Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Vive

HROZNE chcem, aby sa mi to páčilo, ale po začiatku druhej epizódy mi dochádza trpezlivosť. Nápad je možno dobrý, ale dialógy a celkové interakcie postáv niekedy vyzerajú, ako keby ich písal niekto, kto sa nikdy nerozprával s inými ľuďmi. Nesmierne som sklamaný, že seriál s tak dobrým premise je natočený tak tuctovo a blbovzdorne. ()

Armat-M41A

V záplavě německých kriminálek a jiných rádoby příběhů je tady velké evropské seriálové překvapení roku 2017. Musím jen přiznat trochu pomalejší start a zmatek v postavách, který se postupně usadí a obličeje začnou zapadat do jednotlivých časových smyček. To zřejmě způsobuje i casting hlavních hrdinů díky kterému jsem si složitě hledal cestu k někomu, na kom by mi skutečně záleželo. Ve výsledném dojmu je to ale neskutečná řacha kterou by měl každý příznivec evropské produkce vidět. Za pochvalu stojí prostředí, které je dokonale temné a depresivní, vystřelené o jeden level výše díky zvuku a hudbě. ()

Mejkby

Wow, to byl teda solidní výplach, ještě teď nevím pořádně kdo je vlastně čí příbuzný a ze kdy. Jinak super seriál, super hudba, ale teď si dám něco u čeho nebudu muset přemýšlet:D Doufám že to druhou sérií nepokazí. ()

Tess92

Vlastně mě to od začátku moc nebavilo. Je to děsně přeamerikanizované, od žlutých lahviček na léky po kostýmy tanečnic. Samé dlouhé procítěné záběry, ale během jedné 45 minutové epizody se toho stane tolik, že by e celá série vešla do dvou hodinového filmu (možná ani to ne). Výsledek by byl v podstatě stejný, protože kromě relativně neutrálních teenagerů je těžké najít nějakého dospělého, který není hajzl (možná tak Regina). Došla jsem až do 6. epizody, ale přijde mi, že to je takový bordel, že opravdu není třeba ztrácet čas s koukáním do konce. Slyšela jsem z různých stran, že to je jako Stranger Things, ale to se teda opravdu nedá říct. Atmosféra je jiná, prostředí taky, ST se nemuseli snižovat k neustálému olizování se a sexu. Je na tom prostě hrozně vidět, jak se snažili zacílit na americký trh, a ve výsledku se vykašlali na Němce a evropské publikum. Jak říkám, já jsem u epizody 6, ale přítel říkal, že konec byl opravdu hloupý. Tak si to od něj asi nechám povyprávět. ()

tribican

"Otázka není jak, ale kdy." Svět je naruby. Tři (vlastně čtyři) časové úseky se prolínají, postavy mezi nimi cestují. Seriál má své kouzlo, je opravdu tak temný, jak jeho název slibuje. Maximálně se nás zároveň snaží držet v obraze ohledně toho, který rok zrovna je. Prolínání jedné (?) rodiny napříč generacemi, role Noaha a Jonase, Helga a dalších vyvolává nejasnou představu o čase a jeho relativitě. Těším se na 2. sérii! 85 % ()

bicekz

První série je velice napínavá. Věc, kterou musím ocenit, je soundtrack, který dává seriálu tu pravou mysteriózní atmosféru. Každý nový díl dává strašně moc nových otázek, na které chcete co nejdříve odpovědi, a proto je tento seriál velice poutavý. Otázky jsou postupně zodpovězeny, ale vznikají nové a nové. Bohužel jsem zklamán z posledních dílů první série, které se oproti předchozím dílům nepovedly a celý závěr série je divný a neuzavřený - zpětně si říkám, že to byl asi záměr tvůrců. Na první sérii mírně navazuje druhá. Spíše se v ní prohlubují činy z první série. Je super, že se dozvídáme, proč se některé události staly. Bohužel je pro mě strašně těžké si zapamatovat, která osoba je která a z jakého roku. Ve třetí sérii se moje mozkové závity ještě více zavařili. Na druhou stranu vše do sebe krásně zapadlo a seriál byl vhodně ukončen. Opravdu doporučuji. ()

Lali19

Trošku som sa obával nemeckej produkcie a obavy sa aj čiastočne naplnili. Konkrétne som si nevedel zvyknúť na nemeckých hercov a to mi tam vadilo. Ale to bola jediná "chyba" inak výborného, temného, mysteriózneho seriálu s prešpekulovanou dejovou liniou, ktorá ma celého pohltila až do konca. Miestami mi uchádzali postavy, takže radím si ich možno aj zapísať na papier 🙃 Za mna 90%. Ps : Už sa teším na druhú sériu, ktorá by ešte mohla dosť vecí poodhaliť 🙂 ()

10doktor10

Po druhém shlédnutí první série, pro potřeby zahájení sledování série druhé, jsem zvýšil hodnocení. Je to výborné. Člověk se musí velmi soustředit, aby do děje pronikl a chytal se. Těším se co se bude dít dál. ()

numan

Dark je největší mystérium od dob zjevení Twin Peaks. Výtečný casting (všichni herci jsou přesně tak hnusní, jako jejich postavy), naléhavá, místy přímo kulervoucí hudba, dokonalá kamera, suverénní a až mikroskopicky přesná režie... Nejdůležitější je ovšem atmosféra, která by se dala krájet a v neposlední řadě schopnost autorů vodit si vás pěkně dokolečka až do dalšího a dalšího naprosto šíleného a nečekaného cliffhangeru. Po první řadě jsem byl opatrně nadšený, po druhé řadě mám husí kůži jako pralinky a přímo se třesu na řadu třetí. Bonus pro nepřátele neomarxistického nahrazování bělochů černochy při každé příležitosti (černý finský národní hrdina, černý Achilles, černá malá mořská víla atd. atp....): Ani jeden afroameričan ve Windenu nebydlí! Dneska už je to celkem úleva. Nějaké to LGBT by se samozřejmě našlo - ostatně jsou to Němci. že... Pro mě naprostá dokonalost, a navíc, druhá série je dokonce silnější, než první. Držím palce, aby vydržely nápady a vysoko nastavená laťka ve všech směrech! ()

stanyko odpad!

Taaaak naaatiaaaaahnuuutaaaaa prrrrrvaaaa eepppiiiizooodaaaaaa booooollaaaaa. Co to bolo v slow motion mode? 3x som zaspal. Stracat cas s tym urcite uz nebudem.. ()

Andrej22

Pro mě je to jeden z nejlepších seriálů, které byli kdy netočeny. Takhle propracovaný příběh jsem už opravdu dlouho neviděl a navíc je tu od začátku do konce fantastická atmosféra, která nutí pustit si další díl co možná nejdříve. Druhá série to celé ještě vylepšuje a já doufám, že třetí série nezklame a přinese nám skvělý závěr pro seriál který si to zaslouží. 97% ()

GCorsini

Ópravdu mě to ukrutně moc nebavilo, ale dokoukal jsem to. Díky tomu můžu říct, že mě tento seriál ale vůbec neoslovil, nebavilo mě to od A až do Z a to Z bylo fakt zpackané. ()

Bejbe01

Dobry napad, vizual vyborny, hudba tiez. Ale hlavna postava je na zabitie a v postavach je obcas chaos kto je kto. Aspon ze koniec nebol odflaknuty ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě