Rychle a zběsile 8

• Irsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 136 min (Director's cut: 149 min)

Po pětce asi opravdu nejlepší a hlavně nejzábavnější díl. Fajn zápletka, super casting (starej mazák Kurt Russell, "bondovská" záporačka v podání stále velmi hot Charlize Theron a především úžasná bromance Rocka se Stathamem), dostatek (velmi potřebné) nadsázky a samozřejmě spousta skvěle natočené monumentální, roztomile absurdní a šílené akce. Víc od soudobého totálního akčního výplachu asi vážně nepotřebuju. A jsem opravdu zvědav, s čím přijde devítka... ;-) 80 %(19.4.2017)

Prakticky celou dobu jsem si říkal: Proč takhle sakra nevypadají bondovky?! Osmý díl Rychle a zběsile je monumentálním akčním nářezem, ve kterém se kupodivu neztrácí sympatické postavy, úderné hlášky ani příběh, který je možná pitomý a děravý, ale hrne se kupředu s takovou razancí, že to začnete řešit až po závěrečných titulcích. Dieselova parta tak plní prakticky všechno, co si předsevzala, a navíc přihrála Jasonu Stathamovi jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Že byl Deckard Shaw dva díly zpátky chladnokrevným zabijákem? No, to je pravda. Ve světě Rychle a zběsile se ale takové drobnosti odpouštějí, aby se mohl namíchat epický výbušný popcorn s nohou konstantně na plynu. Rozhodně neříkám, že bude tahle ujetost bavit všechny. Pokud ale na Dieselovu hru přistoupíte, čeká vás další vytuněný odvaz, který šlechtí i minimální nakročení do devítky. (8/10)(12.4.2017)

Bavil som sa. Tvorcovia sa už totálne vykašľali na akékoľvek fyzikálne zákony a idú na doraz. Stala sa z toho vlastne akási teamová bondovka, kde Kurt Russell je M a Scott Eastwood ako správca špionážneho skladu áut (wtf?) vlastne čosi ako Q. A Charlize Theron je skvelý megazloduch s atomovkou. Finále s ponorkou je neuveriteľné a Jason Statham si kradne show najmä scénou, ktorá je rýchlejšou variáciou na záver Hard Boiled. Pokojne si dám aj deviaty diel.(23.4.2017)

Může to samé poosmé (respektive počtvrté, protože od pátého dílu jde film úplně jinou cestou než předchůdci) ještě něcím zaujmout. V případě Raz 8 ano a překvapivě dobře. Opět je zakázáno přemýšlet a na papíře je zápletka značně WTF, (ačkoliv v reálu docela slušně promyšlená) přesto prakticky dokonalý film svého žánru. Nechybí řada hlášek, řada životních rozhodnutí a skvělá přepálená akce. Od pátého dílu možná nejlepší příspěvek do této nekonečné série. Sem s devítkou.(29.4.2017)

Filmové série, zejména ty akční, mají tendenci se s každým dalším dílem překonávat, a to i přesto, že tím často utrpí realističnost, anebo se vytratí kouzlo prvotního dílu. Rychle a zběsile zažilo obrození v 5. díle, kdy sice šla realističnost stranou, ale za to film získal zcela nové kouzlo, které si hýčká i po následující díly. Partička kolem Vina Diesela si vybudovala jakési kolektivní charisma - testosteron, svaly, vnadné děvy a rychlá auta. Po osmé to funguje lépe než poprvé, kdo by to byl řekl? Je to díky nadsázce a decentnímu humoru. Ač je Rychle a zběsile vlastně "pitomost", je to docela chytře napsaný film. Chytře, protože používá postupy známé z béčkových, průměrných bijáků, avšak umí s nimi naložit podstatně lépe. A akční scény jsou opravdu bomba, troufám si říct, že překonávají např. i všechny ty vyhypované Marvelovky. Za mě je Rychle a zběsile 8 jeden z nejchytlavějších a nejlepších akčňáků posledních let. 9/10(14.4.2017)