LEGO® Batman film

• Austrálie

• Nizozemsko

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Kašlať na Fifty Shades Darker, toto mal byť valentínský kino trhách. Je v tom láska, skvelé hlášky, odkazy na množstvo ďalších komixoviek (DC i Marvel), hudba, príbeh. Má to hlavu aj pätu, dobre sa zabavíte. Čím viac z komixového prostredia viete, tým lepšie. Príde aj Voldemort, Sauron, King Kong, Godzilla a množstvo ďalších záporákov. Zabalené v štýlovej Lego animácii. Chválim, že si film robí srandu aj sám zo seba.(3.3.2017)

Myslím, že Chris McKay tento snímek nemohl zrežírovat lépe. I když film zřejmě zůstane ve stínu svého předchůdce, dokázali sem tvůrci vměstnat tolik nových nápadů, popkulturních odkazů a vtipů směřovaných jak na ty nejmenší tak na komiksové geeeky. Opět se jedná o smršť šílených vizuálních nápadů a padnoucích hlášek, že je až nemožné všechny při prvním shlédnutí pobrat. Film jsem bohužel neviděl v originálním znění, ale musím říct, že mě po delší době český dabing vcelku překvapil a dokázal se s tou vlnou vtipů a postav popasovat se ctí. Animace je ještě lepší než ve tři roky starém Lego příběhu. Akční scény jsou přehlednější a svět celkově detailnější. Jediné výtky tak směřují k jednoduššímu a místy předvídatelnému scénáři a přiliš dlouhé stopáži, kdy se konec z té šíleně rozdováděné jízdy přesune k typickým ponaučením a prezentováním "správných lidských hodnot". Bylo skvělé vidět tolik postav z Batmanovského univerza v jednom filmu a jsem rád, že spoustu nápadů a překvapení studio v ukázkách nepropálilo, tudíž jsem byl v druhé půlce velmi překvapen, co všechno se do filmu vešlo. 7.5/10(18.2.2017)

Strašnej nářez, který si dělá úžasnou legraci z vlastního tematického univerza a navrch představuje nejzábavnějšího batmana ever, který hlásí o sto šest a jeho interakce s mladým Robinem je snad tím nejlepším "buddy" pamlskem od dob Posledního skauta (což je o to víc obdivuhodné, že tady se jede na mládeži přístupných dialozích). Tempo nekolísá ani na sekundu, akce je nadupanější a originálnější než v hraných DC blbinách (vyjma Nolana, of course) a kadence hlášek je chvílemi opravdu smrtící, až si říkám, že malé děti vůbec nemohou tušit, jak vtipnou a komplexní parodii vlastně sledují. Nevím, jaké povzbudivé látky si scénáristé sypali při psaní do kafe, ale chci to taky vyzkoušet - takhle dobrou náladu nenačerpám ani po osmi dvanáctkách a s jednou osmnáctkou na klíně. Amen. 85%(7.6.2017)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $175,750,384Tržby Celosvetovo $310,850,384Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Stavebnica LEGO v komiksovom svete opäť boduje, využíva potenciál a baví. Bžudna ako sa patrí. /90%/(10.6.2017)

Nevím přesně proč, ale Lego příběh s Emmetem mě bavil víc. Tam měl Batman jen vedlejší roli a více mu sedla. Jako samostatný film to moc nefunguje - pro dospělé, pro dětské publikum rozhodně ano. Tím nechci říci, že to není dobré, ale čekal jsem mnohem víc. Pár světlých chvil to ale mělo a zasmál jsem se. Plus za velkého množství postav, jenž jsem ne všechny čekal.(1.3.2017)

• - Spoiler: Ve filmu se objeví i záporné postavy mimo batmanovské universum. Jedná se o záporné postavy z filmů Gremlins (1984), Čelisti (1975), Čaroděj ze země OZ (1939), Souboj titánů (1981), Jurský park (1993), ze sérií Pán času (od r. 1995), Pán prstenů a Harry Potter a také kultovní monstra Dracula, King Kong a Godzilla. (Sidarius)

• - Záporáka Two-Face, jehož pravé jméno je Harvey Dent, dabuje Billy Dee Wlliams. Williams hrál postavu Denta v prvním Batmanovi (1989) od Tima Burtona. Nikdy však neztvárnil jeho zločineckou verzi, protože jeho role byla ve třetím filmu Batman navždy (1995) přeobsazena a Two-Face hrál Tommy Lee Jones. Po 28 letech se tak role vrací zpátky k Williamsovi. (TwoFace)

• - Když Batman hledí ve svém sídle na zeď s rodinným fotkami a promlouvá k zemřelým rodičům, tak v prostřihu mezi scénami se portréty po stranách hlavního obrázku vymění. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)