LEGO® Batman film

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Tento snímek mě teda překvapil, bála jsem se, že to bude hrozná kravina, ale ona to byla fakt sranda. Bylo to dobře udělané a líbilo se mi to o dost než předcházející díl. Nejvíc se mi líbil smutný Joker. Nemyslím si, že to bylo tak úplně pro malé děti, řekla bych, že je to spíše pro dospívající. Byla tam spousta vtipů, co by děti nepochopily. Doporučuji.(29.4.2017)

Rychle a zběsile ... od první do poslední sekundy - co se akce i humoru dotýká. Výsledkem je sympaticky střelená, neobyčejně zábavná - a po svém způsobu i poučná hříčka pro malé i velké, přičemž pramálo záleží na tom, že každá věková skupina se bude smát jiným vtípkům ... tady je jich dost a dost pro všechny. První "LEGO® příběh" (2014) mě sice oslovil víc, na druhou stranu si v závěru maličko pokazil image, když do svého privátního LEGO-světa nechal vstoupit ČLOVĚKA. Takže ve finále neupřednostňuju žádný z nich.(2.12.2019)

Za mě rozhodně spokojenost, udělat z Batmana metalistu super, možná si ten pop a ostatní styly mohly odpustit, protože to je poprvé, co jsem viděl metal uvedený pro děti. Co se příběhu týče, líp si z Batmana udělat stranu nešlo, teda pokud bereme nějaké rozumné meze a nejdeme na hranu absurdity. Také nepřátelé byli vybráni dobře, tak, aby je všichni znali, a i tak, aby si to užili nerdi, aneb jsem rád, že se objevili Dálekové. Zároveň je celý film udělán tak, aby děti bavil, a to by tu mělo jít především.(17.6.2017)

Comicsové superhrdinské velkofilmy považuji za rakovinu současného Hollywoodu a nad většinou jsem dávno zlomil hůl (ledaže je režíruje Nolan), ale když to někdo pojme jinak, třeba TAKTO, tak je to téma stále životaschopné. Film je kulometná smršť gagů, které ani autista nedokáže pochytit všechny (pokud neumíte dokonale anglicky, na titulky zapomeňte), ale těm, které jsem pochytil, jsem se fakt smál. Zbytek si holt budu muset zapauzovat v DivXu. Kromě toho film obsahuje i fungující lidsky dojemné scény, zejména ty na téma Batmanovy sociální deprivace.(21.2.2017)

Přiznám se, že jsem čekal větší pecku. Je tam asi tisíc narážek na Batmanovu historii v komiksech, filmech i seriálech, a nemálo vynikajících vtipů. Taky základ v Batmanově charakteru je vynikající, jeho vztah s Jokerem vtipně ujetej. Ale samotnej příběh už je dost přímočarý a je tam příšerně moc padouchů, takže nevynikne žádný z nich. Hodně povedenej film, ale úplnej odvar jako Lego Movie se nekoná. (8/10)(1.8.2017)

• - Two-Face, Poison Ivy, Riddler a Penguin sú znázornení na základe predlohy z filmov Tima Burtona a Joela Schumachera, zatiaľ čo Bane je mix medzi Schumacherovou a Nolanovou verziou. (Da_reba)

• - Will Arnett už raz daboval Temného rytiera, a to v snímke The Lego Movie (2014). (Da_reba)

• - Ve scéně, kdy si Dick Grayson/Robin (Michael Cera) vybere kostým, utrhne si kalhoty s tím, že jsou mu těsné. Je to odkaz na původní podobu Robinova kostýmu ve starých filmech a seriálech, kde skutečně kalhoty nemá. (Sidarius)