Cesta zpátky

• USA The Way Back (více)

Jack Cunningham (Ben Affleck) byl ve své době nejlepším hráčem basketbalu na střední škole. O roky později propadl alkoholu a jeho závislost ho stála manželství. Zvládne se vypořádat s démony minulosti a trénovat tým školy, kde kdysi sám hrál? (Magic Box)

PlysovyMacko

Hlavný hrdina, ktorý utápa svoju depresiu v alkohole,  dostane šancu koučovať slabý basketbalový tím. Filmu rozhodne chýba drajv a väčší optimizmus, ale do žánru neprináša nič nové. ()

Grellenort

Triviální, od začátku do konce nalajnovaná přehlídka klišé s objevným poselstvím že alkohol je špatnej a terapie dobrá, áááááno? Objektivně to není tak hrozný, ale ve srovnání se (sebe)destruktivní cestou Tommyho Conlona za vykoupením je to otřesnej šit a extrémní zklamání. P.S.: když Jack s výsměchem vyrazil "we're both suffering" bejvalku z auta, byl to jeden z mála světlejch bodů filmu. ()

ShortyIC

Klasická americká športová dráma, ktorá ukazuje cestu zdola na hor, či už sa to týka trénera Jacka Cunninghama alebo jeho basketbalového tímu. Ben Affleck podal solídny výkon a veľmi sa mi vo filme páčil a to najmä kvôli jeho alkoholickej minulosti čo je pre film veľké plus. Športové filmy mám veľmi rád a tento bol síce dosť predvídateľný (klasika - víťazný kôš pár sekúnd pred koncom zápasu) aj napriek tomu to bolo záživné a dobre sa to pozeralo. 75% ()

krumlajs

Z mého pohledu hodně nevyužitej potenciál. Příběh rozvíjí dvě zajímavé linky, trénování basketbalu a alkoholismus (smrt syna), ale ani jedné této lince se film nevěnuje dostatečně. Affleck byl výbornej a asi to pro něho bylo hodně osobní, ale mohl to bejt daleko lepší film, okamžitě mě napadl Coach Carter, který byl ve všem daleko lepší. Škoda 50% ()

Dejf4

Mám rád sportovní dramata a tenhle snímek mě dost sedl. Je to civilní, upřímné a především to nijak netlačí na pilu. Správným způsobem se zde pracuje s emocemi a dojemnými scénami. Affleck podává přesný výkon a společně s režiíí Gavina O'Connora a jeho citem pro vyprávění táhnou snímek nahoru. Jen škoda mírné šablonovitosti a předvídatelnosti. Každopádně spokojenost. 7,5/10 ()

M.J

Tento film stojí za vidění hlavně jen kvůli tomu, že si Ben Affleck v životě prožil podobné deprese a snad se z toho už konečně dostal.. Film je ale preče jen kopírkou Coache Cartera, který je popravdě asi o dvě třídy výše...V posledních dvaceti minutách se sice O'Connor pokouší jít svou vlastní cestou, ale to je pořád bohužel málo. ()

oSiSko

Športové filmy zo stredoškolského prostredia môžem. Coach Carter je stále neprekonateľný, ale tento film sa podaril. Affleck podáva skvelý výkon. Film je samozrejme relatívne predvídateľný, ale je dobre podaný a diváka vtiahne do deja. ()

Heywood

V hlavní roli alkohol a osobní zkušenost Bena Afflecka s tímto démonem. Je to přesvědčivé a i přes pozitivní vývoj hráčů basketbalu a jejich úspěchy se filmem táhne smrt, trápení, rozpad rodiny a nekončící smutek. Přesto stojí za vidění. ()

fafejt001

Někteří znalci dali jen jednu * . My , co sportu trochu rozumíme , nebotˇ jsme se mu za mlada věnovali , dáme více . A jelikož my co víme , co jej vedlo k této roli , nebo proč kývnul na tuto roli , tak dáváme palec nahoru . Tohle byla role pro nový start Bena . Teda doufááám . Držím palce . ()

bonovox

Silná športová ale aj ľudská dráma v ktorej exceluje Affleck a dokazuje že vie hrať. Režisér O Connor vie točiť podobne ladené snímky. ()

zodiak217

Mrzí ma to, ale vôbec ku mne nedorazila tá emócia s ktorou tvorcovia plánovali vyjsť. Aši si musia napozerať Kendrickove motivačné filmy a trochu viac sa posnažiť, lebo to skôr spadlo do hladiny sociálne & rodinné problémy Benna Afflecka ako do roviny poďme nakopnúť stratených chlapcov a ukázať im správnu cestu. Ešte dupľom keď to bolo v katolíckej škole. Kendrick by sa s polovičným rozpočtom popasoval s výzvou určite lepšie. Taktiež si nemyslím, že Ben Affleck sa hodí na takéto úlohy. On je skôr herec do akčných trillerov a zamoyanych krimi napínavých, tajomných príbehov, no nie do motivačných silných filmov, ktoré majú niesť posolstvo. Takže pre mňa to ako celok upadá len do priemeru. Napriek všetkému film pekne plynulo napreduje a ani si neuvedomíte je koniec. ()

Saxos

Jack celkem obstojně chlastá první buranskou ligu, ale je na něj uvalena zodpovědnost trenéra středoškolského basket teamu. Mávnutím proutku a bez použití antabusu skončí se svým pravidelným vyprazdňováním lednice od plechovek. Mužstvo baskeťáckých lúzrů zocelí i bez nějakých zkušeností v roli trenéra. Samozřejmě opět se naleje a vyrazí ho. Klady: měl celkem dobrý systém, karton plechovek předchlazený v lednici – jednu vezmu a umístím do mrazáku – tu již super vychlazenou z mrazáku naleju do sebe – a tak pořád dokola. Zápory: polo sportovní odrhovačka doplněná o hodinu náboženství. Závěr: nedoporučuji. ()

KraLuban

Mám rád Benefleka a mám rád sportovní filmy...proto jsem se na tenhle fakt těšil. A nebyl jsem zklamán, aspoň ne moc. Co mi bohužel moc nefungovalo bylo právě to, co mělo příběh spojovat. Tedy vzestup basketového týmu a návrat trenéra mezi "normální lidi". To, co mělo spojovat, film spíš dělilo na dva velmi odlišné filmy. Přesto se mi líbilo, stojí za kouknutí. ()

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)