poster

LEGO® Batman film

 • USA

  The Lego Batman Movie

 • Dánsko

  LEGO Batman Filmen

 • Slovensko

  LEGO® Batman vo filme

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Guzo
  ***

  Tvůrci měli k dispozici celou zásobu filmových (a komiksových) postav, ale absolutně nevyužili jejich potenciál na různé gagy Některé jsou tam spíše do počtu, nebo dokonce překáží. Díky tomu jsou tu záběry, kde jsou desítky charakterů, ale ani nemáte čas si je prohlédnout, protože jsou někde v pozadí nebo se vyloženě mihnou jen v jedné sekundě. Celkově mi režie přišla dost zmatená a střih zbytečně rychlý - zřejmě se tím dosáhne uvěřitelnějších pohybů lego figurek, ale za vysokou cenu. Samotná postava Batmana je fajn, občas se mu hlášky povedou, občas ne, ale film alespoň nenudí. 55 %(23.9.2017)

 • salalala
  ****

  Solidní zábava, která je spíš pro dospělejšího diváka než pro děti. McKay se s tím tedy nijak moc nemaže a od začátku nasazuje naprosto šílené tempo, které nepoleví až do konce filmu. Vše je tak kulometné, že není možné všechno okamžitě pochytit, proto i ty nejnápaditější odkazy a vtipy trochu zanikají, což je velká škoda. Stejně tak je škoda, že tvůrci vystřílí munici hned na začátku a po pár minutách naservírují nejlepší akční scénu z celého filmu. Ústřední příběh prakticky neexistuje, všechno jsou jen více, či méně povedené epizody, které jsou spojeny jakýmsi morálním apelem o rodině a empatii, který je ale plný klišé, předvídatelný a vlastně dost otravný. Osobně mi vadilo i velké množství postav a zapojení záporáků ze všech možných filmů už bylo malinko zbytečné a překombinované. Jinak je ale vidět režijní nadšení a invence, protože McKay nemá jediný slabý moment, a když už to vypadá, že se divák začne nudit, znovu sáhne po zběsilé akci, odkazu nebo hlášce, které spolehlivě pobaví. Velkým pozitivem je také dabing, v němž exceluje Will Arnett a pobaví i zvolení různých hvězd do menších rolí (Tatum, Fiennes, Cera, Hill), jen Galifianikis byl na Jokera málo ďábelský, ale to je detail. The Lego Batman Movie měl veliký potenciál, který asi paradoxně využil až moc a tvůrci do něj "nacpali" tolik věcí v tak kulometném tempu, že je to kontraproduktivní. Ve výsledku tak jde o slušnou, ale trochu instantní zábavu, kterou asi většina diváků nebude mít chuť vidět znovu. 70%(9.7.2017)

 • JohnnyD
  **

  Kým Lego Movie bol prekvapivo originálny film sršiaci nápadmi, Lego Batman je prázdna prehliadka franchisu s nudnými popkultúrnymi narážkami, ktoré by boli originálne možno v roku 1997. Keď odstránime solídnu animáciu a pôvodné hlasy, ostáva len mizerný scenár s niektorými až trápnymi okamihmi a priemerným námetom, pri ktorom do očí bije, že pár desiatok dvadsaťminútových epizód Batman The Brave and the Bold malo lepší príbeh a viac vtipov než toto - a celkovo čo tento film prináša oproti tomuto už dnes kultovému seriálu? Ak sa šuškalo, že WB kašlú na scenáre a pustia von hocičo, lebo ak to má značku, tak sa to predá, väčší dôkaz sme nemohli dostať.(27.2.2017)

 • Jinny
  ****

  Aneb nabušený Batman a jeho rodinné problémy. Film je stejně jako jeho předchůdce založený na meta humoru a často se naprosto přesně strefuje do klišé žánrových postupů. Člověk až musí obdivovat, jak příběh plný popkulturních odkazů, Saurona uprostřed Gothamu a Batmana a Jokera konečně si vyznávajících nenávist, může držet pohromadě. Inu, drží. A dokonce Lego Batmanovi musím přiznat regulérní filmové technické kvality.(3.7.2017)

 • dO_od
  ****

  // Batman unmasked aneb nápad analyzovat hrdinu, jenž staví celý svůj život kolem toho, že pracuje sám, protože by další ztrátu už neunesl, se v tomhle rodinném balení kupodivu daří prodávat po celou stopáž a to bez sebevětších zádrhelů. Humorem to oplývá, Warneři vlastní navíc tolik licencí, že popkulturních odkazů je na výběr snad milion a když pominu tu občasnou přeslazenost, je z toho vlastně velice příjemnej zážitek. 8/10(10.2.2017)

 • - Spoiler: Ve filmu se objeví i záporné postavy mimo batmanovské universum. Jedná se o záporné postavy z filmů Gremlins (1984), Čelisti (1975), Čaroděj ze země OZ (1939), Souboj titánů (1981), Jurský park (1993), ze sérií Pán času (od r. 1995), Pán prstenů a Harry Potter a také kultovní monstra Dracula, King Kong a Godzilla. (Sidarius)

 • - Záporáka Two-Face, jehož pravé jméno je Harvey Dent, dabuje Billy Dee Wlliams. Williams hrál postavu Denta v prvním Batmanovi (1989) od Tima Burtona. Nikdy však neztvárnil jeho zločineckou verzi, protože jeho role byla ve třetím filmu Batman navždy (1995) přeobsazena a Two-Face hrál Tommy Lee Jones. Po 28 letech se tak role vrací zpátky k Williamsovi. (TwoFace)

 • - Poměrně velký prostor věnovaný deodorantu proti žralokům je odkazem na seriál Batman (od r. 1966), kde byl žraločí deodorant v bat-helikoptéře po ruce, když ho bylo potřeba. (Sidarius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace