Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

kajajaneba

Naprosto výborný masterpiece. Už dlouho jsem neviděl, aby zde byl seriál, který byl takto dopředu od A do Z naplánován, aby do sebe všechno ve finále krásně zapadlo. Poslední dvě epizody jsou tak nejvíc mindblowing věcí, díky které však vše do sebe zapadne a vy jen vidíte, že tady to měl někdo promyšlené od začátku. 10/10, must see. ()

themiracle

Očekával jsem nejprve mysteriózní detektivku (má chyba). První díl mě nadchl, druhý otrávail tím, že půjde o čisté sci-fi. Dal jsem si pár dní pauzu a pustil si třetí díl a od něj byl seriálem pohlcen... až do začátku třetí sěrie, která je šíleně natahovaná uslzenými pohledy z očí do očí (fakt by mě zajímalo, kolik litrů slz filmový štáb spotřeboval), dlouhými pauzami v konverzacích a neustálým deštěm (to se týká celého seriálu, řekl bych, že tak 70 % času prší). Narozdíl od předchozích dílů jsem se několikrát přistihl, v situaci, kdy bych chtěl, aby už byl konec. Příběh je dobrý, provedení perfektní, ale třetí série bohužel tu 4. hvězdu smazala... ()

angelle

Obrovské prekvapenie z nemeckej produkcie. Zo začiatku to dosť pripomínalo Stranger things, ale potom sa to preklenulo do niečoho úžasného, no zároveň náročného na pozeranie a celkové vnímanie pre detaily a dejové línie. Odporúčam každému. ()

sadsammy

Jsem koukala, že dost dlouho jsem nekomentovala nějaký film nebo sěrial, ale u tohoto snímku bych měla nechat aspoň pár slov. Viděla jsem jen první sérii a abych řekla pravdu, tak na to koukám už podruhé, protože poprvé mě to nějak nezaujalo, nemám moc ráda sérialy kde musíš vydržet dva tři díly, abych pochopila jestli to za to stojí.. takže jsem si to pustila znovu po x letech a zase jsem se nudila u prvních třech dílů, ale pak se to pořádně rozjelo. Chválím Nemci, že to zvládli takhle bravůrně a přinutili mě vypadnout z našeho milého světa a furt přemýšlet nad životem a pomíjivosti všeho, čeho se jen lehce dotkneme. Takový snímky ale mám ráda, jen to chtělo trochu mé trpělivosti... Hudba taky mě přišla neskutečná, hra herců bych řekla taky dobrá a hlavně samotný příběh byl dobře podaný, protože přemýšlím nad tím i ted... ()

ticklepickle

Nasledujúca recenzia môže obsahovať spoilery.  Dark je skutočne prepracovaný do extrémov. Zamotá vám hlavu poriadne, ale všetko do seba zapadá. Obsadenie mne úplne vyhovuje, naozaj temné prostredie malého nemeckého mestečka, a neustále gradujúca zápletka a napätie. Aj pozitívna zmena oproti klasickým americkým tváram. Cítiť tu Európu na každom kroku, a to myslím ako kompliment. Keď ste fanúšikom cestovania v čase, tak toto je povinnosť. Opakujem sa, ale prepracovanejšie poňatie cestovania v čase zrejme nikde neuvidíte, tak ako to je poňaté v Dark.  Súčasne musím napísať, že seriál ma takmer okamžite pohltil, a až som úprimne nečakal aká geniálna bude 2. séria. Snáď pri žiadnom inom seriáli, ktorí mal tak vynikajúcu 1. sériu, som nevidel 2. sériu, ktorá by do takejto miery ako tomu bolo v Dark, dvihla latku. A preto som išiel do poslednej 3. série s maximálnym očakávaním ako to celé dopadne. A to, ako to autori ukončili, je snáď asi jediné čo mne na celom seriáli vadilo. Netvrdím že nejako extrémne, ale mal som z toho pocit, že sa tvorcovia v celom tom guláši tak zamotali, že to už nevedeli rozpliesť a veľa vecí objasniť. Súčasne aj mierne zbytočné motanie hlavy ďalšími postavami, miesto toho, aby sa vysvetľovali skutočnosti z prvých dvoch sérií, sa neustále pridávali ďalšie zápletky, čo pre mňa pôsobilo kontraproduktívne.  Rešpektujem to, ale prijal by som iný koniec. Možno aj po latke akú nasadili prvé dve série, som mal priveľké očakávania, ale zaslúžene, pretože Dark je vynikajúci seriál. Za mňa určite top z Netflix tvorby. A inak určite pozerajte v pôvodnom znení, pretože anglický dabing od Netflixu je katastrofa, vôbec tam nesedí, pôsobí to až amatérsky, hold vidno že američania veľmi často seriály nedabujú. ()

Versorin

Dark 2017 Seriál Dark je první Německý seriál vyroben přímo pro streamovací platformu Netflix a i nejlepší Sci-Fi seriál dvacátého prvního století. Seriál se odehrává v poklidném Německém městečku Winden, kde se neděje moc zajímavých věcí. Na první pohled je jediná zajímavá věc na Windenu jen její Elektrárna. Opak je však pravdou. SPOILER : Seriál totiž pojednává o cestování čase, a jestli člověk má svobodnou vůli, nebo je jen malá část velké šachovnice ovládána sama časem. Dark je absolutně geniální a ambiciózní seriál, u kterého se musí hodně přemýšlet, a pokud jste si mysleli, že rody v Game of Thrones byly složité na pochopení, no.. tak si připravte papír a tušku. KONEC SPOILERU. Dark má famózní práci s kamerou, kamera je narozdíl od jiných Netflix seriálu opravdové umění a každá scéna má svůj význam v té velké skládačce. Dark 10/10 "Sic Mundus Creatus Est" ()

Molerat

Zlute plastenky, neokoukani herci, depresivni prostredi, uchylni knezi, fantasticka hudba, nutnost dukladne sledovat jednotlive dily, porad nechapu. Misty se ztracim kdo je kdo, jsem tak mimo anebo to tak mate vsichni? ()

VeronicaLake

Slabé chvílky tam občas boli, ale dávám 5, lebo... Som veľká fanynka Schrödingerovej mačky a... Der Mensch kann tun was er will; er kann aber nicht wollen was er will. ()

Magnomous

1. seria celkom uputala, vedecko-filozoficke myslienky ktore aj davali zmysel, predstavenie zaujimavych postav, zacinaju sa tam diat zahadne veci a nuti to divaka co najrychlejsie pozriet dalsiu a dalsiu cast, i ked niektore casti deja boli velmi lahko predvidatelne... 2. seria zacala tieto zahady mierne objasnovat a zaroven dej este viac komplikovat, co mi osobne nevadilo. Co mi ale zacinalo vadit boli charaktery postav. Najhorsie bolo ale to, ze ten dej sa zacal kvazi-opakovat, t.j., po urcitom pocte epizod mi prislo, ze cely serial je stale o tom istom a uz to prestavalo byt zabavne... 3. seria v tomto trende nudnosti nadalej pokracovala, a uz od 2. casti som zacal serial neustale po par sekundach pretacat dopredu. Takto to pokracovalo az do (vcetne) finalnej epizody. Ukoncenie serialu sa mi pacilo, ale aj tak viac ako 3* naozaj nedam. ()

HappyUnicorn

Dark je nemecký netflix originál, ktorý ma príjemne prekvapil tým že vôbec nevyzerá že má niečo spoločné s netflixom. Dej je zamotaný tak ako by sa dalo čakať od príbehu o cestovaní v čase, no zároveň tak dobre spracovaný že ani raz nemáte problém ho sledovať. Casting je dokonalý - väčšina postáv má aspoň dve verzie v troch dejových líniách oddelených 33 rokmi, no ani pri jednej som nemal problém spoznať o koho sa jedná, a to bez potreby toho aby ich niekto iný okamžite predstavil. Herecké výkony sú tiež tip-top.   Jediný problém (bez toho aby som zachádzal so jednotlivých epizód) ktorý so seriálom mám je, že miestami by mohol ubrať na biblických citátoch a snahe byť veľkým filozofickým dielom.    Čo môže byť pre niekoho problém sú tiež štruktúra epizód, ktorá sa zväčša nemení (v zhruba troch štvrtinách každej epizódy očakávajte pomalú pieseň a zostrih toho čo robia niektoré vybrané postavy - a bude pri tom pršať) a pomalé zábery na malebný, upršaný les, ktoré mi síce vyhovovali, no nemusia každému. ()

Jittulle11

Tak tohle se těm klukům německým hodně povedlo. Dlouho jsem kolem toho na Netflixu kroužila. Od prvního dílů až do konce těžká závislost. Výborní herci napříč staletími, hudba na jedničku, člověka z ní občas mrazilo, sedla jak poklička na hrnec. Tohle je pro mě krásné seriálové veledílo. ()

Kazza

Jakmile jde o hratky s casem, hned se zamiluji. I tento serial se mi nakonec libil, zahral u srdicka a kyzene zadostiucineni nakonec prislo, diky bohu ! Nicmene, povazuji ho za velmi nepovedeny, popravde jsem ho dokoukal az na druhy pokus a nedoporucil bych ho nikomu. Prvnich 5 dilu jsou naprosto nudne, zbytecne a o nicem, pak se konecne zacne neco dit, ale je to naprosty chaos, co dil to vice zmateni, zadne voditka ani vysvetleni. Ze se clovek jaks taks zorientuje az po cca 14ti dilech, povazuji za dalsi testovani divacke vule a selhani tvurcu. Klicove sekundove zabery, naprosto mimo kontext mi rozhodne nevyhovuji. Chapu, ze bylo potreba vysvetlit, ze se ono utrpeni deje porad dokola, ale proc nechat trpet i divaka ? Jedine cemu jsem uveril a to jen napul byla laska a touha, jinak jsem vnimal postavy naprosto plose a bez emoci, zadnou oblibenou postavu jsem si nenasel. Nevim jestli jde o Nemecky styl drama, ale minutovy zaber na tvar jak neodpovida, ne diky, nebo jak se kazdy pokazde kdyz odchazi/vchazi do mistnosti rozhledne, nechapu, kdo to dela ? S1: 1/5 Des bes, ale aspon konec navnadil na dalsi serii. S2: 3/5 To nejlepsi ze serialu. S3: 2/5 Opacko v bledemodre (predpokladam, ze snaha dostat dotace za gender korekci), uz od prvniho dilu jsem se nemohl zbavit dojmu odflaknutosti a zahozeni celeho serialu, posledni dil je dil s velkym D, asi uz vedeli, ze dalsi serie nebude tak v rychlosti objasnili co slo a ukoncili to, za me dostal malo prostoru, obsahove mohl byt klidne na celou dalsi serii, ale s tim jak se veci ubirali je mozna dobre, ze to sfoukli v jednom dilu, za me nejlepsi dil, nebyt ho tak jdu o hvezdu dolu. ()

Flatron

Jeden z najlepších  seriálov  netflixu a najlepší  nemecký  seriál, plný  časových  sluciek, ktorý poteší  náročnejšieho  diváka,  seriál  má síce  pomalšie  tempo ale ta atmosféra je perfektne temná, jednotlivé  pribehove zvraty, sú perfektne servírované, scenáristi  sa s tým vyborne popasovali a opening je jeden z najlepších  čo seriálová  tvorba  ponúka.  Uvidím, ako sa tvorcovia  popasuju s ich ďalším seriálom  1899 (seriál), každopádne  teaser vypadá  úchvatne. ()

RADX1

První tři díly jsem přemýšlel zda-li se vůbec dodívám. Pak to nabralo ohromný spád a díl od dílu jsem se těšil co bude. Sice často polovina z polovin dílů byla slabá, ale vždy ve  třech čtvrtinách dílu do toho scénárista neuvěřitelně praštil. Bohužel to vše víceméně skončilo nástupem 3. série která působí jako nějaké natahování a dovycpávání druhým světem. Chvílemi to působilo zmatečně, chvílemi překombinovaně a ztratilo se ono kouzelné prostředí postav městečka Winden - jejich osudy, které se zdály důležité celé dvě série, byly zapomenuty a ztraceny v kontextu. No a vše zakončeno oslazeným opakem hapy endu. První dvě série hodnotím dohromady jako slabých 5* ale ta třetí vyjma posledních dvou dílů zkazila co mohla. ()

RedNotice

Dark je jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděla a musím ocenit tvůrce jak vše promyšleno. Na začátku se ocitáme v zapadlém městečku kde se záhadně ztrácí děti , ale potom se příběh začne doopravdy pomalu rozplétat a ti, kteří jsou trpěliví můžou na konci vidět kloubko rozpleteno. Ale co je za mě nejsilnější stránka Darku je pro někoho naopak nejslabší a hodně lidí bud začátek unudí a nebo se v tomto zacuchaném kluobku ztratí. Potom musím vychválit ponurou atmosféru, která tu je až do konce a herecké výkony všech zůčastněných jsou taky výborné. Prostě 10 z 10 záležitost. ()

LaaYosh

1 a 2 série super. 3 šla trochu mimo mě. Ale hlavně!!! V hlavních rolích ani jeden černoch, Ind, buzerant, nebo lesba .... kdo to těm skopčákům jako povolil, něco takového natočit?!!! ... neskutečnej vrchol netolerance k LGBT!!!! ()

JerryPilsen

Neskutečné!! Takhle propracovaný scénář se jen tak nevidí. Trochu jsem se bál konce,ale ouha. Všechno docvaklo na své místo,klobouk dolů. Marty Mcfly by se divil jak se dá spirála času roztočit. ()

Pauele

Prva seria zacala slubne a nebyt potreby autorov vsetko zamotat tak, aby tomu nerozumeli ani oni samy, tak by to snad aj mohlo byt pozeratelne. V tom istom duchu sa nesie aj druha seria a tretiu som uz nevladal dopozerat ani z respektu. A treba dodat, ze nedopozerat nacatu seriu sa mi stava naozaj velmi zriedka.  DARK na VAS :) ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě