Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (Cinemart)

TornadoETA

Poslední dobrý díl série byl třetí ... od té doby je to čím dál větší kravina, která kupodivu lidi stále láká. Pravdou je, že díky obsazení donutila i mě se podívat, ale takovou už fakt ne!!! ()

Shitonit

Jako jak mě tyhle témata nějak dvakrát neuspokojujou, tak osmička mě dostala. Moji oblíbení jsou nejdřív jakože proti sobě, a nakonec kámoši. Dobrý. Dějově se v tom děje to, že nejdřív chtěj ty tohle, a tamti se jim v tom snaží zabránit. Při tom se totálně zdemoluje dost pravděpodobným způsobem snad úplně všechno co má kola, a pak i co kola nemá. Bla bla bla a nakonec rozmrdaj na sračku i ponorku. Všichni jsou heppy, a ta buchta co srala Doma, je pěkně v piči. Pardon. nasraná. P.S. Super dialogy. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Tupý scénář a čím dál víc "namachrovanější", kde každý ze sebe dělá boha. Všechno toto, ale přebila parádní a nekončící akce. ()

mimozakon

...alebo ako som bol prijemne prekvapeny. myslel som ze 8ka bude uz len tuctova efektovana zabava..no bola, ale tvorcovia vymysleli teda poriadne slehy. Ako ich na konci nahanalo monstrum, to sa len tak nevidi. Samozrejme plno neskutocnych a tazko uveritelnych scen. Ale ved akcny blockbuster. Za mna ano. ()

ŠpetaMarek

ednicka je guilty pleasure nostalgie po DVD prehravacich Panasonic, do petky je to o nicem. Petka a sestka jsou skvely a sedmicka slusna blbina. Ale tady uz ta uroven debility nejenom, ze prekonala hranici unosnosti, ale dokonce vytvorila minimalne nejaky rekord. Uz asi v pulce jsem to chtel vypnout, ale rikam si, pockam na ponorku, protoze zadny zachytny bod jsem pred sebou nevidel... Mezi tim jsem to chtel vypnout jeste asi 5x a pak prisla ta ponorka... a digibordel. Jedna hvezda za hlasky, jiste production values a za vdecne momenty nekterych postav. ()

himor

Niekedy sa mi zdá, že táto séria zomrela spolu s Walkerom. Jedna absurdnosť strieda druhú, všetci sa tvária akoby mali zápchu, ja neviem, už ani autá nie sú čo boli. To neustále radenie dohora, akoby každý šoféroval kamión s 16-timi stupňami ma už nebaví. Áno nájdu sa aj nové veci, čo dokážu upútať, ale aby ma to bavilo, to nie. 55% ()

Jacccob

Horší než pětka a šeska, sedmičku ale předčila na celé čáře. Theron mi jako záporačka velice sedla, a i myšlenka, že se Dom obrátil proti své rodině, mi nevadila. Jedna výraznější vada na kráse nastala ve chvíli, kdy se Statham připojil do týmu, a všem to bylo po pár minutách jedno. "Zabil nám parťáka, ale nevadí nám to, vítej". U této série ale hledat logické myšlení je někdy poměrně na škodu, když ale vypnete mozek a necháte se po celý čas filmu jen unášet skvělou akcí a létajícími / vybuchujícími a bůhví co všechno ještě auty, budete se bavit náramně. ()

ardno5

Neurazí ani nenadchne, avšak v kině je to pořádná jízda. I efekty se musí cenit, když už pokulhává děj. Jen už to není to pravé rychle a zběsile jak ho známe. To pátý díl je pro mě tím posledním, který de dá považovat za původní rychle a zběsile (i přes to, že se hodně liší od prvního dílu). Dávám 70% kinová zábava.. ()

papadoce

Tak Charlize tu bola s tými vrkôčikmi ozaj škaredá. Škoda preškoda. Diel od dielu sa snažia akciu viac a viac preplácať. Robia to ale bravúrne. Navyše kombinácia Dwayne Jason je výbušná, zábavná a rozhodne funguje. Povedal by som, že definitívne prevzali žezlo po Arniem, Slyovi a Žán-Klódovi. Akčný film má svojich kráľov a ja čo by stará škola som iba rád, že nezahynul, práve naopak. Úplná šupa bola akcia so samovoľne jazdiacimi autami v NY. To akože waaaaaaaaaaawwww. Milujem prvotriedne spracované nápady a filmy bez fyzikálnych zákonov a s nefunkčnou logikou a tieto jadrové hrozby im nahrávajú. Inak Eastwoodovie klučina je pekne nesympatický zmrd. Nuž potenciál dorásť na tatíka tu zrejme bude absentovať. A za všetkých vyhráva Božská Helen a jej Ďáblová řiť alias Božie oko. Mirren sa nedá neľúbiť. Podľa mňa prvotriedna popkornovka, tak to rýchlo a zbesilo podporte do sedemdesiatky. Ja tak už činím. ()

SpikeX6

Byť zábavná a strhující, byla celá tahle série vždycky trochu přitažená za vlasy. Do šestky to bylo jakš takš uvěřitelné. Pak to jde s každým dílem pomalu do kopru a zatímco šestka a sedmička si se solidní akcí a novými nápady ještě vystačí, osmička už vážně předznamenává, že čeho je dost, toho je příliš. Staré přísloví praví "v nejlepším se má přestat", no a tady si tvůrci nechtějí připustit, že to nejlepší jsme už viděli někde okolo pátého dílu a teď už by to chtělo fakt začít budovat novou značku. Třeba Hobbs & Shaw na tom až tak špatně nejsou. ()

Najt

Další super jízda. Samozřejmě, že po fantastické a emočně vypjaté sedmičce to je trošku posun dolů, ale stále to je fantastická akce. Posunem dolů myslím to, že tam prostě chybí Paul Walker a ještě horší je vědět, proč tam není. Ty 2 zmínky o něm jsou fajn, ale on to celé začal a on tam prostě vždycky bude chybět. Další argument proč posun dolů je boj, boj pěstmi, pětka, šestka a částečně sedmička si v tom libovaly, tady to trochu nahradila zase auta, i když o závodech už to dávno není. Ale to je dobře, byla by to nuda, auta tam jsou stále, ale posunulo se to s příběhem a to je to co dělá rychle a zběsile momentálně tak populární, protože na sebe příběh navazuje a pokračuje, postavy si pamatujou a vyvíjej se. Jinak to byla jízda stejně dobrá, jako v předchozích 3 dílech, ale sedmej díl to určitě nepřekoná a to nejen osmička, pravděpodobně už žádné pokračování. ()

olmikee

Trošku jsem se bál když se ohlásilo že má být 10 filmů takže nás čekají minimálně další 2, ale Rychle a zběsile 8 je pro mě osobně překvapivě víc než dobrý. Série sice už dávno není o závodění a věcí kolem toho což je na jednu stranu škoda na druhou tak nabitý blockbuster taky nedostanete jen tak. Hlášky, exploze a skvělá akce i celkový příběh, i když je hodně předvídatelný tak za mě super. Já se bavil. ()

thepeabody

F8 je bez debat mnohem lepším dílem než předchozí film, i díky scénáři. Natočené a nedokončené záběry s Walkerem se tu nemusí lepit a konečně se může jet dál a neohlížet se (až na pomrknutí) zpátky. Překvapivě se (tedy aspoň pro mě) nekoná žádná hovadina typu skákání mezi mrakodrapy. Cožvoto, nafouknuté akce je tu přehršel, ale nějak bije do očí méně než v minulém díle. Dom jako záporák byl podle mě už po odtajení nástinu zápletky bravurní tah a ovoce sklizeno. Chemie mezi The Rockem a Jason Stathamem vskutku záviděníhodná kdejakým buddy filmem, vypjaté scény mezi Letty a Domem nenechala jedno čelo suché a při závěrečném Mordoru už jsem propotil sedadlo, nemluvě o překvapivě faktpopičivtipné sekvenci s Shaw starším a jeho parťáčkem. Následky počínání postav odignorovány, přirozeně. Jejich motivace ne moc prokreslená, ale pro změnu tady je a funguje. Hlavně u Doma. Helen Mirren přišla jen potěšit (a potenciálně se představit pro další díl(y)), to samé Kurt, který si jen užívá to svoje,... a Charlize Theron přinesla jednu z nejlepších blockbusterových záporaček poslední doby. I mean... I can't even. Horedole nic se nezměnilo, pořád musíte vědět, na co přesně jdete: na čistou popkornovku, a pak prostě nemůžete z kina odejít jinak než nadšení, propocení a šťastní. Musím říct, že jsem vážně dobrý v tom, že vím, co přesně od filmů očekávat, a tak většinou odcházím zklamaný, či zklamaný z toho, že jsem měl pravdu. Co mě ale vážně překvapilo je jak moc se F8 líbil jak mně tak přátelům, kteří takovým filmům neholdujou, a jak moc... dobrý vlastně je. ()

Mr_Fear

Tohle prostě diváka strhne. S většinou výše postnutých komentářů se dá souhlasit - akce, zábava,... Ale i tak si musím na něco postěžovat na pár nesrovnalostí, které se vymykají realitě (budeme brát v úvahu, že je reálně možné přežít 100 výbuchu a uniknout 10000 kulek). V šestém díle si lidé klepali na hlavu kvůli 250 km dlouhé runwayi, tady jsem si musel klepat na čelo já, když záporačka ovládla veškeré automobily v oblasti a začala je počítačem řídit. WTF?! Co jsem si tam prohlížel, tak Passat 3B6, taxikářská Crown Victoria,... to nejde ovládat počítačem! - auta mají jak řízení volantu, tak ovládání převodovky manuální (ee, žádnéj chipeček :-) )... Ale jinak budiž, zbytek nebudu spoilerovat těm, co to neviděli. :-) ()

vipeerr

se jmény, jako jsou v tomhle filmu se nedá zkrátka počítat s něčím horším než je 50% Za mne to tedy splnilo (nízká) očekávání. Dwayne opět rozendal desítky komparzistů kteří mu skákali do náruče, Vin Diesel párkrát peeknul do kamery svým Riddickovským pohledem a Statham v nepřehledně sestříhaných 1 vteřinových záblescích poskákal pár policistů. Charlize Theron sexy jak blázen a klasické křoví na které jsme zvyklí posledních 10 let už ztrácí na vtipnosti. Za mě to určitě nebylo nic světoborného ale s přítelkyní která filmografii vůbec neholduje se na to zajít dá (osobní zkušenost) takže neváhejte a jděte na to. Ba naopak, na doma si nechejte něco u čeho je potřeba trochu i myslet nebo číst titulky. ()

adamcik.patr

Jako veliký milovník této série, The Rocka a Jasona Stathama jsem spokojen. Ano, mozek musíte nechat doma, jinak by Vás lehce mohlo znechutit !!SPOILER!! řádění s ponorkou, která rozráží led jako ledoborec a přitom nezpomalí ani o chlup, výbuch, který s ledem pod Vinem Dieselem nic neudělal a on přežil díky FAMILY. Každopádně příběh se mi líbil, přehršel testosteronu mi taky nevadil. Za mne určitě lepší než 6. a 7. díl.. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)