Rychle a zběsile 8

• Irsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

A že sa táto séria už nemá kam posunúť. Keď prišiel na palubu Fast & Furious The Rock, pribudlo viac akcie, humoru, deštrukcie, hlášok, vystrielaných nábojov a zmenili sa aj fyzikálne zákony. Ale predovšetkým to bola neskutočná (aj keď príbehom viac menej detská blbinka, ale hodne cool a drahá) sranda. Po sedmičke padali reči, že keď to bude bez Paula "Briana" Walkera tak nech to ani nieje, lebo to už nebude ono. No opak je pravdou. Rodina sa zmenila, karty sa zamiešali a dobrý sa stavajú zlými, zlý dobrými a mŕtvi živými. Je to vtipne keď si to takto poviete, ale scenár vás až prekvapivo prekvapí. Výmena strán zaujme, upúta a pobaví a to je najväčší ťahák celého filmu. Navyše pod šikovným režisérskym dohľadom F. Gary Graya funguje nielen akcia a super hlášky (ktoré naozaj neviem kto vymýšľa, ale asi ma za to príplatky), ale funguje je tu predovšetkým aj príbeh, ktorý je šikovne zamotaný a aj šikovne rozuzlení. Sexi Charlize Theron ako nova zaporáčka, ktorá síce nemá svaly ako mali predošlý záporaci série, dokáže najväčšieho alfa samca uzemniť tak, že to nečaká nikto a veľké plus je to, že nechýba ani pútavá atmosféra a emócie a vážne scény tu medzi tou kopou srandy výborne fungujú. A keď už sme pri tej srande Dwayne Johnson a hlavne Jason Statham si s prehľadom kradnú film pre seba a budete im želať vlastný spin-off. Rýchla a zbesilá séria stále ma čo ponúknuť a pokiaľ nechýbajú nápady stále je to vynikajúca sranda. 95% - 5*(14.4.2017)

Další nadupaná akční jízda, která je tu s námi už neuvěřitelných 16 let a snad nikdy neskončí. A taky nemá proč. Všechno funguje, jak má, a série je rozjetá na x dalších dílů dopředu. Když 16 vydělíme 2, dostaneme 8. díl, a dvojka je přesně počet let, jaký mají jednotlivé díly mezi sebou rozestup - milé zjištění. Osmička je prostě další akční nálož se skvělými herci, kteří diváka prostě baví, a je potřeba si ji užít na maximum a neřešit (ne)logiku, ale to už jsme přeci dávno pochopili. Dwayne Johnson a Jason Statham ve svých rolích excelují a dodávají tomu ještě větší grády, což je jenom dobře, protože se pořád v rámci série jedná o novější tváře. Jedeme dál!(14.4.2017)

Nevím, co je na tom pravda, ale prý se příště podíváme do vesmíru! Tak prvně, Charlize Theron, která je zde překvapivě mrcha, to opět sekne! Ostatní, více či méně muskulaturní jedinci už mě tolik neberou, ale občas se umí pro věc zapálit. No, opět je to pitomě infantilní a hloupoučké a JEŠTĚ VÍCE HYPE...nenudil jsem se, ale...jestli není na čase sundat nohu z plynu, hmm? Ubrat! Zpomalit! Zpátky do reality...! 60%(7.6.2017)

Kdybych tohle dostal jako kluk, velice pravděpodobně by to byl můj nejoblíbenější film a pouštěl bych si ho znova a znova. Rozhodně není překvapením, že se tahle frančíza od usedlejší pětky stává pořád větší sci-fi a tady už to jinak opravdu jinak označit nejde. Boží oko z předchozího dílu bych ještě zkousnout dokázal, ale tenhle díl tuto metu hravě přeskočil hned dvojnásobně. Tak nějak jsem to sice nečekal, ale předpokládat jsem to mohl, o to víc však nemohu pochopit, proč mi zběsilá osmička po stránce příběhu naprosto vůbec nebavila. Chris Morgan už naprosto rezignoval na nějaké dějové zvraty ukotvené v realitě a začal sám sebe parodovat. Musím to sem prostě napsat naprosto zřetelně. TEN SCÉNÁŘ JE NAPROSTO VYPATLANÝ. Pravidelně jsem zíral, co všecko dokážou jednotlivé postavy vypustit z pusy a brát to jako normálku. Prakticky u každé situace jsem si říkal, že tady bych použil jiný slovní obrat, který by dával alespoň nějaký smysl, tu jsem si zase říkal, že tahle nová postava sem byla vepsána po shlédnutí nějaké vydařené venezuelské telenovely a nemá tu co dělat. Ano, půjdu na to podruhé a už s tímhle budu smířený...je třeba si ale uvědomit, o jaký mílový krok je jinde F.Gary Gray než James Wan. Po stránce režie prakticky není co vytknout. Gray je jistý v kramflecích, naprosto nekompromisně bezchybný v akčních scénách a umně se mu daří sloučit hektickou hudbu do tempa rychlých motorů. Konečně můžu říct, že jsem to u něj viděl už u Loupeže po italsku, kterou jsem viděl minimálně dvacetkrát. Dále si odškrtávám položku, která je na filmu absolutně to nejlepší. Což jsou bitky tělo na tělo. Ty jsou o dva levely výše než jakákoliv automobilová honička (respektive auto-ponorková a celé mohutné finále). Scéna ve vězení je sekvence, kterou jsem snad ještě neviděl. The Rock měl na roli mnohem víc času než v sedmičce a řádně se tu vyřádil, až jsme si s kámošem řekli, že tohle prostě není ani z pokulhávajích béčkových vod, ale ještě někde víc vzadu...ovšem tak neuvěřitelně zábavných, že se strašně těšim, až to uvidím znovu. No a pak si šetřím samozřejmě Jasona Stathama. Ten má letos zřejmě pouze jeden film, loni měl také pouze Mechanika, ale jestli se připravoval na tuhle roli, tak mu to jsem schopen odpustit. Naprosto každá scéna s ním je v různých ohledech naprosto neuvěřitelná a rázně doporučuji nenakoukávat jednotlivé tv-spoty, překvapení v kině je pak o to příjemnější. A abych to zbytečně nenatahoval, ještě se letmo zmíním o záporácké straně. Zápletka s Dieselem propálená od prvního traileru je samozřejmě jeden velkej bullshit, což nemyslím jako spoiler, ale byla prakticky jen jedna cesta, proč by se něco takového mohlo stát. Charlize Theron se do okulárů nezapomenutelných záporáků rozhodně nezapíše, je ale patřičně chladná, sexy, má dredy a umí pěkně zuřit, to je ale tak všecko. A vůbec nejhorší je její vousatý posluhovač z GoT, který nemá jedinou scénu, kde by mohl vyniknout a po většinu času se jen tváří nasraně a je celkově napřesdržku. A to je asi tak vše. Série rozhodně vytěžená není, opět se cestuje po světě a po místech, kde série ještě nebyla (New York a nádherná neokoukaná Kuba) a najednou je ta plánovaná nová trilogie o to reálnější. PS : Zombie Cars. Když to člověk vidí, v tu chvíli vlastně neví, na co debilního z 80s to kouká...7/10(13.4.2017)

Bavil som sa. Tvorcovia sa už totálne vykašľali na akékoľvek fyzikálne zákony a idú na doraz. Stala sa z toho vlastne akási teamová bondovka, kde Kurt Russell je M a Scott Eastwood ako správca špionážneho skladu áut (wtf?) vlastne čosi ako Q. A Charlize Theron je skvelý megazloduch s atomovkou. Finále s ponorkou je neuveriteľné a Jason Statham si kradne show najmä scénou, ktorá je rýchlejšou variáciou na záver Hard Boiled. Pokojne si dám aj deviaty diel.(23.4.2017)

• - V závěrečné honičce ponorka vypálí torpédo, to prorazí led a vyskočí nad hladinu. Potom pokračuje po ledu dál. To je nesmysl, jelikož torpédo se dokáže pohybovat pouze ve vodě, na vzduchu mu vrtulový pohon k pohybu nestačí. (Thommy91)

• - Během natáčení došlo k nepřímému konfliktu mezi Dwaynem "The Rock" Johnsonem (Hobbs) a Vinem Dieslem (Dominic Toretto). Rock si na sociálních sítích postěžoval, že se někteří herci chovají neprofesionálně. Narážka byla mířena na Vina, který chodil pozdě na natáčení a celý štáb na něj musel opakovaně čekat i několik hodin. Dwayne se později omluvil pomocí videa na Instagramu. (bagrneplave)

• - První hollywoodský film, který natáčel několik scén na Kubě. (filmsim)