Ostrov hrdlořezů

Die Piratenbraut

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Zřejmě nejlepší novodový pirátský film. Sympatický, kompaktní, s množstvím vtipu a sebeparodie. Žánru rozhodně ostudu nedělá a tolik opěvované Piráty z karibiku hravě převyšuje a to prakticky ve všem. Snad jen Harlin trochu vyměkl a Ostrov hrdlořezů není tak razantní a krvavá akční podívaná, jako jeho předešlé filmy. To ovšem nemění nic na faktu, že akční scény jsou stále solidní, perfektně inscenované a správně dynamické. Geena Davis je fajn, Langella je naprosto geniální. Jeho hlášky patří k nezapomenutelným. Samotnou kapitolu na závěr pak tvoří jedinečný hudební doprovod. Rozhodně jeden z klenotů filmové hudby vůbec. Chce to nadhled, dobrou náladu a nekritičnost. Pak si člověk snímek užije měrou vrchovatou.(22.11.2003)

Mooc dobrá oddechovka na sobotní večer...Řekla jsem si: když to bude kravina, tak to vypnu. A...nevypla sem to. Jenom ta strašně oslavovaná hudba mi právě neseděla. Byla celá taková přeplácaná a jásavá, občas jsem si musela říkat, že je to snad vtip, do některých scén se vůbec nehodila. To je ale všechno, co bych filmu vytkla. Byla jsem zase malým dítětem, které se zaťatými pěstmi očekává ten nevyhnutelný happyend.(11.4.2010)

Celkem slušnej film, samozřejmě že nápad dat jako hlavního hrdinu pirátku, která si hraje že je nějak hrozně drsná neni úplně nejšťastnější, ale Geena Davis to nehraje úplně špatně a i když to nemá nějak zvlášť promyšlenej a propracovanej děj a většina těch neznámejch herců hraje dosti průměrně, tak se u toho dá docela dobře pobavit, možná by film snes trochu menší stopáž, protože přece jenom ta zápletka neni zas tak dobrá, aby se to dalo prodlužovat donekonečna, ale 2 hodiny nejsou nic co by se nedalo vydržet.(17.4.2005)

Když jsem byl menší, tak se mi ten film líbil hodně. Přecejen kolik existuje dobrodružných historických filmů, které se dostávaly do našich televizí. Jenže teď po mnoha a mnoha podobných už vidím, proč ten propadák. Neříkám, že by si ho film zasloužil. Vlastně je mi dost sympatické, že se někdo pokusil udělat tradiční pirátskej příběh, ale to je asi úplně všechno, protože tam není nic navíc. Není tam žádná strhující osobnost, která by člověka bavila, kapitánka pirátů by se se svým charisma a schopnostmi houpala na ráhně asi 5 minut od příchodu na loď a jakákoli invence je pasé. Prostě od dob, co jsem viděl One Piece a Piráty z Karibiku, to klesá o úroveň níž.(30.10.2010)

• Skejpr

Jediný důvod, proč nezatracuju exsistenci toho filmu je fakt, že si zde Verbinsky bzjevně bral inspiraci při tvorbě Pirátů z Karibiku. Jinak ale šmíra nejtěžšího ražení, Geena Davis je strašná, akce je jaksi bez nápadu, šťávy, čehokoliv a celé je to tak strašně zdlouhavé a nastavované... Skutečné utrpení...(21.7.2008)

• - Paradoxně, hudba k tomuto filmu je označována za nejlepší dílo Johna Debneyho a mezi fanoušky filmové hudby patří k nejoblíbenějším soundtrackům vůbec. (fannah)

• - Původně si měl roli Shawa zahrát Micheal Douglas. Ten však z projektu odstoupil, protože tvůrci odmítali dát této postavě větší prostor. (Coldrex)

• - Režisér snímku Renny Harlin si střihl bezejmennou roli jednoho z pirátů. (Olík)