Rychle a zběsile 8

Fast & Furious 8

Rýchlo a Zbesilo 8

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA / Francie / Kanada / Velká Británie / Samoa, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

• BoPo

Viac filmov zo série som nevidel než videl. Prvý film bolo treba vidieť. Predsa len, bolo to niečo "nové". Potom som skúsil, keď do rýchleho sveta vstúpil The Rock. Teraz som neodolal, pretože sa pridala Charlize Theron. Musím konštatovať, že som vynechávaním o nič neprišiel. Postavy sú stále rovnako inteligentné a sympatické. Autá stále vydávajú rôznorodé zvuky. Mení sa len výška rozpočtu. Pre mňa hlavný ťahák, Charlize Theron, ako keby hekla Angelinu Jolie z 60 sekund. Čo samozrejme nie je lichotka. Pokiaľ nemáte na miesto krvy diesel, tak sa na osmičku môžete v kľude vykašlať.(5.8.2017)

• Wacoslav1

To jste se tu jako fakt všichni posrali?! Co to mělo bejt?! Já opravdu neměl přehnaná očekávání, fanoušek týhle série už ze mě nebude, ale doufal jsem aspoň v zábavnou píčovinu ve stylu sedmičky, ale tohle bylo něco nepopsatelně strašnýho, tak trapně už mi v kině dlouho nebylo. Nepochopím takový sešup směrem dolů, ale musel bych se hanbit sám před sebou kdybych hodnotil jinak. Zatím jasnej kandidát na odpad roku. Jestli byl v minulých dílech děj mírně řečeno retardovanej, tak tady připomíná žumpu plnou splašků, ale není to zábavný jenom uhozený. Navíc téměř veškerá akce je ničená píčoidním střihem. No nic dál už mě to nezajímá z touhle sérií končím, stejně nevím jak tohle dopadlo, protože chvíli před koncem jsem odešel z kina, nechtěl jsem kvůli dokoukání týhle mrdky čekat půlhodiny na zastávce na další rychlej a zběsilej autobus.0%(12.4.2017)

Kdybych tohle dostal jako kluk, velice pravděpodobně by to byl můj nejoblíbenější film a pouštěl bych si ho znova a znova. Rozhodně není překvapením, že se tahle frančíza od usedlejší pětky stává pořád větší sci-fi a tady už to jinak opravdu jinak označit nejde. Boží oko z předchozího dílu bych ještě zkousnout dokázal, ale tenhle díl tuto metu hravě přeskočil hned dvojnásobně. Tak nějak jsem to sice nečekal, ale předpokládat jsem to mohl, o to víc však nemohu pochopit, proč mi zběsilá osmička po stránce příběhu naprosto vůbec nebavila. Chris Morgan už naprosto rezignoval na nějaké dějové zvraty ukotvené v realitě a začal sám sebe parodovat. Musím to sem prostě napsat naprosto zřetelně. TEN SCÉNÁŘ JE NAPROSTO VYPATLANÝ. Pravidelně jsem zíral, co všecko dokážou jednotlivé postavy vypustit z pusy a brát to jako normálku. Prakticky u každé situace jsem si říkal, že tady bych použil jiný slovní obrat, který by dával alespoň nějaký smysl, tu jsem si zase říkal, že tahle nová postava sem byla vepsána po shlédnutí nějaké vydařené venezuelské telenovely a nemá tu co dělat. Ano, půjdu na to podruhé a už s tímhle budu smířený...je třeba si ale uvědomit, o jaký mílový krok je jinde F.Gary Gray než James Wan. Po stránce režie prakticky není co vytknout. Gray je jistý v kramflecích, naprosto nekompromisně bezchybný v akčních scénách a umně se mu daří sloučit hektickou hudbu do tempa rychlých motorů. Konečně můžu říct, že jsem to u něj viděl už u Loupeže po italsku, kterou jsem viděl minimálně dvacetkrát. Dále si odškrtávám položku, která je na filmu absolutně to nejlepší. Což jsou bitky tělo na tělo. Ty jsou o dva levely výše než jakákoliv automobilová honička (respektive auto-ponorková a celé mohutné finále). Scéna ve vězení je sekvence, kterou jsem snad ještě neviděl. The Rock měl na roli mnohem víc času než v sedmičce a řádně se tu vyřádil, až jsme si s kámošem řekli, že tohle prostě není ani z pokulhávajích béčkových vod, ale ještě někde víc vzadu...ovšem tak neuvěřitelně zábavných, že se strašně těšim, až to uvidím znovu. No a pak si šetřím samozřejmě Jasona Stathama. Ten má letos zřejmě pouze jeden film, loni měl také pouze Mechanika, ale jestli se připravoval na tuhle roli, tak mu to jsem schopen odpustit. Naprosto každá scéna s ním je v různých ohledech naprosto neuvěřitelná a rázně doporučuji nenakoukávat jednotlivé tv-spoty, překvapení v kině je pak o to příjemnější. A abych to zbytečně nenatahoval, ještě se letmo zmíním o záporácké straně. Zápletka s Dieselem propálená od prvního traileru je samozřejmě jeden velkej bullshit, což nemyslím jako spoiler, ale byla prakticky jen jedna cesta, proč by se něco takového mohlo stát. Charlize Theron se do okulárů nezapomenutelných záporáků rozhodně nezapíše, je ale patřičně chladná, sexy, má dredy a umí pěkně zuřit, to je ale tak všecko. A vůbec nejhorší je její vousatý posluhovač z GoT, který nemá jedinou scénu, kde by mohl vyniknout a po většinu času se jen tváří nasraně a je celkově napřesdržku. A to je asi tak vše. Série rozhodně vytěžená není, opět se cestuje po světě a po místech, kde série ještě nebyla (New York a nádherná neokoukaná Kuba) a najednou je ta plánovaná nová trilogie o to reálnější. PS : Zombie Cars. Když to člověk vidí, v tu chvíli vlastně neví, na co debilního z 80s to kouká...7/10(13.4.2017)

Prakticky celou dobu jsem si říkal: Proč takhle sakra nevypadají bondovky?! Osmý díl Rychle a zběsile je monumentálním akčním nářezem, ve kterém se kupodivu neztrácí sympatické postavy, úderné hlášky ani příběh, který je možná pitomý a děravý, ale hrne se kupředu s takovou razancí, že to začnete řešit až po závěrečných titulcích. Dieselova parta tak plní prakticky všechno, co si předsevzala, a navíc přihrála Jasonu Stathamovi jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Že byl Deckard Shaw dva díly zpátky chladnokrevným zabijákem? No, to je pravda. Ve světě Rychle a zběsile se ale takové drobnosti odpouštějí, aby se mohl namíchat epický výbušný popcorn s nohou konstantně na plynu. Rozhodně neříkám, že bude tahle ujetost bavit všechny. Pokud ale na Dieselovu hru přistoupíte, čeká vás další vytuněný odvaz, který šlechtí i minimální nakročení do devítky. (8/10)(12.4.2017)

Po pětce asi opravdu nejlepší a hlavně nejzábavnější díl. Fajn zápletka, super casting (starej mazák Kurt Russell, "bondovská" záporačka v podání stále velmi hot Charlize Theron a především úžasná bromance Rocka se Stathamem), dostatek (velmi potřebné) nadsázky a samozřejmě spousta skvěle natočené monumentální, roztomile absurdní a šílené akce. Víc od soudobého totálního akčního výplachu asi vážně nepotřebuju. A jsem opravdu zvědav, s čím přijde devítka... ;-) 80 %(19.4.2017)

• - V dubnu roku 2016 se na Islandu točila velkolepá akční scéna. (filmsim)

• - První film ze série Rychle a zběsile, který nemá potitulkovou scénu. (ArsenalEagle)

• - Původní název filmu měl být Fast 8, Furious 8 and Fast and Furious 8. Nakonec se název ustálil na The Fate of the Furious. (Blackthunder)