The Deuce: Špína Manhattanu

• USA The Deuce
USA, (2017–2019), 25 h 20 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Dramatický seriál z originální produkce HBO z dílny Georgeho Pelecanose a Davida Simona, v jehož hlavních rolích excelují James Franco a Maggie Gyllenhaal, sleduje příběh legalizace a následného vzestupu pornoprůmyslu na newyorském Times Square, od počátku sedmdesátých do poloviny osmdesátých let minulého století. Seriál zkoumá milníky bouřlivého světa, z něhož se v Americe stane miliardový sexuální průmysl. (HBO Europe)

kagemush

Takové ohlédnutí za dobou , kdy na chodnících všude přítomný odpad a holky. A jak šel čas, z chodníku mizí odpad i holky. A pak zmizí i ty chodníky byvše nahrazeny bulváry. - Když už závan autentičnosti , tak to spíše koukněte na Drát-špína Baltimoru. Tohle spíše uhlazené, ovšem zcela určitě koukatelné, asi tak jako v tématu obdobné Hříšné boogie, nebo Lid versus Larry Flint. ()

M.i.k.e

po kompletních třech sériích musím zůstat u tří hvězd.Téma je to sice zajímavé a seriál dokáže nabídnout nejeden překvapivý zvrat a silný moment,ale taky velmi často zbytečně přešlapuje na místě a dokáže i nudit.Nemůžu se ubránit dojmu,že kdyby byly pouze dvě,mnohem nahuštěnější série,bylo by to lepší...70% ()

vyfuk

1. série: Deuce dokáže oslovit, ale nedokáže vyloženě nadchnout. Je to ve výsledku seriál, který popisuje osudy někdy jednoho bratra, někdy dvou nebo tří bratrů, kteří žijí ve městě, kde vidět kozy je na denním pořádku, a pokud jste neviděli něčí pele, tak jako byste nebyli. K tomu přičteme počátky pornografie, které jsou silně upozaděny, natož, že má jít o hlavní tahák a tím to končí. Své kouzlo to bez pochyb má, ale mě to v zásadních tématech tolik neoslovilo. Věčná škoda jednoduše. Nevím jestli dám šanci druhé sérii. ()

Forsberg11

Skvelý seriál, ktorý v mnohých smeroch pripomína legendárny The Wire. A to pravdepodobne predovšetkým vďaka Davidovi Simonovi, Richardovi Priceovi a Georgovi Pelecanoseovi, ktorí v ňom majú psrty. Aj keď to samozrejme nie je až tak dokonalá a vymazlená záležitosť. Napriek tomu je The Deuce jeden z najlepších novodobých seriálov a je absolútne zrejmé, že HBO a tvorcovia si dali maximálne záležať. Výborný výber hercov, verné lokácie, super dialógy a zaujímavé zápletky. Každá epizóda je vynikajúcim filmovým zážitkom. P.S. James Franco je tu perfektný. Druhá séria musí byť samozrejmosť. 85 %!! ()

DannyBoy80

Pecka toto mě fakt bavilo, vývoj prostředí, vývoj postav, vývoj společnosti, vývoj morálky. Paráda. herecky samozřejmě luxus, co by se taky dalo čekat od Franca a Gyllenhaal. ()

mira007

Velice vyjímečný seriál ( ve smyslu odlišující se od jiných ) o životě v jedný špinavý čtvrti NY ( prostituce, pasáci, drogy, ranaři, zkorumpovaný policajti ...) s mozaikou osudů několika postaviček, kde je hlavní asi barman Vince. Na malém prostoru je ukázán vznik komerční pornografie ve státech. Děj to moc nemá ale působí to atmosféricky a já dávám čtyři hvězdy, protože 1) způsob vyprávění mne vtáhl do děje 2) filmový vizuál - zobrazení 70s technicky famózní 3) námět 4)James Franco a Maggie Gyllenhaal herecky táhnou tenhle seroš 5) nejodvážnější nahé scény v seriálu co jsem kdy viděl, včetně promítaného opravdového porna, ale přesto bych tento seriál neoznačil erotický, to těžiště má jinde 5) nádherné trio holčin, které se ukážou nahé - studentka Abbey ( Margarita Levijeva ), novinářka Natalie Paul a zrzatá barmanka Amber Skye Noyes ()

Santino7

Prostitútky, pasáci, ľudia od pornobrandže, mafoši, krčmári, odborári, kadejakí šmelinári, policajti, novinári, hippie študentíci, homosexuáli - no proste vskutku široká vzorka ľudí na prvý pohľad vyvolávajúca kontrast, avšak popravde čoby celok pekne splýva v rámci akéhosi komplexného rozboru celej jednej vrstvy ľudí (ktorí majú viac či menej čo dočinenia s rozmachom pornopriemyslu v Amerike), skvelo fungujúcej ako sonda daných rokov, prostredia, atmosféry, pomerov a vlastne všeobecne duše New Yorku danej doby. Jasné, je to záležitosť, ktorá nesadne každému, či už extravangciou a otvorenosťou v rámci zobrazovania sexuality (obnažené prsia sa už berú ako samozrejmosť, avšak na zábery penisov, masturbácie atď. publikum príliš zvyknuté nie je) alebo takisto svojou pomalosťou, kedy takto zvolené tempo rozvíjania príbehu niekomu môže prísť vyložene neznesiteľné, nekonečné a nikam sa neposúvajúce, no iným - vrátane mňa - to naopak bude plne vyhovovať a dozaista ocenia, akým štýlom je tu budovaná atmosféra, a ako sa tvorcom darí nás do daného diania vtiahnuť (počas sledovania som mal pocit, že som s danými postavami dokonale zžitý, pričom podobný efekt na mňa mal takisto špecifický kúsok Spikea Leeho Summer of Sam, ktorý mi tento seriál atmosfericky i zvoleným štýlom dosti pripomínal - New York 70. rokov je tu cítiť rovnakou špinavosťou). Čiže veľké plus za vynikajúco zvládnutú dobovosť, vtiahnutie do daného prostredia, výbornú hudbu, prácu s postavami, nuž a taktiež za perfektne pasujúce herecké obsadenie (i keď som nie vždy chápal Francovej dvojroli - mám ho síce rád, no postava Frankieho mi občas prišla nazvyš, snáď to v ďalších sériách napravia). Suma sumárum teda pre mňa jeden z najlepších seriálov tohto roka, ktorého potenciál do budúcna (vzhľadom na to všetko, čo si tvorcovia "ušetrili" v rámci rozoberanej matérie pre ďalšie série) je priam obdivuhodný, tak snáď si postrážia kvalitu. Malá ráda - neodsudzujte to len skrz pilot, ten totižto ani mňa príliš nenadchol (a znamenal pre mňa mesiac či dva trvajúcu pauzu, kým som sa k tomuto projektu vrátil), avšak akonáhle ubehli 2-3 časti, už som sa cítil v danom prostredí ako varený-pečený. 95% ()

krauset

Patří k velké přednosti The Deuce, že svůj předmět dokázal zobrazovat bez sexuálního mravokárství. Abby propůjčuje hlas němým a seriál se nestaví na stranu spořádaného člověka, ale nezamlčuje  ani  nebezpečí nočního života tohoto typu. Seriál se vyhnul moralizování, ale nebyl ani lacině nostalgický a prahnoucí po 70. letech (jak se najednou zjednodušující závěr snaží namluvit). I přes něj byl The Deuce jak ve své poslední sérii, tak po dobu celého seriálu jedním z nejživějších, nejoriginálnějších, nejkomplikovanější, nejpromyšlenějších dramat a já doufám, že ho nepostihne osud pornokin, které postupně mizí z paměti. Recenze 2. a 3. řady na TVZone. ()

tomashrabek

V tomto seriáli nejde o nič. Ani po dvoch epizódach nie je jasná zápletka, nie sú nastavené žiadne "stakes" a scénky sa striedajú jedna za druhou bez toho, aby sa niečo podstatné stalo. Krucinál, všetci sú tu na seba strašne milí, aj výpalníci k dlžníkom! Postavy menia postoje bez toho, aby sme chápali prečo. Maggie Gyllenhaal má odporné kozy. James Franco v najzbytočnejšej dvojroli na svete. Super produkcia vyplytvaná na pustoprázdne nič. ()

Tequila

Dokonalé vykreslení reálií 70's NY, komplexnost pojetí tématu komercializace sexu ve všech jeho odstínech, nejednoznačnost a hloubka postav, to všechno je zcela bezchybné, jak jsme u tvůrce formátu Davida Simona zvyklí. Tentokrát mi však trochu chyběl výraznější dramatický oblouk. Nejméně do 5. epizody jsem měl pocit, že stále sleduji expozici, dějové linky hlavních postav (dvojitý Franco, Gyllenhaal) spolu téměř nesouvisely a poslední díl budil spíše dojem předčasného konce někdy v polovině sezóny. Pátou hvězdu si proto ještě ponechávám v rezervě a hodnocení případně upravím v závislosti na vývoji další řady, u které navzdory výtkám chybět určitě nebudu. ()

Ziggy Zagg

Až na skvělou výpravu a kostýmy mi toto dílko nic zajímavého nepředvedlo. Maggie Gyllenhaal i James Franco zahráli nadprůměrně, i když Franco by bohatě stačil v jedné roli. Po první epizodě druhé série jsem sledování ukončil. Pořád dokola děvky, pasáci, policajti a zase děvky ... prostě nulový dějový progres. ()

ER

Tak skvěle vytvořena dobová atmosféra se jen tak nevidí. Velmi tomu pomohly i herecké výkony, především černošských postav. ()

Lupes

Tak tenhle počin stojí na atmosféře. Svými záběry je silně šokující; život prostitutek, pasáků či lidí z porno-branže je zabírán bez cenzury, podbarven koloritem ulice, zakouřených fast foodů, barů, zaplivaných hotýlků i zkorumpovaného policejního sboru. Nemá kladných hrdinů; tolik ženské blbosti, pozérství, mužského šovinismu, penisů i opravdové pouliční špíny si neuměla představit ani komunistická propaganda. Dobové reálie jsou na jedničku, naštěstí do toho nevstupuje ani současná rasová cenzura - pasou vlastně jen černý. Jenže atmosférou a obrazovou odvahou výčet pozitiv kumštu končí. Vleče se to, příliš široký záběr postav, žádná morální dilemata - děsivé jsou především otázky po životě zobrazených dětí, ale tohle je evidentně seriál nezatížený podobnými dilematy a není určen pro rodičovské geronty. Další, co chybí, je konfrontace - jakoby nebyl jiný, normálnější svět - všichni jsou na Manhattanu spokojený a "v pohodě"... A je to vlastně hrozná a NEKONEČNÁ NUDA. Po shlédnutí celé první série přiznávám, že navzdory době preferující formu nad obsahem jsem přesto čekal příběh, zápletku, drama. Já naivka. Škoda ztraceného času, stačil jeden díl. A já blb s tou lidskou špínou strávil 8 hodin. ()

Patrik200s

Film z prostredia Amerického New Yorku mapujúci život ulice ľudí bez budúcnosti. Príbehy ľudí nad ktorými visia otázniky či dokážu svoj osud uchopiť do rúk a zmeniť stratený život. Seriál mapuje okrem iného tiež vplyv zmien v New Yorku počas niekoľkých desaťročí na ľudí ako aj samotnú tvár celého veľkomesta. ()

ForGump

Tolik Vás to nezasáhne ani nešokuje, tedy pokud jste někdy viděli nahé lidi. A ten celkový vývoj postavy Maggie Gylenhaal nakonec vlastně prochází tou jasnou cestičkou od začátku divákovi nutně zřejmou, bez nějakého odklonu, pokud odhlédnu od toho románku s ''obyčmužem'', který se nějak zvlášť nerozvinul víc. Trochu více by se spíš mělo pracovat s onou legalizací pornografie z hlediska právního, takový hlubší politický vhled, ale slovy klasika ''BUDIŽ'' , Deuce se dá s klidem doporučit jako neškodný exkurz do zaplivaného New Yorku 70. let, ale místo 8 epizod by stálo za to natočit jeden film, max. dva 60% ()

flu

Přiznávám, že jsem zcela nekritickým obdivovatelem díla Davida Simona a když jsem se před časem dozvěděl, že chystá společný projekt s mým dalším oblíbencem, washingtonským hard-boiled kriminálkařem Georgem Pelecanosem, z prostředí newyorského pornobyznysu na počátku 70. let 20. století, byla má očekávání nadmíru vysoká. A i když by se jisté drobné výhrady našly, musím říct, že tohle sedmdesátkové blues z beznadějné ušmudlaného a zaplivaného okolí newyorského Times Square je v podstatě beze zbytku naplnilo. Je to ve všech ohledech typická simonovina, bravurně kombinující vysoké s nízkým, kriminálku s jakýmisi svéráznými "dejinami všedního dne" a špičkovou televizní zábavu se sociálním komentářem. To vše opentleno solidními hereckými výkony, bezchybnou dobovou výpravou a tématickým soundtrackem (už za úvodního Curtise Mayfielda dávám aspoň půl hvězdičky nahoru). Mohlo to sice trochu více odsýpat, ale jinak jsem nadšen. ()

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (více)