Rychle a zběsile 8

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Rozpočet $250miliónovTržby USA $226,008,385Tržby Celosvetovo $1,236,005,118 Tržby za predaj Blu-ray v USA $31,648,294Tržby za predaj DVD v USA $19,399,108║ __Iná šupa, tento popcorňák, do kelu tohto ročné komiksovky nemajú šancu už čím upútať, lebo taký nátresk aký ponúka FF8 je neskutočný! Výmena režisérov od šiesteho dielu je pri tejto sérii riadne cítiť. Teraz to má ten správny cveng, drive, dokonca aj dramatizáciu. A popritom to je tak adrenalínový nášup, až čumíte s otvorenou hubou dokorán, že v dnešnej dobe keď sme už prejedení zo všetkého Vás dokáže ešte niečo úplne dostať do kolien. Takmer na celej čiare to je namakaná jazda, kde si pomaškrtíte na úžasných záberoch na krásne autá, ženské a dych berúcu akciu plnú všakojakých nápadov a doslova vývrtiek až ide hlava dookola, no zatiaľ nemý úžas a asi jednoznačne Blockbaster roka 2017!!! Toto sa bude asi ťažko prekonávať, aby som nezabudol tendencia trefnej zábavnosti na najvyššej úrovni, dokonca aj komédie môžu len ticho závidieť, takže iná šupa!!! /videl v kine: 100%/(12.4.2017)

Pár posledních dílů se série ubírá jedním směrem a nový díl není výjimkou. Tvůrci nového dílu očividně při hodinách fyziky chodili za školu, jinak si to nedokáži představit. Co tam vymysleli za šílenosti, ještě větší než minule, musím ale říct, že, když člověk akceptuje jejich hru, neskutečně se baví, nepamatuji si kdy mi film tak rychle uběhl. PS : Statham ještě nepatří do starého železa! [IMAX 2D](12.4.2017)

Osmý šampionát MTV v tupém rozjebávání předražených aut jasně dává kástingem najevo osralové ambice. Poté, co se Pavlík Chodec naposled rychle a zběsile projel ve svém potuněném Poršáku a sloup véóčka nadobro ukončil jeho neherecké ambice, zbyli v hlavních rolích už jen dva charakteři, co nepřekročili povolenou dávku pigmentu. Theronovic Karlík, kterému by jako jedinému Komise pro potírání trapně pózujících gumových panáků patrně neprocvikla hereckou licenci, no a Turek, jehož vtipná a svižná etuda s lozkokokokokošňouškým Naftou juniorem zaobstarala devadesát procent celkové zábavnosti téhle jinak hloupé, naivní, ale jakože ukrutně kůl Bondáže pro národnostní menšiny, v níž se dva přičmoudlé ovarové krky, banda negrů, mesticů, mul a mezků bezradně potácí od výbuchu k výbuchu a od havárky k havárce za doprovodu absolutních rýmovaček čokoládových recitátorů a věčného hn – hn – hnn – hnnn – hnnnnnnn týraných dvanáctivalcových šestilitrů. Nicméně od poslední příšerné tryzny za Pavlíka znatelně ubylo zahnívajícího kýčovitého patosu, zbyl jen čistý výplach míchy a veškeré ty akční vyfikundace jsou natočeny opravdu pompézně a mistrně. Tudíž pokud si do zkurveného zlodějského Cinestáru fickaně propašujete dva litry poctivé Kofoly za dvacku s tunou baleného popkornu z Tesca za třináct, a kromě předraženého vstupného tak nevypružíte stopade za třetinové „výhodné menu“ (Zajisté velmi výhodné pro monopolní holandský konglomerát!), nenarazíte během produkce celkem na nic, co by vás vyloženě nasralo nebo znechutilo. Tedy snad až na tatínkem protěžené násilné obsazení Klintova letadlového přestřiku. Ten slizký kožený jeliman se semidebilním kukučem je vyloženě trapný, totálně prkenný a celou dobu mi pěkně pil mou drahocennou nula mínus.(15.4.2017)

Nevím, co je na tom pravda, ale prý se příště podíváme do vesmíru! Tak prvně, Charlize Theron, která je zde překvapivě mrcha, to opět sekne! Ostatní, více či méně muskulaturní jedinci už mě tolik neberou, ale občas se umí pro věc zapálit. No, opět je to pitomě infantilní a hloupoučké a JEŠTĚ VÍCE HYPE...nenudil jsem se, ale...jestli není na čase sundat nohu z plynu, hmm? Ubrat! Zpomalit! Zpátky do reality...! 60%(7.6.2017)

Bavil som sa. Tvorcovia sa už totálne vykašľali na akékoľvek fyzikálne zákony a idú na doraz. Stala sa z toho vlastne akási teamová bondovka, kde Kurt Russell je M a Scott Eastwood ako správca špionážneho skladu áut (wtf?) vlastne čosi ako Q. A Charlize Theron je skvelý megazloduch s atomovkou. Finále s ponorkou je neuveriteľné a Jason Statham si kradne show najmä scénou, ktorá je rýchlejšou variáciou na záver Hard Boiled. Pokojne si dám aj deviaty diel.(23.4.2017)

• - Natáčelo se také v Německu, Ohiu, New Yorku, Georgii, či jezeru Mývatn na Islandu. (Varan)

• - V závěrečné honičce se ponorka vnoří skrz led a pokračuje v cestě, probíjejíc se ledem. Ponorka má dostatečný výtlak, aby byla schopná vynořit se skrz led. Rozhodně ne však pohybovat se skrz tento led vpřed. (Thommy91)

• - V závěrečné honičce ponorka vypálí torpédo, to prorazí led a vyskočí nad hladinu. Potom pokračuje po ledu dál. To je nesmysl, jelikož torpédo se dokáže pohybovat pouze ve vodě, na vzduchu mu vrtulový pohon k pohybu nestačí. (Thommy91)