Nastala chyba při přehrávání videa.
 • geklon
  ***

  Nenápadně nápadné. Nebo spíš nápadně nenápadné? Detektivní drama z 50. let minulého století, sice stojí na pevných základech a Harry Bradbeer ví, jak dramatický typicky britský seriál udržet nejen na nohou, ale s vzpřímenou hlavou. Já si ale nemůžu pomoci a většina věcí, které bych měl velebit a vyzdvihovat, na mě působí až extrémně profesorsky. Každopádně potenciál má Grantgester vysoko položen. James Norton je na mě moc princ Harry. Ale se svojí lehce kontroverzní rolí, si ví jak poradit.(31.3.2015)

 • Thomick
  *****

  What the dickens... mě to normálně baví! Po Downton Abbey se v Cambridgeshire urodilo další moje nečekané seriálové souznění. A rozhodně nejde o žádnou BBC tuctovku, jak tu píše honajz - imho spíš přesně naopak. Grantchester přichází s neotřelým přátelstvím jakožto nositelem senzačně fungující humorné složky; se zajímavým charakterem (střízlivého!) alkoholika-faráře; s pár řádně zamotanými a na malém prostoru elegantně rozplétanými detektivními případy (e02!!); a nakonec i s pár osudovými dějovými linkami, kdy veškeré flashbacky dávají s přibývajícími díly čím dál větší smysl. Po páté epizodě zatím konstatuju naprostou spokojenost. Norton je talent.(9.11.2014)

 • dalia
  ****

  po 2. sérii - Milý a laskavý detektivní seriál, s věrohodnými a pečlivými historickými reáliemi. Příjemná podívaná s poklidným tempem vyprávění a sympatickými postavami. Obzvlášť bych vyzdvihla výkon Robsona Greena. Oceňuji, že postavy nejsou černobílé a samotný hlavní hrdina je komplexní postava s mnoha slabinami. Závěr druhé série byl až trochu příliš sentimentální, uvidíme, jak scénáristé s nastalou situací naloží.(2.8.2016)

 • verlit
  ***

  Další detektivka, kde je v hlavní roli pátrače kněz, zjevně mají kněží v Anglii detektivní vlohy vrozené. Jako parťáka má policistu, který tentokrát netrvá na tom, aby se mu kněz nepletl do řemesla, ale naopak se dobře doplňují a fungují jako tandem. Příběhy jsou temnější než v případě otce Browna a mají proměnlivou kvalitu. Pár opravdu dobrých stahuje dolů pár...nepříliš dobrých. Otravná je linie milostného tápání hlavního hrdiny, která je natahovaná a vyždímaná jako pětkrát vylouhovaný sáček čaje (abychom byli věrni anglickým metaforám), naproti tomu postava jeho "Watsona" v podobě gay pastora dojme mnohem víc, než zhrzené hrdinovo srdce. Přijatelné, když máte - jako já - detektivní absťák :-)(6.9.2016)

 • Elisson
  ***

  Prostredie je skvelé (anglický vidiek, domy, oblečenie atď), ale bolo by fain keby aj postavy zasadené do 50-tych rokov boli dôveryhodné. Namiesto toho sa tam stretneme s černochom ako priateľom bielej slečny, homosexuálov vidíme na každom kroku a je tam bežné, keď je dievča nevydaté po tridsiatke. Nemáme tej "korektnosti" dosť v dnešnej dobe, musíme ju dávať aj do filmov, ktoré sa odohrávajú v minulosti?(4.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace