Cesta zpátky

• USA The Way Back (více)

Jack Cunningham (Ben Affleck) byl ve své době nejlepším hráčem basketbalu na střední škole. O roky později propadl alkoholu a jeho závislost ho stála manželství. Zvládne se vypořádat s démony minulosti a trénovat tým školy, kde kdysi sám hrál? (Magic Box)

Bogrant

Podobne ako u Warriora, i teraz O'Connor uprednostňuje prevažne ľudskú stránku veci pred tou športovou, ktorá tak zostáva mierne v úzadí, nakoľko okrem toho jedného koša, neponúkne výraznejší moment, čo však v tomto prípade až tak veľmi nevadí. Všetko totiž kompenzuje vydarene hutnou drámou, k čomu mu dopomáha hlavne skvelý Affleck, ktorý zdá sa, konečne herecky dospieva a melancholický soundtrack. Ešte by to chcelo mierne stlmiť to tlačenie na emócie a viac sa pohrať s vedľajšími postavami, ale i tak nejde o vôbec zlý film, naopak o dôstojného zástupcu tohto odvetvia. ()

Tomulka

Čekal jsem trošku něco jiného oproti filmům o podobném. Nic méně to tvůrci udělali rutinním osvědčeným způsobem. Ben Affleck v některých scénách hodně dobrý a v některých totálně zle. Takže fakt více než průměr není možný. ()

NikiVai

Hm, téma moc dobrý, zlom v životě, pád na dno, alkoholismus. Jack se s tím vším potýká a ač je mu věnováno hodně prostoru a díváme se, jak se se svými démony pere, přijde mi to tak nějak hodně povrchní, emoce nejsou do hloubky a na dřeň. Basketbal a tým tu hrají až druhou roli. Více bych to vybalancovala a bylo by to super, takhle jednou stačilo a nic to ve mně nezanechalo. ()

oleg121

Prvá polovica je skvelá. Perfektne rozdané karty, všetko šliape a Affleck svoju postavu hrá dokonalo a skutočne vám na ňom záleží. Druhej polovici však začne dochádzať dych a spoliehajúc sa na bežné žánrové klišé len rozpačito dôjde do konca. Škoda, niektoré momenty sú silné a v lepšom scenári a spracovaní by fungovali dostatočne emotívne.Takto je to "len" film s nenaplneným potenciálom a jemne nadpriemerná dráma. ()

karelhura

Myslel jsem že tohohle chlápka už v životě nechci vidět, po kladných recenzích tohohle filmu jsem mu dal šanci a vyplatilo se. On ten Affleck hrát umí a ne že ne, jen nesmí sedět v batmobilu a dvě hodiny se stejným ksichtem šéfa všehomira sypat ze sebe jednu sračku za druhou. ()

Taylor Drood

Affleck ani nemusel moc hrát. Dali mu domů skrytou kameru a nechali milého Bena ať dělá to co mu jde nejlíp. Benovi jde slušně chlastání...tak k tomu přibalili nějaký ten příběh. Affleck musí sakra sypat. Je dvakrát tak velkej než kdy byl. Neskutečná hrana. Do netopýřího kostýmu by se už nevešel. Co se filmu týče tak neni vůbec špatnej. Ba co víc...film je dobrej. Affleck hraje jak nikdy... možná proto že je pořád vykalenej. Sportovní "drama" o středoškolském basketu a jednom alkoholikovi. Pokud máte rádi basket...nebo chlast...tak film je určen pro vás.;) ()

Novik

Druhý Warrior se nekoná. Přesto je O'Connor pořád skvělý režisér který umí pracovat jak s emocemi tak s postavami. A tady se může převážně opřít o skvělého Afflecka který je tu naprosto přesný a role mu byla napsaná na tělo. Škoda že příběh není zajímavější a celkově víc propracovaný až do úplného finále (působilo to na mě že tam jsou 2 konce). Je to takový vše na půl. Ale závěr je vcelku nečekaný a perfektně sedí. Lepší 3* ()

Andrew88cz

Sportovní drama o těžkém životě bývalého profesionálního basketbalisty, který se snaží najít nový impuls do života. To mu může dodat nabídka hlavního trenéra místního basketbalového týmu. (7/10) ()

Stoupik

Ale jo. Nebyl to sice Coach Carter nebo Cesta za vítězstvím, což jsou pro mě top basketbalové filmy...ale i toto stálo za shlédnutí. Děj byl sice velmi předvídatelný (jak už to u těchto filmů bývá), ale docela mě bavil a kupodivu zde musím zatleskat výkonu Afflecka, kterého jinak nemusím. V roli alkoholika mohl čerpat z osobní praxe, tak se mu to asi hrálo dobře. :-) Velmi dobré tři hvězdy. ()

MatoPalkes

Dobrých basketbalových filmov je ako šafránu, preto zaokrúhľujem hore.  Affleck úplne v pohode a hráči veľmi sympatickí. Emocionálna rovina funguje bez nejakej patetickosti a gýču. ()

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)