Komentáře uživatelů k filmu (1 253)

Som prekvapený s toho, že Eastwood sa viac sústredil na akciu ako na drámu, aj keď je to v závere trochu škoda, pretože Eastwood už par krát ukázal, že drámy vie (Million Dollar Baby) a závery filmov tiež (Gran Torino). Keby som bol Američan tak by ma to asi viac bavilo, pretože aj keď sa tu v pravej ruke drží zbraň, v tej druhej sa zas máva vysoko americkou vlajkou. Škoda, každopádne slušný akčný film, ktorý poháňa dopredu hlavne akcia a svižný strih filmu. 89% - 4*(23.4.2015)

Film, na který se můžeme dívat jako na patetický, ale také jako na velice zajímavou sondu do americké duše a posttraumatického stresu. Eastwood umí skvěle vyprávět, o kameře asi není třeba se ani zmiňovat, a Bradley velice slušně zahrál. Je velké umění natočit film tak, aby si z něj odnesl každý přesně to, co chce - ti, kteří dávali méně pozor, si odnesou prosté vlastenectví, možná i jakýsi nacionalismus, ti bystřejší zajímavě pojatý vhled do života lidí, kteří musí žít s problémy, kterým my "normální" nemůžeme nikdy porozumět. Není to oslava války a hrdinství. Je to oslava života. 80%(24.5.2015)

"Byl tam kluk, co ještě neměl ani chmýří na koulích. Máma mu podala granát a poslala ho zabíjet mariňáky." -Chris Kyle-(14.6.2015)

Od Amerického snipera som čakal veru viac!!! Nedokázal výraznejšie zaujať a ani nie, že by nemohol, ale akoby ani sám nechcel. Hlavne pasáže z Iraku mohli byť viac na efekt a s napätím (ktoré som inak takmer v celom filme absolútne postrádal). Veľké sklamanie. **/***(21.6.2015)

Film jsem viděl dvakrát v krátkém časovém rozmezí a hodně mě bavil. Stylem mi to tak trochu připomnělo "Smrt čeká všude", jen s tím rozdílem, že tady jde o snipery místo o pyrotechniky. Turnusy ve válce, život doma, neschopnost se přizpůsobit běžnému životu atd atd. Těžko mohu něco vytknout, tenhle typ filmů mám totiž hodně v oblibě. Hlavní představitel zahrál dle mě na výbornou. No a Clint v roli režiséra je jasnou zárukou kvalitní podívané. 90%(7.8.2015)

Američané si na podobné filmy vcelku potrpí, což se dá vzhledem k jejich vlastenectví a národní hrdosti pochopit. Oni podobné příběhy a osudy prostě milují a hrdiny oslavují. Film je sice dobře natočený, má rozhodně i svoje kvalitnější pasáže a silnější momenty, jenže mě to až tolik neoslovilo. To však neznamená, že by se to nedalo zhlédnout. Já vidím hodnocení na 60% a skutečnému odstřelovači vzdávám hold.(21.8.2015)

Technicky je to natočené skvěle, o tom žádná. S příběhem mám ale trochu problém. Přijde mi, že se film snaží zachytit několik rovin, ale každou jenom nakousne. Co žene Kyla pořád zpátky do války je tam řečené tak jako jednou větou. Že má psychické problémy je naznačeno tím, že si nepovídá se svou ženou, že málem udeří psa a že má vysoký krevní tlak (post-traumatický stres z války v Iráku tedy asi má i polovina Česka). A akční či válečný film to vlastně také není, protože na to je tam té akce a reálií taky dost málo...(31.3.2016)

American Sniper je brutálny film nie svojou kvalitou, ale krvou a zobrazením reálnej vojny. Film si teda neberie žiadne servítky pred ústa a čo je ešte na ňom je reálne zobrazenie čo vlastne taká vojna urobí so psychikou akéhokoľvek jedinca, aj keď by bol sebe lepší proste vojna si berie svoju daň a ten človek už nikdy nie je taký istý ako bol predtým. Takže najviac sa mi páčilo zobrazenie reality v tomto filme a napríklad aj výcviku SEAL námorníkov. American Sniper nie len ukazuje psychické rozpoloženie, ktoré zanechá na jedincovi vojna, ale aj to, že vojak sa musí dokázať v okamihu rozhodnúť a rozhodnúť sa správne inak môže ľutovať čo spravil a keď to nespraví naopak umiera. Koniec ak sa to stalo ako sa stalo vo filme znie naozaj sarkasticky smutne. Chris Kyle je vykreslený ako totálny patriot, ktorý urobí všetko pre svoju vlasť a bohužiaľ jeho osobnosť funguje lepšie na bojisku ako doma a tak by sa dal príbeh ešte trocha dotiahnuť, aj keď film by musel byť ešte o niečo dlhší. Herecký výkon pána herca Bradleyho Coopera pre mňa s prižmúrením jedného oka je priemerný a bolo by treba ešte pridať niečo na viac. Ako som spomenul väčšina filmu funguje perfektne, ale časť filmu odohrávajúca sa doma by potrebovala doladiť a skvalitniť a je slabšia oproti tej perfektnej, ktorá sa odohráva na bojisku.(1.11.2016)

Sán izem es jed!(5.7.2017)

Válečný film s hutnou atmosférou a propracovaným hlavním protagonistou. Cooper předvedl zatím nejspíš svůj nejlepší herecký výkon.(17.1.2015)

Mám tu dve LEGENDY,jedna pred kamerou,a to:Bradley Cooper/CHRIS KYLE,a druhá za kamerou,a to:herec,producent,scenárista a režisér v jednej a tej istej osobe CLINT EASTWOOD.Dovolím si začať práve s druhou legendou.Clint Eastwood už nie je najmladší,blíži sa mu 85-ka,a to ako nakrúca snímok American Sniper je obdivuhodné,že strčí hravo do vrecka bárs akého rutinného režiséra,mladšieho aj o 50 rokov!Je to BOREC,ktorý na staré kolená nakrúca najlepší moderný vojnový film zasadený do spustošeného Iraku!Amíci sa radi miešajú do toho,do čoho ich nič nie je,zmysleli si,že Saddám Husajn skrýva zbrane hromadného ničenia,ale zástierka je teroristický útok zo septembra 2001 na W.T.C,kde zahynulo 3000 ľudí,ale biznis je biznis,peniaze treba točiť,tak vtrhneme do Iraku pod zámienkou S.Husajna,kde novopečený vojak Chris Kyle najprv absolvuje vyčerpávajúci tréning,aby sa z neho stala LEGENDA s najlepšou muškou v histórii am.armády!Vycibril si mušku tak dokonale,aby trafil cieľ vzdialený takmer 2 km! Kryl chrbáty jednotkám SEALS,má na konte viac ako 160 zabití,9 rokov v Iraku,4 misie,oženil sa,splodil deti,zažíva post traumatický stres po príchode domov a nakoniec jeho smrť je absurdná,keď ho zastrelí veterán,s ktorým ide na výlet už doma!Keď raz vstúpiš na túto pôdu do Iraku,vrátiš sa poznačený,zmenený,vystresovaný,a to nie je len prípad snipera Kylea,ktorý musel strieľať ženy a deti,kde morálka neexistuje,svedomie sa musí potlačiť,vytlačiť a zvykať si na ciele,ktoré sú schopné zabiť nepriateľa mihnutím oka! Kylea si zahral Bradley Cooper,ktorý je taký presvedčivý,že som zabudol,že sa pozerám na herca,exteriéry a interiéry sú taktiež pôsobivé,kamera,strih a zvuk,najmä ZVUK je taký hustý,že guľky mi svišťali vedľa mňa,skrátka akoby som sa ocitol v Iraku! Vďaka réžii,scenáru a hercovi v hlavnej úlohe mi priblížili príbeh „LEGENDY” od hlavu po päty,kde úvodzovky sú na mieste?! Áno,perfektný sniper.Áno,nikdy nemal byť v Iraku! Čo z toho? Osud mal taký,že keď sa narodil,tak mal predurčené byť v pekle na Zemi,osvojiť si princípy a stať sa LEGENDOU! Nakrútili o ňom film,ktorý je taký bravúrny,ako jeho muška a je diskutabilné,keby si to tvorcovia celé vymysleli,ale niekedy príbeh vyžaduje pravdivosť,aby bol výsledok pre diváka dostačujúcim ponaučením!(18.1.2015)

Nejlepší Clintův film od Gran Torina.(19.1.2015)

Clint se s tím nemaže, asi chtěl na stará kolena ukázat Ridleymu Scottovi, jak se to dělá :-) 80%(20.1.2015)

• Avathar

Prekvapivo nevýrazné. Film sa snaží hrať na dve roviny – vojenské boje a dopad vojny na psychiku človeka. Prevažuje tá prvá. Škoda, radšej by som si pozrel psychologickú, temnú drámu, než ďalší vojnový akčňák, kde po sebe len strieľajú, strieľajú a strieľajú, ale nejakú skutočne emocionálnu scénu aby človek hľadal lupou. Snáď len jedna mala nábeh (chlapec s raketometom), inak je to skôr patetické a predvídateľné. Druhá rovina je pre zmenu strašne odbytá a skratkovitá. Aj vďaka lajdáckemu strihu pôsobia nejaké premeny hrdinov dosť nepresvedčivo a nič s tým nenarobia ani herci. Cooper nehrá zle, ale v podstate za celý film svoj výraz nemení, či už hrá zapáleného vojaka, alebo milujúceho otca rodiny. Ostatní sú skôr len štatisti, než plnokrvné postavy. Ťažko si k niekomu vypestovať nejaký vzťah. Negraduje to, je to čiernobiele, ploché a často klišé jak fras. Tá téma si pýtala lepšie (komplexnejšie) uchopenie.(30.1.2015)

Eastwoodovská odpověď hodnotově konzervativní Ameriky. Tohle není o nějakém filozofování, podobenství o nesmyslnosti války, kritice válečného konfliktu... ne, ne. Clint vystavuje diváka přímé otázce. Na čí jsi straně? Tohle strašně chybí nejen v soudobém filmu, ale i ve společenské diskuzi. Neustále ustupování, lavírování, debatování a ejhle náhle je tu Islámský stát, teroristické buňky v Evropě, Sýrie v plamenech, nigerijští fanatici Boko Haram. Co když nechtějí tihle diskutovat? Co když zbývá jen bojovat a nést si v lepším případě šrámy na duši, v horším případě obětovat svůj život. Tohle se zbabělcům, křivákům a multikulturním sluníčkům líbit nebude...A TO JE DOBŘE! 77%.(1.2.2015)

• Spike23

Respekt ke Kyleovi je jedna věc, druhá věc ale ta, že se jedná o zfilmování něčeho, co se absolutně ničím neodlišuje od podobných válečných příběhů, které mi čím dál tím víc připadají, že nemají víc než jeden scénář, který už za Remarquea nikoho nemohl bavit.(4.2.2015)

Kdyby to nebylo skrz na skrz protkané tak stupidně americkým patriotismem, byl by z toho jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby. Eastwood sice je stále mistr vypravěč, ale už by se mohl tématicky trošku pohnout dál... Poslední dobou je z něj moc cítit, jaký je to hrdý Američan.(10.2.2015)

19. 02. 2015 (60.); nemám v oblibě příběhy z válečných zón, ale pan Cooper si asi Oscara zaslouží(19.2.2015)

Cooper mě celkem potěšil - šovinistického Texasana si představuji právě tak, jak předvedl, Clint mě naopak trochu zklamal - má na víc... Že jsem v roli ženy Chrise Kylea celou dobu čučel na Siennu Millerovou mi došlo až při závěrečných titulcích :-) 60%(7.3.2015)

Americký sniper je prvotřídní ukázkou syrového válečného dramatu natočeného podle skutečnosti kde je americký patriotismus ukazován sice ve velké, ale ještě poměrně snesitelné míře. Eastwoodova režie je jako obvykle brilantní a herecký výkon Bradleyho Coopera je opravdu vynikající a uvěřitelný. Snímek sice neobsahuje nějaké buhvíjak strhující akční pasáže, což ale určitě není na škodu. Ukazuje život amerického vojáka bez přikras a s hutnou dávkou tíživé a bezvýchodné válečné amosféry. Podobných snimků tu sice byla již spousta, ať už lepších nebo horších, myslím si ale, že stejně toto válěné drama, hned tak do průměru nezapadne. 80%(8.3.2015)