Koruna - Série 2

(série)
Trailer 1
Velká Británie, 2017, 9 h 48 min (Minutáž: 55–62 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Stuart Howell

Lorne Balfe

Claire Foy, Matt Smith, Catherine Bailey, Ed Cooper Clarke, Chloe Pirrie, John Sackville, David Shackleton, Michael C. Hall, Yolanda Kettle, Vanessa Kirby (více)

VOD (1)

Epizody(10)

Začíná nová éra. Královna Alžběta se snaží zorientovat ve stále se měnícím světě a udržet přitom pohromadě své království i manželství. (Netflix)

Trailer 1

filmmovier

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taky si myslím, že druhá série The Crown je v mnoha ohledech lepší, než ta první a v mnoha ohledech se jí "jenom" vyrovná. Ovšem první, šestý a poslední tři díly byly naprosto geniální a osobně je považuji za to nejlepší, co jsem v televizních seriálech viděl za hodně dlouhou dobu. I všechny zbývající epizody jsou ale skvostným divackým zážitkem, který si, stejně jako v případě první série budete pamatovat hodně dlouhou dobu. Matt Smith a Claire Foy byli opět nepopsatelně skvostní a mě v tom seriálu budou strašně chybět, protože jejích výkony (stejně jako všech ostatních) byly naprosto výjimečné a výtečné. Epizodičnost mi skvěle sedla, seriálu to docela prospělo, nepůsobí vůbec natahovaně - právě naopak, tempo všech epizod je až smrtící, dialogy, scénáře, herecké výkony a hudba, to vše je nepopsatelně skvostné a já se nemůžu dočkat třetí série, ve které mi všichni budou strašně chybět. Opět jeden z nejsilnějších zážitků vůbec. 100%. A dejte někdo Psychora do psychora, prosím. ()

vydumnica

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pre Season 2 platí v podstate to isté, čo som napísala k prvej sérii. The Crown nie je len umeleckým zážitkom, no zároveň ponúka množstvo zaujímavých informácií a faktov. Ide naozaj o kvalitný seriál, dali si záležať na autentickosti, všetko je do detailov prepracované. Chválim úctyhodné herecké výkony, predovšetkým kráľovnu seriálu Claire Foy - jej výraz tváre hovorí za všetko, slová nie sú potrebné, ďalej John Lithgow - ako Churchill je dokonalý a presvedčivý. Obľúbila som si aj princeznú Margaret, teda pre mňa doteraz neznámu Vanessu Kirby a celá tá dejová línia dvoch sestier ma zaujala asi aj najviac. Chválim kameru, strih, hudbu, kostýmy, výpravu, scenár, réžiu, vlastne všetko. Vidím, že tvorcovia si dali záležať, snažili sa tak, ako keby točili kinofilm, nič nie je zanedbané. Pravdupovediac veľmi sa o kráľovskú rodinu nezaujímam (The Crown som si dala ako náhradu za úžasný nádherný seriál Downton Abbey😀), a Alžbetu som vnímala len ako bielovlasú kráľovnu v ružovom kostýme, ktorá nikdy nič nemusí robiť a má na ružiach ustlané celý život. Vďaka seriálu som na ňu zmenila názor. Už to nie je len monarch, ale človek, žena, ktorá bola kedysi mladá, manželka, matka, dcéra, sestra a ako kráľovná to nemala ľahké, kadečím si musela prejsť. 4,5* zaokruhľujem vyššie. ()

BoredSeal

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série obsahuje v neprospěch mé zábavy míň politiky a historie (která je občas lehce manipulovaná, aby se z ní vykřesal nějaký lepší dramatický smysl) a na natahované stopáži převládají díly fantazírující soukromé a intimní rozhovory šlechtických párů. V důsledku toho mě už postava královny se svým klišovitým chováním mezi urážením se na manžela a pečováním o růže začala dost otravovat a začal jsem chápat aspergeráky, kteří si pouští seriály na rychlost 1,5x. ()

sharky

Peter Morgan znovu mistrně zrekonstruoval situace, u kterých nebyl, tak aby dialogy nešustily papírem a byly naprosto přirozené a všeříkající. Výborný scénář, podpořený obřím rozpočtem, vytahuje do hvězdných výšin prvotřídní herecká (a troch i imitační) práce trojlístku Claire Foy, Matt Smith, Vanesy Kirby (přeobsazení v další ředě budu hodně těžko rozdýchávat). Čtvrtá epizoda o námluvách Margaret a jejího fotografa je řemeslným skvostem, zejména střihu a kamery, člověk tu chemii a napětí mezi nimi úplně cítí. Devátá epizoda o vztazích otců a synů je přesný úder na solar plexus. ()

Streeper

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série byla stejně kvalitní jako první, za což jsem nesmírně ráda, že si stále dokáže udržet tu kvalitu, Peter Morgan je prostě génius a klaním se před jeho psaním. Chápu, že ne vše se odehrálo přesně tak jako v seriálu, musel si to trochu přizpůsobit, ale tímto alespoň trochu přiblíží královskou rodinu obyčejným lidem, divákům jako já, kteří se o ně zajímají a vidí v jiném světle. Tahle sezóna ukazuje, že skoro ve všem jsou stejní jako my, mají stejné problémy, stejné hádky a stejně nevychované příbuzné. ()

• Mladý Filip odlétá z Německa do školy Gordonstone na palubě letadla Junkers Ju 52/ 3M. Stroj se začal sériově vyrábět v Německu v roce 1931, výroba byla ukončena ve Španělsku v roce 1952. Luftwaffe zpočátku používala letoun i v roli středního bombardéru (Legie Condor a při napadení Polska), později pro transportní účely a jako stroj pro přepravu výsadkářů. (Necrotongue)