Ostrov hrdlořezů

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

• korbitch22

Láska je slepá aneb jak poblouznění mladého tvůrce k jedné debilní krávě vedlo k smrti legendárního a mého milovaného studia Carolco.Zatímco Harlin se stím bude prát celý život a už nic opravdu dobrého asi nenatočí,na tebe ty děvko vod Dejvisů čeká filmové peklo,kde budeš dokola mučena Terminátorem a přitom tě bude vojíždět Tong Po! :-D(19.7.2011)

Tak špatný, jak se traduje, Ostrov hrdlořezů není. Geena Davis je velmi sympatická, Frank Langella skvěle záporný, výprava velkolepá, Debneyho hudba bez jediné falešné noty, akční scény často doslova explozivní a tempo nepřetržité. Velká škoda je však toho nepříliš zajímavého a ničím originálního příběhu, dlouhé stopáže a především marných pokusů o humor, které se téměř stoprocentně míjejí účinkem (čestnou výjimkou je například houslista v závěrečné bitvě). Tři a kousek.(10.10.2015)

Má to všechno, co by epický pirátský film měl mít - souboje ve všech podobách, vzpouru, cestu za pokladem, nebezpečí na každém kroku a sympatické hrdiny a charismatické záporáky. Chyběla tomu snad jen zapamatovatelná hudební znělka. Geena Davis nechala ve filmu všechno. Carolco bohužel taky. To je celkem záhada, proč je film tak špatně hodnocen.(11.5.2013)

Tento film jsem viděla ve stejné době jako Piráty z Karibiku a musím říct, že jsou oba přibližně stejně dobré. Zatímco v Pirátech okouzluje skvělý Johnny Depp, tady na vás pirátská atmosféra dýchá ze všech stran. Možná, že někomu přijdou Piráti z Karibiku mnohem lepší, ale to bude spíš jen obrovskou reklamou, která číhala opravdu na každé stěně.(6.2.2004)

• flanker.27

První pokus udělat z Geeny Davis akční hrdinku a první pád na držku, přesto to její manžílek zkusil podruhý, aby si tu hubu rozbil ještě jednou. Harlin se asi v předmanželský smlouvě zavázal splnit manželce každý přání, jinak si neumím vysvětlit, jak mohl vzniknout film, proti kterému jsou i třetí Piráti takřka veledílo. Tohle je totiž neskutečně pitomá věc s naprosto ujetým scénářem co se týká charakterů, směřování děje, zvratů, zkrátka všeho. Dodnes nechápu, jak se mi to povedlo dokoukat do konce, asi v tom bylo něco svým způsobem fascinujícího. Člověk si pořád říká ne, to neudělaj, a ono jo.(10.11.2007)

• - Scénář a kulisy byly dokončovány bez dohledu režiséra Rennyho Harlina. Výsledky se mu však nezamlouvaly, a tak se začalo bourat, přestavovat a přepisovat. Také to je důvodem, proč se rozpočet snímku vyšplhal až na 115 milionů amerických dolarů. V kinech jich poté ale utržil pouze 11 a půl. (Coldrex)

• - Hlavnú mužskú úlohu postupne odmietli Keanu Reeves, Liam Neeson, Jeff Bridges, Ralph Fiennes, Charlie Sheen a nakoniec aj Michael Keaton. (beso74)

• - Paradoxně, hudba k tomuto filmu je označována za nejlepší dílo Johna Debneyho a mezi fanoušky filmové hudby patří k nejoblíbenějším soundtrackům vůbec. (fannah)