Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V neotřele odlehčeném duchu, díky kterému se film „LEGO® příběh" stal celosvětovým fenoménem, se dočkal vlastního filmového dobrodružství přirozený vůdce celého ansámblu – LEGO Batman. Ale v Gothamu se chystají velké změny, a pokud chce zabránit tomu, aby moc ve městě převzal Joker, který nemá za lubem nic dobrého, Batman bude možná nucen přehodnotit svůj pohled na svou dosud fungující jednočlennou skupinu občanské bdělosti a sebeobrany a snažit se spolupracovat i s ostatními a možná, ale opravdu jen možná, naučit se trochu uvolnit a získat nadhled. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (363)

filmsim 

všechny recenze uživatele

Myslím, že Chris McKay tento snímek nemohl zrežírovat lépe. I když film zřejmě zůstane ve stínu svého předchůdce, dokázali sem tvůrci vměstnat tolik nových nápadů, popkulturních odkazů a vtipů směřovaných jak na ty nejmenší tak na komiksové geeeky. Opět se jedná o smršť šílených vizuálních nápadů a padnoucích hlášek, že je až nemožné všechny při prvním shlédnutí pobrat. Film jsem bohužel neviděl v originálním znění, ale musím říct, že mě po delší době český dabing vcelku překvapil a dokázal se s tou vlnou vtipů a postav popasovat se ctí. Animace je ještě lepší než ve tři roky starém Lego příběhu. Akční scény jsou přehlednější a svět celkově detailnější. Jediné výtky tak směřují k jednoduššímu a místy předvídatelnému scénáři a přiliš dlouhé stopáži, kdy se konec z té šíleně rozdováděné jízdy přesune k typickým ponaučením a prezentováním "správných lidských hodnot". Bylo skvělé vidět tolik postav z Batmanovského univerza v jednom filmu a jsem rád, že spoustu nápadů a překvapení studio v ukázkách nepropálilo, tudíž jsem byl v druhé půlce velmi překvapen, co všechno se do filmu vešlo. 7.5/10 ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Batman unmasked aneb nápad analyzovat hrdinu, jenž staví celý svůj život kolem toho, že pracuje sám, protože by další ztrátu už neunesl, se v tomhle rodinném balení kupodivu daří prodávat po celou stopáž a to bez sebevětších zádrhelů. Humorem to oplývá, Warneři vlastní navíc tolik licencí, že popkulturních odkazů je na výběr snad milion a když pominu tu občasnou přeslazenost, je z toho vlastně velice příjemnej zážitek. 8/10 ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

To, že je Batman najlepšia komiksová postava vie každý. Alebo aspoň väčšina a v tomto vydarenom bat-animáku je pekne zachytené prečo je to tak. Bavil som sa kráľovsky. Fakt som nečakal takúto srandu. Tým, že poznám svet Batmana a DC komiks ma to bavilo oveľa viac, možno viac ako niektore deti ;) 80% - 4* ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Přesně takové, jak jsem očekával a jak jsem doufal. Parádní jízda od začátku do konce, kde je každou chvíli nějaký vtípek, ať už v dialozích, anebo čistě v situacích. A navíc ty popkulturní, převážně komiksové odkazy, které všechny nedovede chytnout snad nikdo. Jo, tohle mě dovedlo strhnout a udržet celou dobu. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Zábavné. Ale toľko vtipov na tak malom priestore spôsobuje, že kopec z nich vystrelí do prázdna a posledných 30 minút je typicky disneyovský koniec, ako všetko dobre dopadne, bez nejakej zaujímavej scény. Koniec to posúva do roviny detskosti a trápnosti a dospelosť prvotných vtipov upadáva. Na konci máme ešte strašne zlú pesničku, ktorá mi bude hrať v hlave ešte týždeň. Ale na jedno pozretie je to okej. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (28)

  • Poměrně velký prostor věnovaný deodorantu proti žralokům je odkazem na seriál Batman (od r. 1966), kde byl žraločí deodorant v bat-helikoptéře po ruce, když ho bylo potřeba. (Sidarius)
  • Když Batman hledí ve svém sídle na zeď s rodinným fotkami a promlouvá k zemřelým rodičům, tak v prostřihu mezi scénami se portréty po stranách hlavního obrázku vymění. (CrypzzXD)
  • Když Alfréd (Ralph Fiennes) říká Batmanovi (Will Arnett), že už tyhle jeho stavy zažil v minulých letech, je to narážka na všechny filmy o Batmanovi, které byly natočeny. Ty jsou ostatně u každého jmenovaného roku (datum vydání konkrétního filmu) v rychlosti vidět. Všechny jsou v legovém remaku až na ty nejstarší, které jsou vidět v jejich originální hrané formě. (Sidarius)

Související novinky

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Batman a Nightwing mají režiséry

Batman a Nightwing mají režiséry

24.02.2017

Nová sólovka Batmana, jíž nedávno (režijně) opustil Ben Affleck, nakonec ulovila Matta Reevese (Úsvit planety opic). Studio Warner Bros. potvrdilo, že Reeves opravdu usedne za kameru, a Affleck dal… (více)

Lego Robin dostal pasující hlas

Lego Robin dostal pasující hlas

17.07.2015

Z loňského Lego příběhu se vyklubal takový hit, že studio Warner Bros. okamžitě rozjelo nový filmový vesmír. V září 2017 tak uvidíme celovečerák Lego Ninjago, v květnu 2018 regulérní pokračování Lego… (více)

Reklama

Reklama