Dark

• Německo Dark
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Série(3) / Epizody(26)

KcarlosK

Seriál se tváří jako majstrštik a na konci vám dojde, že je to akorát zbytečně zašmodrchaný. JInak je to dost o ničem. Měl jsem poslechnout prvotní instinkt a vypnout to po prvním dílu. ()

snyder89

Sledovaním tohoto seriálu ho budete milovat, nenávidieť, niektoré diely bude treba pretrpieť, znova ho budete milovať, zatratíte ho a nakoniec sa doňho definitívne, hlboko a neodvratne zamilujete ()

VasekM

Thrillerový seriál Dark (temnota), od Netflixu, se odehrává v malém městečku Winden v Německu. Začnou se tam však začít dít zvláštní věci, které mají podivnou shodu s incidenty před 33 lety. Co se týče technického zpracování je, jak už to u Netflixu bývá, zvládnuto na jedničku. Chtěl bych zejména vyzdvihnout hudbu a zvuk celkově, které dolaďují atmosféru. Herecké výkony jsou obdivuhodné a velmi uvěřitelné, jakoby přirozené. Atmosféra úžasná. Já bych měl ale trochu připomínky ke scénáři a samotnému příběhu: Přijde mi, že ačkoliv je začátek velmi zajímavý, postupem času se to začne trochu vymykat z rukou. Rozuzlení mi přijde strašně komplikované, jakoby chtěli autoři být tak originální, až to přepískli. Já osobně nemám moc rád ve filmech a seriálech cestování v čase, ale zde mi to zas až tak nevadilo. Pořád je to plné paradoxů, ale řekl bych, že to vyřešili nejlíp jak mohli. Na druhou stranu, konec 1. série mi přijde fajnově zvládnutý, jelikož se vám dostane špetka rozuzleni, ale stále máte spoustu prostoru na přemýšlení. Za mě 79% pro první sérii, však pro druhou už trochu méně; 70%, pro třetí jen 64%. ()

Suzzie

Pokud zacnete koukat na Dark, na The Stranger Things vas uplne prejde chut. Dark je naprosto brilantni promysleny a navykovy serial od nasich nemeckych sousedu. Ma vynikajici herecke vykony, skvelou kameru, hudbu, strih, a i pres mene kvalitni zvlastni efekty je to totalni pecka! Nemuzu se dockat 3.serie! ()

Crazymike

Máme tady unikátní příležitost pochopit skoro v co nejjednodušší verzi, jak v praxi funguje QCP (Quantum Continuum Paradox), který se obecněji nazývá též jako Temporal Paradox. Seriál není přímo rozveden do postav v seriálu (jak se kritizuje a třeba byl novelisticky znázorněn v LOST), ale aby lidé pochopili, co se děje ve světě a připravil je na toto. Ten, kdo se s tím osobně nesetkal, bude to brát jako sci-fi béčko! Jenže jde o kvantovou mechaniku. Čas není přímka, ale soustava smyček, trojúhelníků a kružnic zvaných “Mandalah”. Super hudba, kamera i dobré herecké výkony na "dětské" role. Dávám 99% protože režie je chvilkami trošku chaotická. Velmi dobrá práce na západní sousedy. ()

stret

Videné dva a pol diela s veľkým utrpením. Predovšetkým európsky rádobyumelecké. Európsky komplex neschopnosti natočiť niečo kvalitné z toho trčal ako sedlákovi slama z čižiem. A to umelecké čumenie. Čumenie, čumenie, čumenie. Herci čumia. Naťahujú tak čas na trojnásobok. Neviem, čo si režisér myslel, keď sa rozhodol že nás nechá pozerať na čumiaci ksicht kdejakého tĺka. Techniku naťahovania seriálu cez čumenie považujem za zvlášť podradnú. V rôznych detailoch komicko-trápne. A... zasa som sa nechal oblbnúť hodnotením na CSFD. Jedna hviezda za na európske pomery zvládnutú kameru a exteriéry. ()

tehol

po 2. serii: dark je proste divny. trva celou serii nez se v tom clovek konecne zorientuje a zacne si to opravdu uzivat, ale pak to skonci. zaroven to ale neni typ na opakovane sledovani, bez te mysterioznosti by to bylo proste slabe. uprimne po prvnich dvou dilech jsem byl na tvurce dost nastvany a nechtel jsem pokracovat ve sledovani, ale sedlo si to a kvalita zustala nakonec zachovana. (i kdyz ty trapne pisnickove zpomalene sceny opakujjici se v uplne kazdem dile ve stejny cas a stejne natocene byly ubijejici). ted primo k serii. nejak si moc nedovedu predstavit pokracovani, jedine, co jsme se teda dozvedeli, ze vse je nemenny cyklus, ktery nejde rozmotat, takze co s tim? hodime tam dalsi dimenzi.. ok. je to sice nejcirejsi deus ex machina (cti sracka), ale tak jestli ma kazdy rad cestovani casem, tak dalsi dimenze ma rad jeste kazdejsi, vlastne se tesim ;) ()

Chenso

Velmi zajimavý mystery seroš,který sice chvilema nedává smysl,chvílema nas nechava čekat na odpověď pomalu pul serie ale i přesto dost napínavé a mysteriozní jak má být.Pravdou je že stále nevím jestli se mi serial libí nebo ne,to zjistim podle toho jak skončí třetí serie,podle toho se rozhodnu jestli to je sračka nebo nejlepši serial . ()

hindator

Takový východoněmecký Stranger things (naštěstí se, zatím, vyvarovali obdoby rádobyvtipné třetí série ST). Německy ponurá atmosféra a fajn dobové kulisy přidávají malé + ke čtyřem hvězdičkám. ()

andrew.cygal

Jeden z TOP seriálů, co jsem viděl! V jazyku německém se to opravdu povedlo. Dostal mě natolik, že úvodní song mám i jako vyzvánění na mobilním telefonu! 100% ()

kika.cs

Najlepší seriál, aký som za posledné asi 2 roky videla. Prepracovanosť príbehu a scenáru je neskutočná, na svoje si prídu ľudia, ktorí majú radi mystery, sci-fi alebo aj jednoducho drámu. Podivuhodná hudba vytvára tajomnú atmosféru, práca s kamerou na jednotku, po prvej epizóde aj zabudnete, že to je seriál z Nemecka, pretože je tak dobre spravený, že môže konkurovať aj americkej tvorbe. Výkony hercov sú celkom uspokojivé, najmä predstaviteľka Marthy a Franzisky. Seriál je plný napätia, zvratov, rozuzlení a ďalších nových zápletiek. Casting hercov je až neskutočne dobrý, postavy z minulosti sa veľmi podobajú na tie z prítomnosti. Prvá séria sa mi páčila o čosi viac ako druhá, ale tá druhá je neskutočne prekvapivá a ešte komplikovanejšia, nestráca na kvalite. Kto by to bol povedal, že už aj Nemecko dokáže vydať takéto niečo. A skvelé je, že seriál neplánujú umelo predlžovať, ale majú naplánované pekne 3 série, ktoré predstavujú akoby 3 cykly. Intro seriálu je originálne a skvelé, nemčina seriálu dodáva akýsi vlastný podtón, a divákovi po čase prestane prekážať, takže k seriálu skoro nemám výhrady. Tí, čo prirovnávajú seriál k Stranger Things, očividne nevideli druhú sériu. Je to niečo nové, skvelé a úžasné. ()

Guadeloupe

Meh... Velmi rozporuplne...je to dobre, a zaroven je to dost zle. Nebyt taziveho soundtracku a ponurej atmosfery, bol by to gulas plny stupidnych dialogov a casto fakt hroznych efektov. Herci prehravaju, vrestia a afektovane prskaju v kazdej druhej scene, tych uveritelnych spocitam na jednej ruke. Miestami az bolestivo predvidatelne, miestami zbytocny mindfu*k... Tri hviezdy davam za to, ze ma napriek vsetkemu aj tak zaujimalo, co bude dalej. SPOILER - /tvoja mama je zaroven tvoja dcera ???!!!/ Oh, gimme a break, I'm too old for this shit ()

pupidup

Tak toto mi sedlo! Vynikající scénář,strhujici, i když možná trochu zbytečně zamotaný příběh.. doplněný absolutně nadstandardními hereckými výkony, které jsem už dlouho neviděla.. myslím,že Němci mají hodně kapacit.. a hodně rezerv, je vidět,že dobrý scénář dělá herce a naopak! Luxusní seriál. Jo.. a málem bych zapomněla na perfektní kameru,hudbu,co hodně připomíná Twin Peaks..no prostě..takový úžasný koncert ... ()

dundee5

Na sledování velmi náročný, ale dost zajímavý německý seriál o cestování v čase (všechny možné časové paradoxy included). Jeden z nejsložitějších a nejpropracovanějších scénářů, co jsem u seriálů viděl. Slušná hudba i práce s atmosférou, která dokáže vtáhnout. Cestování v čase je pro fyzikou políbené diváky celkem uspokojivě vysvětleno. ()

Jindra_S

Vynikající seriál, napínavý a pocitově temný, který je o vztazích a motivacích lidí. Konečně scénář, u kterého někdo přemýšlel - a to musel přemýšlet v několika časových rovinách. Navíc byl seriál vymyšlen od začátku na 3.série a nebyl doplňován za chodu, jako současná produkce - z toho důvodu se obávám, že něco podobného v Hollywoodu jen tak nevznikne - ne, že by neměli technické schopnosti, ale nikdo si to neriskne produkovat. K naprosté dokonalosti mi chybí odlišitelnost herců (na to, že jsou to Němci, jsem si je celkem pletl) a nějaká (ještě) větší pointa na závěr. Update po 3.řadě - Neskutečné - pointa doplněna a opradu to považuji za nejlepší zpracování cestování časem. ()

satanklaus

Po dlhom čase fajny sci-fi seriál. Ani by som neveril, že to natočili nemci. Až na tie časové paradoxy "starej mamy" , z ktorých sa mi sem tam dymilo z hlavy :) ()

Flav

Po srovnání produkce seriálu za posledních 5 let musím pouze konstatovat, že se jedná o jednu z nejpovedenějších serií. Neschází tomu téměř nic. ()

Cyco_Mike

Co den, to díl, je to pecka, navíc v originále zní skvěle. Má své chyby, teoretický fyzik by zaplakal, já se ale vždy těšil na nový díl. Nechci spojlerovat, nenaznačím nic. Napínavá oddechovka, wow efekt v každém díle. Jsem zvědavý na závěrečnou sérii. Nenapadá mě přirovnání, skvělá podívaná, dost dobrá zápletka. Dopručuju pro milovníky nových seriálů, u kterých si chtějí odpočinout. Netuším, jak bych se vypořádal s Adamem psychicky a kdybych věděl, že můj táta... ale nic, mrkněte na to, seriál rozhodně nezklame a mě potěšil. Případných zmatků se nelekejte, vše do sebe postupně zapadá. ()

Dobry_clovek

90% casu jsem se nudil. Porad jsem na neco cekal a ono to neprichazelo a kdyz to prislo bylo to neco, co jsem videl uz tisickrat pred tim. Toto pisu po shlednuti 6. epizody protoze vim, ze vic uz si nepustim. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě