GeusX

U druhého dílu jsem při hodnocení přimhouřil obě oči. U tohoto třetího dílu jdu s hodnocením níž a to ještě přimhuřuji také. Příběh si bere na paškál námět podobný "Harrisonovu" Uprchlíku (1993) a šije ho na míru pomalu stárnoucímu Neesonovi. No, proč ne. Co mi vadilo ve druhém díle, je zde opět a možná ještě výrazněji. Střih, rychlý střih, velmi rychlý střih. Ať je to automobilová honička, boj muže proti muži nebo střílečka, činí z toho střihač skoro až nepřehlednou záležitost, která mne dost štvala. Slabší tři hvězdy. ()

Ouwen

Příval recenzí mne velmi vystrašil. Říkal jsem si, že to nemůže být přece tak hrozný. Jenže několik uživatelů hodnotilo Tak3n více než pozitivně, takže byla potřeba si vytvořit vlastní obraz. Nejdříve rozeberu příběh a mix zápletek. Nepodařilo se mi zápletku z úplného konce prokouknout. Takže jsem byl nadopován napětím a očekával s chutí, co se bude dít dál. Potěšil mně tým Liama z jedničky, Maggie Grace je konečně skvělá, na Scotta jsem se těšil, ale doslova mi pil krev, Whitaker slušný soupeř hlavního hrdiny a Neeson je kapitola sama pro sebe. Opět nasrán, opět jak utržený ze řetězu a i když kolikrát už v akci nestačí, má pořád dobrou kadenci úderů, no a Rusáci jsou fajn. Hudba se nadmíru vydařila, tempo ideální, dialogy zajímavé, zejména z prvních dvaceti minut jsem byl nadšen. A nyní to hlavní: akce. 7/10 jí dávám. Chybí Rko, takže jeden bod dolů, chybí nějaký wow moment, další bodík strhnutý a pak střih není nejlepší, ale pořád JDOU TY CHVATY VIDĚT! Zejména zlikvidování policajta ve škole jsem si pouštěl rovnou dvakrát! Souboje jsou prostě solidní. Jsou zde aj přestřelky, ty mají už horší střih, ale pořád jsem se bavil no a honičky, ačkoliv jsou dynamické, tak jsem je pozoroval bez většího zájmu, zejména tu z dálnice. V pohodě to jinak bylo, čtyřku už asi fakt ne, jenže na druhou stranu ty negativní recenze, odpady a nadávání Megatrolovi, je to přehnaný. Hold ovce a je v módě jít proti tomu, který je terčem. Ano, mohlo to bejt určitě lepší, ale spokojen jsem mimořádně. 7/10 ()

Johny_fork

Naprosto trapná karikatura prvního dílu. Snaha zařadit do filmu více rodinné linky a emocí působí debilně a těžko říct, co si od toho tvůrci slibovali. Snad možná to, že ušetří na akčních scénách, kterých je bohužel podstatně méně než by si divák přál. ()

Terva

CITÁT - Přišel jsem si pro své penízky, ale nejsou tady........ Tak jsem čekal babičku z dědečkem - že mu jako vyvražděj - ale ne, to jsem se spletl. Tady to začíná umírat někde jinde, a bohužel to vodnese jedna má oblíbená postava. Honička na dálnici mě rozesmála až jsem si říkal, zda si z nás tvůrci opravdu nedělají srandu. A finále? To už jsem řval smíchy. Skoro jsem dal odpad. Liam Neeson už je konečně na úrovni Seagala nebo Lungrena, tak snad už přestane točit. ()

JohnCZ

Film, kterej táhne nahoru především herecké obsazení. Scénáristicky je to bohužel již notně nastavovaná a za vlasy přitažená kaše, kamera je šíleně rozblázněná a akce nemá ani z poloviny takový drajv, jako měla pomalu už legendární jednička. Pro Bryana Millse a jeho (teď už ne zcela úplnou) rodinu mám slabost, ale prosím, další díl už NE. Český distribuční název jako vždy úplně mimo. ()

corpsy

Je skvelé, že séria sa nedrží ( nedržala ) stále toho istého. Že sa proste v každej časti otrocky neunášalo, aby mal Liam koho oslobodzovať. V druhej časti to už boli len náznaky, tu sa pre istotu nič také už vôbec nedeje ( teda pokiaľ nejde o všeobecný pohľad na výraz únos ). Akcia šľape, nieje to nič superokázalé, ale funguje. A to pre tento žáner, ktorý sa premieľa viac v béčkových vodách, je to dostačujúce. ()

DEXTER099

Tak za mě je tento díl určitě lepší než díl druhý a nějak nemohu pochopit zdejší kritiku.Sám jsem nevěděl co čekat když jsem to zde pročítal a říkal jsem si,že to zase bude jeden z těch propadáku ,ale film jsem sledoval dost pozorně a nějakou vážnější vadu jsem nenašel a dát filmu odpad jako pár zdejších hodnotitelů jde opravdu mimo moje chápaní.Beru,že se to někomu nemusí zamlouvat,ale pokud to není úplná ptákovina nebo z toho nebolí oči a to se zde ani jedno neděje tak nevím za co odpad.Atmosféra předchozích filmů si myslím,že je cítit i zde a oživení v podobě Foresta Whitakera se celkem povedlo (možná mohl mít i nějakou akčnější scénu,ale jako například v Konečné celkovému vyznění spíše pomohl než naopak)Film má celkem slušnou akci ,příběh na to,že je to klasický akční biják má taky ucházející (i s nějakým tím dějovým zvratem),Liam Neeson zde odvádí už se dá říct jeho typickou v posledních letech akčnější polohu a určitě vás nezklame.Celkově mé hodnocení se tedy bude odlišovat od většiny a za mě celkem 75% a čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

Tak tu máme třetí díl, který je na tom podobně jako dvojka. Akce je místy až moc zběsilá, soubojů tělo na tělo tu není mnoho, ale její střih se od předchozího dílu trochu zlepšil. Příběh tentokrát nenavazuje na předchozí díly, zde jsou noví šmejdi na popravu, ale má i celkem povedené překvapení. Tento díl vidím ze série jako nejslabší, ale i tak je pořád zábavný a nenudí. Za mě 80% :) ()

Marsik

Čekal jsem teda větší bejkárnu a hlavně větší průser, protože prvotní ohlasy byly opravdu nic moc a aktuálních 54% tomu také nepřidávaly. Samozřejmě největším problémem byly akční scény, které režisér (potažmo střihač) nezvládli. On ostatně celý film je složen z cca 3-vteřinových záběrů, někdy to až trhá oči. Každopádně příběh se mi líbil, Liam mě i potřetí docela bavil a pokud to bylo zakončení, tak to beru. Plusové body přinesl také můj favorit Forest Whitaker a přidal tomu na atraktivitě. 70% ()

PauloZ

Boha jeho! Proč k tomuhle muselo dojít? Průměrných akčních filmů máme hromadu, tak proč k tomu přidávat Taken! Učebnicový příklad, jak poslat značku z číré akční radosti v kolonce Áčka na prudké béčko bez kapky chuti, nápadu a režijního umu! Ty zběsilé a zmatené střihy bych akceptoval v Cranku, ale tady ani za mák! Pravda, sám jsem nic nenatočil a mudruju jak najatý, ale nebudu se k tomu cpát, když to neumím. Megatona vnímám stejně jako Moora, oba pohřbili výborné značky a opravdu nedokážu pochopit, jak jim někdo mohl svěřit tak nadějné a skvěle našlápnuté projekty. Chudák Neeson a nezachránil to ani, jako vždy skvělý, Whitaker. ()

schizmo

Jestli jsem si u dvojky říkal, že ji Megaton moc nepodchytil, tak trojku pak vyloženě domrdal! Ty tam jsou evropské destinace, kde člověk musí improvizovat mezi albánci, turky a podobnými multi-kulti zločinci, přesun do ameriky staví problematiku filmu do zcela jiného světla, respektive z něj dělá naprosto obyčejný krimi akčňák, který krom sympaťáka ve výslužbě (a opět na útěku), nepřináší nic, proč by člověk měl zvednout prdel a jít na to do kina. Což byla má zásadní chyba, ono je sotva na podívání doma. Na ploše skoro dvou hodin tu máme okoukanou variaci na Uprchlíka s předvídatelnou zápletkou a takovým množstvím přešlapů a wtf momentů, že by měl režisér dostat facek jak hrachu. Z lásky k jedničce zažívám tedy spíš zklamání a do odvolání dávám sotva dva body. ()

maddy

Až do poslednej chvíle som nechcel veriť, že by to mohlo byť také zlé ako hlása dav ľudu, ale ono skutočne je. Už druhý diel síce ukázal rapídny kvalitatívny pokles, ale ako taká priemerná akčná jednohubka sa ešte dal akceptovať a osobne som s ním ako nefanúšik Taken série nemal až taký výrazný problém. Trojka však klesá až takmer na samotné dno. Príbeh s prevarenou zápletkou by nebol najmenší problém, v podobných akčných filmoch nevyhľadávam oscarový scenár, veď dej slúži len na to, aby sa film presunul od jednej prestrelky/mlátičky k tej ďalšej. Obvinenie Neesona z vraždy je navyše v rámci série osviežujúci ťah a konečne tu nikto nepotrebuje nikoho do tretice uniesť a film sa tak aspoň neopakuje. Problémom je debilná réžia Megatona! Skutočne si nepamätám akčných film pri sledovaní ktorého som si prial, aby v ňom nebola žiadna akčná scéna. Všetky sú totiž natočené tak chaoticky, až beda. Megaton každú sebalepšiu scénu strihá zbesilo, do pár sekúnd napchá dvadsať záberov a do toho ešte nezmyselný zoom vďaka čomu z Taken 3 po chvíli doslovne bolia oči a nedá sa sledovať. Akcie je tu síce dostatok, ale pomaly v žiadnej nie je jasné čo sa vlastne dialo. Je to sled pár nesúvisiacich, roztrasených, prezoomovaných obrazov, pri ktorých som po piatich minútach vzdal snahu zistiť čo sa vlastne deje a z ktorých je zrejmé len to, že Neeson z nich vyjde doráňaný. Ten najneprehľadnejší found footage je oproti Taken 3 takmer statickým filmom. Každá potenciálne epická scéna je zabité zmatočným strihom – viď napríklad naháňačka na diaľnici s prevráteným kamiónom, ktorý by v podaní kohokoľvek iného mohla byť správne adrenalínová, ale v podaní Megatona z nej rozbolí hlava, pretože ponúka asi takýto sled záberov: tu niekto dostal šmyk, niekto havaroval, tu sa niečo prevrátilo, vybuchlo, nabúralo, niekto vystrelil, skočil, zase sa prevrátil a namiesto toho, aby podobná akčná scéna trvala 10 minút tak všetko z toho Megaton zostrihá do asi štyroch sekúnd. Keď už sa kamera výnimočné na pár sekúnd zastaví, tak kým z toho prestane bolieť hlava je tu ďalšia podobná scéna. Megaton si pravdepodobne myslí aké je to neuveriteľne štýlové a moderné, ale je to akurát otravné a totálne neprehľadné. V závere sa na to navyše začnú vŕšiť prehnané over-the-top scény ako prežitie pádu v aute z útesu alebo súboj s Rusákom v priliehavých slipoch. A to som už bol z celého filmu tak otrávený, že ho nemal najmenšiu chuť dopozerať. Štvorku, prosím vás, v žiadnom prípade a Megatonovi už preboha nedávajte do ruky kameru, NIKDY! CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

agentmiky

Proč jen už režiséři neskončili u dvojky,která už v době své premiéry byla kritiky označovaná jako hodně špatná.Neskončili,neboť to pořád dobře vynáší.Chápu to,ale proč prostě nenatočí alespoň smysluplný film,který se divákům zalíbí?Liam zde skáče pořád jako dvacetiletý,přemůže celou ruskou mafii a nakonec jako třešnička na dortu ho policajti pustí,i když pár jejich kolegů poslal do špitálu.Abychom film pořád nesoudili,tak oceňuji akci,která nebyla špatná,ale docela hodně předvídatelná.Dialogy také ušly,ale když příběh skoro chybí,tak to není dobré.Hodnocení:50% ()

VojinRyan

Už po druhom diely (ktorý som nehodnotil kladne) som vravel, aby dal Megaton od toho ruky preč. Nie. On sa musí kafrať do práce Neesonovi, ktorý musel dostať veľký honorár aby sa na to dal. Nič nové. A zase o niečo horšie oproti minulému dielu. Tá kamera je strašná. Nehnevajte sa na mňa pán Kress, ale i ja by som to dokázal lepšie. Normálne som si vravel, že zlatý Bay. Ten strih ani nehovorím. Strašný, neprehľadné, bez scenára, jednoducho, dajte už Neesonovi pokoj konečne. 40% - 2* ()

SaNcHeZ_cz

Bryan Mills a jeho křepčení na suchu. Olivier Megaton by měl dostat kusem dřeva po hlavě, zamknout ho a klíč zahodit do vody. Nevzpomínám si kdy naposled se do popředí dostal člověk s menším talentem než je tenhle francouzský patlal. Béčkovitý akční výplach by až takový problém nebyl, jeho nepřehledný a silně nepříjemný rychlostřih ovšem problém je. [40%] ()

Paxxx.cz

Docela zbytečné pokračování, které už jen vyloženě těží ze slávy prvního a dílu s 96ti hodinami už nemá praktický nic společného (až na trojlístek hlavních postav). Pár akčních scény ujde ale jinak je to pro mě spíše zklamání...40%. ()

MartinezZ

Jsem spokojen, za to ta jedna hvězda - dostal jsem totiž přesně to, co jsem čekal - totální neuvěřitelnou sračku s pánem v hlavní roli, jehož útěk musí být simulován kymácející se kamerou. Nesmyslnost a debilitu dění nemá smysl popisovat, to už známe v podstatě od prvního dílu, nicméně tady na scéně přibyl ještě Colombo Whitaker, který vyčetl dokonce i celé závěrečné titulky z pečiva a všechny cikánské věštkyně ho za to nenávidí! Docela se tak těším na pokračování T4ken, kdy autoři umístí kameru na centrifugu a takto nasnímají celý film, Liam koupí dcerušce její první vložky, protože si ani čtvrtý film jejího zachraňování a vyvražďování celého blízkého východu neuvědomí, že má na krku už čtyři děcka, a potom s partou kámošů z duchoďáku budou chodit v protisměru centrifugy a hekat ve znamení krutopřísných mlátiček. Máchalovi upadne na klávesy oběd a jak ho z nich bude stírat a slízávat, složí zase k filmu rovnou i nový soundtrack. No bude to zase trhák s otevřeným koncem pro 5aken, Ta6en a 54637. Lucu Bessone, zab se! A Ultrablba vem s sebou. ()

Ellmariachi

Vždycky musíš mít plán. A já ho měl. Skládal se z několika bodů. Bod č. 1 Vyser se na jedničku 96ky, protože tu stejně 3ka nemůže napodobit. Bod č. 2: Neudělej tu stejnou chybu jako u dvojky. Prostě nečekej nic. 3. A Vůbec vlastně nejdeš na tředí díl filmu, který máš v topce, ale akční film s Liamem Neesonem. A já musím říct, že plán vyšel dokonale. Ať už je mé hodnocení vyšší díky kinu, nebo je to tím, že žánr je tak bídně zastáván kvalitními kousky a nebo prostě proto, že film mi sednul. Je to fuk. I díky tomu, že film již nerecykluje děj z prvních dvou dílů a že konec má vcelku grády, tak jsem se prostě bavil a dávám solidních 70 procent. ()

javak810i

Liam Neeson se už potřetí vydává chránit svou rodinu a zároveň tak činí už podruhé pod tvůrčími křídly Oliviera Megatona. Ano, bohužel je tomu tak. Ale oproti druhému dílu, který byl jako jednička přes kopírák (akorát ve všem horší) se alespoň dočkáme relativně originálního scénáře. Například technicky řečeno tady k žádnému únosu nedojde. To je celkem vítaná změna, protože točit potřetí to samé by asi nedopadlo dobře. Tady ale bohužel většina pozitiv končí, protože dialogy a herecké výkony jsou průměrné a akční scény, kterých ve filmu moc není, jsou úspěšně zabity roztřesenou kamerou a zběsilým střihem. Dávám slabé 3*, ale jen kvůli tomu, že mi to přišlo přecijen o trochu méně stupidní, než Taken 2. ()