Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

giovanni3

I druhý díl nových Star wars mne příliš nebavil. V rámci celé série se jedná "o pouhou vsuvku" i tak to dějově ušlo. Efekty take solidní, ale nevýrazné postavy jsou problém. Zaujal K-2 konečně neinfantilni robot ve Star wars. 3z5 ()

Mike93

Parádní odreagování před dalším sequelem ze série Hvězdných válek. Luxusní mamina v hlavní roli, Vaderova lázeňská koupel a následná řežba, Tarkinův remasterovaný, dalo by se říci skoro zplesnivělý obličej si opět našel cestu na plátno v digitální podobě. Dále různé narážky na spojitosti s ostatními díly celé ságy, opět tam trůnil na kadiboudě rebel při přistání na Yavinu 4. Celý film si udržel odstup od rytířů jedi a krásně popsal prostředí rebelů. Moje hodnocení je dočista zkresleno neukojitelnou závislostí na Hvězdných válkách a dychtivě očekávám další epizodu. Vzhledem k zakončení nelze předpokládat pokračování, neboť na film zkrátka navazuje ihned čtvrtá epizoda, což bylo taky moc hezky zpracováno. VADEEER! ()

FeatherBoy

Ve spojení Star Wars dostalo Wars konečně ten správný význam. Je to válka! Se všemi stinnými stránkami. A tak to má být. Je to točené jiným stylem než ostatní SW filmy a funguje to. Za mě naprostá pecka. Včetně vazeb na Epizodu IV :-) ()

Šakalík

Snaha o dospělejší Star Wars se sice naprosto minula účinkem, nicméně nejtemnější dílo tohoto univerza to bezesporu je. Film se rozjíždí pomalu. Zpočátku je rozháraný, nesourodý a místy vyloženě nudný, ovšem výborný Forest Whitaker v této části zachraňuje, co se dá. Pořádné akce se divák dočká až v závěrečné hodinovce, která ale patří k tomu nejlepšímu, co nám zatím Star Wars měly tu čest nabídnout. Útok rebelů na imperiální archív je dechberoucí. Jakkoli mě závěr nadchl, celkově ve mně film zanechal spíše rozporuplné dojmy. Čtvrtou hvězdu přidávám za sice krátkou, ale zato přímo lahůdkovou scénu, ve které si to Darth Vader ve svitu svého lightsaberu vyříká s rebely z očí do očí. Škoda že takových delikates nebylo víc. ()

Maynard.

Jsem naprosto unešenej! Po né uplně 100% předchozím dílu sme si zašli s kucma na další předvánoční nadílku do Cetrálu. A sakra dobrý! Nejen, že mě bavila hlavní hrdinka, ne jen že mě bavil celej příběh, ale objevil se tady 2x sám Darth Vader ve vší parádě! A jakmile byl na plátně, tak samozřejmě se svou ďábelskou hudbou, při tědlech okamžicích srdce plesá :o). /SPOILER jako hovado/ Tak jako u většiny „novejch a úspěšných“ filmů, se tak trochu dalo čekat, že tohle bude jen vstupní film pro další díky.Ale tady všichni, ale fakt všichni hrdinové umřeli, což se prostě v amerických filmech moc nevidí./konec SPOILERU jako hovado/ Takže za tohle mockrát díky. A jestli se budou točit dálší takovýhle „mezidíly“, budu jedině rád a budu do kina chodit, co mi budou síly stačit :o) Hezkej filmovej dárek takle před Vánocema! Asi půjdu ještě jednou. ()

KR4T4S

Rogue One je přesně takový film, jaký jsem chtěl mít z Epizody 7. Jyn je mnohem hmatatelnější a věrohodnější postava než Rey (a to se mi Daisy Ridley líbila velmi). Je tu i odvaha udělat něco nového a trochu jinak, přesto SW feeling zachován, napínavé, dospělejší a vlastně i to napojení bylo s větším citem zvládnuto. Jakkoli film může působit jednorázově / výplňově / na zakázku, je to lépe schováno a aspoň mně lépe prodáno. Hned několik fantastických scén (zničení města, finální bitka u věže a i ta ve vesmíru), skvělé výkony (Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Diego Luna). Asi i pomohlo brždění očekávání po E7 a nedívání se na trailery. Plusy za fantastický název filmu. Chci víc takových rogue SW filmů. A to mě Edwardsova Godzilla nebavila. 90% ()

kenkaku

OK, jsem Star Wars pozitivní (tedy mám pro ně slabost) a tohle byl sakra mazaný počin. jeho největší slabina je to, že víme všichni jak to dopadne (je to vstunuté před čtvrtou epizodu) a proto už jen jde o to "jak to zaonačit" a scénáristům to šlo celkem fajn. Co mě potěšilo opravdu hodně je kumulace oblíbených věcí (ano... subjektivní) jako jsou chodící tanky a "pštrosí" obrněná ...chodidla :). Postavy jsou příjemné a počet otravných/nesympatických herců/postav je nula. Vážně... A to je cca o jednoho více než u I, II, III a VII epizody... páni... mě se to opravdu líbilo hodně. ()

Sdoom

Narozdíl od Force Awakens jsem u Rogue One postrádal naprosto zásadní ingredienci, těžko to nějak vyjádřit slovy, ale nejvýstižnější bude asi - duch Star Wars . Přišlo mi to prostě jako takový běžný akční sci-fi hollywoodský film a připomenutí, že koukám na mou oblíbenou ságu přišlo asi 10 minut před koncem v jednoznačně nejlepší scéně celého filmu (která se ale vlastně ani netýkala děje samotného). Prostě jsem s hlavními hrdiny neprožíval to dobrodružství, strach o život, Galaxii...nedokázalo mě to vtáhnout. V rámci Star Wars pro mě asi nejslabší díl, takže 3 hvězdičky. (kino Premiere Cinemas, orig.) ()

tempus

Znáte ten pocit, kdy máte po filmu přiblblý úsměv od ucha k uchu? Tak se u Darebák tento pocit navodil, ale nebylo to ze začátku jisté, protože první minuty byly extrémě nezáživné. Všechno se to rozjede tím, že Jyn se pokusí utéct svým osvobozencům. Už upoutávka naťukla podvědomě to, že by to mohlo vypadat jako reálný protipól ke Strážcům galaxie, což se vyplnilo tím ,že jsem si na ně vzpomněl (vtipnost si však ponechal, protože neuvěřitelně sem padne). Patos funguje na jedničku a vydařenost snímku vidím i v tom, že jsem rozumněl hl. záporákovi, nižšímu pobočníku Impéria. Camea jsou tady vsazené (a to jsem ságu viděl jen jednou a to před dlouhou dobou) jako poslední dílek do puzzlí (jedino zbytečné je možná to, s C3PO a R2D2). Doufám, že kapitola ságy o Hanu Solovi bude stejně dobrá, protože nové díly válek v hl. linii mě minou (už VII jsem nechal utect), ale na doplňující kapitoly se budu min. těšit. ()

Soweek

Nehledě na to, jak moc legendárním filmem první Star Wars jsou, obsahují značné množství nedomyšleností a blbostí. Tento film všechny nedomyšlenosti odbourává a navíc přidává svůj vlastní malý rebelský příběh, natočený svým vlastním stylem. Těším se na další odbočku od primární serie. ()

Arkanoid

Asi ako v každej epizóde Star Wars. Kvantum postáv, pri ktorých sa nejde do hĺbky, postavených pred sled náhod, ktoré šťastne využívajú. Naivná chvíľka motivácie pred dôležitým rozhodnutím. Toľko možností, ako film skritizovať. Avšak, na dobrodružstvo a sci-fi bitky sa tu dobre pozerá. ()

sedm.1

Veškeré filmy, ať už přímo ze série Star Wars, či s tímto světem propojených vesmírných dobrodružství, sleduji, přiznání bez mučení, spíš jen z povinnosti. A vlastně až doposud mě bavil jen jeden jediný díl, a to sedmý, Síla se probouzí. Proto jsem upřímně rád, že nyní již mohu konstatovat, že „sedmička“ už nezůstane v mé oblíbenosti osamocenou, ale směle k ní přidávám Rogue One. Sice to tedy není pořád nic extra, nicméně oproti ostatním dílům jsem s tímto sci-fi mnohem více spokojenější. Gareth Edwards totiž pojal Rogue One, na rozdíl od ostatních dětinských SW, mnohem dospěleji a temněji, což se odrazilo jak v samotné, poměrně nekompromisní zápletce, tak postavách a jejich osudech (dokázal by si někdo představit v klasických SW filmech takovou pointu?), ale i v atmosféře, která působí stejně strhujícím způsobem, jako v jeho předešlé, bombastické Godzille. Vyskytuje se zde i méně těch veškerých infantilních příšerek, akce je pak efektní a nápaditá, a pozor, hodně tu funguje i humor, který ovšem též je spíš ve stylu vtipných narážek a dvojsmyslů, než klaunských eskapád, což také není úplně pro hlavní sérii zrovna zvykem. Co každopádně ale musím zkritizovat, je obsazení, které je snad až na zábavného Riz Ahmeda doslova příšerný, a především ústřední dvojice, v podání odpudivé a nesympatické Felicity Jones a nevýrazného chcípáčka Diega Luny, je doslova ubíjející, to je prostě castingové šlápnutí do hovna, a v případě Donnieho Yena doufám, že si nechal za to své taškaření alespoň pořádně nabušit účet, když už se zde v té své roli také tak ztrapňoval. Každopádně, obsazení je prostě sice vesměs nepovedené, ovšem opakuji, zbytek šlape vcelku zábavně a příjemně, já se po většinu času u Rogue One bavil, spád, akce, humor, nečekaný konec, takže nevidím moc zásadních důvodů, proč zbytečně přísně hanit. ()

3 AM Code

S ohledem na snadno zapomenutelné prequel epizody 1-3, slabou Force Awakens a naprosto otřesný Last Jedi je Rogue One zatím opravdu nejlepší příspěvek do filmových Star Wars od původní trilogie. Není to bez chyby ale stojí to za to. ()

666Carnage

125 minut nádherné akce, která se neustále stupňuje a vygraduje v monstrózní finále. Příběh je jednoduchý a jasný musíme zníčit hvězdu smrti. Jak to dopadne víte všichni. Nebudu tady rozebírat nějaký herecký výkony protože ty byly na tenhle film normální a postavy a herci do nich vybráni se mi tam, jak hodili tak jsem byl spokojen s jejich výkony. Super akce, které opravdu bylo více a více. Super souboje s trooperema a zajímavý pohled na to jak to bylo s hvězdou smrti. Nejvíc potěší návrat Lorda Vadera. Odkazy na staré i nové díly. Já jsme odcházel s kina spokojený. Film mi dal všechno co jsem chtěl a já se bavil. Najdou se rejpálkové co budou říkat jak je to nahovno, ale já jsem za každý film ze světa Star Wars rád. A tohle je ke všemu hodně dobrý film ze světa Star Wars. Takže Lukasi a Hollywoode jen tak dál. 95% ()

charlie_ando

Navzdory všem haterum z redakce Moviezonu jsem si Rogue One opravdu užil, jsem asi totiž pevně zakotven na straně extrémistů vedených železným Saw Gerrerem (Forest Whitaker). Režisér Gareth Edwards pevně zasadil příběh do Star Wars universa. Od samého začátku je film silně provázán s Novou nadějí a je plný odkazů, které potěší každého dříve narozeného fanouška. Neměl jsem problém si najít cestu k hrdinům, ač všichni jsou notně ošlehaní pochmurnými událostmi nástupu Impéria. Zdají se uzavření a možná trochu odtažití, ale to není na škodu, protože tady se výrazně brnká na temnou strunu. Svěží vánek humoru vnáší hlavně bývalý imperiální droid K-2SO a několikrát jsem se opravdu upřímně zasmál. Úvod se může zdát lehce hektický, ale jak si důležité poslání najde svou posádku, je cítit jasný tah na branku. Nejtěžší práci měl asi skladatel Michael Giacchino, jeho hudební motivy jsou občas trochu kostrbaté a je cítit jak se zuby nehty úzkostlivě držel slavné předlohy od Johna Williamse, ale v závěrečné bitvě bylo cítit, že se trochu dokázal odpoutat a jít si svou cestou. Ano, ta závěrečná bitva, je opravdovým vyvrcholením celého filmu. Z každé záběru čiší intenzita a osudovost nelítostného souboje. Epický střet o planetu Scarif mě pohltil a vír dramatických událostí míchal zručně s mými emocemi. Chtěl jsem sedlat jeden z X-wingu modré eskadry pod vedením generála Merricka (Ben Daniels). Cítím sílu, a to je moc dobře. Řádky výše jsem napsal těsně po konci skvělé půlnoční projekce v holešovickém BioOku, kdy jsem byl doslova převálcován pozitivními dojmy. Necelých 24 hodin po zhlédnutí si dovolím díky drobnému odstupu hodnotit. Musím říct, že jsem stále ohromen a bez mučení přiznávám, že si Roguove našli pevné místo v mém filmovém srdci, které patří Star Wars a kdo mě bude přesvědčovat o opaku, tak se se silou povstalců potáže. Pro mě filmový vrchol roku. ()

Kienast

Vůbec bych nesrovnával s epizodami I-VII, tohle jsou jiné SW - úžasné lokace,fajn hrdinové, parádní bitva a boží Darth Vader!!! ()

Fordzy

Edwards není tak dobrý režisér jako Abrams a po nádherné epizodě 7, nám přináší, tak trochu jiné pojetí Star Wars v rozporuplné kvalitě. Filmu nejvíce ubližují nedostatečně prokreslené charaktery (za zmínku stojí akorát skvělý hláškař - robot K2), absence emocí, slabý scénář a rozvláčné tempo v první polovině. Na druhé straně má film bombastickou akci s omračující scénografií, vtipné hlášky, uvěřitelné realističtější pojetí v doprovodu nejlepších CGI triků které jsem kdy viděl a samozřejmě se nezapomnělo na pár delikátních odkazů, které si vychutnají jen fanoušci. Finále je to nejlepší a nabízí jednu z nejlepších bitev z celé ságy a jedna slibovaná scéna starého známého mi div nepřivodila nerdovský infarkt a jistě si jí pustím tak 100x. Vypůjčím si přirovnání Jeremyho Jahnsa a Rogue One přirovnám k ženskému orgasmu. Pomalejší rozjezd, ale o to větší finále. P.S Soundtrack zklamal na celé čáře a vyjma původních motivů neobsahuje nic pořádného, ale na druhou stranu se docela hodí k syrovějšímu podání Star Wars. první polovina 45%, druhá polovina 100% - celkově 60% ()

iXtr3m3

Tak trochu iné a predsa rovnaké Star Wars. Iné, že už nie je čisto čiernobiele, ale je tam veľa šedej. Postavy majú pohnútky, postavy majú uveriteľnosť, postavy sú zaujímavé. Rovnaké v tom, že to je tak dokonale napojené na Epizódu 4 a jej pokračovania od štylizácie, cez vizualizácie až po všetky detaily, že je to až neskutočné. Toto vyšlo, sem s ďalším takýmto počinom. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord