poster

Ostrov hrdlořezů

 • USA

  Cutthroat Island

 • Francie

  L'ile aux pirates

 • Německo

  Die Piratenbraut

 • Slovensko

  Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  odpad!

  Láska je slepá aneb jak poblouznění mladého tvůrce k jedné debilní krávě vedlo k smrti legendárního a mého milovaného studia Carolco.Zatímco Harlin se stím bude prát celý život a už nic opravdu dobrého asi nenatočí,na tebe ty děvko vod Dejvisů čeká filmové peklo,kde budeš dokola mučena Terminátorem a přitom tě bude vojíždět Tong Po! :-D(19.7.2011)

 • D.Moore
  ***

  Tak špatný, jak se traduje, Ostrov hrdlořezů není. Geena Davis je velmi sympatická, Frank Langella skvěle záporný, výprava velkolepá, Debneyho hudba bez jediné falešné noty, akční scény často doslova explozivní a tempo nepřetržité. Velká škoda je však toho nepříliš zajímavého a ničím originálního příběhu, dlouhé stopáže a především marných pokusů o humor, které se téměř stoprocentně míjejí účinkem (čestnou výjimkou je například houslista v závěrečné bitvě). Tři a kousek.(10.10.2015)

 • humanbeing
  ****

  Má to všechno, co by epický pirátský film měl mít - souboje ve všech podobách, vzpouru, cestu za pokladem, nebezpečí na každém kroku a sympatické hrdiny a charismatické záporáky. Chyběla tomu snad jen zapamatovatelná hudební znělka. Geena Davis nechala ve filmu všechno. Carolco bohužel taky. To je celkem záhada, proč je film tak špatně hodnocen.(11.5.2013)

 • Lynn
  ****

  Tento film jsem viděla ve stejné době jako Piráty z Karibiku a musím říct, že jsou oba přibližně stejně dobré. Zatímco v Pirátech okouzluje skvělý Johnny Depp, tady na vás pirátská atmosféra dýchá ze všech stran. Možná, že někomu přijdou Piráti z Karibiku mnohem lepší, ale to bude spíš jen obrovskou reklamou, která číhala opravdu na každé stěně.(6.2.2004)

 • flanker.27
  odpad!

  První pokus udělat z Geeny Davis akční hrdinku a první pád na držku, přesto to její manžílek zkusil podruhý, aby si tu hubu rozbil ještě jednou. Harlin se asi v předmanželský smlouvě zavázal splnit manželce každý přání, jinak si neumím vysvětlit, jak mohl vzniknout film, proti kterému jsou i třetí Piráti takřka veledílo. Tohle je totiž neskutečně pitomá věc s naprosto ujetým scénářem co se týká charakterů, směřování děje, zvratů, zkrátka všeho. Dodnes nechápu, jak se mi to povedlo dokoukat do konce, asi v tom bylo něco svým způsobem fascinujícího. Člověk si pořád říká ne, to neudělaj, a ono jo.(10.11.2007)

 • - Scénář a kulisy byly dokončovány bez dohledu režiséra Rennyho Harlina. Výsledky se mu však nezamlouvaly, a tak se začalo bourat, přestavovat a přepisovat. Také to je důvodem, proč se rozpočet snímku vyšplhal až na 115 milionů amerických dolarů. V kinech jich poté ale utržil pouze 11 a půl. (Coldrex)

 • - Hlavnú mužskú úlohu postupne odmietli Keanu Reeves, Liam Neeson, Jeff Bridges, Ralph Fiennes, Charlie Sheen a nakoniec aj Michael Keaton. (beso74)

 • - Paradoxně, hudba k tomuto filmu je označována za nejlepší dílo Johna Debneyho a mezi fanoušky filmové hudby patří k nejoblíbenějším soundtrackům vůbec. (fannah)