Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

Adoshek

Začátek seriálu byl perfektní(1.série), ale postupem času se z toho stal překombinovaný nesmysl, který byl ještě ve druhé sérii se sebezapřením dívatelný, ale ve třetí sérii se  z toho stal nesmyslný paskvil.  Osobně nechápu zdejší vysoké hodnoceni. Velkým plusem je však soundtrack, ten je špičkový. ()

Tomulka

Takhle dobře propracované filmové dílo jsem už neviděl opravdu dlouho. To, že tento počin natočili Němci mne zaráží ještě více (v dobrém). Počiny z Německa jsem hned po prvních minutách musel vždy vypnout. Jejich dialogy a postavy byli děsivé. Ale tento seriál je dokonalý počin. Pomalejší spát děje (který je trošku rušivý) doplňuje perfektně vybudovaná atmosféra a dokonalé emoce postav. S každou postavou máte čas se spojit a vnímat jejíma očima co se děje. Je nutné vidět všechny tři série. Nyní malý spoiler. Tvůrci vám pomalu dávkují hlavní zápletku a ve třetí epizodě přijde dokonalé rozšíření. Až po shlédnutí všech tří sérií je vše ucelené a západně do sebe. Paráda. Gratulace tvůrcům. Hlavně scénář je dokonalý. ()

BruceTichac

Vzhledem k vysokému hodnocení jsem se na seriál moc těšil. Začátek vypadal slibně, ale s přibývajícimi díly jde kvalita rapidně dolů. Navíc se stále více mísí realita s minulostí, takže se v ději už nikdo nevyzná. Škoda, potenciál by byl…. ()

koragg

Fantastický seriál, který nabídne mystickou atmosféru, výborné herecké výkony a soundtrack, který nabízí otázku, jestli někdo neudělal njeprve playlist a na základě toho nevymyslel seriál. Děj vás donutí přemýšlet, občas možná najdete nějakou nedomyšlenou věc od tvůrců, ale orientování se v postávách z toho opravdu dělá více než jen něco k vaření. Seriálu sluší prostředí německa. Nicméně je to seriál a tudíž se nevyhne typickému poklesu kvality – doporučil bych shlédnout jen první sérii. Pak už se to vleče a místy přestává dávat smysl. ()

Egito

Za mě skvělý atmosférický seriál, sice je trosku pomalejší, ale diváka odmění dobrou zápletkou a chováním postav. Jediné co pro někoho může být horší, pro mě ne, je lepší se na to podívat 2x. Po druhé když už víte co se vlastně stane, je ten zážitek lepší. Hlavně vidíte věci, které vám poprvé přišly buď bezpředmětné nebo nedávaly úplně smysl. Za mě úžasný seriál a nemohu hodnotit jinak než 5 hvězd z 5. ()

Harak

Po dlouhé době seriál, který jsem shltl jedním dechem a popravdě, nedokážu si představit, že by se v ději dalo orientovat, kdyby seriál vycházel jednou za týden. Připravte se na pořádně zašmodrchanou zápletku, která se čas od času zdánlivě rozmotá, aby dala divákovi naději, že to vlastně celé dává smysl. ()

pomada

Perfektné ... a ten "audio" motív počas záverečných titulkov geniálny... (ak by to točili aziati, tak pre nás Európanov by to bolo zrejme nepozerateľné z dôvodu rozlíšenia jednotlivých postáv t.j. kto je kto...) ()

sportster

Nemci prekvapili ,seriál Dark o triedu prevýšil Stranger Things aspoň u mňa. Netflix je väčšinou zárukou kvality a bolo tomu tak aj v tomto prípade. Temný dej ,výborná kamera a hudba + nemecká kvalita. Zostarnutie hercov o 33 rokov neskutočne výstižné. Môžem len vrelo odporučiť a dúfať že sa dočkáme aj druhej série. Veľká spokojnosť. ()

pedruska.n

A pozrime sa, aj Nemci majú na viac, než na vyskakujúceho Erdogana Atalaya z vybuchujúceho BMW.. Na začiatku trochu hororové, neskôr, keď už veci začali dávať zmysel, napínavé a prudko návykové. Odporúčam v pôvodnom znení, anglický dabing dosť škodí. Pre mňa seriál roku hneď po bezkonkurenčných Stranger Things 2. ()

karmalat

Neskutecne dobre a promyslene, i kdyz komplikovane a narocne na udrzeni pozornosti. A jine nez ostatni serialy, zadna postava nebyla vylozene kladna. Hudba na jednicku, doporucuji kvalitni domaci kino. Po shlednuti vsech 3 serii neskutecny narez a konec, ktery je logickym vyustenim celeho deje. Je to ale slozita podivana, prvni serie je jeste lehce pochopitelna, ale kdyz se ve treti objevi paralelni svety, tak jsem mel opravdu problem vse spravne pochopit, nekdy jsem si musel i vratit dej. SUPER. ()

Lubomire

Po piatej časti prišlo to, čo som tušil už po tretej a povedal som si stačilo. Nemám dôvod dopozerať seriál pri tom množstve iných a omnoho lepších ako tento, ktorý sa snaží tváriť na niečo originálne a epické, ale jednoducho na to nemá. Ako dobre. Kamera, hudba a celková vizualizácia je výborná. A tým to končí. Atmosféra po pár častiach začne nudiť a efekt Stranger things neprichádza. Lebo presne na to sa ten seriál hrá. Originality tam nájdete naozaj málo. Neprehladné postavy, žiadny waw efekt, krátke scény a nepodarený strih či príbeh ktorý sa snaží pripomínať spomínane Stranger T a 12 opíc spolu vytvára po pár častiach pociť zlé zohriatej kávy, na ktorú ste sa tešili. Prajem seriálu všetko dobré do druhej série, ale to už pôjde mimo mňa. 2 hviezdy za hudbu a vizualizáciu. ()

proud.loser7

pro mně, jakožto milovníka mysteriozních thrillerů s nadpřirozenými prvky a cestování časem byl Dark skvělá nadílka pod stromeček. V mnoha ohledech vyspělejší a o chlup lepší něž Stranger Things (minimální 2. série). Právě díky časové lince, která tu přeskakuje jako švihadlo, jsou postavy v seriálu spolu svázané tak, že si pravděpodobně budete muset nakreslit nějaký ten rodokmen. Palec nahoru pro Bena Frosta, protože bez mrazivého soundtracku by DARK byl o hodně chudší. ()

Bonbon

Za mne určitě 5. Hlavní téma seriálu mne velice zaujalo, s tím jak si dokázali autoři pohrát a neztratit se - klobouk dolů. Velice si cením zachování co největší podobnosti mezi mladšími a staršími protagonisty v jednotlivých časových rovinách. Stejně tak hudba byla dokonalá. Nedokončenost první série mne však naopak mírně rozladila, trochu to působí jakoby první série byla teprve jakousi předmluvou. O to větší očekávání a nároky budou mít podle mě diváci od druhé série. Takže doufejme, že si to autoři nepokazí. A prosím - méně deště :D ()

Rathe

Začalo to strašně zajímavé a mě to naprosto vtáhlo do příběhu. A naprosto jsem se zamiloval do prostředí vesnice/městečka, kde jsou tmavé lesy a elektrárna. Nicméně postupem času se to všechno začalo zamotávat. Nevěděl jsem, kde jaká postava je. Také tam bylo tolik postav, že polovina z nich se ukázala v jednom - dvou dílech a pak najednou, jakoby nebyly. A na konci už jsem z toho byl tak zblbnutý, že mi to třeba ani nedávalo smysl. Musím říct, že konec je zajímavý, ale zase tam není logický náznak, jak a proč se objevil tam, kde se objevil. ()

EBBE

sorry jako, trošku budu spoilovat, každopádně mimořádně našláplou první polovinu série postupně zahubí překotný závěr. Tohle mohl být seriálový požitek roku, kdyby se udržela decentnost cestování v čase a dočkali jsme se rozumnější pointy. ()

peetzahy

Kdo by čekal, že něco tak skvělého může být ze sousedního Německa? Je pravdou, že radši poslouchám angličtinu, ale kvůli tomuto seriálu jsem to překousl a teď jsem za to rád. Hrátky s časem mě baví a zde to nebylo výjimkou. Parádní provedení tzv. "butterfly effectu" plus skvělý výběr hudby. Rozjezd byl celkem chabý, ale dejte tomu chvíli a pak se nestačíte divit. Deštivé počasí, které je ve většině dílů přidává seriálu nádech a atmosféru. Seriál má pouhých 10 dílů ( cca 9 hodin), které jsem stihl zkouknout za den. Potvrzená druhá série je za dveřmi takže se máme na co těšit. Celkově jsem tedy rád, že jsem to se seriálem nevzdal hned na začátku. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami ( 84%). ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě