Rychle a zběsile 8

• Kanada

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Za mě dobré. Až překvapivě dobré, protože tvůrcům nejspíš došlo, že to, co se chystají servírovat divákům, opravdu s vážnou tváří nejde prodat. A tak se víc vsadilo na humor, hlášky a nadhled. A funguje to. Extrémní akci střídají momenty, na nichž je evidentní, že z toho všichni na place už mají vlastně docela srandu. V osmičce si už můžou dovolit, cokoliv se jim zachce, a tak se tu otevřeně kašle na pravidla, fyzikální zákony nebo na logiku. Diesel, F. Gary Gray a celá parta jednoduše dostali hromadu peněz a vyřádili se jako pětiletí kluci, kterým rodiče poprvé postavili autodráhu a oni si teď můžou hrát na… třeba na Rychle a zběsile. Jo, je to volovina, tentokrát ovšem tak upřímně přehrocená, že se nelze nebavit. Hlavně Statham tu potvrzuje, že je škoda, že Hollywood objevil jeho komediální talent příliš pozdě. Užil jsem si to.(15.5.2017)

• Will_X

Nevím, na čem jede ten, kdo psal scénář, ale chci to taky! To musí být naprosto unikátní materiál. Na druhou stranu, některé scény byly fakt povedené, to se musí nechat. Každopádně osmička zvedla zase stupeň absurdnosti F&F. IMO Nejlepší je duo Johnson&Statham a jejich "pošťuchování a scéna ve vězení. Zápletka je jasná úplně od začátku a naprosto všechno je to dokonale průhledné #Brian. Není to nic, co byste potřebovali nutně vidět, ale pro pobavení je to naprosto dostačující snímek, už jen kvůli hercům, docela fajn písničkám a kameře.(12.4.2017)

• Fr

,,OBRÁTÍŠ SE K RODINĚ ZÁDY?…“ /// Ze začátku to vypadá pěkně debilně. Jakoby scénář psal trotl, schopnej vymyslet jen polonahý kubánský holky a namachrovaný týpky. A samozřejmě taky auta. Nebejt fajnový mrchy Theronový a Stathama, kterej funguje tak nějak sympaticky, je to kupení všemožnejch klišé alias „F&F“. Takže auta, honičky, autodestrukce (jakou svět neviděl) a exhibice zúčastněnejch. To poslední asi víc než vobvykle a ty jejich machovský kecy mě pěkně serou. Ke všemu jim chybí ftip. Moc mě to nebere, páč to akorát bouchá a dýmý. A ta kumulace nesmrtelnejch na jedno místo… (mrdám na přírodní zákony, ale musí to bejt zábava!). (Klidně bych mohl dát 3*, ale... proč?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle jsem sporťákem na Sibiři zlikvidoval ponorku. 2.) Vlastně ani nevím.... 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(11.11.2017)

|90%| !!!!! K O M E N T Á Ř O B S A H U J E S P O I L E R Y !!!!! Viděno v kině. Na tento osmý díl zběsilé série nesoucí název The Fate of the Furious jsem se opravdu těšil. Je sice pravda, že po prvním traileru jsem byl mírně skeptický, ale nakonec mě to přešlo a po skončení filmu jsem si oddychl a byl plně spokojen. Oproti 5,6 a 7 filmu tu je pouze minimální pokles, v mých očí, zcela nezřetelný. Čím mám začít? Začnu zápory. Tedy, zápory to asi doslova nebudou, pouze malé drobnosti. Přeakčnělost a nelogiku opravdu u této série neřeším, je třeba vypnout mozek a užít si rychle a zběsilou jízdu. Akční scény jsou natočeny perfektně, mohlo být tedy více soubojů. Samozřejmě, Statham a Rock se o souboje postarali, ale mělo jich být více i u ostatních herců. U akce mi vadili 2 věci. Naprosto zbytečné zpomalovačky (nebylo jich moc), ale přesto. Dále, probíhala akční scéna (záhy se přepla na jinou scénu a pak znova) – bylo to moc zřetelné. Dále bych trochu upravil konec. Vážně, jsem čekal, že se aspon Statham omluví za to, že způsobil Hanovu smrt. No ale co, přes tohle se nějak prokoušu. Dost k záporům. Úvod obsahuje výtečnou pouliční závodní honičku, takže mi to hezky připomnělo první dva filmy. Akční scény tu jsou krásně rozloženy po celém filmu. Celkově si ale myslím, že 6 a 7.díl byl trochu akčnější a měl větší tempo. Zde mi to ale absolutně nevadilo, naopak. Propracovaností mi to trochu připomnělo pátý díl, zejména finální pointou, která byla sice předvídatelná a jasná jak facka, ale přesto. První polovina snímku je hezky propracovaná, furt se něco řeší, děje. Na první pohled mi film nepřipadal jako blbost, kterou tvůrci točili záměrně. Číst komentáře ostatních uživatelů, který opakují jeden druhého je smrtelné, opravdu na ránu. Komediálně to pojato trochu je, to uznávám, ale není to absurdní hovadina, která byla plánovaně natočena. Komediální je na začátku Rock s dětmi na hřišti – to opravdu nemá chybu. Nebo jeho herkulesácké scény, kdy ve věznici řeže těžkooděnce nebo ve finále tahá raketu po zemi. To vše je vtipné. Zejména je film správně ujetý na neskutečné množství hlášek. Rock se Stathamem se špičkují v jednom kuse. Scéna, kdy Rock vyhrožuje Stathamovi, že ho obzvlášt pikantním způsobem seřeže, poté se záhy oba rozesmějí – to nemělo chybu – byla tam cítit ta pravá chemie, podobně jako Rock s Dieselem v pátém filmu. Tyrese Gibson byl skvěle vtipný jako vždycky – jeho postava tu může být dalších 10 filmů a nikdy mě neomrzí. Stejně jako sympatický Ludacris. Michelle Rodriguez – sympatická jak u ní bývá zvykem. Vin Diesel – nechápu jak tu spousta uživatelů píše, že je nudný a otravný. Hraje přirozeně, prostě hlavní hrdina. Kurt Russell tu je spíš jako pátý kolo u vozu, ale jeho role je dostačující. Jason Statham mě zde bavil spolu s Rockem nejvíc. Charlize Theron sehrála opravdu skvělou záporačku. Ostatní herci – neměl jsem s nimi problém. Cameo Luka Evanse mě opravdu potěšilo. Takže ještě k akci. Akce, kdy Dom napadne Rockův vůz je dobrá, sice krátká, ale potěší. Mě se nejvíc líbila soubojová sekvence ve věznici. Asi prostřední scéna, kdy hlavní záporačka ovládá auta – to vše bylo perfektně natočené, ale mě nejvíc zaujalo tažení lany Domův vůz. Závěrečná akční sekvence byla nesmírně dlouhá. Výbuch střídal výbuch, spousta přestřelek, Stathamovu akci v letadle, která byla komediálně laděná s miminem. Jsem rád, že je se Diesel nakonec nestal záporákem. Hned od začátku víme, že ho Theron vydírá. Mohlo to být ale pojato takovým způsobem, aby to ani divák zezačátku nevěděl, ale nevadí. Překvapilo mě, že Elena s Domem otěhotněla a že nakonec zemřela. Ta scéna, kdy Elen zabijí přímo před Domem, byla drsná. Hudba od Briana Tylera neměla chybu. Finále bylo zajímavé, vidět Stathama sedět u stolu u Domovi „rodiny“. Asi se stal její součástí. Že by na Hana tak zapomněli? No, nevadí. Přenesl jsem se přes to. V příštím devátém díle bych si představoval, aby měl i více prostoru Luke Evans. Takže nakonec jsem ohromně spokojený. Kdyby nebylo tolik vtipných hlášek, asi bych dal lepší 4*, nakonec jsem přeci jen dal s klidnou duší plný počet hvězd. I ten příběh nebyl nijak hloupý. Těším se na originální dvd až vyjde !!!(18.4.2017)

Neuvěřitelné se stává skutečností. Po dohromady třech hvězdičkách pro poslední dva díly jsem nečekal zhola nic. Tentokrát se mi však podařilo přinutit svůj mozek přistoupit na jejich hru a fakt jsem se bavil. Zřejmě je to tím, že se osmička bere dle mého méně vážně než kterýkoli předchozí díl. Má to spoustu hlášek, nadupaný soundtrack a akci tak mentální a nereálnou, že se na tvůrce ani nemůžete zlobit a musíte se blbě uculovat. Perfektní Charlize jako Cipher, bavili jak Rock se Stathamem, tak i velký a malý pan Nikdo. Věřte, já bych byl první, kdo by po dalším díle téhle série hodil kamenem (a rád), ale osmička se vážně povedla a podezřívám sám sebe z toho, že se těším, co vymyslí v devítce. Vzhledem k neustále gradaci čekám alespoň nesmělý přesun do vesmíru... 80%(13.4.2017)

• - Jde o první film ze série Rychle a zběsile, na kterém se podílel držitel Oscara. Zahráli si zde dokonce dva - Helen Mirren a Charlize Theron. (ArsenalEagle)

• - V závěrečné honičce se ponorka vnoří skrz led a pokračuje v cestě, probíjejíc se ledem. Ponorka má dostatečný výtlak, aby byla schopná vynořit se skrz led. Rozhodně ne však pohybovat se skrz tento led vpřed. (Thommy91)

• - V závěrečné honičce ponorka vypálí torpédo, to prorazí led a vyskočí nad hladinu. Potom pokračuje po ledu dál. To je nesmysl, jelikož torpédo se dokáže pohybovat pouze ve vodě, na vzduchu mu vrtulový pohon k pohybu nestačí. (Thommy91)