Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

dominic_joel

...môj zápis č.6: Baran bo Odar musí mať buď IQ 300, alebo ozaj vytvralosť a schopnosť vyznať sa v množstve poznámok, nad ktorými presedel mladosť. Dark má mnoho pozitív, ale bol by hriech začať čímsi iným, než dokonalou premyslenosťou!  Aj Dark patril k veciam, ktoré som na prvé (kedy bol seriál novinkou) pozretie nedocenil, až asi o rok neskôr som už sedel pred TV znova a hltal každú scénu, každý záber. Presne po roku som si teda v deň pred premiérou pozrel znova celú prvú sériu a na druhý deň celú druhú... A o Ďalší rok tomu nebolo inak, len tento maratón už trval tri dni a dokonca som si kvôli nemu zaplatil Netflix. A každému, kto si to smie dovoliť, to odporúčam - v seriály nájdete nespočetné množstvo detailov a krásnych režijných prepojení, z ktorých sa Vám až zatočí hlava.  Úžasný vizuál a farby, skvelé postavy, herecké výkony, počúvať nemčinu je skoro až plus, keďže tomu dodáva správny "říz", výborná hudba, atmosféra, kostými, casting (ten sám o sebe, avšak s prihladnutím na viac hercov na jednu postavu = ako to robili? Kde tých skvelých ľudí našli a ako to, že ešte aj vedeli hrať?!),...  Prvá sezóna je masterpiece, druhý je úžasná a tretia... Bol som trochu sklamaný. Avšak, z 99% za to môže Netflix a z 1% ja... Prečo Netflix? Na seriály cítiť, že dvojročná pauza dala tvorcom všetko dôkladnejšie vycibriť, zatiaľ čo ten jeden rok sa jemne podpísal na spracovaní - nuž, bol to hit, viac to zarobilo, keď nemuseli konzumenti dlho čakať. A prečo ja z toho 1%? Skriňová scéna bola na mňa trochu patetická a komická, ono "láska" je fajn, ale až takto doslovne jej venovať vizuálne dosťž nepodarenú dlhú trip scénu? Asi nie. Teda nebol som úplne spokojný, avšak o pár mesiacov neskôr, presna na Nový rok, som narazil na portál, kde (dark netlif fandom? Tuším...), kde som sa na celé hodiny ponoril do čítania - životopisy postáv, detailne prpeísané dejové linky jendotlivých postáv v celku, časové horizonty, chronoligické zápisy a... Bol som v šoku a dodatočne si mnohé spojil, mnohé pochopil a uvedomil si, že Dark je jednou z mála výnimiek, čo divákovi nedajú všetko na tanier, ale musú si veľa domyslieť - a to dokonca tak veľa, že kopec toho ušlo aj mne. ()

Binkys

Nápad možná dobrý, atmosféra fajn, ale teda je to šíleně utahaný, zdlouhavý, žádná změna rytmu..slabota. ()

hanz531

Dark je německý seriál, který se nebojí si hrát s komplexními koncepty jako jsou kvantová fyzika, filozofie a teorie času. Příběh začíná záhadným zmizením jednoho z dětí z malého německého města a postupně odhaluje vztahy mezi třemi rodinami a jejich účast na událostech, které zasáhnou město a jeho obyvatele. Seriál se vyznačuje mnoha vrstvami a tematickými motivy, včetně rodinných vztahů, morálky, osudu a determinismu. Je také vizuálně ohromující, s vynikající kamerou a atmosférickým soundtrackem. Zkrátka, Dark je napínavý a inteligentní seriál, který dokáže diváky udržet v napětí a přemýšlení až do posledních momentů. Jednoznačně doporučuji. ()

drsny_hery

No né, proč mi tohle elektrokolo tak dlouho zatajovali? Povedený německý seriál, který celkově vypadá velice skandinávsky. Cestování v čase, pochmurný filtr, neokoukaní herci, komplikovaná krimi k tomu. Dáš ist meine Tasse Tee. Jenom to množství postav je trochu eintopf, takže to chce sjet bez větších prodlev, moc neřešit chyby a věřit, že to tvůrci nezamotají s každou další sérií až přespříliš. ()

patto

tak takto... Nemecko a zvlášť Winden je mesto s jednoznačne najväčšími zrážkami na planéte ak nie v celom vesmíre. Seriál bol super no zdal sa mi hodne rozťahaný a kľudne by sa zopár epizód dalo zmestiť do jednej ak nie vynechať. Záver bol super a retro soundtrack na konci sa k tomu výborne hodil. 79% ak by sa to zhustilo tak 86% ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě