LEGO® Batman film

LEGO Batman Filmen

LEGO® Batman vo filme

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Ubylo svěžích nápadů, ale kvalitních hlášek je naštěstí pořád tři zádele a příběh to má taky legrační. Stejně se však nedokážu ubránit pocitu nudy, když se toho na obrazovce děje prostě už tolik a navíc s takovým kvantem postav, že to můj unavenej mozeček filtruje jako prachsprostej bordel. Síla LEGO Batmana je překvapivě v charakteru té postavičky a vtipných dialozích, nikoli v akci.(21.1.2018)

.... jestli pak víte soudruzi jakou má takovej film LEGO Batman kadenci. Nevíte co? Chacha!! Podívejte se, já vám to řeknu naprosto přesně, soudruzi: takovej film LEGO Batman má kadenci pičo-pičo-pičo-střih-bum-prásk-bum-střih-joker-batman-harlejDavidsonKvín-sirotek-reggaeman-alfréd-střih-sauron-sauron-pičo-godzilla!! A někdy ještě mnohem rychlejší.(23.2.2017)

Strašnej nářez, který si dělá úžasnou legraci z vlastního tematického univerza a navrch představuje nejzábavnějšího batmana ever, který hlásí o sto šest a jeho interakce s mladým Robinem je snad tím nejlepším "buddy" pamlskem od dob Posledního skauta (což je o to víc obdivuhodné, že tady se jede na mládeži přístupných dialozích). Tempo nekolísá ani na sekundu, akce je nadupanější a originálnější než v hraných DC blbinách (vyjma Nolana, of course) a kadence hlášek je chvílemi opravdu smrtící, až si říkám, že malé děti vůbec nemohou tušit, jak vtipnou a komplexní parodii vlastně sledují. Nevím, jaké povzbudivé látky si scénáristé sypali při psaní do kafe, ale chci to taky vyzkoušet - takhle dobrou náladu nenačerpám ani po osmi dvanáctkách a s jednou osmnáctkou na klíně. Amen. 85%(7.6.2017)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $175,750,384Tržby Celosvetovo $310,850,384Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Stavebnica LEGO v komiksovom svete opäť boduje, využíva potenciál a baví. Bžudna ako sa patrí. /90%/(10.6.2017)

Mám rád lego, mám rád Batmana a i komiksy od DC a proto jsem byl zvědaví s čím tvůrci přijdu, a byl jsem dost překvapený. Pokud někdo batmana vůbec nezná nebo zná "na rychlovku", tak se tolik nepobaví. Warneři plně využili potenciál svých licencí a naservírovali animák spíše pro dospělé, který je plný odkazů, až z toho jde hlava kolem. Při filmu jsem se spolu se sálem neustále smál. Nešlo se udržet. Jako velice dobrý nápad vidím i záporáky z jiných filmů, jenže více jich bylo využito jen několik, což je velká škoda. Prostě film, co nenudí ani nezklame..(18.2.2017)

• - Ve scéně, kdy si Dick Grayson/Robin (Michael Cera) vybere kostým, utrhne si kalhoty s tím, že jsou mu těsné. Je to odkaz na původní podobu Robinova kostýmu ve starých filmech a seriálech, kde skutečně kalhoty nemá. (Sidarius)

• - Film, ktorý sleduje Batman v kine je Jerry Maguire (1996). (Irktus)

• - Spoiler: Ralph Fiennes v tomto filmu namluvil postavu Batmanova sluhy Alfréda. Ve filmu se přitom objeví záporná postava, jejíž hranou podobu hrál a mluvil ve filmech o Harrym Potterovi – Lord Voldemor. Toho ale v tomto filmu namluvil Eddie Izzard. (Sidarius)