Dovolená u tohoto jezera není zrovna šťastný nápad. Jezero Lake Placid je vyhledávanou turistickou oblastí. Když se několik turistů ale stane obětí neznámého lidožrouta, je povolána na pomoc skupina lidí, která ho má zneškodnit. Úkol je jasný, ale celou situaci zkomplikují vztahy mezi členy týmu. Kelly je paleontoložka, která má z přírody strach a svého prvního výjezdu do terénu se opravdu hrozí. Její odpor k otevřeným prostorám rozčiluje ochránce zvířat Jacka, který by se nejraději obešel bez ní. Třetím v partě je místní šerif, který chce netvora za každou cenu najít a zabít. Do věcí však začne nečekaně zasahovat i profesor mytologie, který se snaží všechny přesvědčit, aby netvora chytili živého. Čas běží a vrah je stále na svobodě. (HBO Europe)

Anderton

Milé, hororové komediálne béčko, ktoré je natočené človekom, ktorý vie, ako na vec a ako nebrať veci vážne. Zohnal si k tomu prekvapivo hviezdne obsadenie a to je aj dôvodom, prečo si mnohí k nemu našli cestu. Ja som síce iba zapol telku niekedy v noci a zhodou okolností to začínalo, ale aj tak. Blbosť, ktorá v stave núdze môže potešiť. VIDENÉ ZNOVA 7/19: Tak musím zvýšiť hodnotenie, pretože aj som zabudol, že som tento film niekedy videl a bavil ma zrejme omnoho viac, než na prvýkrát. Perfektná zábava s parádnymi hláškami, béčkovými trikmi a super dvojkou Gleeson-Platt, ktorá by si zaslúžila samostatnú buddy krimi komédiu. ()

Socrates

No tak jasně, kdo tohle bral smrtelně vážně, nemůže dát vysoký hodnocení. Za mě je to téměř dokonalá komedie s horrorovými a parodickými prvky. ()

PetrPan

Pro Lake Placid a místního makrokrokodýla mám slabost. Třeba pohlceného méďu si jako jednu z mála filmových scén skutečně pamatuju a dokonce si ji ve vzpomínkách i správně řadím k tomuhle filmu. Alzheimer je totiž svině. V poslední době se tedy, ještě než se mi definitivně setmí, vracím k zamilovaným flákům, abych na ČSFD vyryl alespoň náznak svého skutečného filmového vkusu, v posledních letech pošramoceného setkáním i s kvalitativně hodnotnější filmovou tvorbou. U podobných béček však slintám blahem, ne snad proto, že bych u nich tzv. vypínal mozek a relaxoval, to bych si lhal do kapsy, ale proto, že se v nich cítím jako ryba ve vodě a všemu dokonale rozumím. Nádherná příroda, převeliký krokodýl, dobrodružství, spousta legrace a i nějaké to napětí. Jooo, velmi osvobozující návrat ke kořenům jednoduché komentařiny přímo od srdce! Kdybych byl býval, debil, v ní byl vytrvalejší, mohl jsem to tu třeba mít i za sedm litrů jako golfista. ()

klerik

Jazero sa u nás bohužiaľ na plátno kín nedostalo, ale je neporovnateľne lepšie a poctivejšie ako ANAKONDA či ÚTOK Z HLBÍN. Odborník na umieranie Steve Miner (H20) sa s filmom vyhral, netlačí na pílu, baví fanúšikov žánru. Krásne triky, veľmi dobrí herci, odľahčené dialógy, hudba... My, čo vieme, že zoo vyvražďovačka je nenahraditeľná súčasť ľudskej kultúry musíme len dúfať, že sa stále nájdu podobne naladení režiséri, ktorí vedia, ako si žáner uctiť... ()

LaciLC

Príjemná a solídna zábavná hororovka s parádne vyzerajúcim krokodílom a zaujímavým hereckým obsadením. Dokonalé béčko. Dobre som sa bavil. ()

Chrustyn

Monster horory už holt nejsou takové jako dříve. Jsou tu asi dvě zajímavé scény ale jinak slabota. Naštěstí je to docela krátké. ()

korbitch22

tak takhle to má vypadat!sebeparodující,vtipné,místy i celkem děsivé a slušně našláplé.oliver platt jako šílený lovec je prostě vynikající.tomuhle jako řikám áčkově zábavné céčko.super:-) ()

Arsenal83

Ako komédia celkom dobré, dalo sa zasmiať, ako horor samozrejme trapas, ale gumené aligátory boli a u niektorých sú stále v kurze. Hlavne keď tento netvor je síce mega nebezpečný, ale pod vodou obyčajná žena pláva rýchlejšie než on. Úsmevným momentom bolo aj to, keď sa Oliver Platt išiel na prírodno vysrať, oni ho pritom prepadli a on sa na to nasral. Toť otázka. Oplatí sa nasrať, keď potrebujete srať? Po tejto filozofickej úvahe film prináša aj právne okienko, kedy šerif dáva starej dáme domáce väzenie. Doteraz som si myslel, že to môže udeliť len súd, v prípade Galilea ten inkvizičný. No a nakoniec si aj tak všetko odniesli kravy. A nešlo o ani jednu z milých herečiek či pani Remišovú. ()

Stanislaus

Z celé řady aligátorů a prknoidních krokodýlů je tato hororová komedie vedle Krokodýl: Návrat do krvavé laguny asi nejlepší. Samotný krokodýl je v rámci možností dost dobře vizuálně zpracovaný, nevypadá jako plovoucí prkno a jeho pohyby jsou celkem krokodýlího typu. Herecké obsazení bylo vybráno skvěle - hlavně Betty White. A celý film doprovází příhodná hudba. Zkrátka film pro zpříjemnění odpoledne s pár lekačkami a vtipnými momenty. ()

anderson

Neznášam filmy so zmutovanými zvieratami, nakoľko mi vždy prišli málo strašidelné, ploché, prvoplánové a neinvenčné. Ani rozďavená papuľa akéhosi krokodílieho kríženca na plagáte ma príliš nelákala. Až kým ma nezaujalo meno scenáristu filmu. Ten totiž dominuje v iných než hororových žánroch. A takto k filmu treba aj pristupovať. Nejedná sa totiž o "čistokrvný" horor ale o akúsi komediálne ladenú sondu do života kryptozoológov a podobných dobrodruhov. No a babka čo kŕmi svojho domáceho miláčika je absolútnym vrcholom filmu. :-) (18.3.2005) ()

SOLOM.

Filmů o různých zvířecích zabijácích, kteří se ukrývají v jezeru je natočeno už spousta. Většina z nich nestojí za nic, ale najdou se i takové, které stojí určitě za zhlédnutí. Tento film je takovým milníkem v tomto žánru a diváky rozdělil na dvě skupiny. Pro jednu je to odpad a ztráta času, pro ty druhé docela slušná podívaná s hororovo-komickými prvky. Na krokodýlí filmy musím mít náladu, protože se většinou jedná o přerostlé gigantické mrchy, které sežerou všechny a všechno na co přijdou. Tentokrát je všechno trochu jinak, protože mrtvých tu moc není a speciální efekty měl na starosti náš starý známý Stan Winston. Scénář filmu sice není zas až tak originální, ale nedá se říct, že by byl špatný. Bohužel se ani takto zkušení pánové nevyvarovali několika zásadních chyb a divákům zanechali v hlavách několik otazníků. Atmosféra filmu byla velice zvláštní. O nějakých nervy drásajících scénách nemůže být ani řeč. Zas až tolik lekacích či vražedných scén jsme neviděli. Spíše mi to přišlo jako bych sledoval dobrodružnou černou komedii s příchutí hororu, která mě docela dostala. Ti co očekávají pořádný masakr a křupání kostí budou asi hodně zklamaní, ale ti, co se chtějí u takového filmu i pobavit, jsou na správném místě. Film je doslova prošpikován směšnými situacemi, nezapomenutelnými hláškami a hlavně hodně solidní hudbou. ()

eraserhead666

Koukám, že Minerova horrorově-režijní filmografie je kvalitativně hodně rozlítaná. Tohle mě ale baví. A docela dost. Panoramaticky nádherná příroda. Parádní podvodní scény (na ty mě utáhne film skoro vždycky). Docela dobrý a fungující humor. Opravdu uhrančivá policistka. Poměrně dobře zvládnutý krokodýl. Pár dobrých scén (ulovení medvěda). A samozřejmě Bridget Fonda. Pro tuhle holku mám fakt slabost a tady jela jak namydlenej blesk. Dobře, jako horror, z něhož by mělo alespoń trochu mrazit, to asi nefunguje, ale film je to hodně pohodovej, zajímavej a zábavnej. ()

kajda.l

V rámci "zvířecích" béček patří Lake Placid k tomu nejlepšímu, co kdy vzniklo v porovnání s odpadovou tvorbou, která v posledních letech tento žánr ubíjí. Přesto se to kvalitou, kterou mezi "monster movie" jsou Anakonda či Chobotnice, nemůže těmto snímkům rovnat. Na filmu mi nejvíc chybí absence byť jen kapky atmosféry, čili jako horor to absolutně neobstojí, ale oceňuji, že film si prakticky po celou stopáž utahuje sám ze sebe a jako "krvavější" komedie či parodie žánru je to ucházející. Nejvíc oceňuji přítomnost věčně uremcané paleontoložky (nesnáším komáry.. to budu spát ve stanu?.. kam půjdu na záchod?) Bridget Fonda, tyhle potrhlý, dobrosrdečný žáby fakt můžu:)). 55% a 3* to snese. ()

ARI50

První krokouš v akci a hned nechal vizitku spokojenosti, skvělé scény efekty povedené herecky slušné a tak může honba za smrtí začít. ()

duklak2

[obsahuje spoilery] Trochu horor a trochu komedie. Čekal jsem, že se budu bát jak u filmu Aligátor, který mě straší dodnes. Ale nakonec se tak nestalo. Jediná scénka, která mě trochu vyděsila byla ta, jak plují na lodi a najednou se vynoří to obrovské monstrum a během jedné vteřiny ukousne jednomu týpkovi hlavu! Model krokodýla je dokonalý a velmi klidné jezero, které je úplně bez vln, působí děsivě. Hodně mě pobavila ta scénka, jak policisté pozorovali babku, která zavázala oči kravám, a vodila je pro toho krokodýla. Probíhalo to tak, že krávu dovedla úplně k jezeru, kde stál krokodýl a na jedno skousnutí krávu snědl! Takže vlastně vyšlo najevo, že za to, jak je krokodýl přerostlý může ta babka, která nechtěla, aby krokodýla zabili, protože ho brala jako svého domácího mazlíčka. Nu což, někdo chová psy a kočky a najdou se i lidé, kteří mají doma v bazénu krokodýla:-). Film končil záběrem na stařenku, jak sedí na molu a krmí malé krokodýly:-). Takže se možná dočkáme i druhého dílu. Myslím si, že film je čistý průměr, ale jelikož mám úchylku na přerostlé potvory, tak musím dát za 80%. ()

JASON_X

Komedie podle mého gusta, sice hloupoučká a extrémně klišoidní, ale roztomilá a zábavná. Skvělý casting, povedené (na tu dobu) triky, impozantní krokouš, fůra dobrých hlášek. Čtyři jsou možná moc, ale tři by zase byly málo. ()

Gary

Vtipná, oddychová zábava s příjemným castingem. Myslím, že minutáž mohli klidně kapku roztáhnout a John Ottman vymyslet nějaký hudební theme, ale jinak slušných šedesát. ()

5150

Jednoduchý příběh o jezeře skrývajícím tajemství nabídne jak několik napínavých momentů, tak slušnou porci zábavy. Herecké obsazení je přinejmenším zajímavé a mým favoritem byl Brendan Gleeson v roli šerifa. Pro ty kdo čekali pořádný horror asi zklamání, ale jako napínavá komedie to funguje dobře. ()