Ostrov hrdlořezů

Die Piratenbraut

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Až lidi pochopí, že komerční neúspěch nemá nic společného se samotnými kvalitami snímku jako takového, bude naše civilizace zase o kousek dál. Jinak dynamicky natočený film, plný výborných akčních scén, velkorysé výpravy, povedené hudby a přesného obsazení. Hlavně Langella je jako záporák opravdu neodolatelný. Ale ni Geena Davis není jako akční hrdinka nejhorší, jen fak nechápu, co na ní Harlin viděl. Taková kost to zase není:) Ostrov hrdlořezů je zkrátka film, který se snaží každým svým záběrem bavit a to je mi sympatické. Z mého pohledu mu průměrní Piráti z Karibiku nesahají ani po kotníky. Jinak by mě zajímalo, jak by hodnocení vypadalo, kdyby se film nestal propadákem, ale hitem. To by bylo keců o tom, jak je Davisová skvělá, jak má ten film super scénář, jaký je Harlin borec... Jo, mít vlastní názor, to dá ale práci.(23.1.2010)

U všech ztrouchnivělých dřevěných protéz proč jsou Hrdlořezové hodnocení hůř jak dementní Piráti z Karibiku? V obou případech jde o nenáročnou blbost, která se zapíše do dějiny kinematografie v prvním případě slušným kasovním debaklem, ve druhém případě zfetovaným zdredovaným pobudou, který udělal bukanýrům se zjizvenými xichty neskutečnou ostudu. Ostrov hrdlořezů bych nezatracoval už jen pro několik nesporných kladů - John Debney rozezvučel cestu za pokladem ultimátním orchestrálním nářezem, před jehož velkolepostí se chytá bledý Zimmer s Badeltem stolu a ku podlaze se sunou dolů. Další klad - parádní výprava, rozhodně nemáte dojem kulisáckého prostředí. Další klad - závěrečná bitva. Frank Langella jako hláškující záporák s pěkně zubatou šavlí. Love story nebyla nijak klišovitá, naopak si oba protagonisté většinu filmu pěkně cuchali nervy. Poklad. Moře a bouřky. Nejsou tohle věci, které máme na pirátských filmech rádi? Asi jediný důvod pro tak nízké hodnocení vidí lidi v ženské hlavní roli. Ruku na srdce, kdybyste byli, pánové, režiséři, a vaše drahá polovička si chtěla zahrát pořádně drsnou roli ve vysokorozpočtovém dobrodružném filmu, vzniklo by tolik Ostrovů hrdlořezů, kolik je na ČSFD mužských uživatelů. Ale jasně, ženská jako ultradrsná pirátka a fakt dementní akce, to se nepovedlo. Ale fakt ne, takže souhlas s flankerem.27.(20.4.2006)

Perfektní úvodní hudba ( John Debney ) a povedené kamerové záběry ( Peter Levy ) vyzvedly snímek, hned z počátku, docela vysoko. Snad to tak zůstane alespoň 50 % filmu. Dobrodružný snímek o Morganě Adamsové ( Geena Davis ), ženě, která po smrti svého otce zdědí pirátskou loď Jitřenku i z posádkou. Ve 25 minutě je strhující pasáž. Průnik Morgany a Williema Schoa přístavem a městem Port Royal je nádherný a povedený. CITÁT - S tebou vždycky byly potíže......... Morgana navštíví i Spittfieldský přístavní město a její odchod bude opět výbušný. SPOILER : CITÁT - Gratuluji, madam, právě jste zničila další město......... KONEC SPOILERU. Dobrodružný snímek plný akce a hledání pokladů, vynikající hudba a perfektní ozvučení. Film má pár chybiček, ale jinak je to slušná plavba.(5.9.2011)

• sinp

Na Ostrově hrdlořezů nenajdete snad nic, co by stálo za řeč. Ani se nelze divit, že po takovém propadáku nechali producenti motiv pirátů dlouho stranou, konec konců začínal to být otřepaný námět a pokud se z něj dá získat něco nového, jako v případě Pirátů z Karibiku, tak tady Vás naopak čeká zástup klišé které se doslova předhání v tom které dřív picne diváka. Herci jsou nevýrazní což je největší "zabiják" velkofilmů a Geena Davis silně přehrává. Dokonce ani ty peníze které měli být do filmu vloženy jsou vidět nezdravě málo. Výprava bídná, herci bídní, prostě film bída.(29.9.2005)

Filmy o pirátech většinou moc nemusim, ale toto je nádherný dobrodružný příběh, na který nejspíš nikdy nezapomenu. Hudba je povedená, casting výbornej, Geena Davis mi byla vždy protivná, ale tady jsem jí fandil, výprava je výborná, scénář není vůbec špatný. Možná, že to byl pro hodně lidí propadák, ale já si tenhle film prostě užil a vždy si ho užiju znovu.(1.8.2015)

• - Sebevědomí producenta Kassara bylo v době příprav Ostrovu hrdlořezů na takové úrovni, že klidně začal nakupovat rekvizity a stavět kulisy ještě předtím, než byl vůbec hotový první návrh scénáře. [Zdroj: kinobox.cz] (Bioscop)

• - Hlavnú mužskú úlohu postupne odmietli Keanu Reeves, Liam Neeson, Jeff Bridges, Ralph Fiennes, Charlie Sheen a nakoniec aj Michael Keaton. (beso74)

• - Z důvodu nízkých zisků a vysokého rozpočtu snímku vyhlásila produkční společnost Carolco bankrot, a to už šest týdnů před premiérou filmu. (Coldrex)