Ostrov hrdlořezů

Die Piratenbraut

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Dobrodružný pirátsky film ako sa patrí. V tomto filme je všetko, čo od tohto typu filmu čakám. Zjazvené tváre, poklad, šermovačky, tajná mapa... Film sa tvári vážne, takže sa nedá porovnávať s Pirátmi z Karibiku. Osobne sa mi páčili aj rekvizity typu osemhlavňový pištoľ. Herci svojim výkonom neoslnili, ale i neskopali výsledok do odpadu. Za stratu času film nepovažujem, ale druhý krát si ho už dobrovoľne nepozriem.(2.4.2010)

• choze

OSTROV HRDLOŘEZů by byl slabý, i kdyby vznikl v osmdesátkách, a nechce se mi věřit, že od výrazně lépe natočených PIRÁTů Z KARIBIKU nebo MASTER AND COMMANDER ho dělí pouhých osm let. Oproti nim totiž působí i přes pár pěkných záběrů, velkorysou výpravu a pár dobrých nápadů a hlášek zoufale staticky a za to, že vás nechytí může do značné míry i prapodivná dvojka Geena Davis a Matthew Modine s nulovou vzájemnou chemií.(1.8.2005)

Jako malý jsem měl tenhle film celkem rád. Společně s Ostrovem pokladů a korzárskými filmy s Kabirem Bedi mi naplňoval mé pirátské "guilty pleasure". 3*(3.11.2013)

• sidzej

Geena Davis by si zaslúžila Zlatú malinu. Nebyť faktu, že v tom čase bola Harlinovou manželkou myslel by som si, že rejža bol pod vplyvom ópia keď ju obsadzoval. Skrátka mi znechutila celý film.Tak príšerný casting u takého vysokorozpočtového projektu som snáď ešte ani nevidel. Niet sa čo čudovať že Ostrov hrdlorezov finančne prepadol. Film obsahuje množstvo hluchých miest, kostýmy a kulisy pôsobia vzhľadom na rozpočet dosť štúdiovo a dejovo je to akýsi nevydarený mix Múmie a Pirátov z Karibiku. Niektoré akčné pasáže sú tak zle natočené až je to zábavné. Jediná zložka, ktorá tento film drží je famózna hudba Johna Debneyho, uchádzajúca kamera a zopár efektných výbuchov. 50% mám rád dobrodružné príbehy, s lepším obsadením by to mohlo byť minimálne o * vyššie(23.7.2008)

Geena Davis jako pirátská kapitánka je prostě suprová a k sežrání. Výborný pirátský film, jeden z nej.(17.12.2005)

• - Paradoxně, hudba k tomuto filmu je označována za nejlepší dílo Johna Debneyho a mezi fanoušky filmové hudby patří k nejoblíbenějším soundtrackům vůbec. (fannah)

• - Pri tvorbe odevu pre Dawga (Frank Langella) sa filmári inšpirovali vzhľadom pirátskeho kapitána Kita Oloarda. (beso74)

• - Matthew Modine byl do role obsazen hlavně proto, že uměl výborně šermovat. (Coldrex)