Rychle a zběsile 8

Fast & Furious 8

Rýchlo a Zbesilo 8

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA / Francie / Kanada / Velká Británie / Samoa, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Nádherně nablblá zábava. Neexistuje tu už prakticky nic než akce, ať už ty jejich auťáky honí bourací koule, armáda, tisíce jiných auťáků, nebo ponorka(!!), pořád se něco děje a chcete to vidět. Smysl neřešit, jednička vedle toho musí působit jak od Bergmana, rule of cool level miliarda, a zpomalovaček víc než v třístovce. Což nevadí ani omylem, protože seriozní film od toho nikdo nechce, v komedianty se tu proměnili už úplně všichni včetně novorozeňat, a popcorn (nebo nachos) teče z uší Když jsme k tomu v kině přidali drinking game - hlt pokaždé když zazní "family", takže půl flašky vodky padlo - tak zábava byla královská.(12.4.2017)

Další nadupaná akční jízda, která je tu s námi už neuvěřitelných 16 let a snad nikdy neskončí. A taky nemá proč. Všechno funguje, jak má, a série je rozjetá na x dalších dílů dopředu. Když 16 vydělíme 2, dostaneme 8. díl, a dvojka je přesně počet let, jaký mají jednotlivé díly mezi sebou rozestup - milé zjištění. Osmička je prostě další akční nálož se skvělými herci, kteří diváka prostě baví, a je potřeba si ji užít na maximum a neřešit (ne)logiku, ale to už jsme přeci dávno pochopili. Dwayne Johnson a Jason Statham ve svých rolích excelují a dodávají tomu ještě větší grády, což je jenom dobře, protože se pořád v rámci série jedná o novější tváře. Jedeme dál!(14.4.2017)

Hobbs vs. Deckerd vs, baby v lietadle je to najlepsie, co tato seria ponukla. Nazov je trosku iny oproti ostatnym dielom serie, a musim povedat ze opravnene. je pravda, ze Brian s Miou tu chybaju, ale par krat ich spomenuli v dobrej viere. Za co som rad. Co sa tyka aut, nahanaciek a prekonavanie zakonov fyziky, to sa nezmenilo uz od 5. dielu. Za mna zasluzeny a miestami vtipny oddych pre mozog. 85% - 4*(10.7.2017)

Další über přepálená akční popkorňárna, kterou kazí místy přepálený střih. Jsem fanda série a postupný posun k totální přepálenosti mi fakt nevadí. Příběh ničím neoslní a nepřekvapí ani vysvětlení jak je to se záporákem Dieselem. Fanda už od začátku musí tušit, jak to dopadne. Obsazení je opět našlápnuté a i když mi zde Walker prostě chybí, tak jsem rád, že se tvůrci neuchýlili k počítačovému návratu. Pár dialogů o Brianovi zde je a to bohatě stačí. Na jeho místo nastoupil záporák z minulého dílu a byla to volba opravdu skvělá. Stathamovo kočkování s The Rockem prostě baví a konec má Statham opravdu našlápnutý. The Rock zde má také velký prostor, což je pro mě vítaný posun. Záporné postavy jsou pěkně obsazení a Charlize je opravdu slizká mrcha. Akce je zde opravdu hodně a člověk jen kouká, co si ještě tvůrci vymýšlí. Na filmu je vidět, že dostal hodně peněz a triky jsou opravdu špičkové. Hudba ve filmu je klasická a skvěle dolaďuje atmošku filmu. Na filmu je už od začátku vidět, že ho tvůrci dělali jen pro zábavu,takže se nedá brát nikterak vážně. Hlavní postavy na sebe hází jednu hlášku za druhou a dělají si ze všeho srandu. Je to i taková parodie se spoustou vtipných momentů. Film mě opravdu bavil a v IMAXu jsem si ho maximálně užil. Nebýt té rychlé kamery, tak bych dal max. hodnocení. Takhle "jen" 95% :)(14.4.2017)

Zábava především. Mít to o chlup lepší střih, méně šablonovitého záporáka a svižnější tempo v první polovině, klidně bych hodil plnou palbu. Takhle "jen" za 80 s tím, že jde o nejlepší díl od pětky. Zásluhu na tom má především akční finále, které tentokrát dokonale šlape, má tempo, nápady, vtip, zkrátka nic nechybí ani nepřebývá. A to nejlepší? Film se vůbec nebere vážně, chce hlavně potěšit fanoušky a nebojí se kvůli tomu sestřelit sebe sama (málokdy jsou tak vtipně využité kličky soap oper). Tvůrci mají obrovské peníze a hrají si ve stylu "dej tam tohle, a ještě tohle, a pro prdel i tohle". Když se k tomu připočte extrémně sympatické obsazení, kde postavy baví nezávisle na tom, za který tým kopou, je o hitu rozhodnuto. Zábavnější týmovka než Avengers a v akci bondovštější než samotný Bond. A takové malé osobní postesknutí - filmaři měli ideální příležitost navázat na legendární hudební balet Johna Woo z Tváří v tvář a nevyužili to. Škoda, velká škoda!(12.4.2017)

• - Cipher (Charlize Theron) je první hlavní zápornou postavou ženského pohlaví v celé sérii Rychle a zběsile. Do této doby si ženy zahrály padouchy jen v menších rolích (např. Ronda Rousey, Clara Paget či Gina Carano). (ArsenalEagle)

• - První hollywoodský film, který natáčel několik scén na Kubě. (filmsim)

• - Původní název filmu měl být Fast 8, Furious 8 and Fast and Furious 8. Nakonec se název ustálil na The Fate of the Furious. (Blackthunder)