LEGO® Batman film

LEGO Batman Filmen

LEGO® Batman vo filme

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

To, že je Batman najlepšia komiksová postava vie každý. Alebo aspoň väčšina a v tomto vydarenom bat-animáku je pekne zachytené prečo je to tak. Bavil som sa kráľovsky. Fakt som nečakal takúto srandu. Tým, že poznám svet Batmana a DC komiks ma to bavilo oveľa viac, možno viac ako niektore deti ;) 80% - 4*(13.6.2017)

Absolútne crazy, zábavné a diabolsky našlapané s hromadou cool geek momentov a veľkou dávkou humoru, ale možno až príliš rýchle bez šance na vydýchnutie. Po hodine som bol plne uspokojený a posledný akt som vôbec nepotreboval. Príbuzné Lego movie bolo v tomto vyváženejšie a v závere navyše dostalo nečakanú hĺbku. Silných 8/10(16.2.2017)

Na tenhle film jsem se docela tesil, jenze kdyz jsem si ho pustil, tak jsem asi 45 minut premejslel, jakto, ze to je tak dementni a vubec to neodpovida ukazce. Pak jsem "nastesti" zjistil, ze jsem si omylem pustil jinyho lego Batmana, nahodil jsem jiz toho spravnyho a nastesti to byl uplne jinej kalibr, uz od uvodnich titulku sranda, super animace, zajimavej pribeh. Po hodince sice zacne dej krapet skripat, ale kdyz se zrovna nekonaj nejaky fory, vynahradi to akce. Takze nakonec jsem byl spokojenej.(27.9.2017)

Neskutečná rychlost hlášek a tempo filmu.. možná trochu škoda, protože plno fórů prostě uteče, na druhé straně je to důvod proč se na Lego Batmana podívat znovu. Krátké srovnání s Lego příběhem: Příběh o něco slabší, takový mindfuck už v závěru nečekejte. Vtipy v lego batmanovi jsou více sofistikované, chce to znát hrané Batmany. Nenasmál jsem se tolik a filmu chybí písnička "everything is awesome", která mě do nálady dostala spolehlivě. Ve výsledku je to film o něco horší ve všech ohledech, ale to vůbec nevadí, abych se na Lego Batmana brzy podíval zase. Víc takových, trochu divácky náročnějších, animáků.(21.5.2017)

Smršť pop-kulturních odkazů, které v závěru výrazně směřují i za hranice super-hrdinského univerza, kde pracují s Gremliny, Voldemortem nebo i Sauronem. Ovšem nejvíce se LEGO® Batman strefuje do řad vlastních, a to pořádně. Fanoušek všech variací Batmana, včetně toho z 60. let, bude skákat blahem a užívat si drtivou většinu povedených narážek a zesměšňování, které jsou předkládány skvělým (originálním) dabingem, jenž mimo jiné zahrnuje i věrnou kopii specifického hlasu postavy Banea z posledního dílu Temného rytíře. Hlášek či úsměvných situací je opravdu kvantum, přičemž jsou podporovány, stejně jako v LEGO® příběhu, chytrým využíváním samotných kostek oné stavebnice. Nelze opomenout ani hudební doprovod, který míchal současnou taneční hudbu, klasické hity minulých dekád a dokonce i pravděpodobně ústřední melodie z Batman vs Superman s velmi výrazným akčním „Mad-Maxovským“ nádechem. Po příběhové stránce toho snímek příliš nenabízí, což je způsobeno zaměřením se na dětské publikum, avšak s předvedeným množstvím odkazů a narážek, kostičkový Batman spíše balancuje na hraně a ani jednu generaci svým vyzněním plně neuspokojí. I přes všechny neduhy, včetně nevýrazného Jokera, se stále jedná o zábavnou podívanou s krásně hravým vizuálem, přičemž bych se nebál zopakovat vhodné přirovnání označující tento film jako „Deadpool pro děti“, jelikož inspirace Marvelovským antihrdinou je velmi zřetelná. Chyběla mi už jen legendární Martha. [80%] | Kino(10.2.2017)

• - Morgan Freeman řekl, že LEGO® Batman film je jeho nejoblíbenější ztělesnění postavy. (MessiM)

• - Two-Face, Poison Ivy, Riddler a Penguin sú znázornení na základe predlohy z filmov Tima Burtona a Joela Schumachera, zatiaľ čo Bane je mix medzi Schumacherovou a Nolanovou verziou. (Da_reba)

• - Na medzinárodnej výstave v Detroite predviedla firma Chevrolet Batmobil v životnej veľkosti poskladaný z 350 000 kúskov Lega a inšpirovaný dizajnom z filmu. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)