Ostrov hrdlořezů

Die Piratenbraut

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Dobrodružství nedělá hrdinu, ale naopak, hrdina dělá dobrodružství. Scénář sám nenabízí žádná velká překvapení, peníze jsou sice vidět na každém kroku, jenže Geeně Davis prostě nevěříte jediný úder, jediné škrábnutí. Ty choreografie soubojů nejsou špatné, ale je na nich moc vidět, že jsou to choreografie. Modine je jen takový přívěšek, a Langella zase tlačí na pilu až moc. Střez se ambicí manželek svých, hollywoodský režisére.(9.2.2013)

Žánr dobrodružného pirátského filmu je vždy těžký na uchopení. Když tvůrce nechce, aby to bylo moc vážné, zklouzne k rodinné komedii a to už zase dospělí neberou přílikš vážně. Ideální rovnováhu našli až Piráti z Karibiku. Ještě před nimi se ale ne neúspěšně o něco podobného pokoušel Ostrov hrdlořezů a kdyby byla Geena Davis Johnym Deppem, tak to možná dopadlo ještě lépe. Každopádně příjemná rodinná oddychovka.(26.4.2012)

• sidzej

Geena Davis by si zaslúžila Zlatú malinu. Nebyť faktu, že v tom čase bola Harlinovou manželkou myslel by som si, že rejža bol pod vplyvom ópia keď ju obsadzoval. Skrátka mi znechutila celý film.Tak príšerný casting u takého vysokorozpočtového projektu som snáď ešte ani nevidel. Niet sa čo čudovať že Ostrov hrdlorezov finančne prepadol. Film obsahuje množstvo hluchých miest, kostýmy a kulisy pôsobia vzhľadom na rozpočet dosť štúdiovo a dejovo je to akýsi nevydarený mix Múmie a Pirátov z Karibiku. Niektoré akčné pasáže sú tak zle natočené až je to zábavné. Jediná zložka, ktorá tento film drží je famózna hudba Johna Debneyho, uchádzajúca kamera a zopár efektných výbuchov. 50% mám rád dobrodružné príbehy, s lepším obsadením by to mohlo byť minimálne o * vyššie(23.7.2008)

• korbitch22

Láska je slepá aneb jak poblouznění mladého tvůrce k jedné debilní krávě vedlo k smrti legendárního a mého milovaného studia Carolco.Zatímco Harlin se stím bude prát celý život a už nic opravdu dobrého asi nenatočí,na tebe ty děvko vod Dejvisů čeká filmové peklo,kde budeš dokola mučena Terminátorem a přitom tě bude vojíždět Tong Po! :-D(19.7.2011)

• Derek

filmy rennyho harlina mám rád, i keď točí (väčšinou) klasické akčňáky, vďaka svojmu talentu sú vždy originálne spracované a človek sa pri nich nenudí. žiaľ to sa nedá povedať o jeho pirátskom veľkofilme. nie že by akčné scény boli slabé, to vôbec nie, ale je ich tu na môj vkus dosť málo. o zábavu by sa teda mal starať klasický príbeh o hľadaní pokladu (nič originálne, ale o tom pirátske filmy sú a majú byť) avšak opak je pravdou, lebo i táto výplň je nudná a nezábavná. i keď je tu dosť hlášok, tie však nie sú vtipné a ironické, ale nudné a trápne (možno za to môže i nevýrazný modine). navyše geena davis mi ako pirátka príliš nesedí (ale to je vec vkusu).(21.4.2004)