Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

BadExHuman22

No, čekal jsem že to nedopadne dobře, že budu odcházet zklamaný, ale opak je pravdou. Rogue One se liší od ostatních SW filmů hlavně tím, že to není příběh o sithech a jedi (lightsaber se mihne jen v jedné scéně) neboť jde o skupinu rebelů kteří získali plány k první Death Star a liší se i v tom, že na začátku nejsou klasické Star Wars titulky (to mě dost naštvalo, ale pak jsem si uvědomil že to není hlavní epizoda série, takže okey). Rogue One je sakra skvělý sci-fi vesmírný válečný film. Je skvěle herecky obsazen (Felicity Jones mi sedla hned od začátku) a najdou se tam i staré známé tváře, například Peter Cushing (zemřel 1994) jako Grand Moff Tarkin který je tam vymodelován počítačovými efekty, také se mihne Darth Vader (brutal scéna kdy jsem koukal s otevřenou pusou dokořán). Musím pochválit výběr prostředí finálního boje, nádherné pláže atd. opravdu se mi to líbilo. Hromada easter eggu, fanoušek pochytí všechny a zahřeje ho to na srdci (mě teda ano). Nemám co filmu vytknout, dokonalé, ani chvíli jsem se nenudil. Za mě 100%. ()

DaliborekD

V první řadě smekám před scénáristy, kterým se povedlo mezi první dvě trilogie vsunout článek, který nejenže nerůší, ale zejména VI. ep. neuvěřitelně obohacuje. Nesouhlasím, že postavy jsou plytké, mě stačila jedna dvě scény, abych si o jejich charakterech a motivaci udělal obraz, navíc film může těžit z obrovské chemie mezi Jones a Lunou. Když se Jyn ke konci kulhala k ovládání vysílače, bolel mě každý její krok. Edwards na režijní sesli možná není optimální, v první polovině se mu nedaří držet tempo a některé scény jsou až rutinně natočené, takže vedle J.J. vypádá jako snaživý žáček, herci ale vědí, co mají dělat a dokud na sebe strhávají pozornost, je to ok. Bavila mě špinavost, bavilo mě vykreslení obou stran v mnoha odstínech, ne jenom hodní - zlí, Nemám problém s digitálním Tarkinem, protože upřímě, o moc líp to s ním vymyslet nešlo a bez něj by tam příběhově byla díra. Giacchinova hudba je parádní, možná ne na samostatný poslech, ale scénám přidává moc. Přetáčky jsou vidět, protože se o nich ví a já osobně jsem s vyústěním možná i spokojenější ( ikdyž kdo ví, jak by to původně vypadalo...) No a hlavně důvod páté hvězdy je poslední akt, protože vygradovat takovým způsobem děj je dneska už pomalu zapomenůté řemeslo. Krásná vesmírná bitva, trošku zmatenější pozemní boje, poslední kroky Jyn k splnění mise.... a ten světelný meč vynořivší se ze tmy pro mě byl už jen sladký dezert po vydatném chodu. ()

wallax

Pohodový návrat do sveta Hviezdnych vojen. Podarený spin-off, ktorý pekne a dostatočne podrobne vysvetľuje pomerne krátku odbočku v príbehu jednej z hlavných častí série - získanie plánov Hviezdy Smrti pre jej zničenie a otvára tak možnosť pre ďalšie pokračovania aj mimo hlavnej línie. Zdá sa že sága bude pokračovať na rôzne strany a bohatý príbehový základ Star Wars ponúka množstvo možností pre ďalšie odbiehania od hlavného príbehu. Vesmír je veľký a tvorci série to vedia veľmi dobre. ()

stepanhalama

Konečně vím jak Darth Vader udržuje hygienu. Opravdu můžu říct, že ty dvě hodiny v kině stály za to. Opravdu to je tak trochu jiné Star Wars. Temnější. Depresivnější. Naprosto našlapaný děj. Mnoho akcí z kterých vám (skoro) vylezou oči z důlku. Hudba nádherná! Jen mi tam chybělo víc té původní Star Wars hudby. Ale to se bez toho obešlo. Herecký výkon byl docela dobrý. Nevím co, ale Filicity Jones mi tam z nějakého důvodu moc neseděla. Ostatní herci byli opravdu dobří. Postavy byli napsány dobře, že na každou jste měli čas si udělat vlastní názor. CGI bylo opravdu skvělé. Věřím, že návštěvníci kina IMAX si určitě připadali, jako že v tom filmu opravdu jsou. Rogue One určitě patří mezi nejlepší epizody z celé série Hvězdných Válek. ()

Leeroy3167

Ako niekto, kto si síce Star Wars neidealizuje, ale celkom užíva, môžem s kľudným svedomím povedať, že Rogue One sa podaril. Nejedná sa o žiadny miľník v histórii kinematografie, ide len o prídavok k príbehu, ktorý už dávno poznáme. A preto je potrebné si odpovedať, či sme Rogue One vlastne potrebovali a odpoveď je nie. Prvý SW spinn-off svoj svet nerozvíja novým smerom, len odpovedá na niektoré otázky, ktoré sme sa mohli pýtať pri sledovaní Epizódy 4. To však robí vo vizuálne peknom šate, s novými postavami, ktoré sú v celku zaujímavé, ale nemajú šancu vám prirásť k srdcu, s pár starými postavami, ktoré síce veľmi do deja nezasahujú, ale ste radi, že ich vidíte. Celý film však predáva tretí akt, ktorý je nabitý akciou, a veľmi ladne prepája film s epizódou IV. V porovnaní s Force Awakens však jednoznačne vyhráva práve Epizóda VII, ktorá nám dala omnoho zaujímavejšie postavy a rozvíja už známe univerzum niekam ďalej, zatiaľ čo Rogue One vo vykreslení postáv zlyháva a ich finálny osud je vám úplne ľahostajný. 7/10, zaokrúhľujem na 4* za badass Vadera. ()

TomasB

Podstatné už bylo řečeno v ostatních komentářích pětihvězdičkových hodnocení. Jedním slovem - nářez. Hodně dlouho jsem neviděl takhle dobrý film. ()

Honzulik

Rogue One: Star Wars Story - film, který nijak výrazně nepřekvapí a prakticky jen opisuje epilog. Svou solidní filmovou roli sice naplní, ale bez většího nadšení, nebo mimořádně vzrušujícího děje. Postavy ve filmu rovněž odvedou standart, bez dalších přívlastků, které by diváka více pozornostně upoutaly... Pro mne průměr za 3*. ()

White-Man

Film bych rozdělil na dvě části. Na první dvě třetiny a poslední jednu třetinu. První část je neskutečně nudná, se spoustou nelogičností. Je to způsobeno hlavně tím, že film obsahuje hodně nových postav, které ale nemají dostatek prostoru na vykreslení. Tohle je bohužel největší problém tohoto spin-offu. Absolutně mi také nesedl robot, který byl zcela „lidský“, bez žádného znaku robotizace (kromě toho, že byl slitinový). V žádném díle SW se podobný druh robota nevyskytoval, tak proč teď? Tak jako ve Skryté hrozbě mnohým vadil Jar Jar Binks (mně přišel fajn), tak mě teď vadil tenhle robot. Druhá část je ale už jiné kafe. Zde se všechno obrací a začíná ta pravá jízda napětí a vzrušení. Ukázka síly a moci Darth Vadera je naprosto perfektní! Škoda, že takový není celý film :-( ()

Veskoslav

A já jsem se bavil. Jeden z těch SW filmů, co je krutý a temný a skoro se přiblížil 5. dílu, co se týče temnoty, smutku a zmaru. Film si na nic nehraje a lidi, co znají SW svět a věci okolo, tak se budou tetelit blahem z náznaků a různých odkazů na svět SW. Navíc návaznost na IV. díl je zde precizně udělaná, o tom žádná. Pro mě osobně TOP5, co se letos může a mohlo vidět v kině. Rozhodně o dva parníky před posledním VII. dílem. A temný lord ze Sithu. Lahůdka. ()

LordMack

Ty čtyři hvězdičky rozhodně není žádná výhra. Dal jsem je spíš ze soucitu. Pro příště vymyslet trochu smysluplnější film a ne jen: dáme tam co nejvíc star wars věcí. ()

muti

Nemôžem hodnotiť inak ako plným počtom. Možno by to bolo tak na 4,5 ale keďže som bol na 4dx tak môj dojem bol umocneny na maximum. Určite odporúčam. Parádne scény, vyplnkovy dej medzi e3-e4, triumfalny nástup Death Star a aj záverečná minútka vadera. Čistá paráda nad moje očakávania ()

Adalbertina

Říkala jsem si jestli nejsem moc přísná, ale ne. Tři hvězdičky prostě za to zklamání v kině dát nemůžu. Postavy naprosto ploché, k žádné z nich si nestihnete za celou dobu nenajdete silnější vztah a kdyby kdokoli během filmu zemřel, je vám to tak nějak jedno. Těšila jsem se na další postavu hláškujícího, nebo alespon c3po otravného robota, ale ani tady to tvůrcům nevyšlo. Zkrátka a dobře tohle už si znovu nepustím a jdu si spravit chuť k epizodě VII., s robotkem bb8, který mi přirostl k srdci ()

Spielbergo

Letos jsem viděl také film Sebevražedný oddíl. Po shlédnutí Rogue One musím konstatovat, že ten název lhal nejméně ve dvou věcech. Konečně jsem viděl novodobou poctu Hvězdným válkám. Pokud by se další filmy ubíraly tímto směrem, byl bych nadšen. Epizodu 7 to zastiňuje na celé čáře, což mě nutí ubrat jí jednu hvězdu. Na tohle to prostě nemá ani náhodou. ()

eMeMko

Rozhodně nejlepší film ze světa Star Wars, který byl natočen v tomto tisíciletí. Odpustím i trošku zmatený rozjezd, kdy se přeskakovalo z jednoho místa galaxie na druhé, a obyčejný smrtelník neznalý souvislostí se mohl v ději lehce ztratit. Vše ostatní bylo jedním slovem perfektní. Hlavní i vedlejší postavy měli charakter a jejich herečtí představitelé rozhodně nepřehrávali. Příběh byl plný napětí, měl hlavu i patu a co je nejdůležitější, ani jednu ze svých 133 minut nenudil. Dokonce i rádoby humorné situace, kterých je v současných akčních filmech přehršel, vystřídalo jen pár dobře mířených vtipů, u kterých se člověk opravdu zasmál. Čím však tento snímek naprosto uchvátil mě osobně, byla atmosféra a drobné odkazy na hlavní filmy Star Wars série. Příkladem budiž Darth Vader, který se sice na plátně objevil jen ve dvou scénách, nicméně dojem strachu a síly zanechal neuvěřitelně obrovský. Finální hodnocení: Jestli i ostatní "boční" filmy budou takovéto, nemají se v Disney čeho bát. ()

martins

Nejslabší díl, ale i přesto velmi slušná porce napětí. Spojovací článek mezi dílem IV a III. Získání plánů Hvězdy smrti. Děj se točí kolem stavitele níčivé bitevní stanice(šifra Mikkelsen) a jeho dcery(Felicity Jones), která pracuje pro povstalce a snaží se získat plány stanice z archívu Impéria. Dojde i na Darth Vadera a admirála Tarkina... ()

Skytavka

Do těchto "Star Wars" jsem šla(po posledním velkém zklamání) se skepsí, ale byla jsem si toho vědoma. Ve vší objektivitě se z mého úhlu pohledu opět velký comeback nekonal. Charaktery postav ty tam, takže vám vlastně bylo skoro jedno, kdo to schytá. To podtrhly podle mě i některé slabé herecké výkony (Felicity). Síla jen tak klouže po povrchu- hloubka její filozofie zase nic... Na Donnieho jsem se těšila. Z tak charismatického herce(narozdíl od ostatních- a nemůžou za to :)) se dalo vyškrábnout mnohem víc, ale měl jeden handicap- scénář. Panenko skákavá ten scénář byla ale bída! :( A promiňte mi to, ale i ten překlad a výběr dabérů a jejich dabing... Když se ohlédneme za některými filmy nebo seriály, náš dabing byl opravdu nesestřelitelný! To už skutečně přestává být pravda. Následuje pár nádechů při některých bitevních scénách a v těch rozlučkových s Vaderem, ale to už nesmaže ten škvár před tím. Mezi slavné Star Wars tento film pro mě pořád nepatří. Zase je to moc na oko a málo na srdce... Ps: souhlasím s Jhershaw. Robot byl dobrý...:) ()

Sakulnikov

Nevím, jak hodnotit. Příběh je fajn. Hlavní postava celkem taky, ale ty šílené skoky v ději a prostoru, zvláště na začátku, byly příšerné. Vývoj postav vlastně nulový a přitom se ten film zdál delší než je. Všechno je takové příliš zkratkovité. ()

Juuroo

Čakal som, že to bude slabé, ale zostal som prekvapený. Trvalo dlhšie, kým sa to rozbehlo, ale za záver musím dať vyššie hodnotenie. Znovu by som si to už asi nepozrel, takže slabé 4*. ()

Stepa777

Zase trochu něco jiného než klasické SW epizody. Na to jak byl zvolen příběh, tak to bylo natočeno a celkově uděláno asi nejlíp jak mohlo. Příběh jednoduchej a podle toho i ten film vypadal, nic víc se od toho asi nedalo čekat... ale to přece není špatně... Mě se to líbí a jsem rád že tyto filmy jsou.. je to super výplň než přijde další epizoda SW. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord