Cesta zpátky

• USA The Way Back (více)

Jack Cunningham (Ben Affleck) byl ve své době nejlepším hráčem basketbalu na střední škole. O roky později propadl alkoholu a jeho závislost ho stála manželství. Zvládne se vypořádat s démony minulosti a trénovat tým školy, kde kdysi sám hrál? (Magic Box)

Hpatrik

Nadprůměrné sportovní drama, ale především strhující sonda do duše člověka, který se snaží vyrovnat z velkou životní tragédií. Inspirativní film s mírným feel-good nádechem, a po určité době zase dobrá role Bena Afflecka. ()

tranquill

"Minulost změnit nedokážeme, můžeme si ale zvolit, kam půjdeme dál..." Já volím, že tohle basketbalové drama už vidět nemusím, včetně té deprimující nostalgické hudby. ()

Maximilianus

Fíha, ono to bolo o basketballe. Remember the Titans? "Oh I 'member!" Titáni to síce neboli a príbeh bol taký, dajme tomu, klasický, ale malo to dušu, bol to trochu iný príbeh, zameraný hlavne na bývalú hviezdu stredoškolského basketballu a na jeho tragický život plný chýb a snahu o vykúpenie, v podaní Bena Afflecka. Hráči samotní nejako priblížení neboli, čo bola trochu škoda, ale ako vedľajší príbeh to stačilo. 7,1/10. ()

Likan7

Ben hraje jako o závod. Je otázka, nakolik tuhle roli alkoholika musel hrát, ale faktem je, že tenhle zvláštní mišmaš drží nad vodou jen on, nesleze totiž z obrazovky. Jeho zlomený Jack je totiž zajímavou postavou, ke který se díky dobře napsaný postavě postupně přimkneme. Téma basketbal je totiž až na durhý koleji. Je to hlavně příběh kdysi nadějného sportovce, se kterým se osud celkem nemazlil. Jako komorní drama funguje Cesta zpátky dobře, jako sportovní film skoro vůbec, tady je ale basketbal spíš jen jako prostředek k Benovu sebepoznání a nalezení vůle se životem něco udělat. Takže pokud čekáte druhýho Coach Carter, tak hledejte jinde. ()

Nix

Tohle byl strašnej průser. Bene co jsi to udělal. Taková nepovedená variace Coache Cartera. Fakt tento film kdyby nevznikl, udělal by líp. ()

celticek

Líbilo se mi to - Affleck zahrál velmi dobře, příjemné překvapení. Dobrá hudba, fajn drama, uvěřil jsem mu jak toho bývalého baskeťáka, tak alkoholika. ()

brigante

Jo, už po pár okamžicích jsem věděl, že tenhle film mi prostě sedí a sedne jak prdel na hrnec. Jasně, basketbalových dramat jsou mraky, ale troufám si říct, že jen málo jich je protknuto opravdovým životem jako tady. Jasně, i na tradiční klišé dojde, ale co by bylo sportovní drama bez klišé, žeano. Bena Afflecka mám rád. Asi čím dál víc. Jako režisér je opravdu prvotřídní, je jen pár takhle dobře režírujících herců. No a jako herec ? No, osobně jsem si jeho styl herectví pojmenoval tak nějak jako upřímné neherectví. No, ale tady je téměř.. fenomenální. Ať už ve svých zadumaných, životem ztrápených pohledech, nebo když popíjí všude a pořád, takže i ve sprše ( což je napoprvé vtipné, napodruhé už jen bolestně a pravdivě smutné ). No ale když dojde na jeho motivační, krátké ale o to údernější promluvy, jak jinak než prošpikované sprostými výrazy, jak se na pořádnou katolickou školu sluší a patří :), člověk by se pro něj fakt rozkrájel. Nevím nakolik čerpal ze svých osobních zkušeností, ale tady prostě Ben podává opravdu uvěřitelný, soustředěný a procítěný výkon. Často má člověk po shlédnutí filmu o alkoholicích potřebu otevřít si nějakou tu flašku nebo pivo. No, tady ne, jednoduché poselství o tom, že i když život fakt kurevsky sucks, tak alkohol vám vážně nepomůže. Fakt silná záležitost a jedno z vůbec nejlepších sportovních dramat. 9/10 p.s. Ale co měl znamenat ten poslední záběr ? Omalovánky jak od Disneyho, vystřihnout a je to za 10. ()

Toshio

Proti Warriorovi velká slabota. A o basketballu jsou lepší filmy, např. ten, jak tam hrál Gene Hackman, nebo Coach Carter. ()

misar3

Mám pocit, že kritici nejspíš viděli jiný sestřih filmu než já. The Way Back se nedokáže plně soustředit ani na sport, ani na dramatickou stránku filmu. Alkoholová závislost je překonána v jediném prázdném záběru (a v druhé půlce filmu se zase vrátí), záběry na hru jsou krátké a u většiny zápasů se budete muset spokojit pouze s výčtem bodů, anižbyste viděli, jak zápas probíhal. Měl jsem pocit, že tvůrci zkombinovali dva filmy dohromady a při tom vzali ty nejnudnější scény z obou dvou. ()

Flory14

Na tenhle film jsem se dost těšil, jen těsně se nedostal do desítky nejočekávanějších filmů. Bohužel zatím bojuje spíše o zklamání roku. Film prostě absolutně netuší co chce vyprávět. Máme tady tři témata a všechny jsou jen tak lehce naťuklá a u žádného nejdeme do hloubky. Alkoholismus a boj s vnitřními démony se tu skoro neřeší, jen občas vidíme Affleck jak vyžahne pár pivek a vodku, vrcholem je že zaspí jeden trénink. Téma sportovní je tu dost slabé, Affleck je ze začátku dobře nespokojený buran, co neumí trénovat ale aspoň nadává. Těšil jsem se na celý jeho vývoj jak se bude sám učit jak být lepší trenér a jak bude z kluků dělat tým. Bohužel jsme se dočkali jen pár sloganů během zápasu "musíme si věřit" a tím to haslo. Žádný postupný trénink nic, práce s členy týmu byla mizivá. Třetí téma, bylo zas úplně zbytečný pro film a mělo jen ždímat větší emoce, za mě to nefungovalo vůbec. Co se povedlo byly zápasy které mě bavily, zajímavé postavy hráčů které ale nedostali vůbec žádný prostor a hudba která byla skvělá. Film měl rozhodně na mnohem více, kdyby se soustředil na jednu linku a nesnažil se tam dát "vše". Škoda, mohl to být skvělý snímek. Takhle to jsou dvě hvězdy, jelikož i přes negativita se na to dalo koukat a nenudil jsem se. ()

wege

Krásně nateklý Ben. Ten toho člověka, co má moc rád alkohol fakt zahrál skvěle. Jinak to není nic světoborného co do stránky příběhu, ztvárnění sportovní akce či nějakého společenského přesahu. Film, co neurazí, ale vracet se k němu asi nikdy nebude (oproti některým jiným sportovním filmům, které lze vidět opakovaně). ()

SAINTS

Jack,je stavebny robotnik,ktory žije sam a vela pije.V mladosti bol hviezdnym basketbalistom na katolickej škole a teraz mu riaditel školy knaz ponukne pracu trenera slabeho timu.Režiser Gavin O Connor sa viac zaujima o Jackovu dušu ako o in-court dramu,čo pomaha vyhybat sa typickym koučingovim konvenciam.7/10 ()

fordhont

O ten basket tady vlastně ani nejde. Je to jen symbol. Jde o osud jednoho muže, který se snaží s něčím vyrovnat. Ben Affleck se mi s přibývajícím věkem v jeho rolích líbí. ()

MirkaP

Zdálo by se, že je to další z řady amerických sportovních filmů, tentokrát o středoškolském basketu. Ano, z této škatulky tam nechybí nic. Ale to, co sebou vleče hlavní postava, není nic jednoduchého. Postupně se to před divákem rozkrývá a ten jeho chlast najednou chápete. Asi díky tomuto druhu filmu jsem si ve chvíli své největší životní krize zakázala se skleničky byť jen dotknout. ()

Tominni

Spíše průměrný film, kde se Jack vrací na školu, kde sám hrál, jako trenér basketbalového týmu. Sportovně se mu celkem daří, ale musí se hlavně vypořádat se svými démony. Několikrát jsem si říkal, nechoď tam, ale stejně se od alkoholu utíká obtížně, zvláště pokud v tom hraje roli i ztráta dítěte. není to opravdu špatné, ale jsou zkrátka lepší sportovní filmy a to i od Gavina O'Connora (viz Warrior). ()

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)