Reklama

Reklama

The Whispers

(seriál)
Trailer
Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 9 h (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Soo Hugh

Hrají:

Lily Rabe, Barry Sloane, Milo Ventimiglia, Derek Webster, Kylie Rogers, Kyle Breitkopf, Kristen Connolly, David Andrews, Autumn Reeser (více)
(další profese)

Epizody(13)

Agentka FBI Claire Bennigan (Lily Rabe) řeší případ šestileté dívky, která se svým imaginárním kamarádem takřka zabila svou matku. Stojí za touto nešťastnou událostí psychická nemoc dívenky, nebo neznámá síla? Wes Lawrence (Barry Sloane) na Sahaře vyšetřuje záhadný objekt připomínající U.F.O. Snaží se naší planetu ovládnout nějaká mimozemská civilizace? A pokud ano, jsme schopni takovému ohrožení čelit? I takové otázky jsou předmětem nového sci-fi seriálu od stanice ABC. (geklon)

(více)

Videa (14)

Trailer

Recenze (42)

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Zezačátku zdánlivě plné těch největších "mystery" klišé, ale postupně se to až neuvěřitelně rozjede a závěrečný tři díly jsou jedna z nejnapínavějších věcí, co jsem letos viděl. Navíc opravdu skvělé herecké výkony jak dospělých, tak i dětských představitelů (což se v dnešní době moc často nevidí). Jestli nebude druhá série tak budu teda pořádně nasranej........... První řada - 95% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Kdo je Drill a o co mu jde? Tahle dvojitá otázka provázela vlastně celý seriál a nějakých pět dílů mě ta hádanka i bavila, ačkoliv uhodnout tajenku tady zase neni tak těžké. Nicméně po oněch pěti epizodách mě peripetie hlavních hrdinů přestávaly bavit, protože se k vytouženému poznání dostávali až moc velkou oklikou a začali působit jako neschopní idioti. Díky bohům v posledních třech dílech nabrál seriál znovu dech a ten poslední byl víc než důstojným vyvrcholením. Herecky na solidní úrovni a to včetně dětí, které vůbec nepůsobily protivně, což mi způsobilo menší šok. Tak doufám, že v další řadě vychytají tvůrci všechny mouchy. Zatím 75% ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Pomalejší rozjezd se nesl v tak trochu hororovém klišé ala neznámá entita jako imaginární kamarád. Atmosféru to mělo takovou nijakou a bylo prostě dost vidět, že současná TV produkce moc horor jako žánr neumí. Co se ale povedlo je gradace děje, kdy po odhalení tajemného nepřítele přichází horor v trochu odlišné podobě a tím je skvěle navozený pocit bezmoci, který pramení ze samotné podstaty entity. Poslední trojice epizod je ukázkou skvělého vyvrcholení a teprve tam se ukazuje jak scenaristický, tak filmařský potenciál The Whispers. Řádně se totiž přitvrdí a na hereckých výkonech je to v tu ránu vidět. Bohužel, závěrečná epizoda končí otevřeně a tradičně v tom nejlepším a odpovědí se divák nejspíše nikdy nedočká. Škoda, protože podobných sci-fi kousků je jako šafránu. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Vo Washingtone sa začnú objavovať zvláštne prípady detí, ktoré majú imaginárneho kamaráta. To by nebolo problémom, pretože u detí sa nejedná o nič nezvyčajné, lenže keď pracovníčka FBI, ktorá má na starosti deti, Claire (Lily Rabe) zistí, že všetky deti sa rozprávajú s imaginárnym kamarátom Drillom, je jej jasné, že niečo nie je v poriadku. Situácia sa ešte zhorší, keď začnú deti pod vplyvom Drilla páchať zločiny od krádeží až po neúmyselné zabitia. Detí ovplyvnených Drillom neustále pribúda a na jeho pokyny páchajú stále ťažšie zločiny. Musí preto zistiť, kto za tajomným Drillom stojí a zabrániť tak ďalším katastrofám. - Na The Whispers som narazil úplnou náhodou a o existencii tohto zaujímavého seriálu som zistil až rok a pol po premiére. Jedná sa o inteligentný seriál, v ktorom je žáner horor skombinovaný s viacerými žánrami a vo výsledku tento mix funguje kvalitne. Najväčším kladom je silné herecké obsadenie. Nebudem vymenovávať všetkých hercov, ktorí ma zaujali, ale výkony všetkých boli nadpriemerné. Pozoruhodný je aj ten rukopis Stevena Spielberga, kedy niektoré sekvencie pripomínajú jeho hororové legendy Poltergeist a Gremlins a ten ich zvláštny 80's feeling. The Whispers je inteligentne spracovaným seriálom, ktorému však na pútavosti uberajú tie klasické prvky televíznej produkcie v USA. Tie rozbité moderné rodiny a zbytočne zamotané vzťahy v tomto prípade pôsobia na priebeh príliš negatívne, čo sa práve k tomuto štýlu, kedy sú aktéri nútení bojovať proti neznámemu zlu, vôbec nehodí. Trochu nepríjemne na mňa pôsobili aj niektoré z detí, ktorým sa to však dá odpustiť, pretože ešte nemajú s hraním vela skúseností. Celkovo ma The Whispers svojou zaujímavou tematikou zaujal a bavil ma hlavne v najsilnejšej strednej časti. Záver je tiež poriadne hororový a som rád, že to skončilo takto negatívne, pretože tak to v hororoch má byť. Až doteraz mi bolo lúto, že som ešte nevidel šiestu sériu AHS, ale teraz už som kvôli tomu rád, pretože sa môžem na parádnu Lily Rabe pozerať aj po skončení tohto seriálu. + Dee Wallace + herečka z The Veil a American Horror Story + herečka z Timber Falls + herec z Static + herečka z Finders Keepers + herec z Case 39 + herečka z The Bay a The Cabin in the Woods + 2 herci z The Returned + herec z iZombie a The Returned + herec z 11-11-11 + 3 herci z iZombie + herec z Scary Movie a The Returned + herečka z Fear the Walking Dead + herečka z Suspension + herečka z iZombie + herec z Dead of Summer ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je všetko možné, len horor nie. Tento seriál má asi toľko spoločne s horor žánrom, ako Matovič so zdravým rozumom. Tento seriál je čisté (vlastenecko-hrdinské) sci-fi, tento seriál disponuje výborným nápadom, no tento seriál vôbec nenapĺňa moje očakávania, tobôž potenciál, ktorý v sebe má. Musel by som “spoilerovať”, keby chcem poukázať na určité nedostatky, a tak skonštatujem akurát toľko, že 13 epizód je rovnaká zbytočnosť, ako protestovať pred Igorovým domom, ktorý si už viac ako pár dní, celkom pohodlne hovie za hranicami Slovenska. Každopádne, tá truhla pred bránami “jeho demokracie”, je celkom slušná “sóda” na revanš, pričom ako sa hovorí, každý nech si ochutná svoju vlastnú medicínu. Tak “glo, glo”, a nech ti nezabehne, prezident zemegule .. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Lily Rabe (Claire Bennigan) a Derek Webster (Jessup Rollins) sa priznali, že rovnako ako deti v The Whispers mali i oni v detstve imaginárnych kamarátov. Lily Rabe mala dokonca dvoch. (Marceloo)
  • Seriál sa mal pôvodne nazývať The Visitors, kvôli podobnosti s názvom seriálu V (od r. 2009) ho ale zmenili na The Whispers. (kasch10)
  • Seriál sa začal natáčať v júli 2014 vo Vancouveri. (kasch10)

Reklama

Reklama