Komentáře uživatelů k filmu (1 272)

Som prekvapený s toho, že Eastwood sa viac sústredil na akciu ako na drámu, aj keď je to v závere trochu škoda, pretože Eastwood už par krát ukázal, že drámy vie (Million Dollar Baby) a závery filmov tiež (Gran Torino). Keby som bol Američan tak by ma to asi viac bavilo, pretože aj keď sa tu v pravej ruke drží zbraň, v tej druhej sa zas máva vysoko americkou vlajkou. Škoda, každopádne slušný akčný film, ktorý poháňa dopredu hlavne akcia a svižný strih filmu. 89% - 4*(23.4.2015)

Mnoho psů, zajícova smrt, i když tady je spíš mnoho zajíců a psí smrt. / Po vynikajícím dánském Krigen, který jsem viděla cca před týdnem, mě Americký sniper bohužel nadchnout nedokázal. Místy nervydrásající střih, místy samoúčelnosti jenom na efekt (třeba ty telefonáty z boje nebo ztracený telefon) a celkově snaha pochytat příliš mnoho zajíců najednou vedla k přílišné roztříštěnosti celého snímku.(17.6.2016)

American Sniper je brutálny film nie svojou kvalitou, ale krvou a zobrazením reálnej vojny. Film si teda neberie žiadne servítky pred ústa a čo je ešte na ňom je reálne zobrazenie čo vlastne taká vojna urobí so psychikou akéhokoľvek jedinca, aj keď by bol sebe lepší proste vojna si berie svoju daň a ten človek už nikdy nie je taký istý ako bol predtým. Takže najviac sa mi páčilo zobrazenie reality v tomto filme a napríklad aj výcviku SEAL námorníkov. American Sniper nie len ukazuje psychické rozpoloženie, ktoré zanechá na jedincovi vojna, ale aj to, že vojak sa musí dokázať v okamihu rozhodnúť a rozhodnúť sa správne inak môže ľutovať čo spravil a keď to nespraví naopak umiera. Koniec ak sa to stalo ako sa stalo vo filme znie naozaj sarkasticky smutne. Chris Kyle je vykreslený ako totálny patriot, ktorý urobí všetko pre svoju vlasť a bohužiaľ jeho osobnosť funguje lepšie na bojisku ako doma a tak by sa dal príbeh ešte trocha dotiahnuť, aj keď film by musel byť ešte o niečo dlhší. Herecký výkon pána herca Bradleyho Coopera pre mňa s prižmúrením jedného oka je priemerný a bolo by treba ešte pridať niečo na viac. Ako som spomenul väčšina filmu funguje perfektne, ale časť filmu odohrávajúca sa doma by potrebovala doladiť a skvalitniť a je slabšia oproti tej perfektnej, ktorá sa odohráva na bojisku.(1.11.2016)

Pohled ze života jednoho válečného hrdiny a jeho vývoj od dětství až do jeho konce...drama, napětí, akce, ale také láska, přátelství a vlastenectví.(16.4.2017)

Na sklonku novodobé války - nás proti islámu, se Clint nebál a natočil reálný příběh o tomhle ožehavém tématu. Není moc podobných filmů, asi se dost lidi bojí píchat do vosího hnízda. No ale Clint se nebál a udělal zaraceně dobře! Dokonce rozmýšlím jestli nedát plyný počet *. Moc dobře Eastwood udělal,že si udělal větší pauzičku mezi filmy, počkal si na kvalitní předlohu a natočil reálnej kousek o teroristech a o vnitřním boji každýho vojáka, který zažil válečné hrůzy. Bradley Cooper na jedničku, tohle byla trefa přímo do černýho. Až na konci filmu sem se dozvěděl,že je to natočeno podle pravdy, což je ještě větší mazec!. Jeden sniper sejme 160 islámistů (oficiálně potvrzených) a stane se novodoubou americkou legendou. Co víc si přát? :o). Taky bylo super, že v Iráku soupeří s dalším elitním sniperem, něco jako Nepřítel před branami. Oproti oskarové trapárně - Smrt číhá všude je tohle pecka! Jo a poslední věc, po strašně dlouhý době sem viděl film dřív než se dostane do ČR kin. A to sem ani nemusel jet do USA :o).(20.1.2015)

Clint se s tím nemaže, asi chtěl na stará kolena ukázat Ridleymu Scottovi, jak se to dělá :-) 80%(20.1.2015)

Až zemře Clint Eastwood vím, že mi bude opravdu dost chybět. Jeho smysl pro detail a skvělé zakončení filmu jsou pro mě jedinečné…Bradley Cooper ve své roli – nepřekonatelný, Siennu Miller jsem poznala tak, jak ji znám cca až po hodině filmu, kdy si dala vlasy do culíku a bylo jí konečně vidět pořádně do tváře. Neustále napětí v prostředí, ve kterém se to odehrává, mačkání spouště či vyčkávání mi zastavovalo dech a vytvářelo husinu po celém těle. Je to silné, intenzivní, ale zároveň zdlouhavé a pokud neznáte detaily ohledně života Chrise Kylea, budete každou minutou více a více napětí, co se stane dál. Jsem si vědoma toho, že američané z tohoto filmu budou totálně vyjetí, jelikož je to přece o skvělé Americe a úžasném američovanovi, ale já bych to chtěla vidět, i kdyby se jednalo třeba o francouze či němce. Jelikož tohle se odehrává po celém světě a Kyle nebyl jediným sniperem na světě s tak skvělým nadáním a prožitky :) Co mě dostalo – zasazení reality – jako rodinného života a chvíle, které Chris trávil v boji tím, že společně se ženou telefonovali a on měl oblast na mušce…To jsem ještě takhle lehce a jednoduše ukázané nikde neviděla :) Válečné filmy moc nemusím, ale tohle, tohle je pro mě něco jiného. Boj jak o svou zemi, sám o sebe, o lidi, které máme kolem sebe a nechceme jim ublížit a pomoci blízkým, kteří se trápí, ale zároveň tím ničit sebe…Je tam toho dost. Zaznamenání poslední chvíle s rodinou na konci filmu a vidět tu obrovskou změnu a zároveň se nepatlal s tím, jak to doopravdy s Chrisem skončilo, ale stačí pouze jedna věta – to je to, co se mi na Eastwoodovi líbí nejvíce…A závěr v podobě autentických záběrů ze skutečné situace po roce 2013 a beze slov, jen za zvuku hudby, kterou si bohužel lidé z tohoto prostředí také párkrát vyslechnou - dlouho jsem nekoukala na titulky úplně až do konce, i když zvuk již dohrál a zatmělo se.(14.2.2015)

"OHNI SE NEMŮŽEŠ VYHÝBAT VĚČNĚ, ANIŽ BY SES SPÁLIL." A i když si to americký válečný hrdina nechtěl dlouho přiznat i jeho duši zasáhl žár války. A sžíral ho jistě dlouho a bolestivě a pro jeho manželku to muselo být hodně těžké období.....excelentní válečné scény se tu střídají s civilními a i když někomu to v dojmu a požitku překáží, mně tento styl sedl. Ukázal elitního a nejlepšího snipera v historii americké armády jako člověka z masa a kostí, člověka s jednoduchými zásadami, které mu na jednu stranu pomáhaly, na tu druhou činily občas pro ostatní těžko pochopitelným....sečteno, podtrženo další vynikající americký válečný film podle skutečné události v kterém mě závěrečná hudební vsuvka totálně odrovnala.(25.2.2015)

276. Tak přijďte i k nám vy chrabří synové slavit a hodovat, vraždit, loupit, rabovat, jste u nás vítaní poslové smrti, zabijte, zničte, zbořte, jak je vám podle chuti. Je to obdiv si zasluhující hrdina nebo jen surový vrah? Pro mne je a bude vrahem, i když on si své zločiny vždy nějak obhájí, jak jinak by sám sobě odůvodnil svou vlastní zločinnou existenci, právo na takové jednání. Pro mne není a nikdy nebude žádné ospravedlnitelné násilí, jen více méně vypočítavá, zištná záminka, úměrná vlivu a rozsahu mocenských zájmů, společnost, která takové jedince oslavuje, s hrdostí se k nim hlásí a ještě vyzdvihuje jejich násilnický charakter ve vyčísleném počtu jejich obětí, jen dává zřetelně na vědomí, jak hluboko již ve své lidské podstatě poklesla a je právě v takových svých postojích velmi bezpečná, nejen pro okolí, ale i sama pro sebe, propagandistická podívaná, která může místo znechucení a odporu poskytnout uspokojující zážitek snad jen podobným typům, velmi smutné, ale zároveň i vypovídající mnohé, nezanedbatelné o závažné situaci a stavu, ve kterém současný svět je, k jakým činům je více méně otevřeně nucen nebo ve skrytu rafinovaně manipulován. (5/10) Spřízněný komentář: mat.ilda(5.3.2015)

Film, na který se můžeme dívat jako na patetický, ale také jako na velice zajímavou sondu do americké duše a posttraumatického stresu. Eastwood umí skvěle vyprávět, o kameře asi není třeba se ani zmiňovat, a Bradley velice slušně zahrál. Je velké umění natočit film tak, aby si z něj odnesl každý přesně to, co chce - ti, kteří dávali méně pozor, si odnesou prosté vlastenectví, možná i jakýsi nacionalismus, ti bystřejší zajímavě pojatý vhled do života lidí, kteří musí žít s problémy, kterým my "normální" nemůžeme nikdy porozumět. Není to oslava války a hrdinství. Je to oslava života. 80%(24.5.2015)

• insurgentes

Určitě i nacisti točili propagační filmy o hrdinství svých vojáků, kteří trpěli u Stalingradu "za vlast", to ale neznamená, že by se tomuto fenoménu měla dneska věnovat jiná pozornost, než útrpný úsměv.(4.6.2015)

"Byl tam kluk, co ještě neměl ani chmýří na koulích. Máma mu podala granát a poslala ho zabíjet mariňáky." -Chris Kyle-(14.6.2015)

Od Amerického snipera som čakal veru viac!!! Nedokázal výraznejšie zaujať a ani nie, že by nemohol, ale akoby ani sám nechcel. Hlavne pasáže z Iraku mohli byť viac na efekt a s napätím (ktoré som inak takmer v celom filme absolútne postrádal). Veľké sklamanie. **/***(21.6.2015)

Uvěřitelně smutné oči snipera a těžko pochopitelné smutné řeči jeho manželky (na rozdíl od manžela věděla dobře do čeho jde). Můj oblíbený Eastwood tentokrát i přes dokonalou expozici apokalyptického Babylonu o stupeň šablonovitější než v mé hlavě nastavený normál: 75% (15206 hodnocení, 76%).(21.7.2015)

Film jsem viděl dvakrát v krátkém časovém rozmezí a hodně mě bavil. Stylem mi to tak trochu připomnělo "Smrt čeká všude", jen s tím rozdílem, že tady jde o snipery místo o pyrotechniky. Turnusy ve válce, život doma, neschopnost se přizpůsobit běžnému životu atd atd. Těžko mohu něco vytknout, tenhle typ filmů mám totiž hodně v oblibě. Hlavní představitel zahrál dle mě na výbornou. No a Clint v roli režiséra je jasnou zárukou kvalitní podívané. 90%(7.8.2015)

Američané si na podobné filmy vcelku potrpí, což se dá vzhledem k jejich vlastenectví a národní hrdosti pochopit. Oni podobné příběhy a osudy prostě milují a hrdiny oslavují. Film je sice dobře natočený, má rozhodně i svoje kvalitnější pasáže a silnější momenty, jenže mě to až tolik neoslovilo. To však neznamená, že by se to nedalo zhlédnout. Já vidím hodnocení na 60% a skutečnému odstřelovači vzdávám hold.(21.8.2015)

Z mojej strany jasná spokojnosť. Skutočný príbeh elitného snipera, ktorý slúžil 4 turnusy v Iraku a kryl svojich spolubojovníkov. Patetické scénky či americký patriotizmus som dokázal režisérovi odpustiť. V prvej rade som si vychutnával napínavé bojové scény a prestrelky, ktoré názorne ukazujú ako prebiehali boje v irackých mestách. Politiku nechajme stranou, toto je vydarená vojnová dráma o človeku, ktorý sa so svojím pôsobením v tomto konflikte nakoniec ani nedokázal vyrovnať a navyše musel popri boji riešiť mnohé životné dilemy. Nutno dodať, že Bradley Cooper práve tu ukázal, že je seriózny herec. Čo sa týka Clinta Eastwooda, tak je len obdivuhodné, že vo svojom veku ešte stále točí takéto skvelé snímky.(14.11.2015)

Technicky je to natočené skvěle, o tom žádná. S příběhem mám ale trochu problém. Přijde mi, že se film snaží zachytit několik rovin, ale každou jenom nakousne. Co žene Kyla pořád zpátky do války je tam řečené tak jako jednou větou. Že má psychické problémy je naznačeno tím, že si nepovídá se svou ženou, že málem udeří psa a že má vysoký krevní tlak (post-traumatický stres z války v Iráku tedy asi má i polovina Česka). A akční či válečný film to vlastně také není, protože na to je tam té akce a reálií taky dost málo...(31.3.2016)

Vynikající film. U některých je tento film velmi podceňovaný. Clint Eastwood opět dokázal, že nepatří do důchodu a, že stále má na to aby natočil skvělý celovečerní film. Tento film byl stejně skvělý jako letošní Sully: Zázrak na řece Hudson a myslím, že je jedním z nejlepších filmů roku 2014. Clint si opět vybral výborný příběh a hlavně plně využil potenciálu příběhu. Chrise Kyleho by si lidé měli opravdu vážit. 160 oficiálních zásahů. V podání Bradleyho Coopera jsem měl pocit, že je to přímo on a, že ho nikdo nehraje. Jason Dean Hall napsal výborný scénář a Tom Stern opět dokázal, že si s kamerou skvěle rozumí. Sienna Miller byla též vynikající. Hudba Josepha S. DeBeasiho byla velmi pěkná, ale ze soundtracku se mi nejvíce líbila vložená skladba Ennia Morriconeho The Funeral. V překladu to znamená pohřeb. Byla použita v závěrečné scéně pohřební konvoje. Krásný byl i zvuk a moc se mi líbil obraz a výprava. Opravdu bych si myslel, že je to Irák. Miluji scénu při které Chris Kyle zabije na vzdálenost skoro dva kilometry Mustafu. To pokládám za nejlepší scénku filmu. Věřím, že i střih byl v tomto filmu skvělý. Podle mě měl film získat alespoň tři Oscary a to hlavně za mix zvuku, střih a za kameru. Nakonec, ale získal cenu jen za střih zvuku, ale získal několik dalších nominací včetně ceny za nejlepší film.(22.12.2016)

Sán izem es jed!(5.7.2017)

Bradley Cooper trochu přibral, ne? Každopádně film se mi dost líbil. A to tématiku military nemám moc v lásce. Mohli jsme vidět příběh muže, o kterém by lidé v uniformě řekli, že je to „guma“. Jiní by řekli, že to je člověk, který miluje svou zemi a věří v nastolení dobra i tisíce kilometrů od svého domova. Co musí potvrdit obě skupiny je fakt, že to byl voják každým coulem a oddaný profesionál. PS: Scéna s vrtačkou byla odporná, ani nechci domýšlet.(11.8.2018)