Rychle a zběsile 8

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Filmové série, zejména ty akční, mají tendenci se s každým dalším dílem překonávat, a to i přesto, že tím často utrpí realističnost, anebo se vytratí kouzlo prvotního dílu. Rychle a zběsile zažilo obrození v 5. díle, kdy sice šla realističnost stranou, ale za to film získal zcela nové kouzlo, které si hýčká i po následující díly. Partička kolem Vina Diesela si vybudovala jakési kolektivní charisma - testosteron, svaly, vnadné děvy a rychlá auta. Po osmé to funguje lépe než poprvé, kdo by to byl řekl? Je to díky nadsázce a decentnímu humoru. Ač je Rychle a zběsile vlastně "pitomost", je to docela chytře napsaný film. Chytře, protože používá postupy známé z béčkových, průměrných bijáků, avšak umí s nimi naložit podstatně lépe. A akční scény jsou opravdu bomba, troufám si říct, že překonávají např. i všechny ty vyhypované Marvelovky. Za mě je Rychle a zběsile 8 jeden z nejchytlavějších a nejlepších akčňáků posledních let. 9/10(14.4.2017)

Nevím, co je na tom pravda, ale prý se příště podíváme do vesmíru! Tak prvně, Charlize Theron, která je zde překvapivě mrcha, to opět sekne! Ostatní, více či méně muskulaturní jedinci už mě tolik neberou, ale občas se umí pro věc zapálit. No, opět je to pitomě infantilní a hloupoučké a JEŠTĚ VÍCE HYPE...nenudil jsem se, ale...jestli není na čase sundat nohu z plynu, hmm? Ubrat! Zpomalit! Zpátky do reality...! 60%(7.6.2017)

Nádherně nablblá zábava. A nebo taky ultimátně vymaštěná hovadina. Neexistuje tu už prakticky nic než akce, ať už ty jejich auťáky honí bourací koule, armáda, tisíce jiných auťáků, nebo ponorka(!!), pořád se něco děje a chcete to vidět (pokud aspoň málá část vaší dušičky je dvanáctiletý kluk). Smysl neřešit, jednička vedle toho musí působit jak od Bergmana, rule of cool level miliarda, a zpomalovaček víc než v třístovce. Což nevadí ani omylem, protože seriozní film od toho nikdo nechce, v komedianty se tu proměnili už úplně všichni včetně novorozeňat, a popcorn (nebo nachos) teče z uší Když jsme k tomu v kině přidali drinking game - hlt pokaždé když zazní "family", takže půl flašky vodky padlo - tak zábava byla královská. Očekávám že devátý díl už bude crossoverem s Transformers. Dieselovi by to za volantem Optima docela sedělo.(12.4.2017)

Bavil som sa. Tvorcovia sa už totálne vykašľali na akékoľvek fyzikálne zákony a idú na doraz. Stala sa z toho vlastne akási teamová bondovka, kde Kurt Russell je M a Scott Eastwood ako správca špionážneho skladu áut (wtf?) vlastne čosi ako Q. A Charlize Theron je skvelý megazloduch s atomovkou. Finále s ponorkou je neuveriteľné a Jason Statham si kradne show najmä scénou, ktorá je rýchlejšou variáciou na záver Hard Boiled. Pokojne si dám aj deviaty diel.(23.4.2017)

Po pětce asi opravdu nejlepší a hlavně nejzábavnější díl. Fajn zápletka, super casting (starej mazák Kurt Russell, "bondovská" záporačka v podání stále velmi hot Charlize Theron a především úžasná bromance Rocka se Stathamem), dostatek (velmi potřebné) nadsázky a samozřejmě spousta skvěle natočené monumentální, roztomile absurdní a šílené akce. Víc od soudobého totálního akčního výplachu asi vážně nepotřebuju. A jsem opravdu zvědav, s čím přijde devítka... ;-) 80 %(19.4.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 4. dubna 2017 v Berlíně. (Varan)

• - Postava, kterou hraje Scott Eastwood, nebyla nikde ve filmu jmenována. Scottův otec, Clint Eastwood, si ve slavné westernové trilogii Pro hrst dolarů, kterou natočil Sergio Leone, zahrál také bezejmennou roli. (ArsenalEagle)

• - V závěrečné honičce se ponorka vnoří skrz led a pokračuje v cestě, probíjejíc se ledem. Ponorka má dostatečný výtlak, aby byla schopná vynořit se skrz led. Rozhodně ne však pohybovat se skrz tento led vpřed. (Thommy91)