Rychle a zběsile 8

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Akčňáky vždycky byly moje srdcovky. Jenže posledních pár let to už není, co to bývalo, nenabízí nic novýho – víceméně tupej děj a k tomu halda efektů, který už jsem někdy viděl, nemají už se kam posunout a překvapit. A tím se tenhle kousek malinko vymyká – posouvá hranice akční techniky o kousek dál. Příběh sice vystavěnej trochu uměle a laccos chce brát s velkou, ale kurevsky VELKOU nadsázkou, ale nějak se to sešlo, že mi jako celek seknul, pobavil mě a dalo se na něj koukat. # příběh *** | hudba *** | humor ** | akce ***** | napětí * | pustil bych si znovu ***(19.7.2017)

Kvalita jednotlivých dílu FF se dá vnímat třeba podle toho, které díly si opravdu pamatujete. Zapamatovánihodná byla jednička, protože byla relativně laciná, zemitá a originální. Pětku si každý pamatuje, protože přinesla patřičný boost a skok o ligu výš, plus spoustu skělých režijních nápadu a diváckých taháků (Rock apod.) Zbytek už splývá dohromady a pamatovat se dají jen ty opravdu peakové highlighty, ať už pozitivní, či naopak. Osmý díl neni jiný a spadá tak do kategorie nijak vyjmečných. Žádná akční scéna není opravdu kulervoucí (CGI bordel neznamená automaticky posez na prdel), Charlize, Statham a spol sice fajn, ale s takovým hereckým potenciálem si počechrat auta ve dvou třech scénách, nechat se prohnat ponorkou a thats it ? Kde jsou full contact souboje typu Rock vs Diesel, nebo Rodriguez vs Carano ? To byly highlighty v akčním nátřesku. Tady nic takového není. Všechny ty nařvané triky nezastíní absenci tvůrčích nápadů a vycizelovaný vizuál za 250 mega z toho neudělá maskulinní akční jízdu. Family feeling pokračuje, v pořádku, však na to hlavní hrdinové mají už věk, ale nejlepší scény nejsou ty akční. A to asi není OK.(14.4.2017)

Je smutné, když podobná esence überblockbusteru², která by ráda stavěla na desítky minut trvajících přepálených akčních CGI eskapádách plných bezpočetných tuctů pršících kár či nukleárních ponorek nahánějících nejluxusnější sporťáky planety, kdy neproběhnou snad dvě po sobě jdoucí filmová políčka bez exploze bayovských rozměrů, funguje pouze během scén, kdy to testosteronově jiskří mezi Rockem a Stathamem, kdy jeden nebo druhý přebírá roli chůvy či trenéra dívčího mužstva, kdy si Charlize a Kurt naplno vychutnávají guilty pleasure potenciál svých partů apod. Díky ještě většímu posunu ad absurdum (světe div se, lze to) toho všeho je to lepší posledních dvou dílů, ale stále to ani zdaleka nenašlo onen vyrovnaný poměr různorodé akce (zde se citelně nedostává klasické "přesdržkované"; což s takovým obsazením je faux pas z nejnepochopitelnějších), týmovky a v rámci mezí stylově nadsazeného blockbusteru z pětky. #family(12.4.2017)

Snad nejpřepálenější díl celé série. To co mi v minulých dílech nevadilo už mi tady prostě vadilo. Zvykl jsem si vypnout mozek a postit logiku z okna, ale tady už to bylo prostě moc. Zřejmě se výměna režiséra úplně nevyplatila. Nad scénářem se taky nemá smysl zamýšlet. Akční scény jsou ale celkem povedené. Ve filmu dost funguje humor. Nejlepší hlášky mají Rock, Jason Statham a Tyrese Gibson. Vin Diesel mi s těma kecama o rodině už celkem lezl na nervy. Charlize Theron se jako záporačka ve stylu Bonda taky moc nepředvedla. Opět se tady dost cestuje. Kromě Kuby se podíváme i do New Yorku, Berlína nebo Ruska. V New Yorku se odehrávají asi nejšílenější scény filmu. Pokud nepočítám finále s ponorkou. Objeví se tu taky pár nových tváří. Kromě Scotta Eastwooda to je třeba Helen Mirren. Každopádně jsem se nenudil a další díl nás zřejmě nemine. O čem bude, to je ale ve hvězdách. Necháme se překvapit. "Jsi černý Santa." :D Recenze(16.4.2017)

Fantasticky natočená pitomost, která mě neskutečně baví. Dokonalé triky dávají i těm nejbizarnejším scénám punc reality. Snaha scenáristy, který přes všechny ty šílenosti dokáže udržet příběh v jasně daných kolejích, o invenci je obdivuhodná. Rock a Statham vynikají jak v hláškách tak přátelském pošťuchování. Diesel jede klasiku. Točí film pro radost a ještě vydělává.(21.4.2017)

• - Sean Boswell (Lucas Black), který byl hlavním hrdinou v Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006), se měl původně ve filmu také objevit. (ArsenalEagle)

• - Během natáčení došlo k nepřímému konfliktu mezi Dwaynem "The Rock" Johnsonem (Hobbs) a Vinem Dieslem (Dominic Toretto). Rock si na sociálních sítích postěžoval, že se někteří herci chovají neprofesionálně. Narážka byla mířena na Vina, který chodil pozdě na natáčení a celý štáb na něj musel opakovaně čekat i několik hodin. Dwayne se později omluvil pomocí videa na Instagramu. (bagrneplave)

• - Lehký tank, ve kterém se prohání Tej (Ludacris), se jmenuje RIPSAW. Ripsaw je malý rodinný projekt společnosti Howe & Howe Technologies. S tímto vozítkem se již jednou při natáčení setkal i Dwayne Johnson a to ve filmu G.I. Joe 2: Odveta (2013). (Michelin.S)