Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Je to fajn zahrané, je to docela fajn uchopené, ale i přesto, že okolo filmu bylo dost tajností, žádnou pecku nepředstavuje. Něco tutláme, očekáváme nějaký závěr, přitom leccos prozradíme na plakátu? Ale kdeže. Holka má autonehodu, obtloustlý farmář ji zachrání a zavleče do bunkru, zatímco venku se odehrává jakási globální katastrofa. Vzduch má být silně kontaminovaný, život z něj postupně mizí. Ať už se tam děje cokoliv, my sledujeme dění v bunkru, kde je ještě třetí osoba, přičemž se divák přiklání k oběma variantám: že je farmář opravdu dobrák od kosti a jeho tvrzení je pravdivé nebo ulhaný magor toužící po vděku a uznání, který kdoví co zamýšlí a provedl. Napětí, které z nevědomosti plyne, je slušné. Všechno bych do té doby bral, ale co naštve, je skutečnost, že v závěru je vlastně mužovo tajemství zcela zašlapané do prachu země. Nedozvíme se nic. Impulsivní neurotik Johna Goodmana je fajn, solidní je i pochybující Mary Elizabeth Winstead. Debutující režisér Dan Trachtenberg sice pár napjatých momentů přichystá, já ovšem žádnou zásadní gradaci necítil, závěr mě neoslovil, možná bych ho celý označil i za frašku a už během závěrečných titulků jsem začal zapomínat. Jiskru ani jakoukoliv přidanou hodnotu to nemělo. Atmosféru ano.(18.5.2016)

Room říznutej Válkou světů. Přesně je na tom vidět, že Abramsův nový objev točil komorní thriller s perfektně napsaným konspiracemi nasáklým Johnem Goodmanem a do toho explicitně vtěsnaným "spoiler" mimozemským útokem. Celkově výborný atmosférický Cloverfield-kánon kousek, na který se rozhodně vyplatí zajít do kina...8/10...[6.4.2016_ČSFD projekce_Kino Atlas](6.4.2016)

Tak mně ty nervy nakonec fakt praskly, tyjo, to se na konci už prostě nedalo vydržet. Propocená sedačka a veliká radost z investice do kina, tohle by doma v obýváku sakra bolelo. Počítám, že Abrams není úplně blbej a jeho multižánrovou cloverfieldskou trilogii si za další dekádu z producentské sesle opravdu s pompou sobě vlastní uzavře... takže nám všem čelisti spadnou ještě minimálně jednou. Neskutečný. 100% Hollywood.(12.4.2016)

• D.Moore

Je to doopravdy velké... zklamání. Natočit film o třech lidech zavřených v podzemním bunkru (kdy jeden z nich je divný, druhý divný a navíc nebezpečný a třetí by se prostě rád dostal pryč) bez špetky napětí, to se přece nedělá. A jakkoliv se John Goodman a Mary Elizabeth Winstead snaží, scénář z nich dělá pitomce. Aniž bych chtěl něco vyzradit, musím napsat, že různé věci se v Ulici Cloverfield 10 dějí zkrátka jen proto, aby byly překvapivé, nicméně logické nejsou a když jsem se asi popáté sám sebe ptal "Proboha proč...?", došlo mi, jak moc mě ten film vlastně nudí. Ano, závěr měl konečně slušný spád, nicméně pokud se někdo těší na to, že tentokrát - bez omezení v podobě ruční kamery - něco uvidí, měl by si nechat zajít chuť, protože až na pár krátkých záběrů se obraz třese stejně jako před sedmi lety. Dvě a půl.(13.4.2016)

První minuty jsou parádní, škoda slabší prostřední části a naopak závěrečná část mohla být určitě delší. Nicméně i tak sousto, které se dá shltnout na jeden zátah. Nechtěl bych být vězněn Johnem Goodmanem. Ten chlap má v sobě něco hrozně znepokojivého. Jeho konfrontace s půvabnou Mary Elizabeth stojí za tím pádem za to. Závěrečné scény asi nešlo vymyslet lépe. Jsem zvědavej co nás čeká v závěrečné části v Houstonu. 70%(21.6.2016)

Jeden z filmov, ktorý určite nestál veľký balík, ale stojí na dobrom príbehu a komornom podaní. Vystačíme si s trojicou hercov, jednoznačne však dominuje J. Goodman v zaujímavej roli. Záver slušný, škoda, že takto úderný nebol film aj v úvode, jedna adrenalínová scéna v prvej tretine by film určite kvalitatívne dvihla. 60%.(3.8.2016)

Spoilery. Michelle měla zemřit. A nesouhlasim s Rogue: Ten konec měl totiž přijiít ještě před oním "Oh, fuck" (vskutečnosti "Oh, common"), ne až po něm. Michelle měla vylézt na auto, podívat se na obzor, v poli mělo zavrčet monstrum a v ladném skoku jí ukousnout hlavu těsně před tím, než slečna cokoliv stihne říct. To by pak bylo na 4 hvězdy a svět by byl o něco víc v pořádku.(8.7.2018)

Spoilery!! Když jsem si poprvé četl o tomto filmu, bylo to jako nějaké znamení, protože o tomto tématu jsem často přemýšlel a dost se mi líbí. Obecně: Chlap unese ženskou do svýho bunkru a nakecá jí něco o světě, aby se bála vyjít, následně tam spolu musí žít. Z toho šlo vytřískat opravdu hodně, ale ne, my musíme mít opět mimozemšťany (osobně bych uvítal například nějakou sexuální zvrhlost nebo i klidně sledovat hlavní dvojku nebo trojku lidí a následný návrat do postapokalyptického světa). Film měl zkrátka dobrý základ pro originální story, ale to šlo stranou jen proto, aby mohlo vzniknout provázání se "světem Cloverfieldu" s mimozemšťany. Ale největší ironií je, že mimozemšťané se ve filmu mihnou jen na deset závěrečných minut a jsou tam prostě úplně zbytečně. A důvod, proč byl potenciál filmu zabit, je jediný - J. J. Abrams. Ten chlap si nedá říct. Proč, proč? Nemáte větší fantazii?(7.4.2016)

• Wacoslav1

Divnej film. Snažil jsem se do něj dostat, ale absolutně mi to nesedlo. Veškerý dění mě tu spíš uspávalo a na to jak se ten film tváří rádoby chytře, tak podle mě totálně nefunguje. 2* z milosti.25%(17.6.2016)

Tady se měli tvůrci rozhodnout, jestli chtějí natočit postapokalyptický sci-fi nebo vypointovaný psychothriller. Bohužel splácli ne nijak ohromojící slepenec, který má dobré momenty a trochu i atmosféru, ale chvílema to dost skřípe a přepálený konec tomu v mých očích dost ublížil. 55%(1.1.2017)

Tohle je přesně ten typ filmu, který můžu. Něco se přihodí, nevíte z toho hlavu ani patu, někdo vám překládá určitou verzi událostí, co se staly, ale vy se nemůžete jít ven přesvědčit, jak tomu doopravdy je. Pochybnosti a fantazie pracují na plné obrátky a zvědavost narůstá víc a víc. K tomu uzavřené prostředí utváří správnou klaustrofobní atmosféru. Ulice Cloverfield 10 je skvěle natočeným počinem, kterému nechybí napětí a zdařilé herecké výkony. Zaujme námětem, prostředím i hudbou. Samotný závěr považuji sice spíše za lacinější, ale to nic nemění na mém pěti hvězdičkovém dojmu.(5.6.2016)

Zase si někdo chystá půdu pro pokračování.. Goodmann luxusní magor!(12.7.2016)

Asi nejlepší hra s divákem, co za dlouhou dobu pamatuju.(18.5.2016)

Šikovná nadstavba k filmu Cloverfield. Nevedel som čo od tohto čakať a aj keď prvá trištvrte hodina nemala s Cloverfieldom takmer žiadnu spojitosť, bola vynikajúca. Svojím napätím, tajnostkárením a pomalým odhlalovaním pôsobila takmer až thrillerovským dojmom. Veľkú zásluhu na tom máju predovšetkým aj herci, na ktorých to celé stojí, vynikajúci Goodman a ešte lepšia lepšia Mary Elizabeth Winstead. 85% - 4*(10.7.2016)

Možný spoiler! Tak vytvořit takovýto film chtělo velkou dávku odvahy, protože se muselo tušit, že hodně lidí nebude úplně s výsledkem spokojeno. Já si toho cením, ale opravdu bych spíše zůstal u toho co funguje. Někdo kdo se těšil na mimozemšťany bude zklamaný, dostane super nálož až v posledních patnácti minutách. Někomu zase bude vadit právě to, že se do takového filmu nacpali mimozemšťani, ale to snad muselo každému dojít, když to souvisí s filmem Monstrum. :-)(22.7.2016)

Občas se hodí být mimo jako Trump na naší planetě a nevědět třeba, že ulicí Cloverfield už kdysi jeden film projížděl. To pak chápu, že asi není pro nikoho překvapení, co se stane. Takhle svěží napínák jsem zase nějakou dobu neviděl a jsou mně jedno všechny výtky, kterými se tu oháníte. Pravdu máte určitě všichni, jenže heslo k mému účtu nikdo. Čau!(17.1.2017)

Sekvenčně strhující bunkrovka, které neuvěřitelně vévodí Goodman ve šťavnaté roli "zachránce". Nejenom díky němu jsou lehce stravitelné nějaké logické lapsy, ovšem co zanechá nepříjemnou pachuť je nutnost akčního sidequelového završení, jenž absolutně i doslovně pohřbí vše předtím.(8.4.2016)

Aj takto sa dá prejsť z pomerne živého akčného počinu, na mdlý, nijak mimoriadne depresívny, psycho snímok. Kým si divák pri prvej časti takmer nevydýchol od akcie (mne F.F. nevadí), v tomto pokračovaní 3/4 filmu sleduje post apokalyptickú drámu s občasnými hádkami, ktoré môže započuť kdekoľvek pod oknami susedov. Je pravdou, že je divák čiastočne na hrane, či je naozaj všetko tak, ako to tvorcovia prezentujú, no ako môže očakávať prekvapenie v závere, keď karty odkryla prvá časť. Veď "všetci" predsa vedia, čo sa na povrchu deje, nie? (myslím diváka, nie postavy z filmu). A práve preto mi príde nešťastné nazvať, označiť tento film, ako pokračovanie "Cloverfield-u". Byť to totiž samostatný počin, zahalený do rúška tajomstva, verím že by divákovi zo samotného rozuzlenia padla sánka omnoho viac. Na záver už len dodám, asi ťažko by som dal čo i len tri hviezdy, keby posledná 20-30 minútovka, konečne (!!), či už z pohľadu drámy, akcie, napätia, no najmä sci-fi prvkov neponúkla to, čo sa od tohto snímku očakávalo najviac. Nechcem byť za múdreho, ale mne "10 Cloverfield Lane" priveľmi ako horor neprišiel. To teda nie ... - 60%(5.5.2016)

Pokračování nebo spíše prequel filmu Cloverfield (2008). John Goodman zahrál svou roli dobře a beru ho jako jeden z největších kladů. 3/4 snímku se odehrávají v úkrytu a tam se dějí věci, které diváka musí bavit. Chvilku hlavní postavě Howardovi (John Goodman) věříte a za chvilku zase ne. Děj se odehrává na jednom místě, ale i přesto dokáže bavit. Nevíte nikdy, co se zrovna stane. Ač jsem první díl viděl, tak jsem si chvíli myslel, že je to třeba jen shoda názvu a tyto dva filmy nemají nic společného. Největší problém jsem měl nakonec s tím, že jsem věděl, co zrovna přijde. Pokud divák neuvidí první díl, udělá tu nejlepší věc. Přesto převažují hlavně kladné pocity a nebýt závěru, který neoslní, půjdu do plného počtu .. 8/10 = 80%(12.4.2016)

Jelikož nic dobrýho v poslední době nevychází, tak dávám za čtyři, ale zas až tak mě 10CL neodboural. Námět je vděčnej, nikoli originální (The Divide bylo mnohem lepší), scénář je ve většině stopáže strasně řídkej a zkratkovitej, což obecně není něco, nad čím bych striktně naplákal, ale myslím si, že si ten příběh zasloužil víc rozpracovat a taky objasnit. Postava Johna Gallaghera byla jen mluvicí vata, se kterou muselo být každýmu hned jasný, co se stane. Kdyby si to Goodman rozdal jen s Winsteadkou, která by vyšponovaně a víc explicitně zjišťovala, jestli je Goodman sadistický prase, byl bych asi spokojeněší. Závěrečná točka je fajn, jen je škoda, že byla celá sci-fi vložka alibisticky pošeřená. Hraničních 70%.(8.5.2016)

1 2 3 4 5 6 11 22 32 42