Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

ChrisBa

Omnoho lepšie než Star Wars VII. Negatívom je možno len jednoduchý príbeh, ktorý veľa možností neponúka. Taktiež niektoré nelogické scény(vždy keď niekto umiera, tak protivníci prestanú bojovať, aby sa mohla odohrať dojímavá scéna so záverečnou rečou). Poďme ale ku kladom. Prvým závratným pozitívom oproti Star Wars VII je kasting. Na hercov sa ďaleko lepšie pozerá. Nijakí nesympatickí teenagerskí hrdinovia, ale naopak zrelí herci na čele s Felicitou Jones, Benom Mendelsohnom, či Forestom Whitakerom, ktorí dodávajú potrebnú vážnosť filmu. A áno, práve tá vážnosť, dráma a temnota dodáva filmu punc. Aj keď Star Wars epizódy boli viac rozprávkové, tak práve epizóda III bola najtemnejšia a Rogue One práve vystihuje ten moment, kedy sa svet ponára do temnoty medzi epizódami III. a IV. Návrat Vadera na plátno je najsilnejším momentom tohto filmu a aj keď sa tam Vader veľakrát neukáže, každý fanúšik musí zaplesať pri pohľade naňho. Vizuálna stránka, či výber lokalít sú zvládnuté na výbornú, prepojenie na epizódu IV. je tak dobré, že ihneď po skončení filmu som mal chuť pozrieť si všetky epizódy Star Wars (s výnimkou VII.). A práve o to predsa v tomto filme ide.. Príjemné prekvapenie.. ()

Ripley

Téměř geniální.Jsem fanda Star Wars a překvapilo mě,že tento první Spin-off ze světa SW mě v pozitivním smyslu ohromil mnohem více než SW-Epizoda VII. ()

Corpsegrinder

Povedlo se. Hrozně se mi líbilo to jak to zbytečně netlačilo na pilu, nezačínalo to klasicky jedoucím textem a nepoužilo to ani původní hudební motiv, ve snaze odklonit se trochu od zajetejch kolejí. To vydrželo až do konce a je fajn že si film jen minimálně pomáhal odkazama na jiný díly a nesnažil se hrát to příliš na nostalgickou notu. Efekty super a je zde asi největší prezentace vesmírný destrukce ze všech dílů. Darth Vader zde má zatim nejbrutálnější scénu vůbec. Finální bitva kde pochodujou AT-AT po tropický planetě hezká. Bohužel tenhle film nemá jen pozitiva ale i negativa, hlavně to že všechny kladný postavy jsou nesympatický a nezajímavý, obzvlášt hlavní hrdinka je uplně o hovně i přes snahu úvodní scény trochu jí vykreslit. Místama to ztrácí dech, některý dialogový scény jsou moc dlouhý a některý scény vůbec nedávaj smysl (Forest Whitaker a jeho poslední scéna). I tak je to ale solidní přídavek do SW univerza. ()

Fary

Slovy komixáka ze Simpsonových - Worst Star Wars ever! Co to mělo být? Co nějaká motivace postav nebo konzistentnost jejich charakteru. Tam mají všichni minimálně rozdvojenou osobnost, někteří paranoiu a slepý samuraj Donnie Yen to už je fakt třešnička na dortu. Pominu-li to, že tradičně všichni StormTroopeři netrefí buldozér na půl metru, tak jsem se 133 minut nepřestával divit, jak vlastně celý film není o ničem! Uniklo mi něco? Kde tohle vzalo 82%?! Dávám jednu hvězdičku za jakés takés koukatelné CGI, ale zbytek si nezaslouží ani škyt! ()

HArna

Přiznám se, že série Star Wars mě trochu míjí a nejsem tak velký fanoušek jako většina lidí tady. Vím, že byla nějaká hvězda smrti v původní trilogii, ale dál nic. Tenhle film je o dost odlišný něž obyčejné hvězdné války. Velká škoda, že tvůrci (spíš Disney) neřízlo víc do hloubky. Na druhou stranu mě výsledek i tak potěšil a pro mě je Rogue one lepší než Síla se probouzí. Hodně lidí si z mého okolí stěžovalo na hlavní postavu(Felicity Jones) - mě přišla OK. Stejně tak Mads Mikkelsen, ten nikdy nezklame. Nejhorší a strašně přehrávanou roli tam má Whitaker, až jsem se někdy smál. Naopak nejlepší motherfucker scénu možná z celé ságy je Darth Vader. ()

Junglista

Tahle zbytečnost má vyšší hodnocení než mnohými zatracovaná ep.7? Njn, zase jdu proti proudu. Ale tohle byla jedna velká nuda s nálepkou SW. A nuda doslova, protože kromě poslední eye candy půlhodiny sem vážně dost zíval a byl čím dál tím otrávenější. Do toho spousta vyloženě trapnejch scén - týpek se párkrát přeláme vejpůl, ale samozřejmě se zjeví na poslední chvíli a zachrání "hrdince" krk. Nesmrtelnej ninja pouze přesně do doby, než dosáhne "pull the lever" achievementu... Z toho už je mi vážně špatně. Potěšil akorát Vader ve starý dobrý formě, ale tím to hasne. Jak už sem napsal na začátku, úplně zbytečnej film, kterej jel naprosto nalajnovaně. To se chlapci mohli aspoň pokusit trochu o oživení, když už rok před uvedením filmu byl celej děj známej. Ale vykvákli se na to, Edwards se na režisérský stolici taky nijak zvlášť nesnažil, herci až na výjimky zrovna tak. Zklamání a těch 81% fakt nechápu... zlatá ep.7. ()

Stružák

Tohle mohl bejt film za pěkný 4 hvězdičky, kdyby nebylo: 1) pomalejšího (ale zároveň zmatenýho) rozjezdu, 2) až přílišný podobnosti K-2SO s C3-PO (nejenom, že podobně vypadaj, ale hlavně se i skoro na vlas stejně chovaj), 3) spousty rádoby vtipnejch hlášek ("To si děláte srandu, vždyť jsem slepej!"), 4) několika scén, který hrajou vyloženě na city (a dělaj to strašně prvoplánovitě, bez nějakýho hlubšího významu) a 5) tak nějak nesympatickýho hlavního hrdiny Cassiana. Jsou to sice všechno relativní drobnosti, ale nějak se to nasčítá... Ale furt se mi Rogue One jako celek líbil, určitě je o fous lepší než Epizoda 7 a furt o parník kvalitnější než třeba Epizody 1 a 2. Už proto, že ta finální třetina je plná akce, soubojů a má skvělou atmosféru. Už proto, že každá scéna s Vaderem stojí za to. A vlastně i pro... to ale nemůžu prozrazovat. :-) ()

tom.nosek

Oproti standardním Star Wars není Rogue One pohádka. Spíš naopak, je střízlivější a hlavně mnohem akčnější. V tomhle filmu by Han střílel první a ani by přitom nemrknul. A funguje to. Do toho pár narážek na klasické Star Wars, pár chytrých vtípků a na stole je velice solidní film. Na to, jaký je Star Wars jinak kvalitně vymyšlený vesmír, mě dost překvapilo, že úplně jinak pojatý film bude také fungovat. Právě naopak, při zhlédnutí Rogue One jsem si uvědomil, že důvod, proč Star Wars nepatří mezi moje vyloženě oblíbené filmy, je ta pohádkovost. Na filmu přesto zamrzí dvě věci. Zaprvé, udělat věrohodnou digitální lidskou tvář ještě neumíme. Ale to je jen detail. Zadruhé, příběh je hodně roztahaný a na 133 minut určitě nemá. Být o půlhodinu kratší, bez postav, které nefungují a jsou tam jenom jako výplň času, dal bych možná i pět hvězd. A to už je zásadní důvod, proč dát o hvězdu méně. ()

eagle-eye

Jsem jenom zvědavý, jaké téma bude příště, aby se za mě uzavřená sága, resp.její tvůrci, mohli zase napakovat. Za mě návrh, dětství a dospívání Ja Jara Binkse nebo jak se jmenoval. 2* aspoň za atmosféru původních filmů. Jinak zbytečný film se zbytečnými postavami. ()

Paity

Veliké zklamání pro mne. Kromě přehlídky nejrůznějších tvorů a stále více šílených planet (všude láva, všude poušt, všude městská zástavba). Proč pořád takové extrémy? Asi snaha zaujmout. To vše by se ještě dalo, ale dost zmatený (hlavně na začátku) příběh, zbytečně dlouhá délka filmu a především neskutečně nesympatičtí prakticky všichni hlavní protagonisté, to už se vážně nedá. ()

Kanca

Ja jsem tak trochu proti tem novym dotacenym dilum, pro me ma Star Wars zkratka sest dilu a zbytek uz je takova komercni omacka kolem. Nicmene nikdy mi to neda a stejne se na nový díl podivam a za ten epochalni konec si Rogue One nakonec ty ctyri hvezdy zaslouzi. Doslova me to zvedlo z gauce. :) 85% ()

forestman

Nebylo to špatné. Mnohem lepší než komerční remake Star Wars: Sračka se probouzí. Trochu mi tam chyběl nějaký fight se světelným mečem a digitálně upravené ksichty byly taky funny :D Jinak jsem se celkem dobře bavil. Ta hvězda smrti už fakt začíná být ohraná. Pomalu to musí cpát do každého dílu :D Jsem zvědav na 8. díl ... Do kina na to nepůjdu škoda peněz, ale kdo ví jaký nový typ hvězdy smrti vymyslí :D, ale dojí to Disney slušně. To se jím musí nechat ... ()

F.W.Colqhoun

Are you kidding me? I am blind! Asi nejsem ten pravý, kdo by měl hodnotit nové či jakékoliv Hvězdné války. Naposledy mě uchvátila Epizoda IV, ve věku, kdy jsem bral vážně i Flashe Gordona [10 let]. Z epizod V a VII si pamatuji jen roj meteorů a bažinu se zeleným skřetem a epizody I-IV považuju za špatný vtip resp. jeden z nejpádnějších potvrzení, že s dostatkem peněz na PR lze prodat i tu nejechtovnější sračku. Rogue One není tak špatný jako parodická Epizoda II už jen kvůli rozumnému rozhodnutí vsadit na organičtější výpravu. Potěšily i odkazy na jiné, lepší sci-fi hodné toho označení (Duna, 5. element). A to je skoro vše. I když tedy pro mě prvních pár minut představovalo jakousi novou naději, vyklubala se z toho stará nuda v oprášeném hávu. Hlavními zádrhely jsou nijaký Diago Luna a otravná Felicity Jones, která mi celou dobu připomínala Alenu Mihulovou circa Kachyňova Kráva. Ti svými charisma-prostými výkony spolehlivě zmizíkují zásluhy tak kompetentních sidekicků jako Riz Ahmed, Mads Mikkelsen, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, a dokonce i poněkud prkenné výkony Carrie Fisher a Petera Cushinga - od sedmdesátých let se moc nezměnil, klikař :-). Za scénáristicky šílené považuju již směšné vyvařování polívčičky o tom, že má někdo takového či onakého tatínka. Neustále přeskakování mezi různobarevnými planetami funkčnosti dramatického oblouku též nepomáhá. Atraktivita dosud nezhlédnutých Force Awaking a The Last Jedi odpovídá po divácké zkušenosti s Rogue One svítivosti Hvězdy smrti (před zážehem, pochopitelně). Celá (regulérní) hvězda navíc za jedinou zapamatováníhodnou scénu one cannot simply pass Mr Vader in the narrow corridor. Udržet takovou kvalitu alespoň dvacet minut, mohl z toho být úplně jiný film. ()

SpaceOdyseus

Dlouho mi trvalo napsat komentar a ohodnotit Rogue One, skoro ctyri roky. Ale po, myslim ze treti projekci, se priklanim k nazoru, ze to je dobry film. Jde o nejvic hvezdnou valku ze vsech Hvezdnych Valek. Posledni akt je fakt paradni military sci-fi, ktere jsme tu nemeli snad od Starship Troopers. Zbytek? Ten me tolik nebavi. Nuda to neni, furt se neco deje, nekam leta, neco resi. Nastesti nejde o zbesile litani od certa k dablu jako v TROS. Ale nektere postavy by zaslouzily vic prostoru, nebo dustojnejsi konec (koukam na tebe Foreste). Je to nevidane spinave (na hvezdnou valku), prijemne fyzicky natocene (na Disney film) ama to fajn cast plny skvelych hercu, ktere bych tu fakt necekal. Takze ano, je to fajn film a je fakt dobre, ze ho natocili. Pral bych si vic takovych odboceni. Jen prosim bez cgi lidskych postav. ()

Warle

Gareth Edwards se zřejmě pokusil natočit nejtemnější a nejpitomější (po ep. 1) Star Wars ze všech, což se mu nějakým způsobem daří, ALE má to pár ale, které prostě nemůžu opomenout. První z nich je začátečních cca minimálně 40 minut, kdy se v jednom kuse skáče z planety na planetu a celkově to působí strašně zmateně. Vyskočí na vás miliarda hrdinů v tak rychlém sledu, že si je nemáte šanci nějakým způsobem zapamatovat. V podstatě jediná Jyn má vysvětlenou minulost, zbytek postav prostě přijde, řekne pár vět, občas se objeví před kamerou a pak jedna po druhé chcípne. Druhé "ale" je občasné wtf, aneb silně nelogické řešení scén a občas až celková debilita určitých scén. Nějaká ta scéna evidentně zůstala ve střižně, protože to občas působí dost nesourodě. Celkově ale těch posledních 30-40m i přes tyhle divný momenty dost baví. Celé to pak nádherně vypadá, Michael Giacchino k tomu složil solidní soundtrack, se kterým to dobře ubíhá a těch pár minut s Darth Vaderem jsou dost epický. Posledních pár minut filmu je potom pure happiness především pro fandu SW. Z postav bych vytáhl asi jen K-2SO v podání Alana Tudyka, jeho humor byl fajn. Zbytek (bohužel včetně Felicity Jones) působí docela nudně. Ale asi to bude dost tím, že hrdinům není věnován skoro žádný čas. Abych to nějak shrnul, tak to celé působí jako dost zbytečný film. Ale solidní zbytečný film. 70%. ()

AndrejBB

Pôvodne som chcel dať štyri hviezdy, ale potom sa stal Darth Vader a keby som mohol, dám ich aj šesť. Už sa teším na sequel... Mrzí ma snáď len zmena skladateľa. Giacchinova hudba síce nebola zlá, ale Desplat by to asi zvládol lepšie. ()

xmatysekx

Prodstředky dvacátého prvního století se spojily s charakterem a kouzlem první trilogie. A výsledek? Neskutečná mrda! Normálně přijdeš do kina. Nadrženej na Star Wars, že jo. Stojí ti péro, husina a tak. Ale tohle! Hrozně tě to ze začátku sejme neskutečnym vizuálem. Pak to prostě šlape a nechápeš. Tim, jak postavy neznáš, tak tě nesere, že chcípaj. Prostě jedeš dál, dál nechápeš, co se děje a seš z toho vzrušenej, jak mladej na skejtbordu. Hrozně tě baví ta atmosféra, protože je strašně epická a celý je to ve vesmíru ale najednou v kamenýn dole, co vlastně ani neni kamenej důl. Nebo je, ale to je ti taky jedno, protože je to super. Pak prostě láva! Super! Darth Vader! Kurva, jo! Pak si šaháš na péro, cejtíš ještě teplou moč, protože sis před chvílí u scény s umírajícím slepcem maličko učůr a přeješ si, aby to nikdy neskončilo. Přitom víš, že to skončí. I jak. Jen doufáš, že nevíš kdy. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord