DVTV

(pořad)
Publicistický / Talk-show
Česko, 2014, 215x10-30 min

Účinkují:

Daniela Drtinová (moderátor), Martin Veselovský (moderátor), Emma Smetana (moderátor), Filip Horký (moderátor), Daniela Písařovicová (moderátor) (více)

Internetový publicistický pořad DVTV je video-projekt moderátorů Martina Veselovského a Daniely Drtinové. Každý den přináší nové rozhovory nebo komentáře na nejrůznější témata ať už z politického, kulturního či společenského dění. (xrubesd)

Randy_Marsh

V něčem mají bojovníci proti politické korektnosti pravdu. Opravdu se dnes chodí okolo horké kaše a jazyk zastírá řadu věcí. Místo slova fašista se používá protiislámský aktivista, kontroverzní politik apod., místo naprostý akademický diletant se říká politolog Robejšek, místo vypatlané šovinistické hovado se říká novinář Jiří Doležal. A to nemyslím jako urážky, které z definice znemožňují diskuzi, to je naopak snaha o cizelování jazyka a snaha o umožnění diskuze vyloučením trollů. Jak to myslím? Jde mi o to, abychom se nedostali do bodu, kde norma vyvážené diskuze bude pozvat jednoho rasistu a jednoho ne-rasistu. Fascinace hledání střední polohy dle mého legitimizuje nepřijatelné. V tomhle úhlu pohledu je DVTV naprosto vyosená směrem k lidovému hnědnutí. Označovat DVTV jako nestrannou publicistiku je jako, označovat tyhle noviny http://www.afed.cz/text/6328/a3-planeta-jako-korist jako umírněné středolevé, prostě zastírání. Pochopitelně s důležitým vědomím, že levopravá osa je reprezentace systému, který v realitě nejen, že neexistuje, ale je poziční v tom smyslu, že levé nebo pravé je ve vztahu k něčemu. Tzn. že není místo na mapě, kde by byla levice a pravice, ale že se vzájemný vztah v průběhu času upravuje. A také pokud se podíváme řezem synchronní perspektivy, tak záleží odkud se díváme a jakou pojmovou soustavu používáme. Tzn. stejné místo může být levicí i pravicí. Voliči, média, osobnosti, politici řeší migraci. Není den, kdy by se nás nevalili zprávy o islámu, uprchlících apod. Hodně lidí má pak pocit, že je to hlavní problém a mají tendenci ostatní témata přehlížet. Já myslím, že je to hodně nebezpečné, protože to odvádí pozornost od tradičních problémů, které má politika řešit. A má to, nebo to může mít několik důsledků: 1) posun tradiční osy politického konfliktu - mezi stranami hájící pracující lidi a stranami hájící kapitál - směrem ke konfliktu mezi nacionalismem a standardním občanstvím 2) klid na práci klientelistickým, oligarchickým skupinám díky většímu nezájmu voličů o hospodářská témata. Dobrým příkladem nezájmu o ekonomická témata je popularita ANO. 3) Ekonomická témata se dostávají mimo demokratickou kontrolu, do rukou odborníků konajících z "objektivních" důvodů a politikům zbývají místo ekonomických témat, která reálně určují kvalitu života, abstraktní chiméry jako obrana tradičních hodnot, národních a jiných nesmyslů. Pěkným příkladem je naprosté mediální ticho okolo vyjednávání TTIP. Jednání o TTIP probíhá částečně za zavřenými dveřmi a přitom je dost dobře možné, že posílí moc korporátního sektoru na úkor jednotlivých států (např. ve formě arbitráží). TTIP svými důsledky může ovlivnit životy Evropanů mnohem víc než imigrace, která nás v příštích několika letech čeká, ale mediální pokrytí je přitom minimální. (viz stížnost na ČRo, http://denikreferendum.cz/clanek/21860-rada-ceskeho-rozhlasu-cro-selhava-v-informovani-o-ttip) ()

PanIncognito

Líbí se mi, že pořad není jalový... neobsahuje tedy zkrášlené televizní studio a disponuje spíše primitivní obrazovou i zvukovou stránkou. Sází se zde totiž na obsah, jenž je zásadní. Martin Veselovský je při své práci hbitý, inteligentní a vytrvalý. Má tedy mou úctu, neboť patří k těm nejlepším. Problém mám jen se špatnými rozhovory jeho moderátorské kolegyně. Ta nefunguje... není schopna se řádně doptávat a celkově působí zvláštně. A působení někdejší moderátorky TV Nova mě vyloženě děsí! Špatně vnímá svou profesi (je pokrytec) a navíc nezvládá ani mluvu. I tak pořad vnímám jako kvalitní žurnalistiku, které je u nás pramálo. :) ()

modrapapaja odpad!

LOL. Co to je za odpad? Když už si někoho zvu, tak si vezmu někoho zajímavého a půjdu s ním do hloubky problému. Tady toto je čisté sektářské štěkání. Čistokrevné zlo. Neskutečné. ()

LOUNAS

Dříve moje velmi oblíbená internetová televize s výborným výběrem hostů. Nyní je velmi nevyvážená a propaguje neomarxistickou ideologii. Držím palce a doufám, že se znovu vzchopí. ()

FakyCB odpad!

Veselovský a Drtinová plní úkoly, které jim jejich chlebodárce Bakala zadává na 100%. Bohužel se jedná o jednostranně orientovaný pořad, který má k nezávislé žurnalistice hodně daleko. ()

Flexis

Zbožňuju tenhle publicistický pořad! Témata,o kterých se polemizuje je spousta,takže si každý vybere. Od známých celebrit směrem k lidem,kteří jsou prakticky neznámí a chtějí prosadit nějaký názor či ideu. Některé rozhovory jsou skvělé,některé méně, ale to nemění na mém hodnocení. Kdo to vyzdvihuje na nejlepší profesionální úroveň je bezpochyby Martin Veselovský,který i z ne příliš zajímavého rozhovoru vymačká maximum. 85% ()