Reklama

Reklama

The Whispers

(seriál)
Trailer
Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 9 h (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Soo Hugh

Hrají:

Lily Rabe, Barry Sloane, Milo Ventimiglia, Derek Webster, Kylie Rogers, Kyle Breitkopf, Kristen Connolly, David Andrews, Autumn Reeser, Brianna Lynn Brown (více)
(další profese)

Epizody(13)

Agentka FBI Claire Bennigan (Lily Rabe) řeší případ šestileté dívky, která se svým imaginárním kamarádem takřka zabila svou matku. Stojí za touto nešťastnou událostí psychická nemoc dívenky, nebo neznámá síla? Wes Lawrence (Barry Sloane) na Sahaře vyšetřuje záhadný objekt připomínající U.F.O. Snaží se naší planetu ovládnout nějaká mimozemská civilizace? A pokud ano, jsme schopni takovému ohrožení čelit? I takové otázky jsou předmětem nového sci-fi seriálu od stanice ABC. (geklon)

(více)

Videa (14)

Trailer

Recenze (42)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Prvé 3 diely vyzerali na nářez roka. Posledné 3, akoby scenár písali platení konšpirační trotlovia alebo skôr antiúnia materských centier. Poučenie: Ľudkovia nemajte deti, lebo sa stanú vašou achilovou pätou :) Hercov je tu ako maku, ale zaujme hlavne Lily Rabe a decká, na čele s Kylie Rogers. Jej výkon bol vzhľadom na vek až zarážajúco kvalitný. Musí mať výborného agenta, lebo za posledný mesiac som s ňou videl 4 veci. Je proste všade (kino, TV, chladnička,...). ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Klišé na klišé. Whisper by nemusel byť taký nezaujímavý, námet má pomerne pútavý, akurát by to chcelo niekoho kto by ho poňal čo by len trocha originálne. Takto si tu pilot odškrtáva iba tie najobohranejšie z obohraných mystery/seriálových klišé a na konci som sa nad tým akú záhadu a zvraty sa tvorcovia so všetkou vážnosťou snažia divákovi predať len krútil očami. Deti s imaginárnym kamarátom? ✔ Check! Trocha tej UFO záhady v púšti? ✔ Check! Stratený manžel? ✔ Check! Tajomný muž v nemocnici? ✔ Check! (spojitosť si asi viete domyslieť už aj sami bez toho, aby ste Whisper museli pozerať) Tri titulné postavy, ktoré toho majú spoločne viac ako sa na prvý pohľad zdá? ✔ Check! Premúdrené deti? ✔ Check! Na prvý pokus všetko chápajúca vyšetrovateľka s rodinou traumou v pozadí? ✔ Check! Toto všetko tu už bolo tisíc krát a ja nemám najmenšiu chuť rozpletať ďalšiu z prsta vycucanú záhadu, keď to nie je ničím odlišné od tej šedi ďalších mystery seriálov. Navyše, keď polovica postáv je buď absolútne nezaujímavá (vyšetrovateľka) a tá druhá úplne otravná (deti). A aj všetky tie zvraty, ktoré sa pilot snaží predať ako niečo šokujúce sú jasné už asi 5 minút predtým než ich seriál vytiahne a tvári sa prekvapivo. Ako sa celá úvodná epizóda zakončí som vedel prerozprávať už asi v polovici stopáže a keď sa to v závere do bodky vyplnilo už som sa nad tým iba pousmieval. Eh, ďalšie epizódy neprosím. Obyčajný tuctový mystery seriál. PILOT: 2,5* (5/10) ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Takhle teda jo, takhle se mi to líbí. Vynikající konspirační seriál, který by mohl být hitem léta a zatím to vypadá, že by ho ani nemuseli rušit, takže za mě spokojenost a nadšení. Otázek je spoustu, odpovědí dostáváme jen velmi málo a ne hned, ale zatím to nepůsobí zamotaně a tvůrci budí dojem, že vědí, co dělají a že to mají vymyšlené, což je další klad. Dalším kladem je vynikající znělka, jak po stránce obrazové, tak i hudební. Lily Rabe, hlavní tahounka celého seriálu je skvělá, hlavní roli si opravdu zasloužila - a to už dlouho. Děti umí hrát, nejsou otravní, naopak působí velmi přirozeně a jejich roztomilost je jen bonus, takže za dětské herce u mě taky palec nahoru - a nebo radši dva. Dalším kladem je nejednoznačnost a nejistota - nevíme, kdo je Drill, jen víme, že je to (nejspíš) člověk - výborný nápad a seriál o UFO bez UFO funguje skvěle. Pilot přinesl parádní, mrazoivou atmosféru, fascinující úvod do příběhu, několik skvělých zvratů, dva miliony otázek, ani jednu odpověď a perfekní herecké výkony, zejména ta děcka byla strhující, no fakt! Druhý díl byl o něco slabší, ale od třetího se mi to zase začíná líbit čím dál víc a i když byl Pilot jednozančně nejlepší, celý seriál si udržuje tempo, atmosféru i poměr otázek a odpovědí na jedničku a vypadá to, že tvůrci se do toho nezamotají a my se snad dočkáme i konce. Myslím, že tohle je hit léta. Podobný seriál jsem potřeboval, konečně něco sympatického mysteriózního, co (zatím) perfektně funguje. 90%. ()

Junglista 

všechny recenze uživatele

Proč to proboha většina hodnotí po prvním (druhým, třetím) dílu? Zhruba stejná demence jako podívat se na loga před filmem a pak jít hodnotit stylem, že to bude určitě sr... no i tací jsou evidentně mezi námi. Já mám za sebou všech 13. dílů, tak můžu s potěšením konstatovat, že seriál zraje až do konce a i přes trochu zbytečný natahování ke konci je to výborný mysteriózní scifi. Zvraty ke konci už sice maj náznak křečovitosti a je jich víc než by bylo nutný, ale jako celek mě to bavilo a několik dílů by bylo rozhodně za 5*. Herci neokoukaný, sympatický (jenom Minx mě s tou přechytralostí slušně řečeno sr... štvala), atmosféra výborná, hudba ok. Trochu mě překvapila neúspěšnost v USA, ale na druhou stranu sem rád, že další série nebude a Whispers se nezařadí k další ždímačce za každou cenu. Viz Wayward Pines, kde sem si druhou sérii nechal s chutí ujít a evidentně sem udělal dobře. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je všetko možné, len horor nie. Tento seriál má asi toľko spoločne s horor žánrom, ako Matovič so zdravým rozumom. Tento seriál je čisté (vlastenecko-hrdinské) sci-fi, tento seriál disponuje výborným nápadom, no tento seriál vôbec nenapĺňa moje očakávania, tobôž potenciál, ktorý v sebe má. Musel by som “spoilerovať”, keby chcem poukázať na určité nedostatky, a tak skonštatujem akurát toľko, že 13 epizód je rovnaká zbytočnosť, ako protestovať pred Igorovým domom, ktorý si už viac ako pár dní, celkom pohodlne hovie za hranicami Slovenska. Každopádne, tá truhla pred bránami “jeho demokracie”, je celkom slušná “sóda” na revanš, pričom ako sa hovorí, každý nech si ochutná svoju vlastnú medicínu. Tak “glo, glo”, a nech ti nezabehne, prezident zemegule .. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Seriál sa mal pôvodne nazývať The Visitors, kvôli podobnosti s názvom seriálu V (od r. 2009) ho ale zmenili na The Whispers. (kasch10)
  • Lily Rabe (Claire Bennigan) a Derek Webster (Jessup Rollins) sa priznali, že rovnako ako deti v The Whispers mali i oni v detstve imaginárnych kamarátov. Lily Rabe mala dokonca dvoch. (Marceloo)
  • Seriál sa začal natáčať v júli 2014 vo Vancouveri. (kasch10)

Reklama

Reklama