Cesta zpátky

• USA The Way Back (více)

Jack Cunningham (Ben Affleck) byl ve své době nejlepším hráčem basketbalu na střední škole. O roky později propadl alkoholu a jeho závislost ho stála manželství. Zvládne se vypořádat s démony minulosti a trénovat tým školy, kde kdysi sám hrál? (Magic Box)

Pat.Ko

Ben Affleck bol vynikajúci, o tom niet pochýb, rovnako ako celé obsadenie, ale veľa nedostatkov bránilo tomu, aby bol tento film skvelý. Práca s kamerou bola hrozná, tie priblíženia a zamerania boli také amatérske. Vďaka tejto práce s kamerou som mal pocit, ako keby som sledoval béčkový film z 80. rokov. V tomto smere neexistuje žiadne ospravedlnenie, takže, má to veľký vplyv na dojem diváka. Cca prvých 100 minút sa to vlieklo pomalým tempom, a za ten ostatok filmu sa stalo príliš rýchlo. Chápem že tento film sa viacej zameral viac na závislosti na alkohole a osobných problémoch než na basketbal, za čo tvorcov musím pochváliť, lebo to previedli presvedčivo a nijak mi to nevadilo, že basketbal nie je na prvom mieste. 7/10. ()

kolemjdouc

pohádka o tom jak jeden ožralka prozřel.Začátek filmu ,kdy to chlastivo do sebe nestačil házet a cestou pro něj do lednice se potkával ,byl otravný.Myslím, že Affleck moc dobře věděl, jak to hrát.Sám s alkoholem měl v soukromí problémy.Jsem si jistá že Afflecka ani nějaké role ve kterých zazáří,nečekají.Obávám se ,že je za zenitem. ()

Lefty86

Není to ani tak sportovní film , je to spíše drama o démonech co má v sobě hlavní hrdina. Pár náznaků takových těch pro někoho klišé , pro mě TOP scén, tam bylo. Ale jen náznaky. Basket je tu vedlejší, ale líbilo se mi to. ()

Henry007

Silné lidské drama o jedné bolavé duši, která se snaží trénováním středoškoláků v basketu ubít vnitřní smutek. Jako sportovní film je to slušný nadprůměr - po výsledkové stránce dosti předvídatelné, naštěstí charisma a způsob trénování Jacka v podání Afflecka je tím správným kořením, která každou scénu z palubovky povznese o level výše. A jako drama je to více než dobré, s pomalým odhalováním minulosti ještě více divák pochopí Jackovu životní situaci a důvod, proč je v něm tolik odevzdanosti a hněvu zároveň (lehce mi to připomnělo Manchester by the sea). A dohromady obě složí vytváří kvalitní film o životě, sportu a bolesti, která nikdy neodezní. ()

Strike

Největší klišé z basketbalových sportovních dramat + největší klišé ze závisláckých dramat = v tomto případě průměrný film, kde dvě zmíněné části se klidně obejdou jedna bez druhé. Třetí hvězda je jen za Afflecka. ()

Greg25

Je to spíš film o ztrátách, o tom, co všechno můžete ztratit a jak moc to bolí. A že každá ztráta, třebaže se zapíše jinak hluboko, tam navždy zůstane. A bude bolet. A moc těžko se s ní vyrovnává. Velice civilní, obyčejný film se skvělým Benem Affleckem, civilní, minimalistické herectví mu sedí. 75% ()

Fifer

Jsou žánry, které nemohu hodnotit tak příkře. Je to asi nefér, ale je to tak. Některá témata stojí za to oprášit. Když zvládneme mít Malé ženy v devadesátkách a další o 20 let později, tak proč si nezopakovat tradiční zápletku o chlastajícím muži na dně, který k sobě hledá cestu skrze trénování na škole. Osmdesátky měly své Hráče z Indiany s Hackmanem, tahle dekáda má Affleckův film. Navíc není žádným tajemstvím, že Affleck sám s alkoholismem bojuje, takže mu role sedí. Může vycházet ze sebe. ()

TheSpearCZ

The Way Back si určitě mnohé bere z dnes již legendárního Coache Cartera, který beru jako nejlepší sportovní film vůbec, tenhle snímek je ale také pro mě výjimečný a to hned z několika důvodů. Hlavně proto, že Ben Affleck zde hraje takřka sám sebe (alkoholika) a paradoxně mu to tu pomáhá, navíc je to po emocionální stránce velice silné a minimálně na stejné úrovni jako již zmíněný Coach Carter. Celkově z toho mám pozitivní pocity a Gavin O'Connor natočil další dobrý film. Jen mě zajímá, jak asi dopadlo play-off. Slabší 4* ()

bozka10

Klasický športový film o basketbale, utrápený Ben Affleck,neviem,ale keď sa na neho pozerám má vždy rovnaký do dreva vytesaný výraz a je úplne jedno či hrá batmana, alebo trénera basketu.Emočne to moc u mňa nefungovalo.60% ()

Rathalos

Krasna sportova drama z prostredia basketbalu,skvely Ben Affleck a myslim,ze jeden z jeho najlepsich hereckych vykonov na filmovom platne,super,som nadseny...:-) ()

Hapretor

Překvapilo mě, jak film o basketu, což je sport pro mě úplně mimo mísu, mě bavil a užíval si nejspíš nejlepší herecký výkon B. Afflecka za celou jeho dosavadní kariéru ... fakt překvapení velikosti několika basketbalových hřišť ... ()

Kcko

Film je spíše na 3*, nicméně za skvělý soundtrack a za snahu Afflecka předvést víc než jeden univerzalní xicht přihazuji jednu navíc. Navíc tam hrál tak trošku sám sebe (alkoholismus) a to se musí ocenit! ()

BOURQUE

Koncepcia filmu, napriek tomu, že je postavená na klasických základoch, nie je zlá. Muž, bývalý nádejný basketbalový talent, po strate svojho dieťaťa a po stroskotaní manželstva upadne k vášni alkoholu. Pred totálnym kolapsom ho zachráni poskytnutá možnosť viesť mladý tým stredoškolákov, ktorý na basketbalových palubovkách dostávajú jednu facku za druhou. On dáva im silu a oni zase nemu. Celkovo ten film nie je zlý, ale z mnohých pohľadov sa nevie dostať na vyššiu úroveň. Napríklad, máme tu herecké výkony – Ben Affleck len miestami výrazný. On dokáže predviesť sa aj omnoho výraznejšie. (Škoda, že aj v osobnom živote má problémy s alkoholom.) Mimo neho však nikto nie je výraznejší (ani na fronte vedľajších postáv). Potom tu máme zachytenie postáv a vývoj charakterov – všetko v dvojdimenzionálnej rovine (chýba hlbší rozmer). A záver – ten nemusí každému sedieť. Gavin O'Connor vie točiť aj kompaktnejšie filmy, ako „The Way Back“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Olík

Málo basketbalu, hodně Affleckových démonů. Patetické USA sportovní drama…taková klasika. Tým outsiderů a nový kouč se svými vlastními problémy….už jsme měli tu čest snad 100x. A jelikož jsme podobných kousku viděli už vagóny, brzy každému dojde (teda alespoň si myslím), že historie pamatuje na povedenější tematicky spřízněné snímky. ()

dalziel

Priemerna zaležitosť s uveriteľným Benom a to nielen kvôli tomu že si prešiel rovnakým životným príbehom, ale aj vďaka jeho skvelému hereckému výkonu čo sa až tak často u neho nevidí.Mierny nadpriemer. ()

Cinematrix

Ben se do role stavebního dělníka s urputnym nasazenim a každodenní obětavostí pro svého největšího koníčka, kterým byl alkoholismus, výborně hodil. Škoda jen, že jeho obličejová mimika mu nedovolila zahrát víc než jen půl promile, přičemž podle vypitýho množství měl často pod kulichem i tři. Ale Ben neni žádnej blbec, tak si nechal narůst plnovous, aby to nebylo tak vidět. Co se týče příběhu samotného, ono se u sportovních filmů moc z klasické šablony vybočit nedá a záleží tedy jen na jednotlivostech, které zde byly velmi citlivě napsané a celkově to bylo i kvalitně zrežírované. Čtvrtou hvězdu přihazuju za závěr, kterým dal Gavin O'Connor rozhodujicí koš všem podobně laděným sportovním filmům s klišoidními konci. ()

tomik99

Když alespoň trochu znáte Affleckův příběh a jeho problémy, tak si jistě uvědomíte, jak moc byl pro něj tento film důležitý a osobní. Ben Affleck rozhodně nemá za sebou lehký život a problémy s alkoholem ho provází prakticky celou hereckou kariéru. Do tohoto snímku vložil kus sám sebe, nejenom herecky. Možná i to, že to neskončilo typicky dobrým koncem, vítězstvím nad alkoholem a problémy či výhrou play-off dává snímku ještě hlubší podtext. Film má rozhodně své mouchy, kdy zhruba tak v půlce nevíte, zda je to čistě sportovní film o trenérovi nebo chlápkovi, který se snaží vyřešit své problémy. Za mě ale rozhodně palec nahoru. ()

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)