poster

Grantchester (TV seriál)

 • Velká Británie

  Grantchester

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2014 - 2019, 19 h (Minutáž: 45 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Zajímavě pojatý seriál, kde vikář spolupracuje při pátrání po pachatelích trestních činů s policií, kterou tady zastupuje sympatický Geordie v podání Robsona Greena. A že se v Grantchesteru stále něco děje, o tom vypovídá celých šest epizod. Nedokáži přesně specifikovat proč, ale něčím mně připomínal seriál s Jane Marphlovou a její vesničkou Saint Mary Mead. Druhou moc sympatickou osobou byl vikář Sydney, na kterém ne jedno ženské očko ulpělo trochu déle než by bylo vhodné, ale pozor, ani Sydney to nemá s druhým pohlavím rozhodně jednoduché. A přitom všem, ať chce nebo ne, se stále vyskytuje na místech, kde se něco děje a jemu to nedá spát, dokud tomu nepřijde na kloub. Moc příjemná a milá podívaná, která sice není Oskarová, ale zpříjemní vám 6 x 45 minut vašeho života. A ty jejich cottages, včetně fary s vistárií.....to je moje slabost :-) - Škoda, že druhá řada už pro mě nebyla tak chytlavá. Ale ráda se s nimi ještě někdy uvidím, pokud na to dojde. Zatím goodbye Grantchester.(22.4.2016)

 • Rose.Tyler
  ****

  Grantchester je natočen podle oblíbené knižní série Jamese Runcieho, popisované jako "Cambridge's answer to Inspector Morse". Seriál se ovšem od své předlohy hodně odchyluje tempem, atmosférou i zápletkami, což čtenáři podobně fanatičtí jako já velmi neradi odpouštějí. Obsazení hlavních postav se zato opravdu povedlo, především James Norton září až neskutečně, takže všechny prohřešky vůči předloze se díky němu zdají jaksi nepodstatné.(9.11.2014)

 • Franc1s
  *****

  Velice podařený nejen krimi seriál, z doby po 2. sv válce. Kde ústřední dvojce je mladý farář a policajt, zajímavá a nevšední kombinace, která ale sakra baví a oba překvapují stále něčím novým, a vtipných hlášek je dosti. Farář se tu s tím nemazlí, kuří jak fabrika, chlastá co teče a občas nějakou tu ženskou oblbne. Během toho všeho, se musí starat o kostel, vyšetrovat případy s poldou a vést nedělní mše :D Nezapomenutelná postava, paní M - ta uzemnila vždycky kohokoli-kdykoli s partákem homo-farářem :D Spokojenost nadmíru 9/10 a rád bych i další sérii!!(12.5.2015)

 • Elisson
  ***

  Prostredie je skvelé (anglický vidiek, domy, oblečenie atď), ale bolo by fain keby aj postavy zasadené do 50-tych rokov boli dôveryhodné. Namiesto toho sa tam stretneme s černochom ako priateľom bielej slečny, homosexuálov vidíme na každom kroku a je tam bežné, keď je dievča nevydaté po tridsiatke. Nemáme tej "korektnosti" dosť v dnešnej dobe, musíme ju dávať aj do filmov, ktoré sa odohrávajú v minulosti?(4.5.2017)

 • geklon
  ***

  Nenápadně nápadné. Nebo spíš nápadně nenápadné? Detektivní drama z 50. let minulého století, sice stojí na pevných základech a Harry Bradbeer ví, jak dramatický typicky britský seriál udržet nejen na nohou, ale s vzpřímenou hlavou. Já si ale nemůžu pomoci a většina věcí, které bych měl velebit a vyzdvihovat, na mě působí až extrémně profesorsky. Každopádně potenciál má Grantgester vysoko položen. James Norton je na mě moc princ Harry. Ale se svojí lehce kontroverzní rolí, si ví jak poradit.(31.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace