Ostrov hrdlořezů

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

• KarKulA

"......... necháme větry, aby nás dopravily na Madadaskar......." zaznělo z úst neohrožené pirátky Morgan v závěru filmu a já si jen pomyslela, že u něčeho takového bych opravdu raději být nechtěla, a také si položila otázku: Co je horší než špatněj film? - špatnej pirátskej film!!!! Tupý scénář, tupé dialogy (v tomto případě ještě notně podživené "parádním" českým dabingem), tragický herci. Geena Davis ve mě vzbuzovala jako pirátka Morgan nevolnost, nemluvě o tom, že byla ve své roli uvěřitelná jak kejta hovězího ve vegetariánské restauraci (ale to už jsem se dostala tam, kde jedna ruka netleská ....... ja, to bude gut maine liebe). Suma sumárum zbastlená slepenina, která fandy pirátskejch filmů leda nasere a ty ostatní navěky zhnusí tak, že budou zvracet jen jak v rohu obrazovky zahlédnou ráhno lodi. 1* za poctivou nedigitální filmařinu, která asi vyšla pěkně draho - bohužel bez efektu.(20.3.2012)

Celkem slušnej film, samozřejmě že nápad dat jako hlavního hrdinu pirátku, která si hraje že je nějak hrozně drsná neni úplně nejšťastnější, ale Geena Davis to nehraje úplně špatně a i když to nemá nějak zvlášť promyšlenej a propracovanej děj a většina těch neznámejch herců hraje dosti průměrně, tak se u toho dá docela dobře pobavit, možná by film snes trochu menší stopáž, protože přece jenom ta zápletka neni zas tak dobrá, aby se to dalo prodlužovat donekonečna, ale 2 hodiny nejsou nic co by se nedalo vydržet.(17.4.2005)

Koukám, že to tady kde kdo kritizuje. Zřejmě proto, že všichni vědí, že to byl ve svej době největší propadák všech dob, takže se asi nesluší něco takovýho chválit-nevim. No já mám tenhle film hodně rád. Hlavně proto, že mám velmi rád styl Rennyho Harlina. Jeho akční scény maj švih, spád a divák se v nich nemá problém orientovat. A k tomu další přidaný hodnoty jako velkorysá výprava, kostýmy, dekorace - to je všechno na špičkový úrovni. A samozřejmě úžasná a dokonalá hudba Johna Debneyho. Takže škoda jenom hereckýho obsazení. Geeně Davisové fakt nevěřím, že by seřezala kdejakýho chlapa a Matthew Modine je dost nevýraznej. Ale jinak je to rozhodně poctivější film než Piráti z Karibiku, ketrý sázej spíš na efekt, než na kvalitu.(18.4.2009)

• tron

„Kvôli TOMUTO som sa po latinsky neučil.“ V čom je problém OSTROVA HRDLOREZOV? Pretože ak JEDEN JEDINÝ FILM ZRUINUJE KOMPLET CELÉ ŠTÚDIO, tak MÁ problém. Určite nie v bombastickej výprave. Prístavy, mega lode, tajomné ostrovy zahalené v hmle. Nechýbajú povinnosti pirátskeho žánru (mapa vedúca k pokladu). A predsa je to také slabé. Herecké obsadenie je vyložene nevydarené (pôvodne oslovený Michael Douglas dobre vedel, prečo odmietol), Geena Davis bije v titulnej úlohe ako päsť do oka, ešte horší je však matný Matthew Modine. Vedľajšie postavičky sú mdlé (kapucín dokonca trápny), čo je hriech pre každý dobrodružný príbeh, ktorý stavia na tíme. Hlavný zloduch je v podaní čudného Franka Langellu ako čaj, plešina nestačí. Ďalej nezaujímavé dialógy, nevydarené pokusy o včasné načasovanie gagu, akčné scény opulentné ale chaoticky zostrihané, snímke chýba tempo, napätie i vnútorná logika. Ako pre Davis, tak pre Harlina tento veľkolepý prepadák predstavoval plus mínus záver dovtedy úspešnej kariéry. Neskorší Piráti Karibiku sa zo všetkého poučili a boli super.(19.12.2004)

V teen veku sa mi to celkom páčilo a vzhľadom na to, z akých kravín sa stali obrovské komerčné hity, prepad tohoto filmu vôbec nechápem. On totiž položil na lopatky aj svoje štúdio. Občas sa tam šermuje, má to peknú výpravu a Geena Davis je sexy. Vo svojej dobe mi to stačilo, takže nostalgické tri hviezdy. Tí Piráti z Karibiku o toľko lepší zase nie sú.(25.9.2012)

• - Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Vic Armstrong. Jeho synovec Jesse V. Johnson (uveden jako Jesse Johnson) se zúčastnil natáčení jako kaskadér. (Rominator)

• - Renny Harlin byl nominován na cenu Razzie za nejhorší režii roku. (fannah)

• - V čase natáčania filmu bol Renny Harlin vo vzťahu s herečkou Geenou Davis (Morgan Adams), ktorá hrala doposiaľ len v komediálne ladených filmoch. Renny presvedčil producenta Marria Kassara, aby z nej spravil akčnú hviezdu. (beso74)