LEGO® Batman film

LEGO® Batman vo filme

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

• JohnnyD

Kým Lego Movie bol prekvapivo originálny film sršiaci nápadmi, Lego Batman je prázdna prehliadka franchisu s nudnými popkultúrnymi narážkami, ktoré by boli originálne možno v roku 1997. Keď odstránime solídnu animáciu a pôvodné hlasy, ostáva len mizerný scenár s niektorými až trápnymi okamihmi a priemerným námetom, pri ktorom do očí bije, že pár desiatok dvadsaťminútových epizód Batman The Brave and the Bold malo lepší príbeh a viac vtipov než toto - a celkovo čo tento film prináša oproti tomuto už dnes kultovému seriálu? Ak sa šuškalo, že WB kašlú na scenáre a pustia von hocičo, lebo ak to má značku, tak sa to predá, väčší dôkaz sme nemohli dostať.(27.2.2017)

Nedá se srovnat s prvním dílem. Celkově tomu chyběl ten duch, zajímavost. Byl to tady jeden joke za druhým, bohužel až moc směřované všechno okolo důležitosti rodiny, a že ji Batman nemá... Joker byl velmi povedený, nápad s Phantom Zone též :-) Rozhodně je tento počin pro mladší osazenstvo, než byl první díl. Starší si možná přijdou na pár hlášek, co mladí nepochopí, ale byla to spíše jen taková pohádka. Bat-cha 60 %(5.7.2017)

Ten pocit, když je animovaný Batman z Lega lepší než poslední hrané DC dílo s Benem Affleckem v hlavní roli. Ano je tomu tak, Lego banda slaví další úspěch a vedlejší postava z minulého Lego filmu dostává svůj vlastní celovečerní film. A je to neskutečná smršť akce a popkulturních odkazů díky nimž tento film musí bavit i dospělé, ale zároveň je stále dostatečně atraktivní, aby bavil i děti, jenž tyto odkazy nemohou pochopit. Takže The Lego Batman Movie je ideální trefou do širokého spektra diváků.(11.6.2017)

Tento snímek mě teda překvapil, bála jsem se, že to bude hrozná kravina, ale ona to byla fakt sranda. Bylo to dobře udělané a líbilo se mi to o dost než předcházející díl. Nejvíc se mi líbil smutný Joker. Nemyslím si, že to bylo tak úplně pro malé děti, řekla bych, že je to spíše pro dospívající. Byla tam spousta vtipů, co by děti nepochopily. Doporučuji.(29.4.2017)

Neskutečná rychlost hlášek a tempo filmu.. možná trochu škoda, protože plno fórů prostě uteče, na druhé straně je to důvod proč se na Lego Batmana podívat znovu. Krátké srovnání s Lego příběhem: Příběh o něco slabší, takový mindfuck už v závěru nečekejte. Vtipy v lego batmanovi jsou více sofistikované, chce to znát hrané Batmany. Nenasmál jsem se tolik a filmu chybí písnička "everything is awesome", která mě do nálady dostala spolehlivě. Ve výsledku je to film o něco horší ve všech ohledech, ale to vůbec nevadí, abych se na Lego Batmana brzy podíval zase. Víc takových, trochu divácky náročnějších, animáků.(21.5.2017)

• - Když Alfréd (Ralph Fiennes) říká Batmanovi (Will Arnett), že už tyhle jeho stavy zažil v minulých letech, je to narážka na všechny filmy o Batmanovi, které byly natočeny. Ty jsou ostatně u každého jmenovaného roku (datum vydání konkrétního filmu) v rychlosti vidět. Všechny jsou v legovém remaku až na ty nejstarší, které jsou vidět v jejich originální hrané formě. (Sidarius)

• - Spoiler: Ralph Fiennes v tomto filmu namluvil postavu Batmanova sluhy Alfréda. Ve filmu se přitom objeví záporná postava, jejíž hranou podobu hrál a mluvil ve filmech o Harrym Potterovi – Lord Voldemor. Toho ale v tomto filmu namluvil Eddie Izzard. (Sidarius)

• - Poměrně velký prostor věnovaný deodorantu proti žralokům je odkazem na seriál Batman (od r. 1966), kde byl žraločí deodorant v bat-helikoptéře po ruce, když ho bylo potřeba. (Sidarius)