Reklama

Reklama

Rychle a zběsile 8

  • USA The Fate of the Furious (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (Cinemart)

(více)

Videa (28)

Trailer 1

Recenze (909)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Zábava především. Mít to o chlup lepší střih, méně šablonovitého záporáka a svižnější tempo v první polovině, klidně bych hodil plnou palbu. Takhle "jen" za 80 s tím, že jde o nejlepší díl od pětky. Zásluhu na tom má především akční finále, které tentokrát dokonale šlape, má tempo, nápady, vtip, zkrátka nic nechybí ani nepřebývá. A to nejlepší? Film se vůbec nebere vážně, chce hlavně potěšit fanoušky a nebojí se kvůli tomu sestřelit sebe sama (málokdy jsou tak vtipně využité kličky soap oper). Tvůrci mají obrovské peníze a hrají si ve stylu "dej tam tohle, a ještě tohle, a pro prdel i tohle". Když se k tomu připočte extrémně sympatické obsazení, kde postavy baví nezávisle na tom, za který tým kopou, je o hitu rozhodnuto. Zábavnější týmovka než Avengers a v akci bondovštější než samotný Bond. A takové malé osobní postesknutí - filmaři měli ideální příležitost navázat na legendární hudební balet Johna Woo z Tváří v tvář a nevyužili to. Škoda, velká škoda! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Čím víc máte pubického ochlupení, o to víc si tenhle film užijete. Jste-li muž, využívající přítmí v sále kina pro prstění slečen, máte rovněž vyhráno, v takovém případě vám může být úplně jedno, co se na plátně odehrává. Jste-li ovšem více než příčetný jedinec, RYCHLE A ZBĚSILE ven z kina, než vám kapacita vašeho mozku splaskne na úroveň brontosaura, bezvládně přežvykujícího popcorn. Nic proti sebeparodické úrovni, na kterou se série dostala od pátého dílu, ale aby to bylo kvalitní a snesitelné, musí se to umět. Když se chce film vybláznit, zešílet, hrát si na bondovku a vysemenit se do rozjuchaných prostoduchých pipek a píčusů, šílejících nad každou kůl scénou, měl by mít režisér F. Gary Gray ve své filmografii alespoň jeden takový film, což nemá. Gray umí i filmy, co mají nějakou myšlenku, takže on je pro takový film špatnou volbou. Dále od takového filmu očekávám přehršli akčních scén. Film má vlastně jen dvě velké akční scény: hacknutí aut za plného provozu a"bondovské" finále na ledu, za přítomnosti ponorky. První hodina je zdlouhavá, plná dialogů na úrovni rozpravy Včelky Máji s Vilíkem. Na úvod nás rozehřeje závod v kubánských ulicích, následně bitka s dozorci ve věznici. Obojí je nepřehledně nasnímáno, nezajímavě podáno. A všechny scény nejsou úplně povedené. Zejména finální scéna na ledu je plná okatě hnusného CGI. Taková schopná parta herců a musela dostat scénář rovnající se výblitku pětiletého dítěte. Jedním z největších kladů této scenáristické mrdky je ten, že se Dom Toretto (Vin Diesel) přidá na temnou stranu, samozřejmě je za tím vydírání ze strany kyber-teroristky (Charlize Theron), hrozí, že mu zabije "napíchance". Jinak ale film nepřijde s ničím novým, dokonce i nápad s hacknutím aut už zde byl, viz Smrtonosná past 4. Prostě příšernost sledovat to celé s vědomím, že stejně dopředu víte, jak to celé dopadne. No dobrá, kyber-teroristka Cipher unikne spravedlnosti. Ani nemá smysl dávat spoiler-alert, vše bez problémů dopředu odhadnete. Abych se u filmu nějak zabavil, musel jsem si vymyslet, jak asi bude vypadat Rychle a zběsile 30, když série vydělává na lidské blbosti. I já jsem ji nechal vydělat díky zdejšímu kladnému přijetí, a vypravil jsem se do kina. Parta devadesátiletých hrdinů používá namísto nadupaných kár vytuněné nákupní vozíky, s nimiž v supermarketu svádí boj o zlevněné zboží. Mrštný pohyb jim zajišťují berle plné udělátek po vzoru bondovek. A nebojte se, nebude to taková slátanina. Ne o moc větší než je tahle pitomoučká osmička. 3/10 ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,OBRÁTÍŠ SE K RODINĚ ZÁDY?…“ /// Ze začátku to vypadá pěkně debilně. Jakoby scénář psal trotl, schopnej vymyslet jen polonahý kubánský holky a namachrovaný týpky. A samozřejmě taky auta. Nebejt fajnový mrchy Theronový a Stathama, kterej funguje tak nějak sympaticky, je to kupení všemožnejch klišé alias „F&F“. Takže auta, honičky, autodestrukce (jakou svět neviděl) a exhibice zúčastněnejch. To poslední asi víc než vobvykle a ty jejich machovský kecy mě pěkně serou. Ke všemu jim chybí ftip. Moc mě to nebere, páč to akorát bouchá a dýmý. A ta kumulace nesmrtelnejch na jedno místo… (mrdám na přírodní zákony, ale musí to bejt zábava!). (Klidně bych mohl dát 3*, ale... proč?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tuhle jsem sporťákem na Sibiři zlikvidoval ponorku. 2.) Vlastně ani nevím.... 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, FF8 mi sice nepřišla nějak výrazně slabší než předchozí díl, přesto mě bavila méně. Možná je na vině opakované vstupování do jedné řeky, nebo prostě stárnu. Nějak mi chybělo víc nadhledu a víc zapamatování-hodných akčních sekvencí (vybavuju si akorát ty dvě, co jsou profláklé z traileru). Místo hlavních/ původních postav baví spíše ty vedlejší, asi není nikdo kdo by nevychvaloval Stathama, s Rockem film táhnou (kdežto Vin mi přišel vyšumělý a Charlize oproti Mad Maxovi taky slabota). 65 % ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Je zvláštní sledovat hodnocení ostatních ať už těch co znám, nebo zcela neznámých uživatelů. Tam co jsem se nudil leckdo dával plný počet, zde, kde jsem byl spokojen někdo dává za dvě hvězdy. asi to tak má být. Vnímat všichni všechno stejně, byla by tu děsná nuda. Tady psal už Morgan scénář sám a fakt toho bere buď moc nebo málo, protože to co se začne před divákem dít na obrazovce to už nejsou pouliční honičky z jedničky. Tady to fakt lítá hlava nehlava a co se týče akce, může film směle konkurovat poslednímu Bondovi. Akce s třídá akci a je to vždy o level větší psycho čím více minut filmu uteklo. Opět tu máme Jasona a Dwayna a já si jejich hašteření fakt užíval. Opět je tu Kurt, tentokráte s posilou a i on opět bavil skvěle. A ke známé partičce hrdinů přibyla tentokráte opravdu krásná záporačka Charlize. Jasně, čas už jí vepsal do tváře nějakou tu vrásku, ale pořád je to moje CHarlize z Listopadové romance a Pravidel moštárny... A na staré lásky se nezapomíná! .-). Samozřejmě už snad od trojky nejde nad filmem přemýšlet, protože prostě to co se tam předvádí je nelogické, nereálné atd... Tady se třeba cizí letadla prohání nad Ruskem jak větroň Blaník nad Konopištěm... Myslím si, že to tvůrci sami dobře vědí. Jsou to známé tváře, exotické lokace, krásná auta a naprosto šílené akce, které tuhle filmovou řadu dělají tím čím je. A já jsem docela rád, že mně omladina donutila na to koukat také, protože zrovna tenhle díl bohužel už bez Paula jsem si dost užil. Dávám tedy za 4 torpéda! * * * * ()

Galerie (65)

Zajímavosti (44)

  • Ve filmu byly použity telefony Samsung Galaxy S7 a iPhone 6/6s. (XminerCZ)
  • V závěrečné honičce ponorka vypálí torpédo, které prorazí led a vyskočí nad hladinu. Potom pokračuje po ledu dál. Torpédo se ale dokáže pohybovat pouze ve vodě. Na vzduchu mu vrtulový pohon k pohybu nestačí. (Thommy91)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 250 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (více)

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)

Reklama

Reklama