poster

LEGO® Batman film

 • USA

  The Lego Batman Movie

 • Dánsko

  LEGO Batman Filmen

 • Slovensko

  LEGO® Batman vo filme

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jinny
  ****

  Aneb nabušený Batman a jeho rodinné problémy. Film je stejně jako jeho předchůdce založený na meta humoru a často se naprosto přesně strefuje do klišé žánrových postupů. Člověk až musí obdivovat, jak příběh plný popkulturních odkazů, Saurona uprostřed Gothamu a Batmana a Jokera konečně si vyznávajících nenávist, může držet pohromadě. Inu, drží. A dokonce Lego Batmanovi musím přiznat regulérní filmové technické kvality.(3.7.2017)

 • Nin
  ****

  Přiznám se, že jsem čekal větší pecku. Je tam asi tisíc narážek na Batmanovu historii v komiksech, filmech i seriálech, a nemálo vynikajících vtipů. Taky základ v Batmanově charakteru je vynikající, jeho vztah s Jokerem vtipně ujetej. Ale samotnej příběh už je dost přímočarý a je tam příšerně moc padouchů, takže nevynikne žádný z nich. Hodně povedenej film, ale úplnej odvar jako Lego Movie se nekoná. (8/10)(1.8.2017)

 • Crawler-D
  ***

  Co do zábavnosti je film tak natřískán fórky, že není možné se často nesmát, ale postaven vedle LEGO příběhu mu schází něco navíc. Takhle to vypadá jako lehce parodický pohled na Batmana, který je ale spíš náhodou dělán jako LEGO. Jestli bude mít úspěch, lze se obávat, že v budoucnu budou všechny známé franšízy (alespoň ty pod "křídly" Warnerů) transformovány do kostiček. S DC vesmírem to asi ani jinak nepůjde.(11.2.2017)

 • JohnnyD
  **

  Kým Lego Movie bol prekvapivo originálny film sršiaci nápadmi, Lego Batman je prázdna prehliadka franchisu s nudnými popkultúrnymi narážkami, ktoré by boli originálne možno v roku 1997. Keď odstránime solídnu animáciu a pôvodné hlasy, ostáva len mizerný scenár s niektorými až trápnymi okamihmi a priemerným námetom, pri ktorom do očí bije, že pár desiatok dvadsaťminútových epizód Batman The Brave and the Bold malo lepší príbeh a viac vtipov než toto - a celkovo čo tento film prináša oproti tomuto už dnes kultovému seriálu? Ak sa šuškalo, že WB kašlú na scenáre a pustia von hocičo, lebo ak to má značku, tak sa to predá, väčší dôkaz sme nemohli dostať.(27.2.2017)

 • salalala
  ****

  Solidní zábava, která je spíš pro dospělejšího diváka než pro děti. McKay se s tím tedy nijak moc nemaže a od začátku nasazuje naprosto šílené tempo, které nepoleví až do konce filmu. Vše je tak kulometné, že není možné všechno okamžitě pochytit, proto i ty nejnápaditější odkazy a vtipy trochu zanikají, což je velká škoda. Stejně tak je škoda, že tvůrci vystřílí munici hned na začátku a po pár minutách naservírují nejlepší akční scénu z celého filmu. Ústřední příběh prakticky neexistuje, všechno jsou jen více, či méně povedené epizody, které jsou spojeny jakýmsi morálním apelem o rodině a empatii, který je ale plný klišé, předvídatelný a vlastně dost otravný. Osobně mi vadilo i velké množství postav a zapojení záporáků ze všech možných filmů už bylo malinko zbytečné a překombinované. Jinak je ale vidět režijní nadšení a invence, protože McKay nemá jediný slabý moment, a když už to vypadá, že se divák začne nudit, znovu sáhne po zběsilé akci, odkazu nebo hlášce, které spolehlivě pobaví. Velkým pozitivem je také dabing, v němž exceluje Will Arnett a pobaví i zvolení různých hvězd do menších rolí (Tatum, Fiennes, Cera, Hill), jen Galifianikis byl na Jokera málo ďábelský, ale to je detail. The Lego Batman Movie měl veliký potenciál, který asi paradoxně využil až moc a tvůrci do něj "nacpali" tolik věcí v tak kulometném tempu, že je to kontraproduktivní. Ve výsledku tak jde o slušnou, ale trochu instantní zábavu, kterou asi většina diváků nebude mít chuť vidět znovu. 70%(9.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace