Rychle a zběsile 8

• Irsko

• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

• Fr

,,OBRÁTÍŠ SE K RODINĚ ZÁDY?…“ /// Ze začátku to vypadá pěkně debilně. Jakoby scénář psal trotl, schopnej vymyslet jen polonahý kubánský holky a namachrovaný týpky. A samozřejmě taky auta. Nebejt fajnový mrchy Theronový a Stathama, kterej funguje tak nějak sympaticky, je to kupení všemožnejch klišé alias „F&F“. Takže auta, honičky, autodestrukce (jakou svět neviděl) a exhibice zúčastněnejch. To poslední asi víc než vobvykle a ty jejich machovský kecy mě pěkně serou. Ke všemu jim chybí ftip. Moc mě to nebere, páč to akorát bouchá a dýmý. A ta kumulace nesmrtelnejch na jedno místo… (mrdám na přírodní zákony, ale musí to bejt zábava!). (Klidně bych mohl dát 3*, ale... proč?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle jsem sporťákem na Sibiři zlikvidoval ponorku. 2.) Vlastně ani nevím.... 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(11.11.2017)

Rychle a zběsile je série, která dokázala vstát z mrtvých, dosud se do hrobu nevrátila, žije a očividně ještě žít bude. Od pátého dílu jde podobně jako v prvním opět o zdařilou akci, což je to, proč se na obdobné snímky díváme. Musím říct, že 8. pokračování je sice od roku 2011 nejslabší, protože samotný námět mě až tak moc neoslovil, navíc akce tu byla na můj vkus až přespříliš digitální, avšak stále je tu něco, co dokáže zabavit a nenudit. Jde zejména o povedené hlášky, dílčí akční sekvence, herecké obsazení a odkazy na zesnulého Paula Walkera.(29.3.2018)

Pozor, následující komentář obsahuje smířlivost.. Je fakt, že scénář byl nejspíš zplozen ve dvacet minut trvající zácpě (nechám na vás, jakého byla charakteru) a jeho autor dost často popírá skutečnost, že je podepsán i pod některými předchozími díly, nicméně ten přítomný buddy movie nadhled dává místy zapomenout na brutální znásilňování Isaaca Newtona, mentálně postiženou dějovou linku i Torettovy rodinné kidy. Pozornost udržuje i hvězdné herecké obsazení a nejeden divák musí ocenit, že se Statham v roli baby sittera nenechá zahanbit svými zkušenějšími kolegy vílou Zuběnkou a panem Dudlíkatorem. Co na tom, že akce je už totálně over the top a naše planeta jí začíná být malá. Tipuji, že v dalším díle bude Dom tlačit golfáč s nitro pohonem a jeho parta dělat smyky na dně Mariánského příkopu či driftovat kolem americké vlajky na povrchu Měsíce (snad použijí stejné studio jako tehdy v 69´). Pokud mají filmy ze série o dvoustopých strážcích galaxie nějakým způsobem vykročit do druhé desítky, tahle cesta se jeví jako to nejmenší zlo. Family First. Focus & Forget..(15.8.2017)

• Wacoslav1

To jste se tu jako fakt všichni posrali?! Co to mělo bejt?! Já opravdu neměl přehnaná očekávání, fanoušek týhle série už ze mě nebude, ale doufal jsem aspoň v zábavnou píčovinu ve stylu sedmičky, ale tohle bylo něco nepopsatelně strašnýho, tak trapně už mi v kině dlouho nebylo. Nepochopím takový sešup směrem dolů, ale musel bych se hanbit sám před sebou kdybych hodnotil jinak. Zatím jasnej kandidát na odpad roku. Jestli byl v minulých dílech děj mírně řečeno retardovanej, tak tady připomíná žumpu plnou splašků, ale není to zábavný jenom uhozený. Navíc téměř veškerá akce je ničená píčoidním střihem. No nic dál už mě to nezajímá z touhle sérií končím, stejně nevím jak tohle dopadlo, protože chvíli před koncem jsem odešel z kina, nechtěl jsem kvůli dokoukání týhle mrdky čekat půlhodiny na zastávce na další rychlej a zběsilej autobus.0%(12.4.2017)

Několik hodin po projekci a hnije to ve mně. Jako jo, akce sice je nefalšovaná blockusterová špica, ale jako k čemu mi to je, když jsou všechny dialogy jak z pomocný školy, hlášky předvídám na věty dopředu a prostě u toho přepálenýho klišé nedokážu jen tak vypnout a ryze se bavit. Nato je tu holt příliš dementního scénáře, sorry. Guilty pleasure my ass, na tuhle nezranitelnou macho partu sou krátký i Avengers. Takže ne, Diesel mě zas nemá. Nemůžu dát víc jak průměr filmu, ve kterým si ruský separatistický skupiny tisknou vlastní terroristický loga na karosérie terénních vozů, a taky jehož každej díl končí pokaždý naprosto stejně (rodina!!), to fakt nejde. Chci to mít rád, ale místo toho mi to jen "nevadí".(22.4.2017)

• - První film ze série Rychle a zběsile, který nemá potitulkovou scénu. (ArsenalEagle)

• - Ve filmu byly použity telefony Samsung Galaxy S7 a iPhone 6/6s. (XminerCZ)

• - V závěrečné honičce se ponorka vnoří skrz led a pokračuje v cestě, probíjejíc se ledem. Ponorka má dostatečný výtlak, aby byla schopná vynořit se skrz led. Rozhodně ne však pohybovat se skrz tento led vpřed. (Thommy91)