Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

jaytothezee odpad!

Isli sme spolu do kina deviati. Po kine som videl devat tvari, ktore vyzerali ako keby ich prave znasilnil ich oblubeny stryko. Nepomozem si, ale podobne pocity som mal aj ja. Zhodli sme sa, ze by sme sa mali rychlo opit, aby sme zabudli, ze tato epizoda bola natocena. Napriek nasej snahe, si bohuzial este stale pamatam to utrpenie, ktore som prezival pri niektorych scenach. Musim sa priznat, ze som videl vsetky SW niekolkokrat, ale nie som nejaky skalny fanusik, co by poznal kazdu planetu, postavu a vsetky zaujimavosti, takze film hodnotim viac po stranke filmovej, ako po stranke univerza SW. Neuveritelne ma vytacali niektore spomalene zabery, taktiez tridsatkrat opakovany zaber na nahrdelnik Rose. Patetickost za patetickostou, po prvej polhodine niekolkokrat spominane zvraty v inych komentoch naozaj neboli prekvapive a bolo velmi jednoduche zistit akym smerom sa film a situacie v nom budu vyberat. Vtipy nasilu pridane aby bol zaber na sirsie publikum na mna absolutne neucinkovali, zasmail som sa asi raz za cely film. Cute zvieratka, ktore su teraz v kazdom sci-fi, ci fantasy filme, su tiez trendom, ktory je v poslednej dobe uz tolkokrat opakovanym, ze sa mi absolutne mina ucinku a skor ma znervoznuje. Zvieratka ktore su zjavne vyrobene aby vyvolavali "awww" momenty u citlivejsieho publika, maju tiez zjavne datum spotreby a cim dlhsie a cim viac sa pouzivaju, tym je to otravnejsie a vyznie to prvoplanovo. Cela linia Finna a Rey bola uplne zbytocna, takisto hlbka Beniciovho charakteru bola nacrtnuta asi do hlbky akehokolvek tuctoveho stormtroopera ktory sa mihol filmom. Nechcem asi komentovat viac, lebo by som velmi spoiloval. Svetle momenty filmu su urcite Kylo Ren, ten pekny zaber na AT-ATs na konci a velmi ma potesil povod Rey. Kazdopadne po tomto zazitku si dalsie filmy pozriem asi az ked budu DVD release, lebo nemienim robit trzby takemuto braku. ()

Sevin14

OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ! Tím by se dal vystihnout můj pocit z tohoto filmu. Do kina jsem šel natěšen, že to bude pecka, jeden z nejlepších filmů celé ságy, jak psala některá média. Bohužel se tak nestalo. SPOILERY: Chápu, že Leia má propojení se silou, ale aby přežila ve vesmíru, to jsem si říkal WTF? To jak zabili Snoka byl docela trapas, takovej potenciál, kterou ta postava měla a z toho trůnu odpadla doslova jak kus hovna. A kdo ho zabil? Kylo, kterej si nechá nakopat prdel od Rey, která drží meč poprvé v životě, od té, jejíž rodiče jsou údajně nějakej odpad z Jakku a ne nějaké významné postavy, po kterých by mohla zdědit svoje schopnosti. Yoda se mi taky moc nelíbil, a to jak zničí prastaré knihy Jediů a řekně, že vše co v nich je už Rey stejně umí? Další WTF, vždyť Rey ani neměla pořádnej trénink sakra! A to jak Rey a Kylovi málem nakopali prdel Snokovi stráže už ani nemá cenu asi zmiňovat. Ne, že by film byl pro mě totální odpad, dalo se na to dívat, ale obrovsky mě zklamal. Johnson pokazil co mohl. Možná na podruhé se mi to bude líbit víc. Další zajímavé komentáře: blow1k, Jillen, Alien220. Vás s 5 hvězdami nechápu. ()

cortez

Hlouběji to asi nemá cenu hodnotit. To se musí vidět. Prostě povedený film v mnoha ohledech. Je pravda, že se sice děj nezaměřuje jen na 1-2 hlavní postavy (či skupiny), ale více, takže se to tak trochu trousí... Někdo možná čekal průběh děje i konec trošku jinak. Ale celkově působí prostě fajn, včetně humoru, který jednotlivé scény vůbec nedeklasuje. ()

Antikas

Hodnocení obsahuje SPOILERY Není to úplná pecka, ale pořád je to jeden z nejlepších letošních filmů a to, co jsem předem odsuzoval (Luke) nakonec hezky zapadlo do děje a rozhodně mělo emoční dopad. Létající Leia mě trochu zaskočila, ale koneckonců se jednalo o osobu plnou síly a dá se to kousnout. Linka Finna a Rose byla skvělá právě díky ovlivnění finále a hezky to vyškolilo i Poa v jeho samolibosti. Jediné, co bylo do očí je fakt, že nemělo smysl tajit plán útěku před všemi rebely, když nebylo riziko odposlechu a taky to, že se flotila prvního řádu ploužila za povstalci, když jí palivo nechybělo a stačilo před ně skočit pár loděmi hyperprostorem. Některé scény jsou pak úžasné, plné emocí a celý film je skvěle trikově odladěný. Těším se na devítku. ()

FLVEKK

Už Síla se probouzí byla u mě na hraně 4*, nostalgie funguje z poloviny, i co se Luka Skywalkera týče. Příběhově strašné klišé, žádné překvapení, prostě nic, co by mě zaujalo, ohromilo. Čekal jsem, že postavy předvedou něco nového, přitom pořád to samé dokolečka. Kde jsou ty momenty překvapení, napětí.. ? Možná dvě, tři scény, které se mi zdály fajn. Jinak tenhle film opravdu průměr, ne-li podprůměr.. Skalní fanoušci klasicky 5* bez přemýšlení, co vlastně filmu chybělo. Daisy Ridley bych dal mnohem víc prostorů se něco naučit, předvést. Nepředvedla skoro nic. Ale to už je o scénáři, jinak je to skvělá herečka, bohužel.. Za mě určitě zklamání tohoto roku :( ()

Anetulicek

Neviem či to tvorcovia robili úmyselne, ale miestami to vyzeralo skôr ako paródia. Princezná a Luke mi prišli niekedy ako do počtu...vatoidné postavy ako čierny hrdina a Aziatka, ktoré v podstate boli úplne zbytočné... zaujímavé to začalo byť, keď si Kylo Ren a Rey začali vstupovať do myšlienok...a už to vyzeralo na romancu...a nech ich sila sprevádza...sa nekonalo..teda nie v tom pravom slova zmysle. Páčili sa mi novodobí ivokovia a ľadové líšky... Niekedy som si musela zakrývať oči...že to čo je tam..z úcty k niektorým postavám...za 3* ()

OwenBobby

Pravděpodobně nejlepší Star Wars? Dost možná ano! Rian Johnson po úvodní velkolepé scéně zvolní tempo natolik, že už to vypadá vedle pozvolného a pečlivého budování postav dostaneme možná emocionální, ale ne příliš akční finále, kde budou mít rebelové potyčku s Prvním řádem a jediové jeden střet mezi sebou. Jenže to by se všechna tato očekávání diváka i protagonistů nesměla zhroutit a film mít ještě hodinu času. Skutečně, až něco za půlkou do toho Johnson začne šlapat a na rozdíl od Abramsovy 7 na plno využívat potenciál síly. Pokud jdete do kina a vyhýbali jste se spoilerům a posledním trailerům, čeká vás jeden dějový zvrat za druhým, nevěřícný pohled se změní v blažený úsměv střídaný výrazem zděšení a strachu o postavy. Film přesně ví, kdy se starým klišé vyhnout a kdy se jim naopak bezostyšně poddat. Takže vás čeká v mnohém klasické, a přesto tak nové a osvěžující Hvězdné války. Humor přesně sedí, když už konečně dojde na akci, je nejepičtější, co kdy byla, a postavy už nejsou jen černobílé, ale prochází mnohem složitějším vývojem a pochybnostmi. Obrovská spokojenost a za mě silných 9/10! ()

D-bont

Jedna hviezdička za hudbu Johna Williamsa. Druhá za to, že ju bolo fakticky počuť. Nie som hardcore fanúšik, ale každý človek, ktorý sa ide poondiať z týchto nových filmov nepochopil prečo boli Lucasom vytvorené filmy dobré (pôvodná trilógia aj prequely). Tiež dokonale demonštrujú generačný rozdiel: Lucas nám rozprával príbeh. Abrams a Johnson len rozprávajú. ()

Cvachetka

Bohužel, viděl bych to na 65 - 70%. Ve filmu se v podstatě nic nestalo. Příběh se nikam zvlášť neposunul a hlavní herci (hlavně Daisy) mi nejsou moc sympatičtí. Ale bez nějakých předsudků k nim se mi to zdá jako nejslabší díl celé série Star Wars. ()

kreion

Najslabšie stránky - zbytočná línia s John Boyega a Kelly Marie Tran (keby tam neboli, tak to až tak nebolí), zle napísaná Kelly Marie Tran, disney zvieratká, disney vtipy, chýbajúce arcizlo. Najsilnejšie stránky - Mark Hammil, situačný humor Marka Hammila, Daisy Ridley, Adam Driver, vizuál, hudba. Želal by som si, aby sa Disney viac učil od BioWare, keď ide o písanie príbehov pre Star Wars. ()

BORKLASER

Hrůza,jedno z největších zklamání co sem kdy zažil...Co Johnson udělal s takovým potencialem jakej tato epizoda měla..na facku.Luke Skywalker synonymum k slovu hope...který přivedl zpátky Vadera na světlou stranu tady se pokouší zabít kluka ve spánku,říká jak je ztracen,je z něj Dědek nesympatickej jako důchodce v 7 ráno když čeká před kauflandem jelikož začali nové akce....Celkově to co udělali se všema postavama se mi hnusí..hlavně Poe a Hux.....SW IX dávám šanci jen z důvodu že to do rukou dostal Abrams. ()

Jack_F.

Hodnotitelé na ČSFD už vážně ztratili veškerý vkus. Co se týče filmu, tak se mi vybavuje jedna scéna z tohoto veledíla, která vystihuje to, jaký film je. Rey sedí na šutru a Luke jí vysvětluje, co je síla. Ona má zavřené oči, natáhne ruku....a Luke ji začne šimrat listem....vážně k popukání.. hotová parodie. A přesně tohle ten film je. Výsměch a trapárna. Marně vůbec hledám herce, kteří by byli sympatičtí - rozumějte, co postava/herec, to nesympatická debilní mrdka. Shrnem si to - otravný negr Finn z jedničky, polotlustá hnusná Japonka, tupá Rey, over the top pilot Poe....jo a abych nezapomněl ten vyteplený bledý buzerant(jméno teď nevím..prostě ten se kterým se pořád hašteří Kylo Ren)....jo.. a Kylo Ren je taky "bezva"..scéna s jeho hrudí a legínama povytaženýma do půl pasu...to bylo eroticky dráždivé jako výměna plíny v domově důchodců. Teď k příběhu. Začne to akcí, prolezlou STUPIDNÍM klišé ala JAPONKA(odplata za Hiroshimu pičo), které vypadne detonátor z ruky...tak ležící kope do železné konstrukce, kdy to samozřejmě v poslední chvíli rozhodí/ehm lol rozvlní tak, že to z konstrukce spadne... přímo dolů k ní a ona to chytí(ještě tak nějak pod sebou lol)..no vážně...TRAPAS. Pak více méně nastává 3/4 filmu aka rychle a zběsile honička o odpravení těch posledních trapných rebelů...a vy si jen říkáte..zabte je..zabte je..i celý tenhle okopírovaný trapný shit....kdy tvůrci místo nových zajimavých osudů, třeba i sithských lordů... prošpikují příběh (berme od dílu 7) okatým kopírováním předešlých dílu a hromaděním těch nejostudnějších klišé. Když Kylo Ren za pomoci Rey zabije Snoka(který teda předvede velké hovno), tak čekáte motivaci.. a přeměnu onoho Kyla v tu zrůdu....ne, prostě je to píčovina bez logiky. Samoúčelné. Tak jak to nejlépe vystihuje sám Snoke, když řekne Kylovi, aby přestal být děckem a sundal si tu trapnou bezúčelnou masku. Jestli se vám tohle líbí, tak jste pro mě buďto děti(které na to mají právo, protože jsou děti)..nebo jste jen kýčovití nerdi, kteří stráví všechno. Tohle není ani tak Star Wars, jako spíše Disney ve své pohádkové gay podobě.... A řeknu vám, že Rogue One si s tímhle může vytřít prdel jakýkoli den v roce. SHRNUTÍ: Temná síla je temná jako děcka ve školce. Souboj mezi "dobrem" a "zlem" spíše připomíná konflikt dvou gangů. Za ty efekty dvě hvězdy(ty jsou špička, o tom žádná), ()

halberdier

První díl nové trilogie Epizoda VII byl obrovský hit a slušný příspěvek do Star Wars univerza. Nicméně spousta fanoušků byla z filmu lehce zklamaná a nazvali Epizodu VII jako kopii Nové naděje a toužili po něčem originálnějším. Potom přišel Rogue One, kde k toužebné změně došlo a fanoušci opět remcali. Teď přichází Rian Johnson se svojí verzí a rozčarování některých fanoušků bude ještě větší než v případě obou předchozích filmů. Epizoda VIII je opravdu trochu jiná než ostatní díly a přesto jde o plnohodnotné Star Wars. Atmosférou má nejblíž k Rogue One a je plná nečekaných zvratů. Bohužel díky nim se nedá filmu napsat víc, aniž by se prozrazoval děj. A právě zvraty jsou asi největší trumf a zároveň pro některé slabinou celého filmu. Jsou nečekané, ale osvěžující, bohužel pro někoho nestravitelné. Ve filmu chybí více klasických Star Wars propriet (souboje se světelnými meči např.) a Epizoda VIII jde vlastní cestou a nebojí se překopat celé univerzum. Mladé postavy nebyly už v VII příliš zajímavé a tady z nich lehce vyčnívá snad jen Kylo Ren. Naopak postava Luka vše zachraňuje. Bezchybná je pak výprava a akce (není ji zas příliš moc). Epizoda VIII patří určitě mezi ty lepší díly, mě osobně změny nevadily, jen se trochu obávám jestli budou dostatečně nosné pro Epizodu IX. Rozhodně nedoporučuji nevýrazné a tmavé 3D. ()

HennessyVSOP odpad!

S odstupem času a po třetím marném shlédnutí tento film musím označit za naprostou sračku. Je jedno jak vypadají triky, jak se povedl nebo nepovedl herecký ansambl. Celý film padá na jednom faktu, který vylézá tím více, čím víckrát si to pustíte. Naprosto zhovadilý scénář, kde je jedna bota za druhou. A nejde to tu vyjmenovat, ostatně na internetu existují poměrně rozsáhlé recenze cupující jednu scénu po druhé. Nejsmutnější ze všeho je fakt, že Last Jedi absolutně nenavazuje na Force Awakens a nenechává otevřený konec ani postavy, pro které by měl člověk vůbec zájem vidět pokračování. Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak může v rámci jednoho studia vzniknout tak nabitý universe jako Marvel, kde divákům na postavách záleží a tak špatný jako Star Wars, kde se producentům podařilo zabít naprosto všechno, co disney od Lucasfilm koupilo... ()

sonnycz

Tak jsem se dočkal a poprvé dostal pořádně přes držku od Star Wars. Podle nadšených ***** hodnocení si začínám myslet, že v kině běžely dvě verze filmu a já schytal tu špatnou. Bohužel nemám odvahu jít na to podruhé, abych si to potvrdil. Ano, jsem fanoušek Star Wars, ano koukám na to už od dětství a ano hodně jsem byl natěšený před premiérou, ale pak přišel ten pád na hubu. *SPOILERS* Asi v půlce filmu jsem si uvědomil, že mě to zatím nijak netáhne k tomu, abych to zhlédl v brzké době znovu, ale říkám si oukej, rozjede se to. A Taky že ano, nakonec přišel epický fight mezi Kylo Renem a Lukem...vlastně nepřišel, jen jsem se vrátil zpátky na gympl do hodiny chemie a viděl sublimaci v praxi. A mně jen padla čelist, že se takhle zbytečně zbavili jedné z hlavních postav, která, ruku na srdce, táhla z větší části celý film. Ale co, máme tady ještě Snoka, největšího záporáka v nové trilogii, který je opředený tajemstvím a já se těšil, jak konečně zjistím něco blíž o této postavě, třeba co je zač, jak získal svou sílu, co vše dokáže, když může dokonale číst všem včetně Kyla myšlenky...A nebo si zahrajeme na ražniči a celou postavu spláchneme do záchodu. Taky možnost. Nevadí, stále tady máme Finna, Poea, Rey a záporáka, který ovšem nesahá předešlým záporákům ze Star Wars ani po kolena, nevzbuzuje ve mě strach a nedokážu si představit, že by to měl být hlavní záporák v dalším díle. Ale kdo, když z hlavního adepta jsou teď už jen dva poloviční. Teď ke kladným postavám. Máme jich ve filmu dost, ale ať jsem se snažil sebevíc, nedokázal jsem se s žádnou z nich sžít a kdyby kterákoliv z nich umřela, asi bych u toho ani nemrknul. Nakonec ještě doplním, že je super, že máme ve filmu i asiatky, abychom to měli multikulti a nikdo se necítil offended. Příště už jen přidat muslimskou transexuální lesbičku, raw bio paleo vegan gluten free jídlo do space baru a budeme tu mít všechno. Sečteno podtrženo tu máme podprůměrné Star Wars a fakt tomu nedám 5* jen proto, že to má nálepku Star Wars jako spousta místních recenzentů. 2* dávám za dobrý začátek, dějovou linku wookie a černooranžovobílý pták ve Falconu, Carrie Fisher, Marka Hamilla, kamenem rozbitou kárku na ostrově, hudbu a efekty. Původní trilogii, pomstu sithů a Rogue One to opravdu nepřekonalo. Na devítku půjdu naprosto bez očekávání a maximálně mě mile překvapí. Držím tvůrcům palce a pevně věřím, že další díl již bude opět stát za to. ()

marrrrian

Plané. Veľa nesympatických momentov a postavám som pri tom nepochopiteľnom množstve úsmevov kútikom úst v takmer každej situácii ani neveril, že si vôbec uvedomujú, čomu čelia. Scény až na výnimky vyšumeli dostratena a nepriniesli nikdy nič, z čoho by som si povedal Uááu. Z celého filmu by som v kladnom zmysle vypichol scény zo solných plání, záporne by som vypichol všetky tie kuratá z ostrova, neherectvo Carrie Fisher, ktorému som nikdy neprišiel na chuť, ale v prvom rade tú premotivovanú aziatku, neuveriteľne otravná postava. Inak pekne spracované, chvíľami to pôsobilo aj celkom komorne, čo je fajn, ale očakávaný kvalitatívny skok proti epizóde VII sa nekonal. Skôr len taký posun. ()

DexMASTER094

Odvážné. Jsou to úplně jiné hvězdné války, než na jaké jsme byli zvyklí. A ejhle. Ono to pěkně funguje. Na rogue one to podle mě nemá, takže dávám 3*. Je to dobrý pokus, ale někdy mi tam chyběly ty chvíle, kdy si řeknu prosté "vaaau...". EDIT: Po shlédnutí IX epizody se jen utvrzuji, že 3* jsou až až. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu