Ostrov hrdlořezů

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

• choze

OSTROV HRDLOŘEZů by byl slabý, i kdyby vznikl v osmdesátkách, a nechce se mi věřit, že od výrazně lépe natočených PIRÁTů Z KARIBIKU nebo MASTER AND COMMANDER ho dělí pouhých osm let. Oproti nim totiž působí i přes pár pěkných záběrů, velkorysou výpravu a pár dobrých nápadů a hlášek zoufale staticky a za to, že vás nechytí může do značné míry i prapodivná dvojka Geena Davis a Matthew Modine s nulovou vzájemnou chemií.(1.8.2005)

• Karlos80

Pirátská tématika, plachetnice, překrásné ostrovy Karibiku a dobrodružná honba za pokladem, to vše v tomto jinak v tomto jinak nenáročném, nemastně-neslaném a hlavně docela zbytečně předlouhém snímku. Film má tu správnou piratsku atmosféru, akorát jsem postrádal nějaký větší napětí. Kolikrát velice fatální a nesmyslné bitvy viz. jako ta poslední na dvou lodích, které proti sobě stojí a navzájem se snad z pěti metrů odstřelují-takový nesmysl (co se týče skutečnosti, i jisté taktiky) jsem dlouho neviděl! Dobrá místa se tu střídají s hluchými, souboje pirátů jsou asi tak napínavé jako když bojují děti v mateřské škole, domnívám se že například k Černému korzárovi má tento film hodně daleko, Geena Davis jako Morgan je sice hezká, ale jako pirátka rozhodně nepůsobí. No zázrak to vyloženě nebyl, ale takový odpad-také vyloženě ne.. Exteriéry Thajska a Malty byly vynikající a Geeně Davis to v přiléhavém korzetu také docela slušelo, ač její hlas byl opět velice nevýrazný, řekl bych že až přímo dětinsky tragický, navíc určitě by ve mě ale nevzbudila absolutně žádný respekt a autoritu neměla jako vrchní velitelka-kapitánka taktéž téměř žádnou. Není nad mužského kladného hrdinu např.s dobrodružné klasiky Černý Korzár nebo přímo Deepovského Jacka Sparrowa. Na závěr bych tedy ještě dodal-že dabing u některých osob byl přímo katastrofální! Mluvení padesátiletého chlapa jako dítě-no nevím, ale tady mohli vybrat přeci někoho vhodnějšího. 100. mil. film s megalomanskou výpravou nakonec skončil jako naprostý finanční propadák, který může oslovit vážně tak max. děti do 15. let, které se ale v té době podobně jako třeba já vezli hlavně na vlně animovaných filmů, v té době skutečně na vrcholu.. Přibližně kolem roku 1992, mě však podobným způsobem tedy asi v mých 13. letech oslovil například film Hook, tak tady se zas pokládám otázku, že přeci jenom jako pubertálnímu klukovi by se mě to zřejmě asi líbilo. Ještě bych podotkl fakt že od tohoto filmu se de facto žádnému jinému režisérovi do podobného žánru (nechtěného) na dlouhá léta tedy přesně na 8. let jít.(30.6.2007)

Páni moji!!! Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto kolosálne pirátske dobrodružstvo sa stalo ešte kolosálnejším prepadákom? Nebolo v tej dobe niečo vo vzduchu? Lebo ja fakt neviem. Toľko akcie, naivnej zábavy ako v štýle 40. rokov, dokonalá výprava, majestátna hudba, strohé ale akčné herecké výkony. Bombastičnosť sama o sebe. Môjmu srdcu oveľa viac bližší ako PIRÁTI Z KARIBIKU.(29.11.2010)

Tak špatný, jak se traduje, Ostrov hrdlořezů není. Geena Davis je velmi sympatická, Frank Langella skvěle záporný, výprava velkolepá, Debneyho hudba bez jediné falešné noty, akční scény často doslova explozivní a tempo nepřetržité. Velká škoda je však toho nepříliš zajímavého a ničím originálního příběhu, dlouhé stopáže a především marných pokusů o humor, které se téměř stoprocentně míjejí účinkem (čestnou výjimkou je například houslista v závěrečné bitvě). Tři a kousek.(10.10.2015)

Rozpočet $98miliónovTržby USA $10,017,322Tržby Celosvetovo $11,500,000║ Tak tu akoby Renny Harlin po úspešných akčných filmoch čakal zaručený úspech a doslova v jeho podaní sledujem úplne pasívnu réžiu, kde v podstate skoro nič za tie nehorázne peniaze nefunguje asi okrem tej hudby ale to je strašne málo o hereckých výkonoch v podaní Geena Davis a Matthew Modine škoda hovoriť, absolútne povrchne, miestamy to vypadá ako televízna produkcia a nie veľkofilm aspoň že tie lode postavili skutočné. Záverečný súboj lodí bol ešte ako tak v medziach, ten sa dal zniesť.(22.7.2005)

• - Pri tvorbe odevu pre Dawga (Frank Langella) sa filmári inšpirovali vzhľadom pirátskeho kapitána Kita Oloarda. (beso74)

• - Původně si měl roli Shawa zahrát Micheal Douglas. Ten však z projektu odstoupil, protože tvůrci odmítali dát této postavě větší prostor. (Coldrex)

• - Film byl natáčen na Maltě. (fannah)