Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

Trailer

Pohrobek

Slátaniny tohohle tyou mě vždycky odpuzovaly, snad možná být v hlavní roli muž a ubrat tak polovinu "rádobyhlášek", údajných dějových "zvratů" a připitomělé akčnosti a film by aspiroval na průměr nejvyššího kalibru. Pirátská tématika se holt musí zpracovávat úplně, ale úplně jinak. Tedy odpustit si výlety do teenagerských komedií (nemá-li jít o totální parodii) i do jejich romantických konkurentek a soustředit se alespoň na jednu vážnou postavu. (Jestli to může být vůbec někdy ženská, je jednoduchou otázkou.) ()

Gemini

Rádobylíbivý pokus připomenout korzárskou klasiku jakou bezesporu byly filmy s Errolem Flynnem nebo třeba Černý Korzár s Kabirem Bedim. Ale ani krása hlavní hrdinky (ostatně která žena s takovými dvojčátky jako má Geena Davisová by v korzetových šatech nepozvedla úroveň čehokoliv čeho by se účastnila, že ano?;)) a tradiční devizy tohoto žánru (exotika, souboje a spol.) toho moc nezmůžou. Prostě nic moc, pomineme-li velice dobrou hudbu, která je dílem Johna Debneyho, a díky které dostává Ostrov Hrdlořezů ***. ()

T2

Rozpočet $98miliónovTržby USA $10,017,322Tržby Celosvetovo $11,500,000║ Tak tu akoby Renny Harlin po úspešných akčných filmoch čakal zaručený úspech a doslova v jeho podaní sledujem úplne pasívnu réžiu, kde v podstate skoro nič za tie nehorázne peniaze nefunguje asi okrem tej hudby ale to je strašne málo o hereckých výkonoch v podaní Geena Davis a Matthew Modine škoda hovoriť, absolútne povrchne, miestamy to vypadá ako televízna produkcia a nie veľkofilm aspoň že tie lode postavili skutočné. Záverečný súboj lodí bol ešte ako tak v medziach, ten sa dal zniesť. ()

DaViD´82

Film jenž se stal synonymem pro neúspěch a nekvalitu. Což si tak docela nezaslouží. Není to totiž vyloženě nudná podívaná. Jen je prostě ve všech ohledech strašně moc průměrná. Přitom při jistější ruce režiséra a menší přeplácanosti by mohlo jít o výtečný pirátský snímek. Ostrov Hrdlořezů je dobrodružná podívaná, která kdyby vznikla o deset let dříve, tak dle mého nemá ani zdaleka tak špatné renomé. ()

Anthony

Tento propadák mi zase nepřišel tak strašný. A ani mi tu nevadí Geena Davis, spíše mi přijde dost bezkrevný Modine. Pravda ovšem je, že je pro mě při sledování filmu hodně podstatná hudba a John Debney zde složil jednu z nejlepších hudebních kompozic pro film vůbec. Možná proto jsem k tomuto snímku docela shovívavý. ()

• Sebevědomí producenta Kassara bylo v době příprav Ostrovu hrdlořezů na takové úrovni, že klidně začal nakupovat rekvizity a stavět kulisy ještě předtím, než byl vůbec hotový první návrh scénáře. [Zdroj: kinobox.cz] (Duoscop)
  • Film je uveden v Guinessově knize rekordů jako nejvetší "propadák" všech dob. (Terva)
  • Film byl natáčen na Maltě a v Thajsku. (fannah)

Související novinky

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná…

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za…