LEGO® Batman film

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko, 2017, 104 min

Spoilery! Epický začátek nasadil laťku velmi vysoko. Snímek si dovolil začít epickou scénou, jakou většina bijáků končí. Zápletka se táhla v duchu toho, že bez zla nemůže existovat dobro. Tvůrci se rozhodli jít velmi zajímavou cestou - sebrali Batmanovi práci a vložili mu do rukou dítě. Čímž nechali vzniknout další rodinné drama a mírně film pokazili. Mám pocit, že se s podobnými záležitostmi v poslední době protrhl pytel. Je strašným módním trendem vkládat děti do rukou hrdinům, kterým se tam hodí ze všech nejméně. Na jednu stranu mě velmi potěšila početná skupina nejrůznějších hrdinů. Na stranu druhou by bylo lepší, kdyby se tvůrci zaměřili jen na několik z nich a šli hlouběji pod povrch. Nevidím význam v 200 postavách, když si téměř všechny užili jen malý moment slávy. Vadila mi i absence nějakého příběhu. Přeci jen to celé velmi záhy vykrystalizovalo v pouze neřízenou přehlídku gagů a šílených legrácek.(28.6.2017)

Pokud jste trochu znalý v komiksovém, ale i obecně fantasy světě filmů, tak se občas zasmějete, leč jako u většiny komedií i zde hodně vázne příběh, který je dětsky jednoduchý a až k uzoufání nudný. ... Předešlý díl (Lego příběh) byl o poznání lepší. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(20.8.2018)

• SeBig

4 lidi v kině...počítam i sebe. Od Lego příběhu utekla dlouhá doba a já si jen letmo pomatuju, že Batman mě tam bavil nejvíc, tak proč nejít na jeho vlastní příběh do kina, když nic jinýho nedavaj. Sorry jako, ale na padesát odstínů vadžín se mi fakt jako nechtělo. Zpátky k filmečku.. velký zklamání.. ani jednou sem se pořádně nezasmál, to zpívání? achjooo. Na lego filmy už asi nekoukám. To si radši to lego koupim a natočim si nějakej filmek sám.(23.2.2017)

Aneb nabušený Batman a jeho rodinné problémy. Film je stejně jako jeho předchůdce založený na meta humoru a často se naprosto přesně strefuje do klišé žánrových postupů. Člověk až musí obdivovat, jak příběh plný popkulturních odkazů, Saurona uprostřed Gothamu a Batmana a Jokera konečně si vyznávajících nenávist, může držet pohromadě. Inu, drží. A dokonce Lego Batmanovi musím přiznat regulérní filmové technické kvality.(3.7.2017)

Skvělá animace za doprovodu hutné akce a s vysokooktanovým množstvím pop-kulturních odkazů, která je rámována solidním příběhem s citlivým emočním přesahem. Tohle všechno a ještě mnohem více dostanete v The Lego Batman Movie, který v rámci svých možností velmi příjemně překvapí a vykouzlí úsměv na tváři. „Sir, I have seen you go through similar phases in 2016 and 2012 and 2008 and 2005 and 1997 and 1995 and 1992 and 1989 and that weird one in 1966.“(16.3.2017)