Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

hrumsrt

"Tohle je jinej svět, než byl před třiceti vteřinama." Ne, kecám, než byl před celými 110 minutami! Americký fotbal je sport, kterej je většině evropanům úplně u p*dele. Štve nás, co si usmysleli nazývat fotbalem, když téměř všude na světě je to jinak sport číslo jedna. Jenže popularitu to zkrátka má a jako každý sport i své výborné legendární momenty. I když bych chtěl, a dovedl si to s klidem představit, aby se to odehrávalo pro změnu v hokejovém prostředí NHL. Kde stejně jako zde je draft něco fantastického, navíc jde o daleko přístupnější sport pro větší část světa. Magie by zůstala, jen by mně (a velké mase) evokovala úplně jiný emoce. Ale i tak si film drží to úžasné kouzlo draftové hry. Kdy se tak moc bijete o pole číslo jedna až nakonec po letech zjistíte, že to je tragéd. Kdy jen tak protože musíte, nakonec vezmete někoho na stém pořadí, ale on se zapíše do historie jako někdo výjimečný. Kdy si v jedné chvíli rozporodáváte budoucnost, aby jste v nejbližších letech měli ty nejlepší. Kdy během pár minut jste veškeré svoje trumfy zahodili za to nejvyšší - eso - aby jste ho v zápětí zase radši vyměnili za tři menší - krále, dámu a kluka. A pořád dokola a dokola... Brilatní hazard, kdy s hráči (s lidmi) jednáte úplně proti jejich podstatě. Už jako hráč rešíte ubytování v LA, když tu náhle vás vymění na Floridu. Nádherná to proměnlivost! Kevin Costner jako nejlepší hazardní hráč věří svým kartám, věří že když je vymění, dostane ty ještě vyšší. A to i za situace kdy všichni ostatní kroutí hlavou. Parádní náhled do struktury sportovního týmu, kdy musí najít společnou řeč trenér, manažer a ještě majitel. Závěrečná půlhodina je něco neuvěřitelného a důvod proč se vůbec na tehle snímek podívat. Super sportovní film, kde se sport vlastně ani nehraje! 80% ()

JoeSO

Velmi povedený film. Dostatek napětí, zápletky, možná i troška akce by se našla. Každopádně ještě na druhý den jsem si opakoval jména lidí z tohoto filmu a to se moc často nestává. A už dlouho na mne žádný snímek s podobnou sportovní tématikou nezapůsobil. Ten konec byl parádní. Ale 5* prostě dát nemůžu, je to divné, ale je to tak... ()

Zeddi

Našinec nebude asi úplně rozumnět tomu, jak zásadní je pro američana NFL. Proto je vysvětlení draftu ve filmu brano dost automaticky. Divák, který nemá ponětí o tom co to je v USA Draft day bude v průběhu celého filmu tápat o co go a neustále si dávat dohromady souvislosti. V zámoří bude tento Reitmanuv počin brán mnohem více kladně, než jinde ve světě. Kevin Costner stále dokazuje svoje kvality a nebýt jeho určitě by celkový dojem nebyl takový. 80% ()

david666

Pěkný pohled do zákulicí draftu, kterému, ač sportovní fanoušek, až tak nerozumím (navíc NFL fakt nesleduju) takže v opačném případě bych možná dal lepší hodnocení. ()

cobislav

Film doporučuji určitě primárně fanouškům amerického fotbalu. My ostatní se určitě nebudeme nudit, ale podruhé se na to už nepodívám. 65% ()

Prokii

Spekulace, dohady, nabídky, dohody, změny na poslední chvíli - to je Draft Day. Žádné strhující akce na hřišti zde nejsou, což je i dle názvu pochopitelné, ale to určitě neubírá na kvalitě - ba naopak, má ještě větší grády, než někdy právě zmíněné "bitvy" na hřišti. Jinak naprosto souhlasím s hodnocením M.i.k.e a Borrtexe. ()

Flamik

těžký půlden manažera, kterému se mění osud z minuty na minutu, přičemž nerozhodují výsledky ale všeobecné mínění o průběhu budoucí sezony. I když o tom film vůbec není, tak já v něm viděl pouze šikanu ze strany medii, nic víc mi nepřinesl. ()

Dacsus odpad!

Kravina o dni, počas ktorého sa jeden retard snaží vykecať do hlavy dieru inému retardovi - a kupodivu sa im to darí. Je zaujímavé, že títo jedinci berú za svoju prácu vcelku slušné prachy. Ovšem, na druhú stranu - je to film o športe pre dementné masy, a tam naozaj ťažko očakávať charaktery prekypujúce nadpriemerným IQ. A ako tam čítam poniektoré reakcie, retardov, ktorí si nevšimnú plytkosť celej tej vratkej konštrukcie, ktorá má byť akože dejom v tejto zlátanine (najmä už vyššie spomínanú úspešnosť vzájomného vykecávania dier do hláv) bude najskôr neúrekom už nielen v USA... ()

robfi

Pokud sledujete NFL, tak je to asi povinnost to zkouknout. Pro ty ostatni je to pekna vstupenka do tohoto uzavreneho sveta sponzoru, penez, klubu, hracu, treneru, manazeru a tak dale. Kupodivu to jako drama fakt docela funguje, i kdyz toho sportu tam zase tolik neuvidite. Co se tyce love story a vykresleni rodinnych pomeru hlavni postavy, no tak to si mohli strcit za klobouk, ale budiz. Da se to prezit i tak. ()

paradoxman

Rozjíždělo se to tak pomalu, že jsem přitom stačil sníst dvě porce boršče a odcvičit dřepy i shyby. Nic dalšího jsem nestihl, protože jakmile vstoupil promotér na pódium, zůstal jsem přikován k obrazovce a jenom kulil oči. Sportovní film ze zákulisí jedné části obrovské show zvané americký fotbal, si naštěstí odpustil vítězné utkání draftovaného týmu, či odkaz na veleúspěšnou sezonu na konci titulků. Kevin pořád umí a zaslouženě se celý film točí kolem něj. Way to go, Browns! UPDATE: Po třetím shlédnutí dávám maximální hodnocení. Ten film je prostě skvělý. ()

pan.balu

film jako na míru ušitý pro K. Costnera . protřelý režisér to má také zmáknuté perfektně - neprohloupí ani sportovní fanoušek ani antitalent ,výše zmínění pánové zařídí fajnový sobotní večer s přehledem ()

wick

Průměr...který nevybočuje ze stínu jiných průměrných sportovních amerických filmů. To nadšení pro americký fotbal jim opravdu nezávidím. ()

misiaq

velmi uzkoprofilovy film o drafte hracov americkeho futbalu, resp. o poslednych 12 hodinach draftu. Pre fanusikov totho sportu ide mozno o zaujimavy film, avsak pre cloveka, ktory nema sajnu o pravidlach samotnej hry, ani draftu samotneho je to len nezazivne tliachanie a hranie sa na strategiu, ktora nema hlavu ani patu. ()

Sharkman

Sportovni tematika je vzdy fajn, v podani Kostnera slusne. Nfl u nas neni moc popularni a ani nebude, nicmene film lehce nadprumerny, s USA koncem, coz je pro oddych idealni. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman