DVTV (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2014, 10-30 min

Daniela Drtinová (mod.), Martin Veselovský (mod.), Emma Smetana (mod.), Filip Horký (mod.), Miroslav Krobot, Zdeněk Pohlreich, David Rath, František Ringo Čech, Laco Deczi, Dan Bárta, Petr Cífka, Dan Přibáň, Erik Tabery, James Cole, Martin Pohl, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek, David Koller, Lenka Krobotová, Pavel Novotný, Jiří Mádl, Jiří Strach, Martin Stropnický, Matěj Stropnický, Zdeněk Piškula, Jiří Paroubek, Jana Plodková, Andrea Culková, Andrej Babiš, Radek Banga, Adam Ondra, Tomáš Baldýnský, Jan Kačer, Michal Horáček, Dana Drábová, Karel Schwarzenberg, Vica Kerekes, Zdeněk Svěrák, Pavel Bém, Marek Voršilka, Petr Jan Juračka, Ivan M. Havel, Amálie Koppová, Tereza Vandrovcová, Jiří Ovčáček, Tomáš Poláček, Marek Daniel, Marek Najbrt, Tomio Okamura, Jiří Drahoš, Aňa Geislerová, Václav Vorlíček, František Segrado, Ewa Farna, Alena Doláková, Anna K., Kovy, James Newton Howard, Zuzana Stivínová, Klára Melíšková, Anna Kameníková, Hana Vagnerová, Bára Štěpánová, Soňa Červená, Olivie Žižková, Pavel Liška, Michal Suchánek, Hynek Čermák, Kryštof Hádek, Jakub Štáfek, Richard Krajčo, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, David Mrnka, Jan Budař, Kamil Bartošek, Jaroslav Uhlíř, Tereza Voříšková, Agnieszka Holland, Helena Třeštíková, Petr Václav, Jan Svěrák, Michal David, Aneta Langerová, Marta Kubišová, Ivan Bartoš, Magda Vášáryová, Jiří Král, Tomáš Rosický, Michal Malátný, Eva Samková, Ester Ledecká, Ivan Mládek, Dužan Duong, Lenka Szántó, Gabriela Koukalová, Jiří Kajínek, Catherine Deneuve, Janek Ledecký, Martina Sáblíková, Petra Soukupová, Mike Ye Pán, Mikolas Josef, Eliška Selinger, Ha Thanh Špetlíková, Jiří Macháček, Markéta Kutilová, Daniel Landa, Petr Dvořák, Eliška Křenková, Tomáš Klus, Anna Polívková, Jáchym Topol, Martha Issová, Richard Genzer, Jakub Čech, Celeste Buckingham, Wolf-Dieter Storl
  • kkarx

Martin Veselovský je náš nejlepší moderátor. Pokládá dobře mířené dotazy, nikdy se neuchyluje k hodnocení, aroganci, nebo snad dokonce urážkám a dokáže bezprostředně reagovat na vývoj rozhovoru a dle toho přicházet s dalšími dotazy. Zároveň se nebojí zatlačit na kohokoliv, ať je jakkoliv vlivný, viz. jako např. na Schwarzenberga. Přesně takhle má vypadat profesionální práce moderátora - nezaujatá a bez emocí. Drtinová je o chlup lepší než byla v Interview ČT 24 (což není nijak velká pochvala) a přiblížila se alespoň na míli průměrnému moderátorovi. Za Veselovského 5, za Drtinovou 2. Edit: hvězdičku odečítám za výběr témat, která jsou často velmi banální. Edit č. 2: Tak ještě si to koleduje o hvězdičku míň, když už se snad měsíc neprobírá nic jiného než pár lehkomyslných slov Zemana, nebo se to tím směrem vždy nakonec stočí a konstatuje se jaká je to hrůza. :) To se takovou naprosto nepodstatnou věcí, ze které udělala právě média pomalu konec světa, budou zabývat pořád dokola? Nejsou tu náhodou závažnější témata jako třeba stav zdravotnictví, školství, státní dluh, imigrační politika, islám, nezaměstnanost, budoucnost Evropské unie, atd.?(13.11.2014)

• BoPo

Nesledujem časti venované politike, politikom, pretože mi príde ako strata času sledovať márnu snahu dopracovať sa k užitočnej, pravdivej, politicky nekorektnej odpovedi. A čo sa týka ostatných rozhovorov, tak keď vidím, že bol rozhovor s niekým pre mňa extra zaujímavým, tak si vždy v duchu poviem, že nech ten rozhovor robil Veselovský a nie Drtinová. Ona mi nejako nesedí. Vadí mi jej ľútostivý pohľad. Vadí mi akým smerom vedie rozhovory. Vadí mi ten jej celkový vlezlý dojem, ktorý z nej sála. Takže nepolitické Veselovského rozhovory za 3*, ale za DVTV ako celok, kde je veľa častí úplne mimo mňa a skrz nesympatiu k Drtinovej, dávam 2*.(28.3.2016)

Veselovský je už posledních pár let jednička ve zpravodajství a tahle pozice, kterou zde zastává mu neskonale sluší (kéž by se mladý železný někdy vrátil do událostí, komentářů), zatímco za odchod Drtinové z čt jsem byl docela rád (tak neskonale tendenční vedení rozhovorů jsem nikde jinde neviděl, jestli se jí čt pokusilo opravdu trochu usměrnit, bylo to jen dobře, v hlavní diskusně-zpravodajské relaci dne si prostě nemůže moderátor dovolit tak okatě nadržovat jedné straně). Tady jsou oba a... No, Veselovský je stále naprosto skvělý a Drtinová alespoň bez problémů přijatelná. Gut.(23.4.2015)

Velice kvalitní zpravodajský kanál nezávislý jak čtvrtý červenec. Veselovský je absolutní špička, za kterou podle mě Drtinová stále lehce zaostává. Asertivní jsou oba naprosto ukázkově, ale trošku mi vadí, jak Daniela občas tak jakože arogantně pokrčí nosík a škubne hlavou, když pokládá rýpavou otázku. Angažování školáčka Horkého, který nedokáže klidnit své vášně a hormony byla podle mě obrovský chyba a dobře, že ho (zatím?) nepouští do studia a nechají ho toulat se se selfie tyčí a dělat pětiminutové tendenční outdoorové reportáže. Nemůžu ho vystát, a tak ho do hodnocení nezahrnu a budu pořád uvažovat o čísle 2 coby o počtu "tvůrců". Oba dva jsou vždy perfektně připravení, nastudovaní a tvrdě (někdy až moc) si jdou za svými odpověďmi. Krása koukat. Přílišná snaha odklonit se od mainstreamu někdy možná trošku škodí a neatraktivita hostů je až tristní, ale jednou týdně si každý přijde na své.(1.2.2016)

Hyde Park (Civilizace) na ČT a právě DVTV (konceptem v zásadě zpravodajský videokanál) jsou pohříchu jediné dva publicistické pořady v našich luzích a hájích, u kterých divák nemá pocit, že by se autoři na probírané téma/osobnost připravovali pět minut před vysíláním formou přelétnutí jedním okem souvisejícího záznamu na Wikipedii. Navíc Veselovský zvládá i publicistickou vyšší dívčí a když má reagovat na vývoj debaty a odchýlit se od "bezpečí" připravených otázek, tak to i tak má hlavu a patu a neztrapňuje sebe sama jako drtivá většina jeho kolegů. Drtinová v tomto zaostává a u ní kvalita rozhovorů kolísavá; umí perfektně vyargumentované a k věci, stejně jako jednostrané úlety kolem ezoteriky. Osamostatnění se od "jha ČT" každopádně oběma (a ostatně všem v zákulisí okolo týmu Jana Rozkošného) prospělo, jelikož to vyvolává dojem (čím neříkám, že to tak i je), že mají carte blanche „čím a (s) kým“ se chtějí zabývat. U Martina je to bez výjimky dobře, u Daniely je to mnohdy s odevzdaným pokrčením ramen.(31.10.2014)