DVTV (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2014, 10-30 min

Účinkují:

Daniela Drtinová (mod.), Martin Veselovský (mod.), Emma Smetana (mod.), Filip Horký (mod.), Miroslav Krobot, Zdeněk Pohlreich, David Rath, František Ringo Čech, Laco Deczi, Dan Bárta, Petr Cífka, Dan Přibáň, Erik Tabery, James Cole, Martin Pohl, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek, David Koller, Lenka Krobotová, Pavel Novotný, Jiří Mádl, Jiří Strach, Martin Stropnický, Matěj Stropnický, Zdeněk Piškula, Jiří Paroubek, Jana Plodková, Andrea Culková, Andrej Babiš, Radek Banga, Adam Ondra, Tomáš Baldýnský, Jan Kačer, Michal Horáček, Dana Drábová, Karel Schwarzenberg, Vica Kerekes, Zdeněk Svěrák, Pavel Bém, Marek Voršilka, Petr Jan Juračka, Ivan M. Havel, Amálie Koppová, Tereza Vandrovcová, Jiří Ovčáček, Tomáš Poláček, Marek Daniel, Marek Najbrt, Tomio Okamura, Jiří Drahoš, Aňa Geislerová, Václav Vorlíček, František Segrado, Ewa Farna, Alena Doláková, Anna K., Kovy, James Newton Howard, Zuzana Stivínová, Klára Melíšková, Anna Kameníková, Hana Vagnerová, Bára Štěpánová, Soňa Červená, Olivie Žižková, Pavel Liška, Michal Suchánek, Hynek Čermák, Kryštof Hádek, Jakub Štáfek, Richard Krajčo, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, David Mrnka, Jan Budař, Kazma, Jaroslav Uhlíř, Tereza Ramba, Agnieszka Holland, Helena Třeštíková, Petr Václav, Jan Svěrák, Michal David, Aneta Langerová, Marta Kubišová, Ivan Bartoš, Magda Vášáryová, Jiří Král, Tomáš Rosický, Michal Malátný, Eva Samková, Ester Ledecká, Ivan Mládek, Dužan Duong, Lenka Szántó, Gabriela Koukalová, Jiří Kajínek, Catherine Deneuve, Janek Ledecký, Martina Sáblíková, Petra Soukupová, Mike Ye Pán, Mikolas Josef, Eliška Selinger, Ha Thanh Špetlíková, Jiří Macháček, Markéta Kutilová, Daniel Landa, Petr Dvořák, Eliška Křenková, Tomáš Klus, Anna Polívková, Jáchym Topol, Martha Issová, Richard Genzer, Jakub Čech, Celeste Buckingham, Wolf-Dieter Storl, Jenovéfa Boková, Adéla Elbel, Tamara Klusová, Anežka Pithartová, Mirka van Gils Slavíková, Ondra Dorian, Barbora Mottlová, Miloslav Stingl

Tyhle reportáže mě opravdu baví. Oba moderátoři působí suverénně a profesionálně, jejich konfrontace se zajímavými hosty napříč odvětvími jsou věcné a přínosné, myslím, že si zde přijde na své opravdu každý. Je sympatické, že se moderátoři nebojí otírat o ožehavá témata. Pro mě projekt roku, jednoznačný palec nahoru.(3.2.2015)

Vynikajcí projekt, kterému fandím. Ale přece jenom bych nestrkal všechno do jednoho pytle. Je potřeba odlišit rozhovory Veselovského a Drtinové. Veselovský je neuvěřitelně inteligentní a charismatický. Vždy ví co říct, nikdy se neztrapní. O tématu a hostu vždy toho dost ví. Jde z něho respekt a vlastně i trochu strach. Grázly (Novotný, Krajčo, Ovčáček) šetřel tak brutálně, že museli po natáčení zkolabovat. Je to ale i sympatický člověk, z mnoha stránek. Drtinové podle mě trochu dělá problém improvizace. A především empatie a pochopení. Mnohdy mi připadá, že si klade ty svoje odborné otázky, ale hosta ve skutečnosti vůbec neposlouchá. Neví, na jakou osobnost se hodí tyto tipy otázek atd. Ale taky si její rozhovory pouštím a tolik mi nevadí. Jako člověk (sama za sebe) mi připadá trochu zvláštní. Takový ten prdlý intelektuál, nrbo jak to definovat. Mladý Horký je příjemný benjamínek a jeho DVTV forum je vskutku atraktivní. celkově za Veselovského a celkovou úroveň serveru Aktuálně, nemohu jít pod 5.(30.3.2017)

To, co momentálně povětšinou chybí v klasické televizi, přešlo na internet. A já říkám, proč ne!? Tam to bude aspoň plnit virální úlohu a důležitý a zajímavý informace se tak víc dostanou mezi lidi. Protože např. aktuálně vysílaná 90' v ČT, která nahradila kvalitní Hyde Park, není teda nijak oslnivá (skáče se z tématu na téma, z hosta na dalšího hosta, kolikrát úplně nesmyslně). Tady to máte pěkně v jednom, rozhovory cca na půlhodinu jsou v pořádku. M. Veselovský je tradičně vynikající, u D. Drtinové už je to horší, ale toto se nezměnilo ani po přechodu z TV na web. Je vidět, že na netu je to otevřenější, míň svázaný, a to je jenom dobře.(4.4.2016)

DVTV je pro mne projektem roku. Veselovského považuji za nejlepšího politického komentátora, jakého ČR kdy měla (doporučuji i jeho twitterový účet), Drtinová bývala také skvěle kousavou moderátorkou. Teď je trochu slabší, ale pořád to jde. Společně vytvořili skvělý pořad, který se věnuje mimo politiky i dalším tématům, která hýbou společností a užívají dobrého formátu. Rozhovor Veselovského s Ovčáčkem je vrcholem branže.(1.2.2015)

Projekt, který je na české poměry ojedinělý a hlavní dvojice moderátorů si za svoji odvahu zaslouží velký respekt. Jenom je škoda, že si neudržel svoji neutralitu a nestrannost, jakou se mohl pyšnit ze začátku, jelikož poslední dobou jsou více než patrné znaky angažovanosti či orientace na určitou stranu a to bohužel do nezávislého publicistického pořadu nepatří, přestože se to v některých případech dá pochopit. Moje hodnocení 60%.(18.4.2016)