Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

tommicek

Hezká Geena Davis a úžasná hudba Johna Debeneyho dělají co mohou, ovšem výsledek je tristní - spíše tak dvě a půl hvězdičky. ()

ravenin

příjemná a zábavná porce pirátského dobrodružství. Rozhodně zábavnější než přeceňovaný pitvořící se Depp v Pirátech. Škoda že Ostrov Hrdlořezů položil na lopatky jednu z nejlepších nezávislých produkčních společností, Carolco. ()

zeromen

Není to vůbec špatné, takoví starší a levnější Piráti s Karibiku. Na tu dobu docela slušné, akorát ta ženská mi tam moc nesedí. ()

Papinianus

Tento film má celkom dobrý príbeh a všetko, čo má byť v dobrodružných filmoch. Ale naopak mi tu vadili až príliš premrštené akčné scény. Doslova neznášam, keď vidím, ako spadne hlavnému hrdinovi na hlavu drevený sud, odrazí sa, a on ho odhodí jednou rukou, ako keby mal daný sud 5 gramov. V tomto filme prežijú hlavní hrdinovia to , čo by v skutočnosti bolo na exitus...A takých scén tu bolo ako húb po daždi. A to som ešte veľmi zhovievavý, lebo na 3* to nie je, ale zase ani na 2*... ()

honzzicek

Pro mě je Ostrov hrdlořezů výborný akční dobrodružný snímek, kde nechybí ani ztracený poklad, ani láska ani nenávist. Jak si zde čtu záporné komentáře, docela se divím, kolika lidem film nesedl. Mě se prostě líbil, i když originálního na něm nebylo téměř nic. ()

Firefly88

Možná si mnozí z vás lámou hlavu, jak může někdo dát megapropadáku Ostrov hrdlořezů rovných pět hvězd. Je možné tento film srovnávat s jinými "uznávanými" snímky týkajícími se pirátů? Zdejší komentáře vyčítají Ostrovu hrdlořezů příšerné souboje, nemastné neslané herce, divné akční scény... Srovnejme tedy: Černý korzár (1976) - dobrodr., akční, o pomstě, krásné ženě, urostlém pirátovi, atd., atd. Přes chabé souboje připomínající rvačku malých dětí na pískovišti, přes nezvládnuté námořní řemeslo (Kabiru Bedimu sice sluší jeho "cool" mužný výraz, ale jako kapitán (a ke všemu pirát) lodi by se neuživil, snad by měl mít plachty v pořádku, a ne aby se mu tam pleskaly, jako když si vyjedete v neckách na Mácháč s prostěradlem místo plachty), hodně zachraňuje krásná tvářička Carole André, ale krása není vše, že - o klišoidní zápletce ani nemluvě. Avšak snímek odpovídá době vzniku, proto stojí za dobré tři hvězdy. Dále tu máme Piráty z Karibiku (1. díl z r. 2003) - dobrodr., akční, fantasy, komedie - akční scény dobře zpracované, herci neurazí, otázkou je, zda-li by film (seriál?) měl tak vysoké hodnocení, kdyby nebyl do jedné z hlavních rolí obsazen Johnny Depp, který na sebe dokáže strhnout pozornost, a tak forma vítězí nad obsahem. Ostrov hrdlořezů (1995) - akční, dobrodr., romantický - film "akčnost" splňuje - nechybí tradiční souboje, honba za pokladem, napětí - už záběr kamery na Morgan, za jejímiž zády je město v plamenech, je pěknou třešničkou na pomyslném dortu. Snímku nelze upřít ani jistá komediálnost v dialozích (podobně jako Piráti z Karibiku), dále jsou zde zachyceny nádherné přírodní scenerie Thajska a Malty a o romantice je snad zbytečné mluvit. Snímek vybočuje z řady neobvyklým obsazením ženské hrdinky do hlavní role kapitána pirátské lodi. Film splňuje to, co sliboval, a já mu dávám ještě extra hvězdu za natočení bez dnešní digitalizace (bez které by se Piráti z Karibiku neobešli a ve výsledku by připomínali přátelské pošťuchování na sousedovic rybníku). Ostrov hrdlořezů si zaslouží vyšší hodnocení, než které zde má, dávám pět hvězdiček :). ()

aboj

Tento kúsok som pozeral cez akademický týždeň, aby som sa trochu odreagoval od učenia. A celkom to aj vyšlo. ()

Profík

Na to aby to potopilo filmovou společnost je to trochu moc dobré. Slušné akční scénya občas to bylo i vtipné. 75%. ()

jerzy1976

asi největší chyba byla obsadit do hlavní role Ginu Davis. a dost divoký scénář, ovšem když je chlap zamilovaný (Harlin), dělá prapodivné věci...:-) Kdybych hodnotil film jen podle výpravy a hudby, bylo by to za 5...ale takhle...slabota...a ke dnu šla kromě lodí i celá filmová společnost... ()

Manarit

Film mi nepřišel vůbec špatný, ale namísto dobrodružné výpravy v něm vidím spíše povedenou dobrodružnou komedii. Romantický? No, s přimhouřenýma očima, akční také až tak moc ne.. Ale pokud se na něj chcete podívat jako na zábavný film, který je sice až příliš drsný na pohádku, ale příliš naivní na klasickou pirátovku, je to dobrá volba na zábavný večer : ) Hlavní hrdinka mi přišla sympatická a naopak se mi v roli líbila. Její partner byl trošku 'nemastný neslaný,' ale na druhou stranu se vymyká stereotypu svalnatého playboye, koneckonců, jeho postava byla prostý zlodějíček a podvodník, ne rambo : ) A prostředí se skutečně povedlo. Reálné kulisy a žádná digitalizace. ()

cooler

Je pravda,že se to tak úplně nepovedlo,ale rozhodně to není špatný.Film má skvělou výpravu,atraktivní děj a slušné herce.Na nedělní odpoledne přímo parádní podívaná. ()

Artess odpad!

Nápad není nic oreginálního, ale tak proč ne, dobrých pirátských filmů je jako šafránu. Ale provedení celého filmu je naprosto otřesné. Od scénáře po efekty je to buď velmi nepovedená parodie (vtipný to prostě není) nebo to někdo hodně zmrvil. ()

PowPow

Technicky dobré, ne-digitální provedení je povedené. U herců je kvalita kolísavá - nejlepší byl záporák, správný řízek, kterému tu surovost člověk věří. Matthew Modine tam taky sedl. Ale hlavní hrdinka je nic moc (žádné charisma) a ten kompars z její družiny je taky slabý. Děj je dost schématický a scény obsahují jedno klišé za druhým. Dialogy vůbec neodpovídají reálné řeči, postrádají vtip a spousta vět je výplňkových (řeči typu "Musíme je najít. Jinak nám utečou.") - a to u mě celou tuhle podívanou potopilo. Čekal jsem nějaké hlášky, ale přišly jen samé zcela zbytečné a prkenné kecy, což mi ke konci neskutečně lezlo na nervy - tak moc, že to beze zvuku bylo lepší, přičemž jsem zjistil, že k chápání děje ho vlastně ani není třeba. S pozdějšími Piráty z Karibiku naprosto nesrovnatelné, přesto si nezaslouží pověst takového propadáku, jakou má. ()

Drslw

Strašný scenár, akcia, šerm, postavy, logika i fyzika. O delostreľbe a výbuchoch prachu sa radšej nebudem zmieňovať. Geena Davis má problém udržať sa na nohách, atlétku jej nikto neuverí. Hlavný mužský hrdina je tiež drevo. Frank Langella, ktorého mám inak rád, akoby patril do iného filmu (tiež za 1 hviezdičku). Takže za kostýmy a slnko a more - 1. ()

modano222

Náhodou je to celkom fajn film. Určite to nie je prevratné dielo s nomináciou na oskara, ale ako taká akčná oddychovka úplne stačí. ()

Jimmy73

Mě ten film nepřijde tak hrozný, ale abych byl upřímný, tak ač mám Geenu Davis rád, tak jako pirátka mi moc nesedla. ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)