Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

MartinTerran

Konečně to už zase je Star Wars jak ho znám, takže oproti sedmičce výrazné zlepšení. Ale bohužel to je jediné. Staré postavy umírají a nové prostě žádné charizma nemají a je těžké se s nimi sžít a fandit jim, takže film jen plyne a nic moc z toho. Bylo zde pár nesrovnalostí, ale to je skoro všude a s hrdinstvím zde zrovna taky nešetřili. Na devítku se mrknu jen abych věděl jak to dopadne a kdo všechno ještě umře. Neuvěřitelnéj je, že Yoda zestárl i po smrti. Hodnocení: 78/100. ()

Pitryx

PRVNÍ DOJEM.No, má oblíbená série zachází na komerci. Chvílemi jsem se dokonce i nudil. toho kecání tam tedy bylo požehnaně. Nevím, no, po prvním dojmu dávám dvacet za omleté efekty, které jsou stále dokola a nepřinášejí nic nového. ()

mikhail

Toto bolo fakt veľmi dobré. Pre mňa konečne návrat k starým dobrým SW. Popravde ani neviem, čím ma to vlastne oslovilo. Ťažko sa to vyjadruje. Snáď tým návratom klasických vesmírnych bitiek zo starých SW. Každopádne som to zhltol ako malinu. ()

Adámo

Poprvé jsem film viděl v kině. Podruhé jsem se na něj podíval s odstupem jednoho roku. Zoufalost. Scénář a dialogy jsou tak katastrofálně hloupé, že se nedá vydržet na film dívat. Jak může někdo takovým způsobem systematicky likvidovat jednu z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob nechápu. Je to ukázka naprostého diletantsví, nekompetentnosti a zaslepenosti snahou o blockbusterovost v dnešním pojetí. Tedy maximální zisk a zalíbení u co nejširšího spektra fanoušků. To samé na co dojela série Hobita. Nechápu proč a nechápu ta vysoká hodnocení. | 12/2017 a 12/2018 ()

Nathaniell

Možná jsem byl na hodnocení tohodle dílu moc přísnej. Přece jen: Pominu-li smrt Rose - tý tlustoprdský asiatky - což bylo to nejtrapnější zdechnutí od doby co člověk vynalezl koně, jedná se o dost podařenej filmek. Jinak všefackující jediové a všemrvící temná síla se drží celkem klasického standartu, což je fajn. Mnohem lepší než epizoda 1 a cokoliv co obsahovalo Jar Jara. Tagže 4* ()

JohnnyD.

Po druhém shlédnutí sníženo hodnocení na 2 hvězdy. Ačkoliv vizuální stránka je opravdu úchvatná a souboje jsou epické, hodnocení filmu to nezachrání. Dialogy jsou tragické, stejně jako některá rozhodnutí hlavních postav. Spousta prvků je ve filmu naprosto zbytečná včetně celé sekce z Canto Bight. Děj je místy neskutečně hloupý, mnohdy si člověk až schovává tvář do dlaní a říká si '' ježiši proč ''. ()

kubilov

Jak fanoušci Star Wars milovali Abramsův sedmý díl, tak nesnáší osmou epizodu, kterou napsal a natočil Rian Johnson. Mně osobně vůbec nevadí, že Johnson Abramsovi rozboural jeho sentimentálně-pohádkovou představu o Star Wars a svou epizodu posunul trochu více k surovějšímu realismu. Vizuálně je Poslední Jedi mimořádná záležitost, která je moc dobře natočená, docela rychle i přes delší stopáž uteče. Po skončení toho ve mně ale kromě hezkých obrázků mnoho nezůstalo. Psychologie hlavních hrdinů mi je záhadou, jejich osudy mě nijak nezasáhly a výsledek mi byl vlastně docela ukradený. Daisy Ridley a Benicio Del Toro ovšem vynikající. I tak - působivě natočené, ale bez duše. ()

Hovadin

Dlouho jsem neodcházel z kina takhle zklamaný. Trapná smrt mocného Snoeka. Nesmrtelná Leia, Až moc zvířátek a ze začátku moc vtipu. Tohle je Star Wars, pokud budu chtít hrdiny a humor dohromady zajdu na Marvel. Kylo Ren nesahá Vaderovi ani po kotníky. Pokud udělám novou serii, tak musí přijít i silnější padouch,ne? Jediné co mě potěšilo byl Yoda a skvělé efekty. ()

knihovna

No musím dát čtyři hvězdy, protože ten film není špatný. Tedy až na afektovaného Bena Sola, který se nechová jako Temný Lord, ale jako Čistokrevný debil. ()

HEED

No jo, než přišlo na světelné meče a trochu více zajímavější dějovou linku, kterých je tu hned velké trio, tak asi hodinu a půl jsem hleděl asi na pejska s kočičkou jak něco vaří. Jednoznačně nejsilnější moment byl starý Luke, Rey a temný Ben. V tomto díle již nepůsobí tak dětinsky a nemotorně. ()

adamix

Najväčším sklamaním (a to mi dajú všetci za pravdu) je starý Luke Skywalker. Celý čas čakáte, že predvedie niečo úžasné, že z neho bude vyžarovať veteránska aura, že rozmliaždi mávnutím svetelného meča každú machanickú potvoru. V závere keď k tomu konečne má dôjsť, tak... veď vy viete :). Na druhé miesto v totálnom sklamaní je Snoke. Na druhú stranu ma to dokázalo odradiť len na tej planéte s kasínom, ktorá mi prišla úplne prestrelená, okrem toho sa do príbehu vcucla ďalšia zbytočná postava ázijského pôvodu (nič proti Aziatom, ale táto postava je fakt desná). Ten celkový priebeh o tej naháňačke za rebelantskou loďou ma zaujal, ale to je asi tak všetko. Ešte devinka a so Star Wars svetom som skončil. Po druhom pozretí znižujem na 3*. ()

Pete

Vyvařování starých Hvězdných válek pokračuje. Je tu Síla a světelné meče, Luke i Leia, dokonce Chewie ve Falconu, všechny ty Star Destroyers a Storm Troopers, audiovizuálně je to velmi pěkné, ale Star Wars to prostě nejsou. Nové postavy této trilogie jsou mi ukradené, a to i když nyní přibyli mí oblíbení herci (Dern, DelToro). Přestože mě tohle jinak průměrné sci-fi většinu přepálené stopáže zabavilo, nemůžu se zbavit dojmu, že to celé byla jen taková zbytečná banální historka o jedné okrajové bitvě na překvapivě malém půdorysu. Možná, že tím komorním Jedi výcvikem, a tradičním přetahováním na temnou stranu, měl Last Jedi potenciál překonat alespoň minulý díl. Dorazila mě však až přílišná nevěrohodnost, kdy všechno kolem vybuchuje, ale hrdinové jediní stále unikají na poslední chvíli smrti, a spoléhají se na neskutečnou náhodu - tady už toho bylo moc, a ústilo to do nechtěné parodie. ()

subic

Epizoda VIII. Nakonec vážně dobrý. Já v tom vidím velký odkaz na původní epizodu V - Impérium vrací úder (1980). Ale zároveň nebýt Daisy Ridley jako Rey, tak by mě to asi tolik nebavilo, ona je přesně ta mladá buchta, která mě prostě baví. ()

Tominni

Důstojné pokračování série Star Wars, technicky na té nejvyšší úrovni, potěší zlepšení hlavních hrdinů na obou stranách (silnější Daisy Ridley, helmu rozbíjející Adam Driver). Spoustu povídání o síle, zajímavé školení od Luka S. na malém ostrůvku. Přesto - kdyby byl film o kousek kratší, tak by mu to prospělo. Jakmile se spustí závěrečná akce (respektive zaučování), tak to má grády a patří vůbec k tomu lepšímu, co Star Wars nabízí. ()

JosefTomas

A je to tady, podstatě to, co nefungovalo v epizodě VII, která sázela hlavně na zápletku epizody IV, Johnson šel přímo proti proudu a díky bohu za to, protože předvedl tak neskutečný filmový zážitek, který si rozhodně zaslouží návštěvu kina. Krom toho drží otěže ve svých režijních rukou s jistotou a servíruje skvělý příběh (který také napsal on) s úctou k předchozím dílům. Zvraty se film jen hemží a buď mi vytvořil úsměv na tváři, či mi ho z něj úplně srazil. V soubojích se drží Johnson naštěstí při zemi, tudíž nečekejte žádný digi bordel, zběsilý střih, ani všemi nenáviděný pohyb kamerou, při kterém uvidíte úplné ... nic. Akce je dostatek na ukojení zábavy a možná i něco víc. K plnému docenění budu potřebovat ale spíš druhou, nebo třetí projekci, rozhodně jde o skok kupředu a dostal jsem to, co jsem chtěl vidět. Zatím 90% ()

hrumsrt

Po prvním dílu nové trilogie jsem se hodně těšil, co nám už osmý (!) film ze světa SW nabídne.. A z kina jsem odcházel s hodně rozporuplnými pocity. Což za to Luke je vynikající, ale Rey ani zdaleka nemá sílu utáhnout celý snímek. Říkám si, že pokud by se nová "ústřední trojice" tak nějak v průběhu vyvážila, hned by se na to dívalo lépe. Celá pasáž s Lukem působila snad až jako z jiného období SW. A závěr? No fantazie! /viděno v kině/ 70% ()

Blazkowicz

Řemeslně zvládnuté bravurně, ale celkový dojem není moc dobrý. Celé je to pojaté tak nějak víc dospěle, ale Star Wars by neměly být dospělé. Sólo filmy určitě ano, ale trilogie ne. Navíc je tam tolik, ale tolik debilních rozhodnutí a zbytečných postav. Samotný Luke je nijaký, Ray a to "děcko v masce" jsou nesympatičtí až hrůza, jaký smysl měla ta růžová blbka, pasáž v kasině a ten zloděj tam byli proč, midžitka tam dělala co, zapálení "chrámu" se svitky jako proč, u Yody jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet, hyperprostorovým skokem vyřídit celou flotilu nevěřím a Snoke je jen třešnička na dortu (snad se vyjasní v poslední epizodě). Špatné to není, ale do SW tohle nepatří. 3+* ()

helrohir

Nuž, epizóda VII bola kritizovaná hlavne pre príbehovú recykláciu, keď v podstate len skopírovala najdôležitejšie momenty z epizódy IV. V tomto pokračovaní treba oceniť snahu tvorcov aspoň o čiastočnú originalitu príbehu, hoci je jasné, že typické trademarky Star Wars, ako sú vesmírne boje či rôzne imperiálne mašiny postupujúce proti rebelom sa chtiac nechtiac budú opakovať stále, pretože to je predsa jeden zo základov celého univerza. Film ako taký je dejovo trocha nevyrovnaný. Začiatok síce ohromí klasickou vesmírnou bitkou, ale potom príde prekvapujúci útlm. Jedine dejová linka Luka a Rey dokáže naplno zaujať, ale trebárs únik flotily pred Rádom je nezáživný, nuž a dejová linka Finna a tej Aziatky  je aj vzhľadom k celkového vývinu pre príbeh absolútne zbytočná a otravná. Ono celkovo má zatiaľ táto nová sága na postavy skôr smolu, pretože mimo veteránov (Ford v sedmičke a Hamill tu) nemá kto patrične zaujať a ťahať dej. Na druhej strane, záverečná tretina filmu je opäť to, čo máme na Star Wars všetci radi. Vizuálne dokonalá akcia, epické momenty a krásne nasnímané scenérie, ktoré sa vryjú do pamäte v podstate napĺňajú svoj účel a prinášajú prvotriedny filmový zážitok. Napriek tomu si nemyslím, že je to lepšie ako epizóda VII, hoci je tu malý náznak originálnejšieho príbehu, ale nulový vývoj väčšiny postáv a hluchá prostredná tretina filmu znižujú kvalitu celkového prežitku. 70%. ()

Honzimir67

7,5/10 - Konečně se podařilo vymyslet něco originálního! Bohužel i přes tuto originalitu příběhu jsem si nemohl nevšimnout jistých cringe dialogů - s některými hláškami jsem měl občas fakt problém a když měly být vtipné, byly tak akorát trapné, co už, děj se tím nezměnil a přestože v něm bylo na můj vkus až příliš akce, tak tento film beru jako dostatečně qalitní pokračování příběhu Star Wars. CELOU TRILOGII HODNOTÍM PRŮMĚREM: 6,8/10 ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu