a rasove vyvazenych rebelu provadi unikovej plan, kterej vypada jako totalni pruser (SPOILER: nejenom vypada). Vsichni na palube drzi hubu a krok. Jak rikal Svejk:"Maul halten und weiter dienen, to je to nejlepsi a nejkrasnejsi." Kdyz se pologramotnej Poe Dederon zepta, co to hergot znamena, posle ho velitelka do hajzlu a nic mu nerekne. Proc? Proste proto! Women power! Lick my purple muff you supremacist! Trotl tedy naplanuje vlastni operaci, ktera samozrejme selze a v jejim dusledku chcipne 90% rebelu. Restecp! Normalne se takova situace ve valce resi okamzitou popravou bez soudu. Ne tak v SJW Wars. Tam jsou vsichni veseli. O intemezzu v kasinu nebo bombach padajicich ve vesmiru vlastni vahou nema cenu psat, to mel natocit Mr. Bean jako vanocni epizodu. Do toho vytrenovany piloti a vojaci New Order padaji jako hrusky, ale rebelove posbirany mezi luzou galaxie, protoze jsou neprekvapive vsem uplne u prdele, jsou tuhle superpiloti, tuhle ostrostrelci, tuhle astrofyzici a elektroinzenyri a v neposledni rade uklizecky a jediove... Nejhorsi je poselstvi, ktery se tahle ultimatni sracka snazi predat  divakum. Message puvodni trilogie byla vicemene:"I kdyz jsi bezvyznamny farmar/pistolnik/dvoumetrova opice, muzes v sobe objevit obrovskou silu - kdyz na sobe budes tvrde pracovat, neco obetujes, poucis se z vlastnich chyb, budes mit dobry kamarady a trochu stesti, muzes porazit i ultimatni zlo." Message Last Jedi je:"Nevadi, ze se chovas jako hystericky pubertalni hovado, nepremyslis a nechas klidne pochcipat vsechny svoje kamarady. Dulezity je, kdyz jsi holka, asiatka, cernoch nebo hispanec. Nebo uplne nejlip militantni feministka. Pak se dilo podari. Hlavne nesmis byt beloch a muz, ty prase. Namasté." () (méně) (více)

Vasyl

Překvapivě zábavný. A Daisy to překvapivě sluší. Doufám, že to tady nečtou někteří moji kamarádi, ale nebojím se napsat, že je to jeden z nejlepších SW filmů. Akorát bych se měl před každým novým dílem podívat minimálně na 3 předchozí, protože když člověk není úchylák, může v těch rodinných a jiných vztazích mít dost bordel. ()

ESNYR

Mohl bych mít asi spoustu blbých poznámek a spoustu blbých keců o všem možném ale nebudu tomu dávat špatné hodnocení když mě to i přes pár do očí bijících chybek, jednoduše bavilo. Takžééé ..... 4 hvězdy (no možná 3 ale nebudu hnusnej až tak moc) ()

vodkasesemte

Something inside me has always been there (5th Wave) - But now its awake (todle je tak okatý) - And Im afraid - Přesně tak, záleží, ke které straně síly se přidáš - You need a teacher - Its time for the Jedi to END - Neznám problematiku Jedi tak dobře, takže si to netroufnu tvrdit naplnu, ale podle mě jde o křestany - Dead Space - Tvl, samá kunda ve velení - I will teach youthe ways of the Jedi and why they need to END - Star Destroyers - Trigger-happy flyboys, už by ji měla, svině - Tady je otázka, kdo reprezentuje temnou stranu síly,Řád, nebo stará zdegenerovaná republika, kde rozhodují kurvy – kterým jenom někdo nerozmlátil držky, aby našly svoje místo? - Know right from wrong and dont run away when it gets hard (sráči) - FORCE make things float () - Its not power you have. Its the energy between all things, a tension, a balance, that binds the universe together (to se snadno řekne) - Reach out with your feelings - Death and decay, that feeds new life - Warmth, cold - And between it all? Balance (myslím že pravej Jedi nepotřebuje být fanda SW, aby znal zákonitosti Síly) - To say that if the Jedi die, the light dies, is vanity () - Its calling me (líbí se mi ten její britskej přízvuk) - That place was trying to show me something - It offered something you needed - I ve seen this raw strength only once before, in Ben Solo (co to je za jmeno) - Why is the Force connecting us? You and I. V tý holce vážně něco je. Až na těch pár vyloženě nesympatickejch … charakteru, je to hezky obsazenej film - You have that look in your eyes - Cvičíš? To je ta tyč, co měla s sebou na Jakku. Meč je Skywalkera. Hlavně se neřízni - Tak jsem se zase jednou nasmál - A podruhý! Tvl, kdo todle vymyslel? Ještěrky voblečený jako jeptišky - Lesson two: Now that they are extint, the Jedi are romanticized, deified, but if you strip away the myth and look at their deeds, the legacy of the Jedi is failure. Hypocrisy, hubris - At the height of their powers they allowed Darth Sidious to rise create the Empire, and wipe them out - Most hated men in the galaxy, but you saw there was conflict inside him (přesně). He could be turned (co je špatného na tom, že kope za temnou stranu – nestačí vytvořit její silný protiklad než pořád přetvářet věci a lidi ku obrazu svému?) - Leia už je pod drnem. Popravdě ta stará pýča mi už pěkně lezla na nervy - Galaxy maybe need a legend - I need someone to show me my place in all this - Let the past die (no problemo) - Kill it if you have to (tohle prožívám) - Thats the only way to become what you were meant to be - I should have felt trapped or panicked, but I didnt - This didnt go on forever. I know its leading somewhere. And that, at the end, it would show me what I came to see - Tvl - I would never felt so alone - You are not alone (lol) - Vážně se ten sráč pokusil zbavit svýho synovce/chráněnce, protože nedokázal kontrolovat jeho sílu? Typický - Mně se to líbí. Konečně to má větší rozměr než zničit Hvězdu smrti - Tendle pár je výbornej - Našli k sobě cestu skrze porozumění, přestože každý z nich zastupuje druhou stranu mince. To je dokonalý. Den a noc. Jeden bez druhého nemužou existovat - Dobro a zlo, a pak zkurvenej kazišuk Skywalker - Leave this island (zase tak typický – když mu dojdou argumenty, tak odjede) - STOP! Dobře bobře, přesně to samý bych udělal já. Sejmi ho a pak odjed, pýčuse - To se mi snad zdá, ona mi vyplnila přání! - Did you create Kylo Ren? - Moments during his training (tak divně vyrostl) - Beyond what I ever imagined - Snoke had already turned his heart - He would bring destruction and pan, and death (těš se, malá česká svině) - And the end of everything I love bcs of what he will become (já se snad rozpláču) - Briefest moment of pure instinct (hm, zvířátko) - It passed like a fleeting shadow - You failed him by thinking his choice was made - Shift the tide - This is not going to go the way you think - Neposlouchej ho. Je to stařec, který selhal. Nemužeš se od něj ničemu přiučit. Pouze se poučit z jeho chyb - Skoro jí jsou vidět bradavky (kdyby nějaký měla) - Tydle mokrý sceny mě baví - 1.20 - No way, Joda - Pass on what you have learned - The greatest teacher, FAILURE is (tak ted mu nerozumim) - Aspon se ohřejete - We are what they grow beyond - Tendle zmrd hrál v Sicariovi - Pre-do it conversation about price - HOPE is like the sun. If you only believe in it, when you can see it (to je hrozná androgynní svině) - You are not just a coward, you are a traitor (zapomněls na zkurvenou pýču) - Your bridge? Tvl, bych ti po něm rozmazal tu tvoji fialovou držku - Ser na Finna (tvl, proč negr musí kazit restart Hvězdnejch válek?) - I feel the conflict in you. Tearing you apart - Just the shape of it, but solid and clear - You will not bown before the Snoke. You will turn - It was I who bridged your minds. I stoked Rens conflicted soul. I knew hes not strong enough to hide it from you. and you were not WISE enough to resist the bait - Je dobrej, ale možná je podcenuje - Pěknej parchant - Sadistickej parchant - Suc spunk - Soon they will all be gone (snaží se ji nažhavit jako kteréhokoli Jediho předtím) - Fiery spit of hope - You have a spirit of true Jedi - And bcs of that you must die (jako Ben Solo – jejich osudy se protly) - Son of darkness, heir apparent to Lord Vader - Where there was conflict, I now sense resolve - Complete your training and fulfill your destiny - You think you could turn him (zcela jistě). Pathetic child - Ted bych si zase zahrál Mass Effect - I cannot be betrayed. I cannot be beaten (kdo jsi?) - I see his mind. I see his every intent (satan) - Its time to let OLD things die - Let it all die (přesně) - I want you to join me. We can rule together and bring new order o the galaxy - To je jediná možnost a správná, lidi zdegenerovali na uroven zvířat. Už pro ně není v novém světě místo - Se líbí jak řve. To tady chybělo. Amazonka - Tvl, to nemohli udělat už dávno? - You always scum (už jsem se bál, že na tu symboliku nedojde – opět pravé oko) - Rebel scum (ty tužtičky) - HK novej model - We have to buy time - Tři najednou. Chewie. To mě poser - Když už nic, tak je u tohodle dílu aspon sranda - Blow that piece of junk out of the sky! - She drew em off! - Koupim si model Falcona (symbol HV) - Suicide run - I will not let them win (super, n3gr se obětuje) - Saving what we love. Thats how we are gonna win (trocha čínský moudrosti) - Co takhle zachránit ty lidi v hangáru? - Sejmi toho sráče, co tě chtěl zabít ve spánku - We are the spark that will light the fire - Crystal critters - Tak oni mají za sebou systém chodeb a čekají jak husy na porážce - See you around, kid (achjo – nefer, Order je zase za debili, strácí to uroven) - Ale tu prskavku milujuto je všechno, co přežilo? - Tvl, v tomhle díle to mohli odsrat všechny tři postavy, které nesnáším a každá se z toho zázračně vylízala - We have everything we need (možná až moc) () (méně) (více)

harycek

Opět nádherný visuální zážitek , děj ať je jakýkoliv už není tolik podstatný , protože se fantazii meze nekladou , takže vše je možné a dovoleno!?! ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu