Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

waska

Očekávání bylo veliké, skutečnost krutá..Velké zklamání, i když to až tak špatné nebylo, ale čekal jsem o hodně hodně víc. Geeně Davis ani Matthew Modinu jsem nevěřil ani špetku, režie je taky dost zoufalá. Na to jaký měl Harlin rozpočet, je to jedním slovem bída. Hodně film pomáhá příjemná hudba a pěkně postavené skutečné lodě. Aspoň tohle tvládli. ()

kwaicheng

Drsná femina, která vyměnila sukně za kaťata a jala se drancovat sedmero moří. No, přiznejme si, že je to pěkně trapný, ale lodě jsou fajn a koneckonců je lepší když se emancipovaná ženská stane pirátkou než aby se stala neatraktivní prdlou cmižďuchou, která se snaží prosadit v parlamentu, aby muži čúrali v sedě, páč tím, že čúraj ve stoje dávaj najevo svoji nadřazenost a pohrdání ženami. A moc se netlemte, tohle se děje ve Švédsku a poněvadž máme tendenci přebírat všechno zahraniční za chvíli je to tady taky. ()

GodKnows

Pre tento film mam slabost. Je to jedna velka jazda so skvelou hudbou, piratmi, pokladom, super langellom, lodami, atd..... ()

Mastersn

Opět nechápů nízké hodnocení všech hodnotících,v čem je film horší než piráti z karibiku?????Film má možná nějaké chÿby ale který nemá.A hlavně je tu fakt coool super hudba,drsný záporák a dle mého mínění nejlepší lodní bitva jakou jsem kdy viděl ať si říká kdo chce co chce.Piráti z karibiku ať se jdou zahrabat se svými digitálními hrátkami. P.S.Oceňuji ty uživatele kteří se tomuto dílu nebáli dát celých pět jako já :-))) ()

Zevon

Rozhodně nemíním papouškovat kdo se na jakou roli hodí a kdo ne. Od herce nečekám svůj životní vzor, ale to, že se umí postavit ke všem, k čemu se dostane. Netvrdím, že role nemohly být obsazeny lépe, ale tak hrozné výkony to zase nebyly. I námět jako celek sice občas klopýtne, ale když si srovnám proklamované sračky typu Sněhurka atd., totální škváry a podle mne ubohé slátaniny, tohle má aspoň nějakou kontinuitu. Nebudu hnidopychem, chtěl jsem pohádku na odpoledne a dostal jsem ji a moje holčička se bavila výborně. Kdo nechce, ať kouká na Twilight, kde se to prázdnými pohledy do blba, otevřenýma hubama, ztuhlými ksichty a topornými projevy jen hemží a tam ať si sází hvězdy do aleluja. Odpálit film jen z důvodu nedostatečně zvládnutého marketingu je pitomost, která do Ameriky bohužel patří. ()

Psycho.R

Renny Harlin umí řemeslo dobře, ok u jeho zpomalovaček musím přivřít obě oči, ale to je to jediné, co mi vadí. Že šlo o největší propadák Hollywoodu je mi záhadou. Myslím, že je to průměrný pirátský film se zábavným scénářem z 90. let. Pamatuju si, jak tenhle biják měli dávat poprvé v telce, tehdy jsem viděl asi půl hodiny a negativní recenze moje shlédnutí celého filmu posunuli o dalších dvacet let. Škoda. 4* je za to, že jsem se opravdu bavil. ()

mira.l

Já mám Geenu Davis docela rád, nedělá mi radost jí tohle udělat. Ale tady snad jedna * za snahu, jinak se nad touhle podívanou, která teda stála těžký prachy, nedá než nevěřícně kroutit hlavou. ()

AlexDLarge

Nemám rád Geenu Davis. Možná kdyby v tomto filmu nehrála ona, ale nějaká jiná nadějnější a uvěřitelnější herečka. Asi bych dál i za pět hvězdiček. ()

-henry-

Tady na sebe špatná režie upozorňuje s každým výbuchem a zpomalovačkou (a že jich tu je požehnaně). Výsledný dojem: mimořádně neuvěřitelně debilní. ()

Chuppa

Klasický průměr, film je ovšem známý spíše jako nejnevýdělečnější film všech dob což mluví za vše. ()

Looka

100% předchůdce Pirátů z Karibiku. V lecčems i lepší - bez nastavovaných pokračování, jelikož se bohužel nestrefil do dobového vkusu a stal se z něj finanční megapropadák, který položil Carrolco... ()

Rodin

Utrpení a útrpnost se střídaly v nepravidelných intervalech až do doby, než jsem začal fandit Frankovi Langellovi. Škoda, měl to dotáhnout. ()

Knor

Asi je mým údělem chodit proti proudu, ale mě se to prostě líbilo, parádní oddychovka se skvělou akcí a Geena Davis mi do týhle netradiční role taky celkem sedla. Lehký nadprůměr. ()

Vojjtech

Řekl bych dost podhodnocený film. Mně se narozdíl od většiny zdejších uživatelů moc líbil(u Pirátů z Karibiku je to přesně naopak). Žádný z herců mi nepříjde nudný, scénář taky není tak zlý, akce je spousta a navrch skvělá hudba. ()

macetoma

Jack Sparrow v sukních. Tedy mnohem dřív, než se Jack filmově narodil, ale pořád je to óda na "hodné piráty". Bohužel je to dost nuda. Nevím čím to, ale Geena Davis mi na tam moc nesedí. A může mít opičku na krku sebelepší. Ale vydržet se to dá, příběh nakonec doklopýtá do konce. Napadá mě, že to muselo stát spoustu peněz. Dávám tři hvězdy. ()

Uberlord

Ale jo, proč ne :) Velkou výhodou pro mě bylo, že film jsem znal mnohem dříve, než jsem shlédnul piráty z Karibiku, takže je nebudu tolik srovnávat. Bohužel pirátka Greena Davis v hlavní roli, je dost nepřesvědčivá a nezajímavá. Jejím pravým opakem je však Matthew Modine, který sem tam hodí i nějaký ten vtip. Zajímavé na pohled a svižný děj. Kde to však pokulhává, tak to jsou bitvy... konkrétně ta na moři je docela o ničem... sice je tam asi deset záběrů, jak vystřelují děla, no co je to platné, když v dalším záběru není loď téměř vůbec poškozená. Stejně tak mě zarazilo, když rozbombardovali půlku přístavu, jen kvůli jedné pirátce.... No film se očividně snaží diváka přesvědčit o něčem, čemu nikdo neuvěří :o) ()

Dinsberg

Když dva dělají totéž, není to totéž. Jak jinak si vysvětlit totální komerční kolaps? Geena Davis je sice kvalitní herečka, ale snaha udělat z ní akční hvězdu vyzněla stejně jako eventuální pokusy o komedii Maxe von Sydowa. Film sám o sobě má své kvality ve scénáři i výpravě, ale přehnané sebevědomí Rennyho Harlina (zřejmě nabyté na druhé Smrtonosné pasti) nedalo průchod umírněnosti ani v hereckých projevech. A přílišná nabubřelost všeho zřejmě odpudila většinu potenciálních návštěvníků. Jen je zvláštní, že Piráti z Karibiku a dekádu později slavili úspěch. Buď je to účastí Johnnyho Deppa, nebo jen producenti lépe vychytali načasování. ()

Pitryx

Tak abych napsal pravdu, očekával jsem romantickou krávovinu a nachystal si práci. Navíc já tu zubatou opici, co je idolem mužských srdcí vůbec nemusím. Čekal jsem spousty plácání a nudy. A byl jsem tedy hodně překvapen, že zde bylo snad jen jedno hluché místo. Pořád se něco dělo. Ve výsledku mne nakonec zaujala i Geena, se svým výstřihem v první polovině filmu. Prostě dobrá odreagovávačka pro celou rodinu, kde marně hledáte nějakou krev ačkoli se to mele jako ve mlýnici. Nevadila ani spousta chyb. Hlavně v Port Royalu, kde se to Union Jacky jen hemží. A tak, aniž si to přiznám, musím dát poctivě osmdesátku s tím, že podruhé to skutečně vidět nemusím. ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)