DVTV (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2014, 10-30 min

Daniela Drtinová, Martin Veselovský, Emma Smetana, Filip Horký, Miroslav Krobot, Zdeněk Pohlreich, David Rath, František Ringo Čech, Laco Deczi, Dan Bárta, Petr Cífka, Dan Přibáň, Erik Tabery, James Cole, Martin Pohl, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek, David Koller, Lenka Krobotová, Pavel Novotný, Jiří Mádl, Jiří Strach, Martin Stropnický, Matěj Stropnický, Zdeněk Piškula, Jiří Paroubek, Jana Plodková, Andrea Culková, Andrej Babiš, Radoslav Banga, Adam Ondra, Tomáš Baldýnský, Jan Kačer, Michal Horáček, Dana Drábová, Karel Schwarzenberg, Vica Kerekes, Zdeněk Svěrák, Pavel Bém, Marek Voršilka, Petr Jan Juračka, Ivan M. Havel, Amálie Koppová, Tereza Vandrovcová, Jiří Ovčáček, Tomáš Poláček, Marek Daniel, Marek Najbrt, Tomio Okamura, Jiří Drahoš, Anna Geislerová, Václav Vorlíček, František Segrado, Ewa Farna, Alena Doláková, Anna K., Kovy, James Newton Howard, Zuzana Stivínová, Klára Melíšková, Anna Linhartová, Hana Vagnerová, Bára Štěpánová, Soňa Červená, Olivie Žižková, Pavel Liška, Michal Suchánek, Hynek Čermák, Kryštof Hádek, Jakub Štáfek, Richard Krajčo, Boleslav Polívka, Vladimír Polívka, David Mrnka, Jan Budař, Kamil Bartošek, Jaroslav Uhlíř, Tereza Voříšková, Agnieszka Holland, Helena Třeštíková, Petr Václav, Jan Svěrák, Michal David, Aneta Langerová, Marta Kubišová, Ivan Bartoš, Magda Vášáryová, Jiří Král, Tomáš Rosický, Michal Malátný, Eva Samková, Ester Ledecká, Ivan Mládek, Dužan Duong, Lenka Szántó, Gabriela Koukalová, Jiří Kajínek, Catherine Deneuve, Janek Ledecký, Martina Sáblíková, Petra Soukupová, Mike Ye Pán

Má to určitě své mouchy, ale v globále je to pro mě po Hydeparku Civilizaci teprve druhý publicistický pořad, na který se s chutí dívám pravidelně (přestože zdaleka né na všechny rozhovory, na to zatím není čas). Výběr hostů je hodně pestrý a už teď se jim tam za dobu fungování DVTV podařilo dostat pěknou řádku velice zajímavých lidí. Ohledně moderátorů nemůžu říct, který se mi zdá lepší nebo horší. Už mě oba několikrát zklamali, ale taky velice mile překvapili. Ve zkratce - Veselovský by mohl hostům méně často skákat do řeči a Drtinová by měla trochu krotit její nadšení ze spirituálních tematik. Pokusit se pokládat více vědecky objektivní otázky a né hned věřit všemu, co jí hosté řeknou... Každopádně díky úzkému kontaktu s diváky (hlavně přes sociální sítě) a jejich bezprostřední kritice pomocí komentářů pod jednotlivými videi si možná lépe uvědomují, co dělají při rozhovorech za chyby. A mám pocit, že díky tomu na sobě oba stále pracují a postupně se zlepšují. Za to velký palec nahoru. Ale i kdyby se už moderátorsky nějak zásadně nezlepšili, pro mě jsou nejzásadnější 2 hlavní věci, které si tvůrci DVTV předsevzali - být nezávislé publicistické médium a přivádět do pořadu zajímavé hosty. I přes mou lehkou skepsi se jim to v tuto chvíli, podle mě, daří na jedničku. Takže palec nahoru a gratulace k velkému úspěchu na kickstarteru. A hlavně nikdy neztraťte svoji tvář!(7.7.2015)

• JKL

Takhle... čistě můj názor. Veselovského jsem měl rád. Politiky vždycky dokázal stejným stylem grilovat i v těch zásadních tématech. Jenže styl, jakým vedou s Drtinovou rozhovory s lidmi, kteří tam přišli zcela dobrovolně (a nemusí se narozdíl od politiků zodpovídat daňovým poplatníkům), ten se mi vůbec nelíbí. Zdá se mi, že pořád žijí v představě, že pořad je politická debata. Nemyslím si totiž, že styl: být stále v opozici, je dobrou strategií na to, aby z hosta něco zajímavého vytáhli, což by tak trochu mělo být smyslem interview. A věřte, že diváky to zajímá. Kolikrát mám pocit, že se jim tam ti lidé vnitřně zablokují, když se pořád dokola ptají na nepodstatné blbosti, jen aby dokázali, že před nimi (podle jejich názoru) sedí úplný vůl. Drtinová s Veselovským už totiž dávno nejsou novináři. Jsou to samosoudci a morální garanti. Jejich rozhovory nejsou interview, ale je to rozbor osobnosti jak u školní výchovné poradkyně. Nejlepší, co pro sebe může jejich potenciální host udělat, je odmítnout pozvání. Také nemohu dohledat ten díl, kde se stejným stylem baví s Bakalou ohledně OKD... oh, wait!(4.9.2016)

Jestli ani tento pořad nezprostředkuje českému voliči poznání, že je nebezpečný blbec, tak už nikdo. Právě jsem zhlédl rozhovor s nebohým úsvitským "pučistou" a musím říct, že taková prdel nebyla ani s Radkem Johnem. Veselovský se ani nesnažil skrývat, že nechápe, co mu to ten nešťastný předseda poslaneckého klubu Parlamentu ČR povídá (já jsem hlavně nechápal, proč mu to povídá). Veselovského technika vedení rozhovoru je jednoduchá a účinná: Když i po čtvrté dostane na tutéž otázku odpověď, která na ni neodpovídá, položí ji po páté. Nakonec útrpně položí nějakou náhradní, abychom se někam posunuli. Hlavní výhodou tohoto postupu je, že nezáleží na tom, jak inteligentní nebo hloupé, rafinované nebo naivní, případné nebo irelevantní otázky to jsou - výpovědní hodnota "odpovědí" byla v daném případě nesmírná. Samozřejmě nelze o kvalitách nastíněného postupu činit ukvapené závěry, dokud neabsolvuje test Kalouskem. Každopádně konečně nějaká opravdu zábavná reality šou.(24.2.2015)

• kkarx

Martin Veselovský je náš nejlepší moderátor. Pokládá dobře mířené dotazy, nikdy se neuchyluje k hodnocení, aroganci, nebo snad dokonce urážkám a dokáže bezprostředně reagovat na vývoj rozhovoru a dle toho přicházet s dalšími dotazy. Zároveň se nebojí zatlačit na kohokoliv, ať je jakkoliv vlivný, viz. jako např. na Schwarzenberga. Přesně takhle má vypadat profesionální práce moderátora - nezaujatá a bez emocí. Drtinová je o chlup lepší než byla v Interview ČT 24 (což není nijak velká pochvala) a přiblížila se alespoň na míli průměrnému moderátorovi. Za Veselovského 5, za Drtinovou 2. Edit: hvězdičku odečítám za výběr témat, která jsou často velmi banální. Edit č. 2: Tak ještě si to koleduje o hvězdičku míň, když už se snad měsíc neprobírá nic jiného než pár lehkomyslných slov Zemana, nebo se to tím směrem vždy nakonec stočí a konstatuje se jaká je to hrůza. :) To se takovou naprosto nepodstatnou věcí, ze které udělala právě média pomalu konec světa, budou zabývat pořád dokola? Nejsou tu náhodou závažnější témata jako třeba stav zdravotnictví, školství, státní dluh, imigrační politika, islám, nezaměstnanost, budoucnost Evropské unie, atd.?(13.11.2014)

Líbí se mi, když k lidem sedí jejich jména. Zatímco z Martinových rozhovorů jde radost, Daniela svoje hosty drtí tak, až to někdy zavání šikanou. V anketě o nejkyselejší obličej by s přehledem porazila i citrón. No a pak je tu ještě Emča, sladká holčička, která ale bohužel asi moc nerozumí tomu, že víc povídat by měl host. Ve finále je to dost nesourodá trojka, jenže má něco, o čem si většina podobných pořadů může tak leda nechat zdát - dobrou přípravu a kule na otázky, které chcete jako divák slyšet.(29.10.2017)