Ostrov hrdlořezů

Die Piratenbraut

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Celkem slušnej film, samozřejmě že nápad dat jako hlavního hrdinu pirátku, která si hraje že je nějak hrozně drsná neni úplně nejšťastnější, ale Geena Davis to nehraje úplně špatně a i když to nemá nějak zvlášť promyšlenej a propracovanej děj a většina těch neznámejch herců hraje dosti průměrně, tak se u toho dá docela dobře pobavit, možná by film snes trochu menší stopáž, protože přece jenom ta zápletka neni zas tak dobrá, aby se to dalo prodlužovat donekonečna, ale 2 hodiny nejsou nic co by se nedalo vydržet.(17.4.2005)

Akce je dobře natočená. Herci mi sedli. Bylo to vtipné. Oldschoolová akce se spoustou pyrotechniky a kouzelná výprava filmu dávají šťávu. Pár tupých dialogů, pár tupých scén, ale celkově nádherná podívaná. Proč tak nízké hodnocení a status propadáku? Lidé prvně hodnotící žili asi v náročné době. Dnes už je to jen omílání. Oproti digitálním prasárnám, s mnohem lepším hodnocením, je tento film skvostem. A kruťte si, pokrytci, hlavou jak chcete.(3.5.2013)

Film jenž se stal synonymem pro neúspěch a nekvalitu. Což si tak docela nezaslouží. Není to totiž vyloženě nudná podívaná. Jen je prostě ve všech ohledech strašně moc průměrná. Přitom při jistější ruce režiséra a menší přeplácanosti by mohlo jít o výtečný pirátský snímek. Ostrov Hrdlořezů je dobrodružná podívaná, která kdyby vznikla o deset let dříve, tak dle mého nemá ani zdaleka tak špatné renomé.(16.4.2005)

Co se týče komentáře, plně se shoduji s Kakou, sám také nechápu jak to mohl být takový propadák. Pirátské prostředí se mi vždy velmi líbilo a v něm Ostrov překonává Piráty z Karibiku díky svému realističtějšímu pojetí. Také nesmím zapomenout na skvělého záporáka Dawga Browna a jeho zubatou šavli. Film si IMHO zaslouží poctivé 4*, jde o jeden z nejlepších filmů z pirátského prostředí.(4.8.2006)

Žánr dobrodružného pirátského filmu je vždy těžký na uchopení. Když tvůrce nechce, aby to bylo moc vážné, zklouzne k rodinné komedii a to už zase dospělí neberou přílikš vážně. Ideální rovnováhu našli až Piráti z Karibiku. Ještě před nimi se ale ne neúspěšně o něco podobného pokoušel Ostrov hrdlořezů a kdyby byla Geena Davis Johnym Deppem, tak to možná dopadlo ještě lépe. Každopádně příjemná rodinná oddychovka.(26.4.2012)

• - Hlavnú mužskú úlohu postupne odmietli Keanu Reeves, Liam Neeson, Jeff Bridges, Ralph Fiennes, Charlie Sheen a nakoniec aj Michael Keaton. (beso74)

• - Scénář a kulisy byly dokončovány bez dohledu režiséra Rennyho Harlina. Výsledky se mu však nezamlouvaly, a tak se začalo bourat, přestavovat a přepisovat. Také to je důvodem, proč se rozpočet snímku vyšplhal až na 115 milionů amerických dolarů. V kinech jich poté ale utržil pouze 11 a půl. (Coldrex)

• - Film je uveden v Guinessově knize rekordů jako nejvetší "propadák" všech dob. (Terva)