Komentáře uživatelů k filmu (1 259)

Som prekvapený s toho, že Eastwood sa viac sústredil na akciu ako na drámu, aj keď je to v závere trochu škoda, pretože Eastwood už par krát ukázal, že drámy vie (Million Dollar Baby) a závery filmov tiež (Gran Torino). Keby som bol Američan tak by ma to asi viac bavilo, pretože aj keď sa tu v pravej ruke drží zbraň, v tej druhej sa zas máva vysoko americkou vlajkou. Škoda, každopádne slušný akčný film, ktorý poháňa dopredu hlavne akcia a svižný strih filmu. 89% - 4*(23.4.2015)

Kdyby to nebylo skrz na skrz protkané tak stupidně americkým patriotismem, byl by z toho jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby. Eastwood sice je stále mistr vypravěč, ale už by se mohl tématicky trošku pohnout dál... Poslední dobou je z něj moc cítit, jaký je to hrdý Američan.(10.2.2015)

Sice nejsem americký válečný veterán, aby mě American Sniper nějak dojal a já u závěrečných scén uronil slzu, ale na klišé a nacionalismus si u Eastwoodových filmů asi už každý zvykl. To podstatné je, že jde opět o velmi dobrý film, ve kterém je docela dobře vyvážené množství scén z civilu a z války. Na druhou stranu nijak ohromující zážitek Americký sniper nenabízí.(12.2.2015)

Až zemře Clint Eastwood vím, že mi bude opravdu dost chybět. Jeho smysl pro detail a skvělé zakončení filmu jsou pro mě jedinečné…Bradley Cooper ve své roli – nepřekonatelný, Siennu Miller jsem poznala tak, jak ji znám cca až po hodině filmu, kdy si dala vlasy do culíku a bylo jí konečně vidět pořádně do tváře. Neustále napětí v prostředí, ve kterém se to odehrává, mačkání spouště či vyčkávání mi zastavovalo dech a vytvářelo husinu po celém těle. Je to silné, intenzivní, ale zároveň zdlouhavé a pokud neznáte detaily ohledně života Chrise Kylea, budete každou minutou více a více napětí, co se stane dál. Jsem si vědoma toho, že američané z tohoto filmu budou totálně vyjetí, jelikož je to přece o skvělé Americe a úžasném američovanovi, ale já bych to chtěla vidět, i kdyby se jednalo třeba o francouze či němce. Jelikož tohle se odehrává po celém světě a Kyle nebyl jediným sniperem na světě s tak skvělým nadáním a prožitky :) Co mě dostalo – zasazení reality – jako rodinného života a chvíle, které Chris trávil v boji tím, že společně se ženou telefonovali a on měl oblast na mušce…To jsem ještě takhle lehce a jednoduše ukázané nikde neviděla :) Válečné filmy moc nemusím, ale tohle, tohle je pro mě něco jiného. Boj jak o svou zemi, sám o sebe, o lidi, které máme kolem sebe a nechceme jim ublížit a pomoci blízkým, kteří se trápí, ale zároveň tím ničit sebe…Je tam toho dost. Zaznamenání poslední chvíle s rodinou na konci filmu a vidět tu obrovskou změnu a zároveň se nepatlal s tím, jak to doopravdy s Chrisem skončilo, ale stačí pouze jedna věta – to je to, co se mi na Eastwoodovi líbí nejvíce…A závěr v podobě autentických záběrů ze skutečné situace po roce 2013 a beze slov, jen za zvuku hudby, kterou si bohužel lidé z tohoto prostředí také párkrát vyslechnou - dlouho jsem nekoukala na titulky úplně až do konce, i když zvuk již dohrál a zatmělo se.(14.2.2015)

Smrt čeká všude a 30 sní po půlnoci...to byly mnohem lepší filmy.(3.3.2015)

276. Tak přijďte i k nám vy chrabří synové slavit a hodovat, vraždit, loupit, rabovat, jste u nás vítaní poslové smrti, zabijte, zničte, zbořte, jak je vám podle chuti. Je to obdiv si zasluhující hrdina nebo jen surový vrah? Pro mne je a bude vrahem, i když on si své zločiny vždy nějak obhájí, jak jinak by sám sobě odůvodnil svou vlastní zločinnou existenci, právo na takové jednání. Pro mne není a nikdy nebude žádné ospravedlnitelné násilí, jen více méně vypočítavá, zištná záminka, úměrná vlivu a rozsahu mocenských zájmů, společnost, která takové jedince oslavuje, s hrdostí se k nim hlásí a ještě vyzdvihuje jejich násilnický charakter ve vyčísleném počtu jejich obětí, jen dává zřetelně na vědomí, jak hluboko již ve své lidské podstatě poklesla a je právě v takových svých postojích velmi bezpečná, nejen pro okolí, ale i sama pro sebe, propagandistická podívaná, která může místo znechucení a odporu poskytnout uspokojující zážitek snad jen podobným typům, velmi smutné, ale zároveň i vypovídající mnohé, nezanedbatelné o závažné situaci a stavu, ve kterém současný svět je, k jakým činům je více méně otevřeně nucen nebo ve skrytu rafinovaně manipulován. (5/10) Spřízněný komentář: mat.ilda(5.3.2015)

Film, na který se můžeme dívat jako na patetický, ale také jako na velice zajímavou sondu do americké duše a posttraumatického stresu. Eastwood umí skvěle vyprávět, o kameře asi není třeba se ani zmiňovat, a Bradley velice slušně zahrál. Je velké umění natočit film tak, aby si z něj odnesl každý přesně to, co chce - ti, kteří dávali méně pozor, si odnesou prosté vlastenectví, možná i jakýsi nacionalismus, ti bystřejší zajímavě pojatý vhled do života lidí, kteří musí žít s problémy, kterým my "normální" nemůžeme nikdy porozumět. Není to oslava války a hrdinství. Je to oslava života. 80%(24.5.2015)

"Byl tam kluk, co ještě neměl ani chmýří na koulích. Máma mu podala granát a poslala ho zabíjet mariňáky." -Chris Kyle-(14.6.2015)

Od Amerického snipera som čakal veru viac!!! Nedokázal výraznejšie zaujať a ani nie, že by nemohol, ale akoby ani sám nechcel. Hlavne pasáže z Iraku mohli byť viac na efekt a s napätím (ktoré som inak takmer v celom filme absolútne postrádal). Veľké sklamanie. **/***(21.6.2015)

Uvěřitelně smutné oči snipera a těžko pochopitelné smutné řeči jeho manželky (na rozdíl od manžela věděla dobře do čeho jde). Můj oblíbený Eastwood tentokrát i přes dokonalou expozici apokalyptického Babylonu o stupeň šablonovitější než v mé hlavě nastavený normál: 75% (15206 hodnocení, 76%).(21.7.2015)

Film jsem viděl dvakrát v krátkém časovém rozmezí a hodně mě bavil. Stylem mi to tak trochu připomnělo "Smrt čeká všude", jen s tím rozdílem, že tady jde o snipery místo o pyrotechniky. Turnusy ve válce, život doma, neschopnost se přizpůsobit běžnému životu atd atd. Těžko mohu něco vytknout, tenhle typ filmů mám totiž hodně v oblibě. Hlavní představitel zahrál dle mě na výbornou. No a Clint v roli režiséra je jasnou zárukou kvalitní podívané. 90%(7.8.2015)

Američané si na podobné filmy vcelku potrpí, což se dá vzhledem k jejich vlastenectví a národní hrdosti pochopit. Oni podobné příběhy a osudy prostě milují a hrdiny oslavují. Film je sice dobře natočený, má rozhodně i svoje kvalitnější pasáže a silnější momenty, jenže mě to až tolik neoslovilo. To však neznamená, že by se to nedalo zhlédnout. Já vidím hodnocení na 60% a skutečnému odstřelovači vzdávám hold.(21.8.2015)

Technicky je to natočené skvěle, o tom žádná. S příběhem mám ale trochu problém. Přijde mi, že se film snaží zachytit několik rovin, ale každou jenom nakousne. Co žene Kyla pořád zpátky do války je tam řečené tak jako jednou větou. Že má psychické problémy je naznačeno tím, že si nepovídá se svou ženou, že málem udeří psa a že má vysoký krevní tlak (post-traumatický stres z války v Iráku tedy asi má i polovina Česka). A akční či válečný film to vlastně také není, protože na to je tam té akce a reálií taky dost málo...(31.3.2016)

Mnoho psů, zajícova smrt, i když tady je spíš mnoho zajíců a psí smrt. / Po vynikajícím dánském Krigen, který jsem viděla cca před týdnem, mě Americký sniper bohužel nadchnout nedokázal. Místy nervydrásající střih, místy samoúčelnosti jenom na efekt (třeba ty telefonáty z boje nebo ztracený telefon) a celkově snaha pochytat příliš mnoho zajíců najednou vedla k přílišné roztříštěnosti celého snímku.(17.6.2016)

American Sniper je brutálny film nie svojou kvalitou, ale krvou a zobrazením reálnej vojny. Film si teda neberie žiadne servítky pred ústa a čo je ešte na ňom je reálne zobrazenie čo vlastne taká vojna urobí so psychikou akéhokoľvek jedinca, aj keď by bol sebe lepší proste vojna si berie svoju daň a ten človek už nikdy nie je taký istý ako bol predtým. Takže najviac sa mi páčilo zobrazenie reality v tomto filme a napríklad aj výcviku SEAL námorníkov. American Sniper nie len ukazuje psychické rozpoloženie, ktoré zanechá na jedincovi vojna, ale aj to, že vojak sa musí dokázať v okamihu rozhodnúť a rozhodnúť sa správne inak môže ľutovať čo spravil a keď to nespraví naopak umiera. Koniec ak sa to stalo ako sa stalo vo filme znie naozaj sarkasticky smutne. Chris Kyle je vykreslený ako totálny patriot, ktorý urobí všetko pre svoju vlasť a bohužiaľ jeho osobnosť funguje lepšie na bojisku ako doma a tak by sa dal príbeh ešte trocha dotiahnuť, aj keď film by musel byť ešte o niečo dlhší. Herecký výkon pána herca Bradleyho Coopera pre mňa s prižmúrením jedného oka je priemerný a bolo by treba ešte pridať niečo na viac. Ako som spomenul väčšina filmu funguje perfektne, ale časť filmu odohrávajúca sa doma by potrebovala doladiť a skvalitniť a je slabšia oproti tej perfektnej, ktorá sa odohráva na bojisku.(1.11.2016)

Sán izem es jed!(5.7.2017)

Válečný film s hutnou atmosférou a propracovaným hlavním protagonistou. Cooper předvedl zatím nejspíš svůj nejlepší herecký výkon.(17.1.2015)

Nejlepší Clintův film od Gran Torina.(19.1.2015)

škoda,.mírné zklamání. Mám v hlavě spoustu pocitů a různých nazorových proudů, jak popsat svůj zažitek. Začnu asi tím že to rozhodně není oscarový film. Když budu hodně přísnej, budu tvrdit, že AS je obyčejným bratrem k Hurt Locker. Film se totiž dost vyrazně soustředí na myšlenku "nemusím se vyrovnávat s válkou, válka je pro mě droga a seru na své blízké, že oni trpí"... Od Eastwooda jsem čekal další americkou ódu na americké koule, jak stojí v pozoru, když se objeví americká vlajka. Jenže ani Harry nemládne a z jeho počinu mám dojem, že film se nakonec vydal uplně jiným směrem.. Nic o snipování, ikdyž musím uznat, že hláška po zabití hada na cvičišti byla extrémně Keeewl..Čekal jsem spíše psychologický obrazek, obrázek o sniperovi, který ukaže divakovi své pocity při sejmutí lidí, které ani nezná, ikdyž jasne - sniper je icecold člověk, který bere headshot jako svou práci. Podle mě zbytečně akční snímek, který si bere hodně z Hurt Locker, dost kopíruje motivy Jeremyho Rennera (pátrání a chování skoro na vlatsní pěst). Rodinné problémy sou ve filmu jenom ve formě střípků a to je prohra. postupem času je Kyle podáván jako dost nesympatická, robotická, naprosto uzavřená osoba. Zda je to pravda nebo ne, nevím.. Co taktéž statut Legendy.. ? vůbec nic bližšího. Chtěl jsem více sondy právě do toho statusu. Eastwood si vybral jeden z největších amerických symbolů co se války týče, ale nevytvořil podle mě nic moc, co by tento symbol pořádně představilo, rozebralo.. Takové ty "záchvaty" uzavření, odpírání stresu apod, to jsem všechno viděli v x filmech.. Americký Sniper měl být blockbuster a třeba pro spoustu lidí je, neberu jim to, ale já tuhle dějovou linku viděl už často.. Nominace na nejlepší film roku je joke.. Bradleyho výkon ovšem famozní.(23.1.2015)

Eastwoodovská odpověď hodnotově konzervativní Ameriky. Tohle není o nějakém filozofování, podobenství o nesmyslnosti války, kritice válečného konfliktu... ne, ne. Clint vystavuje diváka přímé otázce. Na čí jsi straně? Tohle strašně chybí nejen v soudobém filmu, ale i ve společenské diskuzi. Neustále ustupování, lavírování, debatování a ejhle náhle je tu Islámský stát, teroristické buňky v Evropě, Sýrie v plamenech, nigerijští fanatici Boko Haram. Co když nechtějí tihle diskutovat? Co když zbývá jen bojovat a nést si v lepším případě šrámy na duši, v horším případě obětovat svůj život. Tohle se zbabělcům, křivákům a multikulturním sluníčkům líbit nebude...A TO JE DOBŘE! 77%.(1.2.2015)