DVTV (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2014, 10-30 min

Daniela Drtinová, Martin Veselovský, Emma Smetana, Filip Horký, Miroslav Krobot, Zdeněk Pohlreich, David Rath, František Ringo Čech, Laco Deczi, Dan Bárta, Petr Cífka, Dan Přibáň, Erik Tabery, James Cole, Martin Pohl, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek, David Koller, Lenka Krobotová, Pavel Novotný, Jiří Mádl, Jiří Strach, Martin Stropnický, Matěj Stropnický, Zdeněk Piškula, Jiří Paroubek, Jana Plodková, Andrea Culková, Andrej Babiš, Radoslav Banga, Adam Ondra, Tomáš Baldýnský, Jan Kačer, Michal Horáček, Dana Drábová, Karel Schwarzenberg, Vica Kerekes, Zdeněk Svěrák, Pavel Bém, Marek Voršilka, Petr Jan Juračka, Ivan M. Havel, Amálie Koppová, Tereza Vandrovcová, Jiří Ovčáček, Tomáš Poláček, Marek Daniel, Marek Najbrt, Tomio Okamura, Jiří Drahoš, Anna Geislerová, Václav Vorlíček, František Segrado, Ewa Farna, Alena Doláková, Anna K., Kovy, James Newton Howard, Zuzana Stivínová, Klára Melíšková, Anna Linhartová, Hana Vagnerová, Bára Štěpánová, Soňa Červená, Olivie Žižková, Pavel Liška, Michal Suchánek, Hynek Čermák, Kryštof Hádek, Jakub Štáfek, Richard Krajčo, Boleslav Polívka, Vladimír Polívka, David Mrnka, Jan Budař, Kamil Bartošek, Jaroslav Uhlíř, Tereza Voříšková, Agnieszka Holland, Helena Třeštíková, Petr Václav, Jan Svěrák, Michal David, Aneta Langerová, Marta Kubišová, Ivan Bartoš, Magda Vášáryová, Jiří Král, Tomáš Rosický, Michal Malátný, Eva Samková, Ester Ledecká, Ivan Mládek, Dužan Duong, Lenka Szántó, Gabriela Koukalová, Jiří Kajínek, Catherine Deneuve, Janek Ledecký, Martina Sáblíková, Petra Soukupová, Mike Ye Pán, Mikolas Josef, Eliška Selinger

Přijde mi, že Drtinová trochu vyměkla a občas na mě působí dojmem, že ji host, resp. diskutovaná problematika ne zcela zajímá. U Veselovského mi vadí způsob ukončení rozhovoru, kdy jeho náhlé "děkuji za rozhovor, na shledanou" nejednou hosta zaskočilo. To jsou ale v globálu malé výtky. DVTV je v každém případě v rámci české publicistiky ojedinělý (internetový) formát s dvojicí erudovaných moderátorů/redaktorů, kteří bez problémů dokáží reagovat na vývoj rozhovoru, jejich dotazy jsou věcné, povětšinou podnětné a dávají smysl, což dnes bohužel není pravidlem.(30.3.2015)

Asi nejkvalitnější nejen politické debaty je možné sledovat pouze a bohužel online. Pokud by takovéto rozhovory na úrovni běželi na veřejnoprávní stanici, mělo by pro mne smysl ji sledovat (o ostatních odpadových kanálech nemá smysl se rozepisovat). Rozhovory pana Veselovského s panem Ovčáčkem jsou neskutečný adrenalin, co předvádí Veselovský nebo Drtinová je opravdu maximálně soustředěný a zároveň se s žádnou otázkou ničím nesrající výkon. Smutné, že kvalitní moderátoři před homopruty jako Moravec nebo mnohem slabší moderátoři zpráv ČT dostali přednost před odpadlíky z DVTV.(4.1.2016)

• Karlos80

O DVTV je všeobecně známo, že je silně prounijní, zaujatá, jednostranná, manipulativní a zaměstnaní prodejní pressstituti (výkvět to žurnalistiky) při rozhovorech oplývají značně nedemokratickými manýry občas to připomíná a je rovno honu na čarodějnice. Navíc ta nosatá jedovatá rebeka je ve značném střetu zájmu jakožto členka správní rady pražské pobočky organizace Open Society Fund miliardáře George Sorose, tady se neutralita vylučuje! Už dávno je jasné, co je Bakalo/Séréšova DVTV za žumpu, hlásná to trouba OSF. A tady to hodnocení hodně moc vypovídá o tomto národu. Lidi mdlého rozumu, absolutně neinformovaní naivní, fakt k pláči. Trapnější než DVTV je uz pouze ČT.(10.1.2018)

• kkarx

Martin Veselovský je náš nejlepší moderátor. Pokládá dobře mířené dotazy, nikdy se neuchyluje k hodnocení, aroganci, nebo snad dokonce urážkám a dokáže bezprostředně reagovat na vývoj rozhovoru a dle toho přicházet s dalšími dotazy. Zároveň se nebojí zatlačit na kohokoliv, ať je jakkoliv vlivný, viz. jako např. na Schwarzenberga. Přesně takhle má vypadat profesionální práce moderátora - nezaujatá a bez emocí. Drtinová je o chlup lepší než byla v Interview ČT 24 (což není nijak velká pochvala) a přiblížila se alespoň na míli průměrnému moderátorovi. Za Veselovského 5, za Drtinovou 2. Edit: hvězdičku odečítám za výběr témat, která jsou často velmi banální. Edit č. 2: Tak ještě si to koleduje o hvězdičku míň, když už se snad měsíc neprobírá nic jiného než pár lehkomyslných slov Zemana, nebo se to tím směrem vždy nakonec stočí a konstatuje se jaká je to hrůza. :) To se takovou naprosto nepodstatnou věcí, ze které udělala právě média pomalu konec světa, budou zabývat pořád dokola? Nejsou tu náhodou závažnější témata jako třeba stav zdravotnictví, školství, státní dluh, imigrační politika, islám, nezaměstnanost, budoucnost Evropské unie, atd.?(13.11.2014)

Martin Veselovský je výborný mustr pro potenciální, ale i současné profíky. Kvalitu pořadu jen podtrhuje několikanásobné ocenění Křišťálovou lupou. A i když mám výhrady, tak asi lepší varianta v současné době není. Za zajímavá témata děkuji a hodnotím vysoko. ____ zajímavé díly (zpětně doplň): 1) Zahálka: V Číně probíhá genocida, lidé jsou drženi v táborech smrti, orgány se jim berou zaživa 2) 3) 4)(13.12.2015)