Rychle a zběsile 8

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Snad nejpřepálenější díl celé série. To co mi v minulých dílech nevadilo už mi tady prostě vadilo. Zvykl jsem si vypnout mozek a postit logiku z okna, ale tady už to bylo prostě moc. Zřejmě se výměna režiséra úplně nevyplatila. Nad scénářem se taky nemá smysl zamýšlet. Akční scény jsou ale celkem povedené. Ve filmu dost funguje humor. Nejlepší hlášky mají Rock, Jason Statham a Tyrese Gibson. Vin Diesel mi s těma kecama o rodině už celkem lezl na nervy. Charlize Theron se jako záporačka ve stylu Bonda taky moc nepředvedla. Opět se tady dost cestuje. Kromě Kuby se podíváme i do New Yorku, Berlína nebo Ruska. V New Yorku se odehrávají asi nejšílenější scény filmu. Pokud nepočítám finále s ponorkou. Objeví se tu taky pár nových tváří. Kromě Scotta Eastwooda to je třeba Helen Mirren. Každopádně jsem se nenudil a další díl nás zřejmě nemine. O čem bude, to je ale ve hvězdách. Necháme se překvapit. "Jsi černý Santa." :D Recenze(16.4.2017)

Po dvou sračkodílech jsem z toho málem vycouval, pak se ale pobavil - je tu tak nějak všechno, co od podobnýho popkorn hajpu chcete a tentokrát to funguje. Mix hlášek, napálených explozí a honiček, tuny rozmlácených luxus autíček, s trojtou porcí akčních hrdinů, synem Clinta Eastwooda, kundíma lokacema, navíc přehlednější rychlostí a zběsilostí... je ideální kino vypínačka... škoda prvoplánovýho bejby humoru pro bandu teploušů a maminek.(12.4.2017)

Nevím, co je na tom pravda, ale prý se příště podíváme do vesmíru! Tak prvně, Charlize Theron, která je zde překvapivě mrcha, to opět sekne! Ostatní, více či méně muskulaturní jedinci už mě tolik neberou, ale občas se umí pro věc zapálit. No, opět je to pitomě infantilní a hloupoučké a JEŠTĚ VÍCE HYPE...nenudil jsem se, ale...jestli není na čase sundat nohu z plynu, hmm? Ubrat! Zpomalit! Zpátky do reality...! 60%(7.6.2017)

Rychle a zběsile je série, která dokázala vstát z mrtvých, dosud se do hrobu nevrátila, žije a očividně ještě žít bude. Od pátého dílu jde podobně jako v prvním opět o zdařilou akci, což je to, proč se na obdobné snímky díváme. Musím říct, že 8. pokračování je sice od roku 2011 nejslabší, protože samotný námět mě až tak moc neoslovil, navíc akce tu byla na můj vkus až přespříliš digitální, avšak stále je tu něco, co dokáže zabavit a nenudit. Jde zejména o povedené hlášky, dílčí akční sekvence, herecké obsazení a odkazy na zesnulého Paula Walkera.(29.3.2018)

Vždycky se mi líbilo, jak respekt budící Dominic Toretto mluví o tom, že rodina je číslo jedna. Jenže při všech těch zběsilých honičkách po frekventovaných ulicích musel zákonitě někomu navždy vzít strýce, dceru nebo otce.. Ale to jen rýpu. Většina z osmi dílů tak nějak splývá dohromady. Tam poslali logiku na hodně dlouhý výlet, tam vsadili na hvězdného záporáka, tam už úplně vypustili míru a limity, tam to bylo dějově hodně mělké. Ale tahle parta tady pořád je a oproti ultrahlučné a ultraabsurdní sedmičce je to palec nahoru. Tudíž tady nemáme tak šílenou bezmozkovou jízdu, ovšem troufám si tvrdit, že kdyby vypadl kterýkoliv člen týmu, může se jet dál v dalších pěti pokračováních a ty monstrózní tržby budou přesto pokračovat. Hranice mezi hrdiny a záporáky jsou nesmírně tenké, takže Dwayne Johnson se špičkuje s Jasonem Stathamem, každopádně je to fajn. Pouliční závody jsou dávno pryč, jede se na vyšší rychlost a vyšší hlučnost/destrukci. Kdo na to přistoupí, bude se bavit. Řemeslník F. Gary Gray příjemně překvapil. PS: Hackerky jsou dneska zatracený kočky.(15.5.2017)