Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

Campbell

Blockbuster od Harlina který bohužel nevyšel. Je to naprosto průměrný pirátský film s velkým rozpočtem který ale není tak moc vidět. A nezachrání to ani parádní kamera dobrá výprava a sexy Davis. Film je šíleně zdlouhavý a dost jsem zíval. Škoda čekal jsem od toho daleko více. Harlinovy tenhle přešlap ale prominu, nenatočil zatím nic z čeho bych blinkal, což se málokomu povede. ()

nash.

Přes všechny snahy tahle kocábka narazila na skaliska vrtkavé divácké přízně a vinou mizerného scénáře šla navzdory velkolepé výpravě, všem akčním scénám rychle ke dnu. Stáhla sebou nejen Geenu Davisovou, ale především kapitána Harlina a nepomohlo jim ani to, že si o rok později napravili reputaci skvělým Dlouhým polibkem na dobrou noc, ()

Ratemus

Filmy o pirátech většinou moc nemusim, ale toto je nádherný dobrodružný příběh, na který nejspíš nikdy nezapomenu. Hudba je povedená, casting výbornej, Geena Davis mi byla vždy protivná, ale tady jsem jí fandil, výprava je výborná, scénář není vůbec špatný. Možná, že to byl pro hodně lidí propadák, ale já si tenhle film prostě užil a vždy si ho užiju znovu. ()

Vitason

To byla v roce 1995 nějaká hrozná potopa? Paměť už mi tak neslouží a přece jen mi v té době bylo 7 let, ale jinak si nedokážu vysvětlit divácký nezájem o dva velkorozpočtové filmy odehrávající se na vodě. Jedním z nich je právě Ostrov hrdlořezů a tím druhým Costnerův Vodní svět. A při tom se jedná o kvalitní filmy. Fakt. Ostrov hrdlořezů stojí za pozornost díky výborné výpravě, svižnému tempu a našlapané akci, kdy všechno vybuchuje (Občas sice i dostavník. Ale tak když mu trefili nádrž:-) a celé to za ty dvě hodinky docela rychle uteče. Geeně Davis jsem tu drsnou polohu moc nežral, ale na druhou stanu jiskření mezi ní a Matthew Modinem docela funguje. Pohodou a karibským rumem nasáklý film, který si určitě nezaslouží, aby ho každý srážel jen protože nic moc nevydělal a pár kritikům se nelíbil. ()

klerik

Geena Davis nie je Angelina Jolie ani Keira Knightley... Na tomto fakte predchodca PIRÁTOV KARIBIKU v podstate padá... ()

Chrustyn

Renny Harlin se snažil oživit pirátské téma ale moc se mu to nepovedlo. Je tu řada spektakulárních akčních scén a neskutečná výprava ale jinak šeď, nuda a neskutečně otravná dvojka Davis - Modine. ()

korbitch22 odpad!

Láska je slepá aneb jak poblouznění mladého tvůrce k jedné debilní krávě vedlo k smrti legendárního a mého milovaného studia Carolco.Zatímco Harlin se stím bude prát celý život a už nic opravdu dobrého asi nenatočí,na tebe ty děvko vod Dejvisů čeká filmové peklo,kde budeš dokola mučena Terminátorem a přitom tě bude vojíždět Tong Po! :-D ()

Marze

Chaotický propletenec špatné akce, teen komedie , odpočinkové romance všechno zabaleno do cheeseburgeru s mnoha klišé. ()

Arsenal83

Jeden z najväčších kasových prepadákov histórie, po ktorom by tak ostrov hrdlorezov mal navštíviť samotný režisér a vydať sa napospas osudu. Ono, nie že by to bolo úplne márne, ale keď to porovnáme s mnohými tými korzármi a pirátmi, o ktorých sa natočilo veľa filmov, tak toto pokulháva. A to nielen v porovnaní s Deppovskými pirátmi, ale napríklad aj so seriálom o Tarabasovych Karibičanoch. Tu to bolo za veľa peňazí málo muziky, akurát tak emancipovaná hrdinka. ()

honajz odpad!

Totální blábol bez děje, bez napětí, s pirátkou, které by její párátka zlomil i poslední podkoní, ale ona se přesto snaží vypadat drsně. Vybuchující vozy se slámou jsou vážně totálně ujetý kalibr. ()

SOLOM.

Svého času jsem měl Geenu Davis hodně rád nejen coby docela pěknou ženskou, ale i jako herečku. Tady ovšem ani ona zrovna nezazářila a celý tenhle dobrodružný snímek za moc nestál (no on stál hodně peněz, ale výsledek byl dost chabý. Pár humorných situací by se tu našlo, dokonce i bitek, dekolt hlavní hrdinky byl smrtící, hlavní záporák taky nebyl marný, ale prostě mě tenhle pirátský kousek nějak závratně neokouzlil a je pravda, že byl zbytečně zdlouhavý. Obyčejný průměr. ()

Sifaka

Hrozná blbost, vůbec mě to nebavilo, dívat se 2 hodiny na Geenu Davis, která je nesmrtelná a neohrožená jako Rambo...prostě slátanina, kterou už nikdy nechci vidět. ()

malylada

Tak nakonec to takový propadák nebyl, jak tržby napovídaly. Výpravné dobrodružství, které příliš banálním scénářem, nepovedenými hrdiny a blbými dialogy nejvíce ztrácí. Výběr hlavních herců byl nešťastný a to se hold odráží do celého filmu. Poslední půl hodinka je působivá, akce se povedla a škoda, že si tento standart neudržela od začátku. Když vidí člověk, jak pěkně vše zvládli po technické stránce, práskl bych přes prsty Harlinovi rákoskou.......5/10 ()

Vesman

Co se týče komentáře, plně se shoduji s Kakou, sám také nechápu jak to mohl být takový propadák. Pirátské prostředí se mi vždy velmi líbilo a v něm Ostrov překonává Piráty z Karibiku díky svému realističtějšímu pojetí. Také nesmím zapomenout na skvělého záporáka Dawga Browna a jeho zubatou šavli. Film si IMHO zaslouží poctivé 4*, jde o jeden z nejlepších filmů z pirátského prostředí. ()

Terva

Perfektní úvodní hudba ( John Debney ) a povedené kamerové záběry ( Peter Levy ) vyzvedly snímek, hned z počátku, docela vysoko. Snad to tak zůstane alespoň 50 % filmu. Dobrodružný snímek o Morganě Adamsové ( Geena Davis ), ženě, která po smrti svého otce zdědí pirátskou loď Jitřenku i z posádkou. Ve 25 minutě je strhující pasáž. Průnik Morgany a Williema Schoa přístavem a městem Port Royal je nádherný a povedený. CITÁT - S tebou vždycky byly potíže......... Morgana navštíví i Spittfieldský přístavní město a její odchod bude opět výbušný. SPOILER : CITÁT - Gratuluji, madam, právě jste zničila další město......... KONEC SPOILERU. Dobrodružný snímek plný akce a hledání pokladů, vynikající hudba a perfektní ozvučení. Film má pár chybiček, ale jinak je to slušná plavba. ()

JohnCZ

Průměrná dobrodružná záležitost s luxusní výpravou, kde největším problémem je mdlá režie, která neumí pořádně využít investovaných peněz, děsně basic zápletka a nezáživné hlavní postavy v čele s Geenou Davis, která se na roli femme fatale pirátky vůbec nehodí a působí ve své roli toporně. Není to špatný film, jako neškodná oddychovka funguje docela dobře, ale je pochopitelné, proč díru do světa neudělal a v kinech s ohledem na rozpočet naprosto propadl. ()

corpsy

Páni moji!!! Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto kolosálne pirátske dobrodružstvo sa stalo ešte kolosálnejším prepadákom? Nebolo v tej dobe niečo vo vzduchu? Lebo ja fakt neviem. Toľko akcie, naivnej zábavy ako v štýle 40. rokov, dokonalá výprava, majestátna hudba, strohé ale akčné herecké výkony. Bombastičnosť sama o sebe. Môjmu srdcu oveľa viac bližší ako PIRÁTI Z KARIBIKU. ()

sidzej

Geena Davis by si zaslúžila Zlatú malinu. Nebyť faktu, že v tom čase bola Harlinovou manželkou myslel by som si, že rejža bol pod vplyvom ópia keď ju obsadzoval. Skrátka mi znechutila celý film.Tak príšerný casting u takého vysokorozpočtového projektu som snáď ešte ani nevidel. Niet sa čo čudovať že Ostrov hrdlorezov finančne prepadol. Film obsahuje množstvo hluchých miest, kostýmy a kulisy pôsobia vzhľadom na rozpočet dosť štúdiovo a dejovo je to akýsi nevydarený mix Múmie a Pirátov z Karibiku. Niektoré akčné pasáže sú tak zle natočené až je to zábavné. Jediná zložka, ktorá tento film drží je famózna hudba Johna Debneyho, uchádzajúca kamera a zopár efektných výbuchov. 50% mám rád dobrodružné príbehy, s lepším obsadením by to mohlo byť minimálne o * vyššie ()

fannah

Výborný film s perfektními efekty a bezvadně nasnímanými akčními scénami. Nic jiného jsme od Harlina nemohli čekat. Bohužel až moc jednoduchý scénář způsobil naprostou zkázu tohoto, na svou dobu rozhodně nadprůměrného, pirátského filmu. Film, který mohl být ceněn za svou skvělou hudbu, výpravu, kostýmy a kameru.. zkrátka téměř za všechno. Škoda. ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)