Ostrov hrdlořezů

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

• flanker.27

První pokus udělat z Geeny Davis akční hrdinku a první pád na držku, přesto to její manžílek zkusil podruhý, aby si tu hubu rozbil ještě jednou. Harlin se asi v předmanželský smlouvě zavázal splnit manželce každý přání, jinak si neumím vysvětlit, jak mohl vzniknout film, proti kterému jsou i třetí Piráti takřka veledílo. Tohle je totiž neskutečně pitomá věc s naprosto ujetým scénářem co se týká charakterů, směřování děje, zvratů, zkrátka všeho. Dodnes nechápu, jak se mi to povedlo dokoukat do konce, asi v tom bylo něco svým způsobem fascinujícího. Člověk si pořád říká ne, to neudělaj, a ono jo.(10.11.2007)

Když jsem byl menší, tak se mi ten film líbil hodně. Přecejen kolik existuje dobrodružných historických filmů, které se dostávaly do našich televizí. Jenže teď po mnoha a mnoha podobných už vidím, proč ten propadák. Neříkám, že by si ho film zasloužil. Vlastně je mi dost sympatické, že se někdo pokusil udělat tradiční pirátskej příběh, ale to je asi úplně všechno, protože tam není nic navíc. Není tam žádná strhující osobnost, která by člověka bavila, kapitánka pirátů by se se svým charisma a schopnostmi houpala na ráhně asi 5 minut od příchodu na loď a jakákoli invence je pasé. Prostě od dob, co jsem viděl One Piece a Piráty z Karibiku, to klesá o úroveň níž.(30.10.2010)

Až lidi pochopí, že komerční neúspěch nemá nic společného se samotnými kvalitami snímku jako takového, bude naše civilizace zase o kousek dál. Jinak dynamicky natočený film, plný výborných akčních scén, velkorysé výpravy, povedené hudby a přesného obsazení. Hlavně Langella je jako záporák opravdu neodolatelný. Ale ni Geena Davis není jako akční hrdinka nejhorší, jen fak nechápu, co na ní Harlin viděl. Taková kost to zase není:) Ostrov hrdlořezů je zkrátka film, který se snaží každým svým záběrem bavit a to je mi sympatické. Z mého pohledu mu průměrní Piráti z Karibiku nesahají ani po kotníky. Jinak by mě zajímalo, jak by hodnocení vypadalo, kdyby se film nestal propadákem, ale hitem. To by bylo keců o tom, jak je Davisová skvělá, jak má ten film super scénář, jaký je Harlin borec... Jo, mít vlastní názor, to dá ale práci.(23.1.2010)

Celkem slušnej film, samozřejmě že nápad dat jako hlavního hrdinu pirátku, která si hraje že je nějak hrozně drsná neni úplně nejšťastnější, ale Geena Davis to nehraje úplně špatně a i když to nemá nějak zvlášť promyšlenej a propracovanej děj a většina těch neznámejch herců hraje dosti průměrně, tak se u toho dá docela dobře pobavit, možná by film snes trochu menší stopáž, protože přece jenom ta zápletka neni zas tak dobrá, aby se to dalo prodlužovat donekonečna, ale 2 hodiny nejsou nic co by se nedalo vydržet.(17.4.2005)

Pirátský propadák snoubí slušnou dávku dobrodružství a romantiky. Geena Davis není zrovna extra kráska, ale ve scénách se pohybuje ladně a Matthew Modine není typický romantický hrdina ze snů pubertálních dívek, ale spolu s neodolatelným záporákem Frankem Langellou tvoří osu příběhu, který zase tolik nezklame a obsahuje kvalitně zvládnuté akční scény, protože Renny Harlin tohle umí. Diváci však film nepřijali a všechna okolní studia se vyhýbala po několik let filmům s pirátskou tematikou. Tohle ovšem není špatný film. Jistě nedosahuje kvalit klasického spektáklu, ale rozhodně se u něj dá pobavit a svést se na dobrodružné vlně za svistu kordů.(7.2.2009)

• - Pri tvorbe odevu pre Dawga (Frank Langella) sa filmári inšpirovali vzhľadom pirátskeho kapitána Kita Oloarda. (beso74)

• - Vlajka, ktorá visí na lodi Morgan Adamsovej (Geena Davis), je kópiou vlajky pirátskeho kapitána "Calico" Jacka Rackhama, jediného piráta z Karibiku so ženami ako členkami posádky (Anne Bonny a Mary Read). (beso74)

• - V čase natáčania filmu bol Renny Harlin vo vzťahu s herečkou Geenou Davis (Morgan Adams), ktorá hrala doposiaľ len v komediálne ladených filmoch. Renny presvedčil producenta Marria Kassara, aby z nej spravil akčnú hviezdu. (beso74)