Reklama

Reklama

LEGO® Batman film

  • USA The Lego Batman Movie (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Batman pokračuje v neúnavné obraně Gotham City a bojuje proti zločinu, v jehož čele stojí zlověstný Joker. Během poslední akce Batman řekne Jokerovi, že není jeho největší nepřítel, čímž zraní jeho city a Joker se mu za to chce pomstít. Následující den Batman jako Bruce Wayne navštíví městskou slavnost na počest odchodu komisaře Gordona do důchodu. Na jeho místo nastupuje Gordonova dcera, policejní komisařka Barbara. Ta všem představí plán na ochranu města před zločinem, ve kterém ale vůbec nepočítá s Batmanovou pomocí. Na slavnost vtrhne Joker s ostatními zločinci, kteří se chystají zničit Gotham City. Barbara si začne uvědomovat, že bez Batmana takovou přesilu nezvládne, a on zase bude nucen přehodnotit, že vše zvládne sám. (TV Nova)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (350)

tron 

všechny recenze uživatele

„Šanca na neprežitie: 110%.“ Ach jaj, Batmana mám rád a veľmi dobre rozumiem jeho alergii na Supermana. A v Lego príbehu bol Temný rytier asi mojou naobľúbenejšou postavou. A celkovo ho mám rád, v komiksoch od DC, aj vo filmoch od Warner Bros. (česť výnimkám). Ale toto proste nie je také fenomenálne, aby som tomu dal 80%. Je to pôvabné a občas veľmi osviežujúce, vtipné a originálne. Na pocikanie vtipné. Lenže, nanešťastie, takých momentov je tu strašne málo. Tiež ma sklamalo, že na konci sa do toho nezapojila Wonder Woman a spol., ale tak zas na druhej strane chápem, že toto je Batman a nie Justice League (a že v tom čase banda ešte stále zrejme trsala na oslave v Pevnosti osamenia). ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Kino se smálo neustále, to ne že ne, ale ve vlnách; jednou drobotina a podruhé dospěláci, jednou drobotina a podruhé dospěláci. A tak stále dokola celý film. Jsou v tom totiž infantilní gagy na první dobrou pro mrňata (a je jich dost) i sofistikované popkulturní odkazy pro odrostlejší a dospělé (a těch se snad ještě více). Problém je, že absentuje spojovací humor "pro celou rodinu", kde by se mohly všechny věkové skupiny smát stejnému fóru. Druhý problém je, že je to tak přeplácané humory, kdy co vteřina stopáže to minimálně tři vtípky, že to časem otupí. Ano, to byl zádrhel již i u Lego příběhu, ale tady je to o poznání větší problém. Nepotěší ani, že überzlounský tým složený ze záporáků z různých fikčních světů, je hrubě nevyužit. Jinak není moc co vytknout, je to právě tak ztřeštěný a zábavný příval popkulturně parodujících groteskových gagů jako ve všech LEGO® seriálech/kraťasech/hrách/filmech, jak by jeden od filmu pro předškolní kluky, jejich starší brášky a doprovodem povinné upracované taťky čekal; včetně návodného ponaučení. Jenže zatímco Lego příběh si šlo plnohodnotně užít i bez děcek, tak to tentokrát ani náhodou neplatí. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $175,750,384Tržby Celosvetovo $310,850,384Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Stavebnica LEGO v komiksovom svete opäť boduje, využíva potenciál a baví. Bžudna ako sa patrí. /90%/ ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Kanonáda slovních i vizuálních vtipů, popkulturních odkazů, zběsile nastříhané akce, a to v takové kadenci, až je to občas těžké usledovat. Takže vlastně něco jako první Lego příběh (pro mě ovšem o stupínek slabší), který si ale víc bere na paškál právě komiksové filmy. A dělá to hravě, vtipně, nápaditě. Samozřejmě platí, čím víc toho o komiksech / popkultuře / Warner bros filmech znáte, tím větší procento vtipů padne na úrodnou půdu. Pro mě se letošní chystané hrané filmy z DC Universe mohou vzít za ruku s chystanými hranými filmy Marvel Universe a jít se spláchnout do záchodu, protože mě vůbec nezajímaj. Tohle byla jediná jejich "komiksovka", kterou jsem letos potřeboval vidět. ()

RedAK 

všechny recenze uživatele

Zklamání jako prase! Být jeden z těch ukoktaných mastnovlasých brejlounů z filmové školy, kteří sem za chvíli napadají jak hovna do toi toiky, nejspíš bych na tomto místě napsal cosi jako „ze zábavné jedničky rovnoměrně proložené inteligentními gagy a fungujícími popkulturními odkazy se stala nehumorná a nepřehledná dvojka sestříhaná ze zběsilého sledu infantilních ultracool fórků pro nezletilé primitivy“, ale protože jsem jen ubohý vesnický Otík, který sotva rozezná Stallona od Kopeckýho, bohatě si vystačím se slovy „byla to totální sračka!“. Anebo jsem prostě už vyrostl. Vyrostl do zapšklého, věčně nespokojeného kreténa, kterého potěší už leda tak snížení úrokových sazeb na stavebním spoření anebo neštěstí ostatních, třeba když sousedka tenkrát před barákem uklouzla a zlomila si žebro, to jsem se smál tak burácivě, až mi z držky vypadla protéza. Nejvíc mě na filmu fascinovalo, že do něj tvůrci obsadili i NEGRO® figurky, aby byl multikulti korektní. Jako já snesu hodně, ale černý lego už je moc i na mě. Původně jsem chtěl poděkovat Kino Světu ve Znojmě za mimořádnou týdenní předpremiéru, ale protože jste to hráli s dabingem, tak jsem vám za toho falešně pištícího Davida Novotnýho nablil pod sedačky. PS pro uklízečky: jedenáctá řada, páté sedadlo. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (24)

  • Ve filmu řekne Batman heslo „Iron Man sucks“ ačkoliv se tyto dvě postavy nikdy nikde nemohli potkat. Jediná komiksová adaptace, která spojuje světy DC and Marvel Universes je komiksová série DC vs. Marvel z roku 1996. V této komiksové sérii ovšem není postava Iron Mana. (phoenixer)
  • Když Alfréd (Ralph Fiennes) říká Batmanovi (Will Arnett), že už tyhle jeho stavy zažil v minulých letech, je to narážka na všechny filmy o Batmanovi, které byly natočeny. Ty jsou ostatně u každého jmenovaného roku (datum vydání konkrétního filmu) v rychlosti vidět. Všechny jsou v legovém remaku až na ty nejstarší, které jsou vidět v jejich originální hrané formě. (Sidarius)

Reklama

Reklama