Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Víteček

Tak tohle je asi ta nejubožejší rebélie, co jsem kdy napříč všemi médii viděl. Tady je slovo hrstka v podstatě doslovné a nepůsobí to ani trochu uvěřitelně. Z toho, že se i tak dokáží jakž takž Prvnímu řádu postavit je ještě horší a je pak zcela nepochopitelné, jak mohla ta banda joudů svrhnout Republiku. Je to úplně první Star Wars film, kde jsem ani trochu nedokázal potlačit "suspension of disbelief" a díky tomu si odnáším pocit silného rozčarování. I Solův film nebo dokonce Jar Jar Binks mě nedokázali tak tak zklamat, asi proto, že jsem od nich zdaleka tolik nečekal. Tomuhle filmu vůbec nic nevěřím a navíc jsou mi osudy všech postav úplně jedno. Hlavně proto, že zde jsem si mnohem víc než jinde neustále vědom, že pobíhají někde ve smutné zelené místnosti, ne ve vzdálené galaxii plné skvělých zážitků. A ty bombardéry! Bože, ty bombardéry! 35 %. ()

blazma

Tak jsme dostali možnost si trochu více užít námi oblíbeného Luka Skywalkera, Celkově po sázce na jistotu s minulým dílem, museli trochu upustit páru a vytvořit něco nového. Podle mě se jim to povedlo. Nevypadá to prostě špatně a o chloupek to pro mě byl lepší zážitek. Jen mě mrzí, že tam zabíjejí všechny původní hrdiny :D prvně Han Solo, teď Luke. Jakoby se nám snažili nuceně hrát na emoce, když odstraní z rovnice postavy které tak dlouho milujeme. ()

Dejff_2004

Poslední z Jediů není úplně špatný film. Přes všechny výtky k jeho délce, která může kvůli žvanivosti postav zavánět nudou, je osmička plná emocí, špetky pověstné epičnosti podpořené stoprocentní kvalitní výpravou a trikovou produkcí. Prostě ideální filmová nálož, které k plnému hodnocení chybí něco, čemu se říká: wow scéna. Pokud jsem sedmičce připsal 75 %, nemohu osmičku hodnotit lépe. K dokonalosti chybí ještě kus, takže solidních 70 % mluví za vše. Teď už vám popřeji, ať vás provází síla, navždy! ()

hrumsrt

Po prvním dílu nové trilogie jsem se hodně těšil, co nám už osmý (!) film ze světa SW nabídne.. A z kina jsem odcházel s hodně rozporuplnými pocity. Což za to Luke je vynikající, ale Rey ani zdaleka nemá sílu utáhnout celý snímek. Říkám si, že pokud by se nová "ústřední trojice" tak nějak v průběhu vyvážila, hned by se na to dívalo lépe. Celá pasáž s Lukem působila snad až jako z jiného období SW. A závěr? No fantazie! /viděno v kině/ 70% ()

cimrman2.

I s malou partičkou se dá udělat solidní dobrodružství! To když k tomu stále naleštěnější frípíou něco žblechtne a Dajsy na nás zamrká svýma kukadlama tak mi se blahem uhrochtat můžeme. Tedy alespoň já a i když tady není tak temný tvor jako pan Vejdr mně se to líbí. Z partičky se kterou se dá něco tvořit nám každý další kousek vezme nějakou ze zásadních postav a tak nebudu lhát že k devítce budu přistupovat lehce se strachem a k budoucností Star Wars ještě více. Tento díl se však povedl a blockbusterový look mu nadmíru sluší. ()

Blejzr

!!!!SPOILER!!!! Na muj vkus hrozne malo souboju se svetelnymi meci.. Holt uz je malo osob co jsou toho schopni.. Trapné vyrazeni hlavniho zaporaka, bez zadneho boje.. Mohli aspon ukazat co dokaze a kdyz uz si Luke vytre konecne rit a renem, tak pak absolutne nesmyslne zmizi? Jako wat? Rikal jsem si ze to bude stejne dementni a zbytecna smrt jak legendarniho obiwana a nakonec byl nadsen ze to byl jen hologram a pak tohle? Nechapu... No jsem holt moc zhyckanej prvnimi třemi dily, kde za dob obiwana, mace winda, yody,anakina a dalsich se to jedi a sithy a jejich souboji jen hemzilo.. Nicmene film dobrý, ale posledni dil bude uz proste o zcela novych postavach :( ()

Pete1790

Star Wars miluju a troufnu si tvrdit, že je znám hlouběji než většina místních "znalců". Kdybych to hodnotil jako nezávislý, samostatný film, tak dám bez okolků 9/10. Ale tady jde o Star Wars. O kult, náboženství, fanatismus... Pokud někdo křičel, že Skrytá hrozba a Klonové války jsou zbytečné a utahané, tak tady musí řvát z plna hrdla. Ať se to někomu líbí nebo ne, Disney dojí tuto značku až hanba. Lucasovi byla vyčítána komerce v prequelech. V konkurenci Harryho Pottera a Pána prstenu to ovšem jinak nešlo. Ale tohle? Příběh se kromě siláckých řečí o novém začátku a zažehnutí konce Řádu nikam neposune. Ale to opravdu nikam! Krom závěrečného boje, který nepostrádal nic, dokonce toho matrixu tam bylo až příliš, neuvidíte nic ze světa Hvězdných válek. Hodnotím změnu na hlubší a ponurejší tón, který nevyváženě kontrastoval s přehnaným humorem. Vývoj zažil snad jenom Kylo Ren, a kdyby byl herecký výkon o žebřík vyšší, tak by ve mně nechal i nějakou stopu. Takže asi takhle. Jde o kvalitní film, který pobaví tisíce lidí, zasloužil by klidně plný počet hvězd, ale bohužel pro něho je součástí něčeho většího a v této společnosti, pro mě, zcela zaniká. Na druhou stranu, kam se v tomto vesmíru posunout dál, aby to bylo uspokojující jako díly předešlé..... ()

vrbicek

Po skončení filmu jsem byl v tak trošku znechucen. Film byl pěkný co do efektů (snad až na mistra Yodu), ale příběh byl tak trošku o ničem a celá slavná série Hvězdných válek byla degradována zas o stupínek níž. Nejvíce mě snad štvaly neustálé pokusy o vtipné scénky nebo hlášky - pár za film určitě neuškodí, ale takhle jsem si připadal, jako kdybych sledoval Deadpoola. Znát původní sérii a dívat se na tento díl bych přirovnal ke shlédnutí kvalitního hororu a následnému sledování Scary Movie. Nejvíce mě rozesmáli ti lidé, kteří ještě v sále ještě čekali na potitulkovou scénu, jako by se snad jednalo o nějakou frašku z dílny Marvela - no ono to tak vlastně celé vypadalo, a také mě to ještě ke konci zmátlo jestli náhodou nezůstat a nevidět třeba nějakou potitulkovou scénu s Palpatinem letícím vesmírem a svírajícím se v křečích smíchem podobně jako Yoda :-D. ()

DaNvYto

Nejhorší díl ze všech dosavadních obecně. Vše špatně. Režije, scénář, herecké výkony, příšery, souboje... Filmová scéna zažívá období dekadence jako prase už tak 3 roky. Vše uzpůsobeno náročnosti, neboli spíše nenáročnosti dnešního diváka. (Prostě pro kretény), ale to vidíme i v herním průmyslu a všude jinde. Další díl a další recyklace, natahování scén, prázdné dialogy i multikulty.. všude se prostě bude cpát černoch, asiat a příšera.. .ať nejsme náhodou rasisti. Film tím trpí tak jako já trpěl u filmu. Zrovna když začal Luk ukazovat kdo je tady pánem, tak ho odstaví jako Jágr protihráče u mantinelu... Hlavně že tu všichni píšete jaká to je sračka, ale ty hvězdy tomu stejně dáte. ()

Wolftalon odpad!

Fanoušci Star Wars jsou možná nejvíc rakovinotvorná sorta diváků. Trvá jim totiž léta, než si přiznají, že tenhle nebo tamtem film není úplně to pravý ořechový. Na pohonění v kině jim stačí rozsvítit pár mečíků a přihodit nějakej ten easter egg, o tržbu se pak studio nemusí bát. A tohle je přesně film, který bude rozumnými diváky vnímán za pár let stejně jako dnes Epizoda II. Nový režisér totiž pohřbil Abramsovu práci a natočil podprůměrnou močku, která nejen že má tunu plotholů, ale ještě je tak těžce cringy, až to fyzicky bolí. Tři dějové linky jsou absolutně o hovně a je to ten typ zápletky, která by se v jiných epizodách zmínila jen jako něco, co se stalo někde nějaké frakci a rozhodně není o tom třeba točit samostatný tým. Pronásledování rebelů by se dalo zkrátit tak o 90 procent, plán Finna spolu s otravnou číňankou má pár dobrých momentů, ale ve výsledku je to zbytečná (nebyl pro ni logický důvod, stačilo aby fialová pipka mluvila) infiltrace na nepřátelskou loď, kterých jsme už viděli příliš. Scény s Kylem a Rey jsou tak jediné, za co dávám hvězdy. Na Lukovi už bylo hodně vidět, co si i téhle sérii myslí a slouží jen jako jedna velká Ex machina. Konverzace stupiditou odpovídají některým perlám z prequel trilogie a pár citátů dokonce dosáhne i levelu Buzzfeed. Přespříliš používané CGI potvůrky pro kidy jsou poslední kapka. Nemá cenu vidět v kině, možná vůbec. ()

MzKzRt

A je to tady přátelé, to čeho jsme se všichni báli. První opravdový průšvih nových star wars a je to škoda po tak slibném začátku. No kde začít ? Co třeba samotný příběh ? Ten je tady rozdělený na takové tři části a vlně mezi nimi přepíná a je to dost rušivé. V jedné části Ray trénuje u Luka, v další Leila s flotilou rebelů utíká First Orderu vesmírem a hraje o čas a v Další Finn zkouší najít v kasínu člověka, který by mohl behem toho času Leilu a rebely zachránit. Takhle napsané to ještě nezní tak hrozně až na to, že se celý film vlastně vůbec nic neděje. Pamatujete si jak každý u prequelů nadával, že většina filmu je jen koukání na nějaká setkání senátů a jediu a povídání o politice ? tak tady je to dost podobné. Část s Leilou je největší nuda, je to prostě jen utíkající loď která má budovat napětí. Potom část s Kasínem je sama o sobě naprosto zbytečná a nezajímavá a nejhorší je, že i samotný film ji jako takovou odsoudí, když ve filmu nastane událost, kvůli které všechno co se v této lince událo, bude nakonec naprosto zbytečné, navíc se zde představí nová postava, naprosto zbytečná kterou nikdo nechtěl. Je ošklivá, nesympatická, neumí bůhvíjak hrát a působí jen cringy momenty. Vsadím se jen, že je zde aby ve filmu bylo více rasové diverzity a silných nezávislých žen, co nejsou modelky. No a potom část s Rey a Lukem je rozhodně nejzajímavější, více se dozvídáme o minulosti Kylo Rena a Luka a jejich vnitřnímu boji, bohužel něco zásadního se zde začne opravdu dít až ke konci filmu a některé události jsou tu i dost předvídatelné, jinak po většinu času koukáme na Luka jak loví ryby a dojí mimozemské krávy. Co se postav týče, máme tu naší starou sestavu, která funguje stále dobře a v tomto filmu to tahá nejvíc rozhodně Mark Hamill jako Luke a Adam Driver jako Kylo Ren, jehož postava dosáhne asi největšího rozvoje. Pak nám tu přibyla menší postava Master codera, kterého hrál Benicio Del Toro což byla celkem charismatická postava, která byla jedním ze světlejších stránek linky s kasínem. No a pak Rose, která se přidá k Finovi a ta zde opravdu působila jako pěst na oko a doufal jsem, že někde umře. Celý film je navíc prošpikován nadmíru trapnými vtípky, které jsou naprosto mimo mísu. Film se snaží mít celkem vážný tón a náhle naprosto nevhodný vtip pro mladší diváky jako pěst na oko. A když to není vtip, je to alespoň nějaké roztomilé zvířátko, alespoň že ten Jar Jar tady zatím ještě není. Když na ten film koukáte, celou dobu si prostě říkáte kdy se konečně začne něco dít ? a když začne, film v podstatě úplně smaže všechno co doteď budoval i dost otázek, které v předchozím díle nastavil Abrams. A začne jakoby nanovo v poslední půlhodině, kde použije znovu stejný námět s tím, že rebelům hrozí smrtící hrozba, která jde zneškodnit jen sabotáži slabiny v týlu nepřítele. Tahle zápletka tam byla dvakrát za film jako klíčový moment. V poslední půlhodině se stanou všechny ty dobře vypadající scény, které jste mohli vidět v traileru, skoro bych i tvrdil, že ty první dvě hodiny můžete celkem v klidu přeskočit, skoro nic zajímavého se tam neděje a když děje, až na jednu vyjímku je to nějaká deus ex machina a nebo je to předvídatelné. Postavy, které mohli mít velký potenciál zbytečně umírají, jiné zbytečné, které nikdo nechtěl se objevují a jiné se zázračně dostávají z úzkých. Je tu jinak i pár hezkých momentů kdy film útočí na nostalgii a používá scény a postavy ze staré trilogie. I dost motivů je tu vypůjčených. Jinak co se hudby týče, je výraznější a funguje lépe než v sedmičce, pořád tu ale nejsou žádné zapamatovatelné pasáže. No jako celek ten film působí zkrátka jako něco, co hodně doplácí na dnešní módu trilogií. Abrams něco slibně načne v sedmé epizodě a to musí nějak efektivně i skončit ve třetím díle, ale co mezi tím ? V tomhle díle se nic zajímavého skoro neděje a beztak se to všechno zruší v posledních několika minutách a vše se jen připraví na velké finále. Tenhle film je jen jeden velký filler, kteý je zmatený a nudný a postupně se začíná plnit disneyovskými vtipy pro děti roztomilými zvířátky. No jen doufám, že to finále bude aspoň stát fakt za to. () (méně) (více)

p.a.douch

Pane jo co by kdo chtěl? Jednou je to samý "To je jako původní trilogie.", "Furt se opakujou." No a teď jim tam Johnson smahne něco původního, a máme tady zase: "To neni jako původní trilogie." Ničej nám původní kánon." Pro mě paráda. Návrat Luka je impozantní a Yoda taky perlí. Ren a Hux se jako záporáci dobře doplňujou. Rey a Finn se někam vyvíjej a zdaleka mě tolik nevadí jako v VII. Do toho nové postavy Rose a DJ (na toho jsem obzvláště zvědav a doufám, že jeho postava bude dále rozvinuta). Docela jsem zklamán, že Johnson nebude pokračovat i v IX. Za mě spokojenost a velká paráda. ()

darthboal

Chvílemi v tom má divák zmatek a občas je přítomno až moc humoru, avšak oproti sedmé epizodě mnohem záživnější snímek plný nečekaného. ()

Saroman

Na tento film jsem se velmi těšil. A řekněme, že i splnil moje očekávání. V mnoha scénách jsem byl mile potěšen i překvapen. Avšak byly i části, které byly nudné. Co jen mohu vytknout je nějaké příliš snadné získání jakési hodnosti Jedi, oproti minulým dílům. Žádný intenzivní trénink, prostě za pár minut vše perfektně ovládá, ani žádné větší soustředění, vezme světelný meč do ruky a už vše umí. Jinak příběh se mi líbil, nečekané zvraty, přetvářky. Pozitivní také může být, že Disney do svých Star Wars filmů přidává značně více humoru. Jsem zvědavý na další díl a snad se taky takto povede. ()

Majoslav11

"Ty nejsi Darth Vader !" Už je to raz tak, mladý Kylo Ren vskutku nie je Vader. A vlastne presne preto sa mi tak nové Hviezdne vojny páčia. Ten odlišný prístup oproti klasickej trilógii, i keď vlastne nie tak úplne odlišný. Dá sa tomu samozrejme vyčítať mnoho vecí. Pre mňa ale v tomto filme prevažujú práve tie pozitívne. V tomto momente za päť. ()

kacer4

Kým sedmička bola postavená na základe New Hope, tuto sa čerpalo hlavne z päťky a šestky. Nebol by to až taký problém. Film začal veľmi dobre a bol vhodne rozdelený na dve línie. Hlavne v časti s FN-2187 a Rose boli mierne dlhšie ako si žiadali. Najmä scéna demolácia kasína. Po spojení oboch línii ale dostávame orgie hodné toho najlepšie zo SW. Po sedmičke som mal o Benovi pochybnosti, že sa príliš nehodí na tú postavu, vyzerá ako dieťa. Ale tuto sa naplno prejavuje, prečo ho tvorcovia obsadili. Film určite prekonal predchádzajúcu epizódu, ale Rogue One sa mi páčil asi o chlp viac. Poznámka: Videné dva krát za jeden večer. Imax bol o niečo kvalitnejší. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu