Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Rockerman

Na tomto seriálu je špatný ten americký patos,ale ten je i u Ryana a Schindlera.Jinak bez váhání *****.Kamera je na Oscara.Výkony herců jsou skvělé.Nemá cenu to dále rozvádět,jen doufám,že Pacific bude minimálně stejně výborný. ()

lu-cinka

Žádný jiný seriál mě nerozbrečel tak, jako tento : 9.díl- Proč bojujeme. Dojemné. Když objevili tábor se Židy, cikány a Poláky v zuboženém stavu. Jak plakali, když k nim vojáci přišli a vysvobodili je, jak vojáky objímali a vysvětlovali jim, k čemu tábor vznikl a co všechno se tam odehrávalo. Celý díl jsem probrečela.. I ostatní díly mě zaujaly, ale tento ve mě něco ponechal.. ()

t0ny

Nejkomplexnější a nejlepší ztvárnění největšího konfliktu v dějinách, i když jen z "jedné strany". Nic nepřiblíží nám tolik neznámé a nepopsatelné pocity víc, než výpověď samotných aktérů, zfilmovaná s citem a precizností. Bez patosu, bez chyby. Sleduji už potřetí a nejspíš ne naposledy. Unikátní projekt s úžasnými herci, ale taky krásná pocta těm klukům, na kterých kdysi "spočívaly zraky světa". Díky, pánové. ()

figliar

Tento seriál som videl prvý krát asi pred 8 rokmi a každý týždeň som netrpezlivo čakal na nový diel. Neuveriteľne presne spracovaná druhá svetová vojna v 10 hodinách si Vás dostane od prvého okamžiku. Pre mňa klenot vojnových seriálov a jednoznačné prvé miesto. ()

jirkis

Miluju válečné filmy. A když se někdo odhodlá natočit seriál, je to ještě lepší. Nechybí tu snad žádná větší válečná operace, která se odehrála. Lepší už to nemůže být!!! ()

Norus88

Jeden z najlepších vojenských zážitkov aké som vydeľ, perfektne natočené, zahrané a to ako neuveriteľne autenticky a realisticky to bolo natočené sa ani slovami opísať nedá, skratka úžasný zážitok. ()

hazaba

Syrové, skoro dokumentárně zpracované s výbornými výkony herců a super hudbou. Člověk se při sledování tohoto seriálu hodně přiučí. ()

Puddle

Nejautentičtější seriál, co znám. Opravdu mi přišlo jako bych si to všechno s rotou E prožil, a když jsem si na Bratrstvo po čase vzpomněl, pomalu mi připadalo, jako bych se v hlavě probíral svými vlastními vzpomínkami. Masterpiece, kterému neosobní Pacific bohužel nesahá ani po kotníky. ()

helloween93

Geniální seriál z produkce HBO, který jsem hltal už při prvním vysílání na HBO. Velice působivý příběh Roty E 506. pluku 101. výsadkové divize během let 1944-45. Nejlepší epizody - CARENTAN, NOVÁČKOVÉ a BOD ZLOMU. ()

Anduril

Čo napísať o tomto skvelom seriáli. Je to najlepší seriál s touto tématikou. Páči sa mi spôsob ako vykresľuje charaktery hlavných postáv. Nie sú to žiadny super hrdinovia. Sú to proste chlapíci ako ja alebo ty, ktorý narukovali. Charaktery postáv sa postupne vyvíjajú, vôbec nezostávajú rovnaké ako na začiatku. Vojna zmení aj toho zadubenejšieho chlapa. Je to príbeh o priateľstve, vernosti, ľuďoch čo túžia po živote. O zraneniach vojny na krajine, civilistoch ale najmä vojakoch. Kto nevidel tento seriál, prišiel o veľmi dobre sprostredkovaný pohľad na 2. svetovú vojnu. Tento seriál nikoho nenechá chladného. ()

Octane

Lepší seriál z 2.sv. války snad neexistuje, výborné zpracování, svědectví bývalých paragánů na začátku každého dílu, délka každého z dílů, nic z toho nemá chybu. Tento seriál jsem si velice rychle oblíbil a vždy se na něj velice rád podívám. Naprosto bezchybné herecké výkony, scénáře, režie a další věci potřebné ke vzniku tohoto seriálu z něj udělali nejlepší historický seriál co jsem kdy viděl. Hrozně rád jsem vítal každé povýšení kap. Winterse a ostatní členu Easy company. ()

char_t

Nemám rád válečné filmy. Nemusím ani zachraňování Ryana. Ale tohle je prostě bomba. Tahle minisérie se prostě povedla po všech stránkách - precizní zpracování, obsazení, nebojí se ztrácet hlavní postavy a vytvářet nové... Snad jen kdyby těch postav nebylo tolik, kdo si je má všechny pamatovat, zvlášť když v uniformě a helmě vypadají všichni stejně O:-) 90% ()

BeranSon

-1.díl- Currahee- Efektivně zpracovaná jednohubka, která řeší podstatu výcviku jako takového. Nejen to, že dává názorný příklad, ale především poukazuje na důležitost vojenského "peskování", to je totiž v terénu velmi podstatné. Prvky z Ryana tady ještě nejsou viditelné tak zjevně, ale všemu není konec. Dějový koncept určitě zaujme, ale ten výsledný pocit nezahřeje. -8/10- -2.díl- Den všech dnů- Druhý díl mě potěšil mnohem více. Zde se už jasně ukazuje ona Spielbergova produkce a to v plné polní! Od začátku je to fascinující scenérie. Trikově velmi namáhavá práce na seriál, ale o to více se to jeví jako film. Řekl bych, že to i takový film je. Prostředí, bitvy a neklamné efekty rozšíří jádro (polo) filmu. -10/10- -3.díl-Carentan- Carentan je strategicky nesmírně důležité městečko a jeho obsazení znamená nesmírný postup ku předu. Ve třetím dílu sledujeme napadení a následnou obranu tohoto bodu B. 7/10 -4.díl-Nováčkové- 6/10 -5.díl-Křižovatky- 9/10 ()

Slava4

Naprosto parádní, skvěle natočený válečný seriál! Akorát nechápu, že mě to tak minulo a že na to koukám až teď... ()

BOURQUE

Dokonalá miniséria z dielne HBO pod taktovkou S. Spielberga a T. Hanksa (oba producenti a pán Hanks raz ako režisér!) pre minulú, súčasnú a budúcu generáciu ľudí. Silné momenty plných akčných ale hlavne ľudských scén. Perfektné herecké výkony na čele so skvelým D. Lewisom. PS: „Starý otec? Ty si bol hrdinom vo vojne? Nie, ale slúžil som medzi hrdinami!!!!“ Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

massdonfel

Ačkoliv válečný žánr není nic co bych vyhledával tak jsem se nakonec rozhodl na tento kousek podívat. Seriál je ze skvělého prostředí. Ze začátku jsem byl do toho zabraný, jenže po čase to upadlo. Ne že by se seriál zhoršil, ale bylo tam hodně pasáží, které mě opravdu moc nebavili a teď pár epických momentů a hlášek to nezachraní. Přesto dobrá podívaná 8/10 ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn