Rychle a zběsile 8

• Nový Zéland

• Kanada

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Pokud chcete hodnotit uvěřitelnost příběhovou, akce, scenáře, dejte rovnou 5ti * odpad. Pokud ale přistoupíte na hru, která tahle série nastolila, nemůžete odejít nespokojeni. Je sice pravdou, že finální výbuh s coverem aut před Torettem byl hodně i na mě, ale co už. Jízda to je neskutečná naprosto věrná svému názvu...67%(12.4.2017)

Značka Rychle a zběsile už vůbec není o autech, jako tomu bylo dřív. Už dávno to není o závodech nebo vůně spálených gum. Teď už je to značka, která zaručuje kvalitní akční orgie, vypatlané jak pasta na zuby, ale s koulemi většíma jak od orangutana. K tomu tvůrci vytvořili tak solidní základnu akčních herců, až mám pocit, že vytvořili přímého nástupce Expendables. Osobně mě pak nejvíce těšil Jason Statham, který se ve svých rolích za poslední léta vysloveně našel a hlásí o sto šest. V závěsu mu sekunduje monstrum The Rock a finišuje celý zbytek včetně Charlize Theron, která je tady na straně druhé barikády hodně nechutná.(1.10.2017)

• Wacoslav1

To jste se tu jako fakt všichni posrali?! Co to mělo bejt?! Já opravdu neměl přehnaná očekávání, fanoušek týhle série už ze mě nebude, ale doufal jsem aspoň v zábavnou píčovinu ve stylu sedmičky, ale tohle bylo něco nepopsatelně strašnýho, tak trapně už mi v kině dlouho nebylo. Nepochopím takový sešup směrem dolů, ale musel bych se hanbit sám před sebou kdybych hodnotil jinak. Zatím jasnej kandidát na odpad roku. Jestli byl v minulých dílech děj mírně řečeno retardovanej, tak tady připomíná žumpu plnou splašků, ale není to zábavný jenom uhozený. Navíc téměř veškerá akce je ničená píčoidním střihem. No nic dál už mě to nezajímá z touhle sérií končím, stejně nevím jak tohle dopadlo, protože chvíli před koncem jsem odešel z kina, nechtěl jsem kvůli dokoukání týhle mrdky čekat půlhodiny na zastávce na další rychlej a zběsilej autobus.0%(12.4.2017)

Tak nevím, FF8 mi sice nepřišla nějak výrazně slabší než předchozí díl, přesto mě bavila méně. Možná je na vině opakované vstupování do jedné řeky, nebo prostě stárnu. Nějak mi chybělo víc nadhledu a víc zapamatování-hodných akčních sekvencí (vybavuju si akorát ty dvě, co jsou profláklé z traileru). Místo hlavních/ původních postav baví spíše ty vedlejší, asi není nikdo kdo by nevychvaloval Stathama, s Rockem film táhnou (kdežto Vin mi přišel vyšumělý a Charlize oproti Mad Maxovi taky slabota). 65 %(15.5.2017)

• kulyk

No ne, já nemůžu. V rámci férovosti nenahazuji hodnocení, protože jsem se nedostal za Havanu, ale blbě mi z toho je jako kdybych vychlastal desetilitrový kbelík Cuba Libre smíchaných s močítem, to celé prokvedlané Fidelovou jemně zamřelou stehenní kostí. Na až takové píčárny jsem asi trošičku starý.(28.8.2018)

• - Během natáčení došlo k nepřímému konfliktu mezi Dwaynem "The Rock" Johnsonem (Hobbs) a Vinem Dieslem (Dominic Toretto). Rock si na sociálních sítích postěžoval, že se někteří herci chovají neprofesionálně. Narážka byla mířena na Vina, který chodil pozdě na natáčení a celý štáb na něj musel opakovaně čekat i několik hodin. Dwayne se později omluvil pomocí videa na Instagramu. (bagrneplave)

• - Lehký tank, ve kterém se prohání Tej (Ludacris), se jmenuje RIPSAW. Ripsaw je malý rodinný projekt společnosti Howe & Howe Technologies. S tímto vozítkem se již jednou při natáčení setkal i Dwayne Johnson a to ve filmu G.I. Joe 2: Odveta (2013). (Michelin.S)

• - V závěrečné honičce ponorka vypálí torpédo, to prorazí led a vyskočí nad hladinu. Potom pokračuje po ledu dál. To je nesmysl, jelikož torpédo se dokáže pohybovat pouze ve vodě, na vzduchu mu vrtulový pohon k pohybu nestačí. (Thommy91)