Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Bawnjourno

Nečekal jsem nic, dostal jsem všechno. Má to šmrnc, skvěle napsané postavy a epickou akci která strčí do kapsy i díly z nové trilogie, zejména závěrečná bitva o Scarif. Překvapení roku! ()

Daniel2003

Hodně rozporuplné. První polovina filmu silně zmatená a storytelling nedotažený, bude to ale nejspíš změnou tvůrců. Druhá polovina je už ale vysoce postavená rebelská jízda. Charaktery skvělé, dialogy parádní, lokace super. Nicméně to není nic oproti poslední třetině, která je absolutní bomba po všech stránkách. Plážová planeta je pastvou pro oči, nejlepší vesmírná bitva ve SW ever, bombový triky, dechberoucí kamera. Top strop! Závěr je absolutní špica a Vader na malém prostoru válí. Vynikající práce! ()

papuchalk

Viděl jsem to po druhý a dostalo mě to ještě víc než poprvé. Míň jsem si všímal příběhu, u kterýho už jsem věděl, jak dopadne, a víc si všímal detailů. U tohoto filmu tvůrci navýšili realističnost o 300% oproti klasickým SW a je to tuze znát. Klasické epizody jsou zde nemilosrdně zesměšněny hned na několika frontách. Realistické souboje a bitky, za které by se nemusel stydět ani Vojín Ryan, nebo Černý jestřáb sestřelen (výbuchy, léčky, postavy zasažené odletí a jsou viditelně zasaženy atd.), stormtroopeři nejsou uplný panáci kteří nic netrefí, dále reálné a uvěřitelné rozhovory i proslovy postav (že vůbec tuhle základní věc zmiňuju jako plus jen dokazuje, jak jsou původní epizody v rozhovorech prkenné a špatné). Realistický robot s krásně decentně přehnaným lidským myšlením, nikoliv hloupoučká hračka pro děti. K tomu krásný realistický vizuál - záběry planet z orbity vypadají daleko víc reálně, než ty umělý omalovánky z epizod. Realistický stavby, krásná architektura, interiéry (nikoliv obrovské prázdné sály zaplněné jen desetimetrovými sloupy - wtf z epizod 1 a 2). Realistické kostýmy, které by opravdu lidi a nestvůry mohly nosit :D. Vizuál mě opravdu překvapil, myslel jsem si že klasické SW epizody jsou po vizuální stránce top, ale teĎ jsem jich viděl hodně za sebou a musím říct, že Rogue One je v mnoha ohledech i detailech dotaženější, domyšlenější a vyvinutější.. prostě to dává daleko větší smysl. Je to SW film pro dospělejší diváky. Nejlepší SW film, na který se milerád kouknu znovu. EDIT 2017: Něco tady nehraje. Jednoznačně je to jeden z nejlepších SW filmů všech dob. Přemejšlím, jestli když dám jen 4 hvězdy smrti, jestli se nebudu rouhat, a srovnávám to s epizodou 3, které jsem dal jako jediné plný počet bodů.. A do tohodle vnitřního boje, jestli čytři nebo pět, tady čtu to množství negativních komentářů od lidí, kteří evidentně mají SW rádi, a dali tomu 2-3 hvězdy. Nechápu to. To co mi na SW vždy strašně vadilo tady vůbec neruší a naopak to čím se SW nikdy moc nezabývaly, přestože měly, toho je tady plnej vesmír. Tohle prostě chci vidět znova, a věřím že se k tomu budu vracet opakovaně. Na rozdíl od epizody 7, kterou jsem sice podruhý dal, ale jen se sebezapřením a další již radši nikdy více.. Nakonec dávám jen 4, za občas slabší průběh, ale ten konec je šíleně nadupanej. Dokonce i emocema, což bych u SW fakt nečekal. U klasických SW jsem se jakýmukoliv náznaku emocí vždycky strašně smál. Ale tady... jak tam chcípá jeden hrdina za druhým, jenom aby získal trochu času pro dalšího borce, kterej v momentě svojí smrti nemá vůbec jistotu, že ta flashka, kvuli který tam zařve tolik lidí, bude vůbec využita k dalšímu odboji. Nemá vůbec jistotu, že s tím někdo bude dál něco dělat, protože odboj je místy dost prohnilý, a zbabělý. A je taky dost možný, že se s tou flashkou nestane vůbec nic... fakt dojemný, daleko víc než nějakej umělej Vonín Ryan ()

ModryPlamen

[spoilery] Po naozaj príšernej skúsenosti so siedmou epizódou SW som nejaký čas váhal, či si Rogue One pozrieť. A opäť som sa nechal ovplyvniť komentármi, ktoré tvrdili, že to nie dostatočná pocta na rozdiel od E7. No nakoniec rozhodol názor mojich obľúbencov, ktorí film ohodnotili pozitívne. Na začiatok je nutné poznamenať, že Rogue One je omnoho, omnoho lepšou podívanou, ako plagiát s názvom Sila sa prebúdza. Hlavne čo sa týka postáv. Na rozdiel od nových (super)hrdinov zo sequelu, toto boli obyčajní ľudia, smrteľníci. A tým pádom viac sympatickí, aj keď ich nejako extra nepoznáme. Nechápem, čo máte všetci proti K2-SO, náhodou fajn robot, sympaťák. Vôbec to nie je infantilná postava, a už vôbec nie na úrovni Jar Jara. Mám ho radšej ako C-3PO, ktorý v niektorých situáciách pôsobil otravne. Aj príbehovo je to lepšie ako TFA už len preto, lebo to nie je recyklovaný príbeh starej trilógie. A čo, keď sa to nezhoduje s nejakou hrou, o ktorej som v živote nepočul. Je to originálny náhľad do udalostí, ktoré sa odohrali pred epizódou 4. Hlavne záver je vynikajúci. Postupná smrť predstavených postáv u vysielača nemôže nechať ľudí chladnými. Radšej by som uvítal viac takýchto príbehov (spin-offov) ako ďalšie hviezdy smrti, ďalšie odboje a ďalšie stretnutia s Ewokami. Bohužiaľ, nezmôžem nič proti fanklubu, pre ktorých sú SW len Han, Leia a Luke, a ktorí utopia v kritike všetko zo sveta SW, kde sa neobjavia tieto postavy. Aj preto je Rogue One silne nedocenený film. A pritom ponúka viac, ako celý sequel dokopy. ()

TR4XY_CZ

Dlouho dobu pro mě bylo Rogue one to nejlepší hrané Star Wars od Disney. To se ale změnilo s nástupem Andora, který Rogue one sice překonal, ale zároveň ho i zdokonalil. Tohle je snad jediný Star Wars film, který je na sto procent hoden jména "Star Wars", protože jako jediný působí zcela jako válečný film. Seznámíme se tu s novými postavami, každá z nich je něčím odlišná, ale všichni mají stejný cíl. A to je postupně vede ke stejnému konci. Jednoduchá zápletka o kradení plánů Hvězdy Smrti, která krásně vyplňuje tu malou scénaristickou díru v Nové Naději. Film se nebál fanservisu, a proto nám dál pár fantastických scén s Darthem Vaderem, který působí hlavně na konci filmu opravdu hrůzostrašně a hororově. Highlightem seriálu je pro mě postava Jyn, ale to asi jen proto, že tu jako jediná dostala nějak podrobnější minulost. Teď už tedy i vlastně Cassian. Poslední hodina filmu je dokonalost sama o sobě. Opravdu jeden z nejlepších filmových prequelů všech dob a to bez legrace! 10/10 ()

PetraMishka

Příjemné překvapení asi i proto, že jsem byla opatrná po poslední trilogii. Tenhle samostatný film je ale nesmírně osvěžující. Postavy se nezastavují a nepronášejí vzletné projevy ke svým souputníků. Když jeden padne, druhý nejde zjišťovat tep, ale prostě to zaznamená a bojuje dál. Ačkoliv víme, jak mise dopadne, tak je stále natolik nadupaná, že jsem se rozhodně nenudila a to především ve druhé polovině. Ta první je taková pomalejší, ale určitě byla potřeba. ()

Tomy_Reardon

Prvni pulka byla celkem nudna, do priletu na Scarif sem se rozhodl dat slabe hodnoceni, ale pote co tam prileteli a zacalo to neuveritelne litat, byt akcni a hlavne lidi zacali umirat, coz neni u filmu obvykle aby hlavni hrdinove umirali sem se rozhodl pro kladnejsi hodnoceni!!! A to nejlepsi na filmu?!!! LORD VADER--> paneboze, ikdyz tam byl jen par minut, predvedl svoji pravou silu, temnou stranu a ty nejlepsi Jediovske bojove techniky, ten tomu dodal teprve stavicku, ikdyz to bylo na samem konci, jsem Vader srdcar, takze pro me EPIC a dekuji reziserovi, ze po naprostem propadaku jmene Godzilla natocil takhle dobrej film!!! A ted uz jen rok cekat ba dalsi pokracovani epizod!! Star Wars navzdycky!!! ()

Aiwcz

Je to prostě válečný film zasazený do světa Star Wars. Hlavně je tam tolik narážek, že než je všechny člověk stačí zpracovat, uteče mu děj (překvapilo mě množství narážek na Rebels). Nových postav je moc a navíc jsou to takové archetypy, které jsou v každém druhém filmu. Mrazení přijde na scénu v podobě některých starých známých. I když jsem velkým fanouškem tohoto světa a hlavně staré trilogie, musím říct, že jsem možná očekával něco víc. Film prostě splnil to, co sliboval. 68% ()

Synx Fiction

Jsem maximálně spokojen, z aliance jsou normální smrtelníci s vlastními chybami i hříchy, boj za svobodu není jen o světelném meči. Vidím tento film jako poctu rebelům, těm bezejmenym co umírali na Hothu i na Endoru,kteří nemají moc házet skalami , a přesto bojují za galaxii. 😊 Výborná vesmírná bitva i AT AT na plážích prostě bomba... Uznání dávám i za postavu Tarkina snažili se být co nejrealističtější. ()

Calypso

Jsem se sílou a síla je se mnou. Rogue One nám je prvním výletem do světa Star Wars spinoffů, a pokud budou ostatní filmy následovat tento příklad, máme se na co těšit. Úžasné zakončení filmově už tak hodně plodného roku. Pomyslná šestá hvězda za Madse Mikkelsena :) ()

callix odpad!

Stupidita pro náctiletý debílky, nehodno jména Star Wars. Mohli to vysílat odpoledne na Disney channel, tam by si to cílovku našlo. Jsem znechucenej, jak to s mou milovanou ságou dopadlo. Pro mě to prostě skončilo ep. 6. ()

kacer4

Keby mám tento film popísať jedným slovom, bolo by to Mastenica. Celý film som mal blažený a príjemný pocit. Ani pri jednej scéne som nezapochyboval. Ku koncu filmu som sa ale začal obávať, že sa neobjaví scéna s lightsaberom. Typoval som, že ho vytiahne Chirrut ale nestihol alebo ho nemal. No nakoniec ho použil ten najkompetetnejší a bola to teda scéna, aká sa len tak nevidí. V eufórii, ktorú mám sa mi tlačí na jazyk (prst), že ide možno aj o najlepšie SW. Ale tomu musím ešte nechať čas. ()

halberdier

To co jsem vytýkal Epizodě VII - že se nesnažila příjít s něčím novým do Star Wars univerza - tak toho jsem se dočkal v tomto spin-offu. Rogue One je celkem drsný, špinavý, plný akčních a válečných scén, jaké jsme ve Star Wars zatím neviděli. A je to velmi dobře natočené. Na druhou stranu je nutné říct, že se tím trochu vytratilo kouzlo celých Star Wars, které přece jen staví na trochu jiné - rodinnější atmosféře. Otázkou je zda je to špatně. Jinak přes pomalejší rozjezd Rogue One nabral slušné tempo až do téměř epického závěru. Jedna z mála kritik patří postavám - jak už bylo zmíněno, nejsou příliš výrazné (kromě Darth Vadera). Doporčuji se vyhnout 3D - zcela zbytečné a tmavé. Spin-off ze světa Star Wars se povedl, nebude se nejspíš líbit všem, ale já osobně rád uvítám další filmy z toho světa. ()

Tribe

Čekal jsem od toho hodně, zvlášť po epizodě VII, která mi prostě nepřišla k chuti. No a hodně jsem taky dostal (díky bohu!), možná i mnohem víc. Celý film má parádní spád, herci naprosto brilantní - od Felicity, přes Hannibala, až po naprosto skvělého Donnieho. Ale hlavně to finále? To finále! To nemělo jedinou chybu! Za mě naprostá spokojenost. Nechápu, jak si tu někteří můžou stěžovat na to, že je Rogue One jen o tom, jak Povstalci kradou plány Hvězdy smrti... tyvole, vždyť to jste snad věděli už od samotného oznámení, že přesně o tom to bude. Doplnění ságy - nic víc, nic míň. Takže se laskavě proberte. Kritiku od rádoby kritiků neberte vážně a vychutnejte si tuhle petardu plnými doušky! I am with the Force and the Force is with me! ()

Oxik49

Po mém hodnocení loňského filmu mi teď chybí hvězdičky navíc pro ohodnocení Rogue One. Film je ve spoustě věcí jiný než všechny ostatní a rozhodně je to krok kupředu. Dynamický děj, propracovaná, ale ne složitá zápletka. Zvláštní směsice hrdinů, výtečné efekty, lokality, kostýmy, všechno... Bojím se psát něco víc, abych lidi, kteří to ještě neviděli, neokradl o zážitky. Za mě 96% ()

izinka

Po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení. Pokud se film někomu nelíbil, ať mu dá ještě druhou šanci, třeba to bude láska na druhý pohled, jako u mě.☺ ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord